Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutiga , mikrofoniga , (Sound Force 8) lindistatud köne sahiseb. Helikaart Auereon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arvutiga , mikrofoniga , (Sound Force 8) lindistatud köne sahiseb. Helikaart Auereon

    Mul on Pent III ja 2 protsessoriga masin,l helikaart Aureon ,mille ostisn 8 kuud tagasi.Lindistamisel olen kasutanud Sound Forge 8 softi-kuid löpp resultaat on vilets.Olen pyydnud normaalset köne lindistada ,kuid seni edutult ,sest alati on mingi foon ja sahin sees.Ja sahiseb kord enam kord vähem,kuid alati olemas.Kysimus ,Mida teen valesti ,vöi mida peaks tegema et saaks löpptulemusena kätte hea kvaliteediga köne .Pean silmas et sahinat ei oleks.

    Selgituseks ; OLen audio suhtes täielik teadmatu ja lugematu.Arvutile saan kuidagi pihta,kuid arvutis heli salvestamise suhtes olen saamatu . lugematu ja teadmatu , saabusin siia uurima,Kas on yldse kodus pölve otsas mikrofoniga vöimalik lindistada hea kvaliteediga könet.
    viimati muutis kasutaja eiteamidagi; 21 m 2006, 22:17.

    #2
    Re: Arvutiga , mikrofoniga , (Sound Force 8) lindistatud köne sahiseb. Helikaart Auereon

    mis mikrofoni sa kasutad salvestamiseks? mis keskkond on? millega seda heli pärast kuulad?
    sahinat võib "tekitada" ka kõlari pool, mitte mikrofoni pool...
    paremate softidega peaks saama seda sahinat ka eemaldada. polekasutand, seega ei tea midagi soovitada.

    Comment


      #3
      Vs: Re: Arvutiga , mikrofoniga , (Sound Force 8) lindistatud köne sahiseb. Helikaart Auereon

      Esmalt postitatud bloody-orc poolt
      mis mikrofoni sa kasutad salvestamiseks? mis keskkond on? millega seda heli pärast kuulad?
      sahinat võib "tekitada" ka kõlari pool, mitte mikrofoni pool...
      paremate softidega peaks saama seda sahinat ka eemaldada. polekasutand, seega ei tea midagi soovitada.

      Mikrofon on Diamond .Nii on peale kirjutet.See maksis midagi 150 US-D.
      Asi ei ole kölarites sest kui salvestatud helifaili kuulan siis on sahin sees ka teises arvutis .Lisaks mul ei ole selle arvuti taga kölareid ,milles lindistan vaid klapid.Kuigi ma ei tea jas sellel mingit vahet on.

      Keskond on lihtsalt suur tuba.Elan sisehoovis linnas 4 korrusel ja seal on suhteliselt vaikne.Igatahes automyrinat ei kuula mina,Ka mikrofon ei ole seda lindistanud siiani,Kuid see vastik sahin on pidevalt sees.Ma ei möista mida teha.Tänu et pöörasid minu probleemile tähelepanu ,kuid arvesta sellega et ma ei tea kahjuks midagi audiost ega saa siin selles osas kaasa rääkida.

      Comment


        #4
        Vs: Re: Arvutiga , mikrofoniga , (Sound Force 8) lindistatud köne sahiseb. Helikaart Auereon

        Helikaardi mikrofoni sisend myrarikas ehk? Oled mqne teise kaardiga proovinud?
        Kui on PCI helikaart siis äkki aitaks teise slotti panek (prosest, videokaardist, vqrgukaardist jne vqimalikult kaugele)
        Eraldi mikrofoni eelvqimendi aitaks ilmselt ysna palju.
        Kolakoguja

        Comment


          #5
          Vs: Re: Arvutiga , mikrofoniga , (Sound Force 8) lindistatud köne sahiseb. Helikaart Auereon

          Esmalt postitatud pupsik46 poolt
          Helikaardi mikrofoni sisend myrarikas ehk? Oled mqne teise kaardiga proovinud?
          Kui on PCI helikaart siis äkki aitaks teise slotti panek (prosest, videokaardist, vqrgukaardist jne vqimalikult kaugele)
          Eraldi mikrofoni eelvqimendi aitaks ilmselt ysna palju.
          -----------------------------
          Asi on nimelt selline et juba vahetasin eelnevalt helikaarti ,selle sama myra pärast.Ostsin kallima ja perma ,kuna tema karakteristikute järgi on ta just köbus kaart heliga tegelemiseks kodus el tasemel.Kas on vöimalik et arvuti enda sumin vöib toota sellist tausta sahina näol.?

