Teade

Collapse
No announcement yet.

Vinüülimängijad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vinüülimängijad

    Olen uurinud siin mõningaid teemasi vinüülidest ja vinüülimängijatest ning kindlasti on osad teemad ka kahe silma vahele jäänud.

    Selles teemas tahaksin küsida nõu ja jõuda järeldusele millist konkreetset mängijat osta. Mängija otstarve on lihtsalt kodus kuulamiseks - mingit DJ scratchimist vms. võimalusi ma ei vaja. Kindlasti on neid mängijaid erineva kvaliteedi ja hinnaga milledest ma veel tuhkagi ei taipa, nii et konkreetset hinda ma ei oska välja pakkudagi. Ilmselt vaataks midagi nii odavat kui võimalik, kuid samas ikka võimalikult kvaliteetset. Hinna oleks esialgu vast kuskil 1000 - 3000 kr.

    Neid mängijaid saab ka osta erinevatest kohtadest ning nii uusi kui kasutatuid. Ise olen meelestatud ikka uue pilli ostmisest, kuid kahtlen et ma selle ostu kuskilt eesti poest tehtud saan. Ilmselt telliksin midagi euroopa interneti poest.

    Lühidalt sooviks, et keegi seletaks ära vinüülimängijate kohta:
    - hinnaklassid ja kvaaliteedid (mis vahe on kvaliteetsel ja mitte kvaliteetsel mängijal)
    - kvaliteetsemad firmad
    - kust poodidest Eestis on soodsamad tooted müügil ja parem valik
    - mida ütlete kasutatud asjade kohta
    - mis asjad kuluvad vinüülimängijatel ja mille vahetamist tuleb arvestada (nõelad, pead?) ja kui tihti seda ette tuleb?
    - mis asjad on ing.kl. "turntables" (Beltdrive Turntables, Direct Drive Turntables, Portable Turntables)?

    No ja mis toote te välja tooksite sellest listist:
    Unfortunately, you've reached us via an outdated or invalid link - the requested page could not be found.

    #2
    Vs: Vinüülimängijad

    Ma ise suurem asi spetsialist vinüülimängijate alal pole, mõningaid dj asju on näpitud. Antud lingil olevad pillid on kõik dj mängijad, ehk otsetõmbega (direct drive). Eeliseks siis see, et pöördemoment on suurem ja tõmbab plaadi kiiremini õige kiiruse peale käima. Kodukasutuses mitte eriti vajalik.
    Koju on mõeldud rihmveoga (belt drive) mängijad. Nendel vast see häda, et pikema pruukimise peale tahab veorihm venida ja mängimiskiirus muutub ebaühtlaseks - venitab jne.
    Äkki tuleks otsida mõnda vanakooli vene Unitrat või muud sellist asja. Uue helipeaga peaks üpris viisaka tulemuse saama?

    Comment


      #3
      Vs: Vinüülimängijad

      Aitüma vastuse eest.

      Siin ongi see "belt drive" tüüp kah esindatud:
      Unfortunately, you've reached us via an outdated or invalid link - the requested page could not be found.


      Et siis kuidas kommenteerite neid isendeid?

      Samas kas kodukasutuseks see direct drive tüüpi mängijad sobiksid muidu kah?

      Comment


        #4
        Vs: Vinüülimängijad

        Direct-Drive mängijad kõlbavad koju küll, aga see oleks lihtsalt mittesihipärane kasutamine
        Lappasin natuke WhatHifi-sid ja leidsin sellise mudeli:



        Üks pakkumine ka:
        Looking for the best-in-class Hifi & Home Audio? Than look no further. Superfi offer w wide range of Hifi products, ranging across TVs, Home Cinema, Hifi Systems, Speakers, Amplifiers, Turntables, and much, much more. Discover Superfi and unlock visual & audio excellence.



        Ja kodumaalt ka üks näide:

        Comment


          #5
          Vs: Vinüülimängijad

          Mu meelest tasub veneaegset tehnikat otsida. Saab poolmuidu kätte ja rokib küll. Kunagi sai mikroskoobi all vaadatud ühte üsna palju mänginud grammerinõela ja polnud seal vähematki kulumismärki näha. Nii et eesmärgipäraselt kasutatud riistad võivad olla sama head kui uuest peast.
          Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

          Comment


            #6
            Vs: Vinüülimängijad

            Kust kohast sa (kvaliteetseid) plaate kavatsed ostma hakata? Ma olen siin ka ostnud uusi vinüüle (U2 Rattle and Hum, Metallica "Black Album"), kuid kvaliteet on minu arvates suht kohutav. Kuna poes kuulata ei saa, siis suur shanss jama osat... või käin ma valedes poodides?

            Comment


              #7
              Vs: Vinüülimängijad

              üks koht, kus plaadimängijate kohta lugeda: www.phonophono.de neil on ka inglisekeelne leht olemas.
              Üks riist, millega kindlasti mööda ei pane on Rega: www.rega.co.uk
              Rega mõtteviisi kopeerivad paljud Pro-Ject, Goldring, NAD (mis ongi Rega, ainult et teise sildiga) MusicHall jne. Euroopas ilmselt enim müüdud nn. entry level on Pro-Ject www.project-audio.com/. Eestis saab tellida Hi-Fi klubi kaudu. Vivas on müügil nii NAD kui ka Goldring.

              Ise kasutan Pro-Ject 1.2 Ortofon 520 MK2 helipeaga. Peale selle ostmist 3 aastat tagasi julgen öelda, et kes vähegi tahab muusikat kuulata, siis soovitaks vanadest nõuk. grammofonidest mööda vaadata. Ainust ilmselt on Elektronika EP . Neid aga on Eestis liikvel väga vähe.

              Comment


                #8
                Vs: Vinüülimängijad

                Estonia 010 vinüülist on küll head mälestused.
                esiteks on väga stiilse välimusega - üleskäiv klaasplaat peal jne.
                teiseks on otseveoga
                kolmandaks on tal ka automaatika, millega saab isegi lugu vahetada
                lõpetuseks, helikvaliteet oli tal väga hea.
                Allkiri.

                Comment


                  #9
                  Vs: Vinüülimängijad

                  heli oli toona väga hea, kõik lisad, mida nimetasid, ei oma absoluutselt mitte mingit seost helikvaliteediga. ükski nn. hi.-end plaadimangija ei oma selliseid lisasid.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Vinüülimängijad

                    kuna tegelen selle dj'ndusega siis võin nii palju ,kui oskan soovitada:
                    ise kasutan
                    2x stanton t.60http://www.djstore.ee/pood/product_info.php/cPath/1_17/products_id/1510
                    ja stanton m201
                    http://www.djstore.ee/pood/product_i...oducts_id/1573

                    kuna sul on vaja kodus kuulamiseks ainult siis vaata neid isendied
                    http://www.djstore.ee/pood/default.php/cPath/1_17_108
                    neil on eelvõim sees ja saad need otse näiteks muusikakeskusele jörgi panna.
                    aga need ,mis siin on http://www.djstore.ee/pood/default.php/cPath/1_17
                    neil ei ole eelvõimu ja ,et neid kosus kasutada pead veel endale puldi ka vahele ostma.osadel neiden on isegi line väljund olremas ,aga nende hinnad algavad seal kuskil 5000.-
                    poed kust osat saab plaadimängijaid:
                    http://www.pillipood.ee (ise ostsin kõik tehnika sealt)
                    http://www.djstore.ee
                    http://www.musiccenter.ee
                    http://www.eventech.ee

                    Nõeltes ka siis nii palju,et ise kasutan mingeid kaasa saadud stanton 500 ,asjad on mingi 8 kuud avand ja töötavad väga hästi.Ise pole teisis nõelu kasutanud ,aga soovitatase ortofoni.
                    vinyyle saab eestis osta:
                    lonsdale, djtehnika, dj tehnika, stuudio tehnika, cd m�ngijad, mixer pult, mikseri pult, mikser, mixer, vin��li m�ngija, dj valgustus, dj valgustid, stuudio monitor, stuudio monitorid, stuudio, klubi tehnika, peo tehnika, klubi muusika, s�ntesaator, midi klaver, mikrofonid, v�imendid, st�ndid, k�larid, monitorid, tossumasin, strobod, laserid, r�kid, stuudio protsessorid, k�rvaklapid, dj varustus, dj kotid, v�rvimuusika, effekt valgustid, vin��lm�ngija n�elad, muusika programmid, muusika soft, muusika tarkvara, muusika progred, stuudio programmid, stuudio progred, led valgustid, led, cd kohvrid, plaadi kohver, vin��li kohver, kohver, valgustus, valgustid, vin��lm�ngija n�elad, videomuusika, video dvd, muusika video, helikaardid, pillikaablid, uv, valgustid, cd, uued cd, tantsumuusika, singlid, kogumikud, cd kogumikud, plaadid, cd plaadid, vin��l plaadid, kaablid, cd mapid, dvd, tehnika �ritused, karaoke, vabaaja riided, , vin��lid, house, hauss, trance, techno, drum & bass, dnb, hardstyle

                    http://www.helitroop.ee (sealt saab minuarust peaaegu kõike vinyylil.)

                    neid kohti on veel ma arvan.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Vinüülimängijad

                      To Puma : Äkki sa ehk oskad õelda kuidas sealt helitroopist nende vinüülide tellimine käib , ise ma sotti ei saanud.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Vinüülimängijad

                        mis seal keerulist siis
                        lähed aadressile http://www.helitroop.ee, seal registreerud siis valid ylevalt vinyl ,otsid vinyyli ,mida tahad ja vajutad nupule osta ja edasi peaksida ise ka oskama.
                        põhimõttleliselt peale seda tuleb minu arust selline leht kus näitab palju kogu summa on koos postiga ja soodustustega(soodustust sul algul ei ole,pead mingi kindla arvu plaate nendelt ostma siis saad 3% alla).Saad valida kuidas kohale toimetatakse jne ja siis vist ,kui hästi mäletan vajuta yhele nupule nime mine maksma vms.
                        Aga jah helitroobiga on see värk ,et kui neil seda eestis laos olemas ei ole siis pead kuskil kuu ootama ,kui hästi läheb ja kui plaat on ming iselline mida ei osteta eriti siis väib isegi kaume minna.Ise ootasin yht plaati 3 kuud ja lõpuks siis sain.
                        neil on võibolla see systeem paranenud nyydseks ja saab kiiremini.Ma viimati tellisi nneilt mingi pool aastat tagasi ja siis nad alles alustasid vinyylide myymist.
                        Ise tellin nyyd plaate ainult djservicest ja plaanis on ka välismaalt millalgi tellida.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Vinüülimängijad

                          Tänud , see hoppis teine leht , kunagi kui ma helitroobi lehele sattusin siis oli seal ainult vinüülide nimekiri ja ei mingit osta nuppu

                          Comment


                            #14
                            Vs: Vinüülimängijad

                            kunagi sa sattusid siis nende vinyylide nimekrija lehele.See osta värk on neil koguaeg olnud.Lihtsalt sa olid valel aadressil.

                            Comment

                            Working...
                            X