          Aga milline on yks normaalne eelvöimendi ja palju ta maksab? KAs tema kasutegur on suur helikvaliteedi osas?Kuigi olen nöus seda sammu tegema koheselt ,kui see aitab sahina kadumisele,

          Mis puutub teise slotti kaardi panekut ,siis on masin igasugu jubinaid täis ja eriti ymber tösta yhest slotist teise kaarte ei ole vöimalik.Sest sees on suur graafiline seal ees jne.Kuid seda eelvöimendi ideed tasub arutada,Kas nende kohta on kirjandust jah saadakusagil?

          Comment


            #6
            Vs: Re: Arvutiga , mikrofoniga , (Sound Force 8) lindistatud köne sahiseb. Helikaart Auereon

            Kuna arvuti on mürarikas keskkond, on minu arust mõtekam kasutada linein'i, kui suure tundlikkusega mikrofoni sisendit, mis peaks rohkem häireid kinnipüüdma.
            Proovi kaarti kindlasti mõnes teises arvutis.
            Infot saad guuglist "microphone preamplifier".
            Piisavalt lihtne, et ise nikerdada http://sound.westhost.com/project13.htm
            Kolakoguja

            Comment


              #7
              Vs: Arvutiga , mikrofoniga , (Sound Force 8) lindistatud köne sahiseb. Helikaart Auereon

              Kui tugev see "foon või sahin" on? Sound Forgel peaks olema level meter, mida see näitab kui mikrisse signaali ei anna?
              Mõtlen seda, et arvuti helikaartide mikrisisend on enamasti elektreetmikrofonidele mõeldud ja nende väljundpinge on tunduvalt kõrgem kui dünaamilistel mikritel. Seepärast pead ka mikr. sisendi tundlikkust tõstma, et samaväärset signaali saada. Loomulikult tõuseb ka müra.
              Diamond on ju dünaamiline mikker?
              Kogemus mul täitsa olemas - Creative Audigy kaart koos dünaamilise Sennheiser mikriga ei anna head tulemust...küll aga elektreet-Sennheiseriga.

              Comment


                #8
                Vs: Arvutiga , mikrofoniga , (Sound Force 8) lindistatud köne sahiseb. Helikaart Auereon

                Helikaardi mikrisisend on lihtsalt selline. Et mikrist korralikku heli kätte saada, peab see olema ühendatud õige kaabliga sümmeetrilise sisendiga võimendi taha. Sellist enamus helikaartidel pole, seega on kindlasti mikserit vahele vaja. Mikserist lased juba arvutisse liinisisendi kaudu ja märksa kõrgemat nivood, kus enam ei ole müra niivõrd arusaadav.
                Kunagi sai selline katse tehtud. Ühena variantides shure mikriga kaasa tulnud kaabel, mis oli ühe soonega varjestatud kaabel, mikker siis varje ja soone vahel, 3m pikk, pulti läks siis soon positiivsele sisendile ja varje negatiivsele sisendile ja keresse. teine variant oli 100m korralikke kahe soonega kaableid kokku pistetud (mitte midagi üle mõistuse käivat, mingi taskeri kaabel oli, umbes 15.-/m), mikker soonte vahel ja varje mikri keresse. Sama mikker, lihtsalt erinevad kaablid. Ja vahe oli meeletu, selles 100m pikkuses kaablis polnud ligilähedalegi seda müra kui 3m tavalises kaablis.
                Elektreetmikritel võib olla väljundpinge kõrgem, seetõttu on mõnikord dünaamilistest müra vähem. Korralikku elektreetmikrit muidugi niikuinii ei ole mõtet arvuti taha kohe panna, puldi fantoomtoide sümmeetrilisele signaalile on palju parem kui signaali soontele antud tugipinge üle takisti.
                Kui mikri eelvõimu ise ehitamiseks läheb, siis mina pigem võtaks sümmeetrilise sisendi, näiteks siit esimene ots (joonis 2+4): http://sound.westhost.com/project30a.htm . Seda skeemi sai kunagi proovitud ja see töötab kenasti.
                Aga tõenäoliselt tasuks osta mingi piisavalt odav mikser mikrile vahele ja miksri ja arvuti line in vaheline juhe teha lihtsalt võimalikult lühike ja võimalikult heast kaablist.

                Comment


                  #9
                  Vs: Arvutiga , mikrofoniga , (Sound Force 8) lindistatud köne sahiseb. Helikaart Auereon

                  Esmalt postitatud digital poolt
                  Helikaardi mikrisisend on lihtsalt selline. Et mikrist korralikku heli kätte saada, peab see olema ühendatud õige kaabliga sümmeetrilise sisendiga võimendi taha. Sellist enamus helikaartidel pole, seega on kindlasti mikserit vahele vaja. Mikserist lased juba arvutisse liinisisendi kaudu ja märksa kõrgemat nivood, kus enam ei ole müra niivõrd arusaadav.
                  Kunagi sai selline katse tehtud. Ühena variantides shure mikriga kaasa tulnud kaabel, mis oli ühe soonega varjestatud kaabel, mikker siis varje ja soone vahel, 3m pikk, pulti läks siis soon positiivsele sisendile ja varje negatiivsele sisendile ja keresse. teine variant oli 100m korralikke kahe soonega kaableid kokku pistetud (mitte midagi üle mõistuse käivat, mingi taskeri kaabel oli, umbes 15.-/m), mikker soonte vahel ja varje mikri keresse. Sama mikker, lihtsalt erinevad kaablid. Ja vahe oli meeletu, selles 100m pikkuses kaablis polnud ligilähedalegi seda müra kui 3m tavalises kaablis.
                  Elektreetmikritel võib olla väljundpinge kõrgem, seetõttu on mõnikord dünaamilistest müra vähem. Korralikku elektreetmikrit muidugi niikuinii ei ole mõtet arvuti taha kohe panna, puldi fantoomtoide sümmeetrilisele signaalile on palju parem kui signaali soontele antud tugipinge üle takisti.
                  Kui mikri eelvõimu ise ehitamiseks läheb, siis mina pigem võtaks sümmeetrilise sisendi, näiteks siit esimene ots (joonis 2+4): http://sound.westhost.com/project30a.htm . Seda skeemi sai kunagi proovitud ja see töötab kenasti.
                  Aga tõenäoliselt tasuks osta mingi piisavalt odav mikser mikrile vahele ja miksri ja arvuti line in vaheline juhe teha lihtsalt võimalikult lühike ja võimalikult heast kaablist.
                  -------------------------

                  Suur tänu et selline huvi ja möistmine minu esitatud probleemi suhtes.
                  Kuid te härased te vist peaksite arvestama sellise nyansiga minu konkreetsed teadmised on kahjuks nii viletsad selle teema osas ja ärge ehmuge kui olete sunnitud selgitama mingeid ylimaid elementaarseid algtödesid mulle.

                  Paluks selgitada ,mis on symmeetrilise sisendiga vöimendi?KAs seda saab ainult ise ehitada?
                  Vast oleks köige targem ja kasuliku mulle öelda ,mis oleks vöimalik osta juurde,et asi oleks "hea"

                  Saan aru et pean ostma uue kaabli ja eelvöimendi.Vabandan kuid kysin yle veel et olla täiesti veendundud et sain öieti ikka aru aru.Ja miline neist oleks köige parem ja kasulikum osta ?

                  Elan ja asun ise Stokholmis .nii et läheksin ja ostaksin need vajalikud jubinad ära.Pean silmas kaablit ja eelvöimendi,Kas on mingeid tähiseid -markeeringuid ,millest lähtuda näiteks kaabli ja eelvöimendi puhul.Sest mis puutub ise tinutamisse ja kokku ladumisse siis viimati tinutasin mingeid kaableid ja paart takistit kokku -see juhtus vist 20 aastat tagasi.Mul puudub kodus isegi jootekolb.Piinlik tunnistada kuid nii see on.
                  Kas mikser ja eelvöimendi on erinevad asjad?

                  MIs on positiivne ja negatiivne sisend?

                  MIs on kahe ,mis yhe soonega kaabel?

                  Mul on selle Diamondi taga mingi kohutavalt jäme kaabel, kas selleks tuleb mingi konkreetse margiga uus kaabel osta?

                  Tervitus.Loodan et Teil piisab kannatust minuga askeldada ja selgitada,

                  Comment

                  Working...
                  X