Teade

Collapse
No announcement yet.

Vinüüli nõela raskuse mõõtmine (tracking force)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vinüüli nõela raskuse mõõtmine (tracking force)

    tere
    kas kellegil pole sellist aparaati laenata millega mõõta vinüülimängija nõela raskust (tracking force)?
    vaja saada see näitaja 2g peale.

    taoline aparaat näiteks oleks väga abiks:


    või äkki keegi oskab midagi soovitada veel kuidas ma saan 2g peale selle näitaja?
    1 variant vist leida mingi miniatuurne 2grammine "kaalupomm" ja see siis asetada teisele poole tonearmi ja siis mängida sellega kuni lõpuks paika saab...


    ron


    #2
    Vs: Vinüüli nõela raskuse mõõtmine (tracking force)

    nikeldatud 20 sendine on täpselt kaks grammi

    Comment


      #3
      Vs: Vinüüli nõela raskuse mõõtmine (tracking force)

      "kaalupommi" saad kasutada ikkagi siis, kui ehitad nn.kangkaalu.

      Comment


        #4
        Vs: Vinüüli nõela raskuse mõõtmine (tracking force)

        enamus plaadimängijatel on vastukaal ära gradueeritud.tuleb ainult raskust keerutada,kuni märgid kokku lähevad.

        Comment


          #5
          Vs: Vinüüli nõela raskuse mõõtmine (tracking force)

          Esmalt postitatud kreeklane poolt
          enamus plaadimängijatel on vastukaal ära gradueeritud.tuleb ainult raskust keerutada,kuni märgid kokku lähevad.
          noh muidu ma seda teemat poleks siia tekitanud kui see nii oleks, ja muide nõelad on ka erineva kaaluga, et siiski see kaal seal kui ongi märgitud siis see on õige ainult originaal nõelaga.

          Comment


            #6
            Vs: Vinüüli nõela raskuse mõõtmine (tracking force)

            ma ei tea,mis plaadimängija sul on,aga vastukaal gradueeritakse kaalu enese,mitte helipea järgi.
            iga kriips tähendab mingit kindlat kaalu,ja see tuleb sul endal valida vastavalt peale ja nõelale.

            Comment


              #7
              Vs: Vinüüli nõela raskuse mõõtmine (tracking force)

              Esmalt postitatud kreeklane poolt
              ma ei tea,mis plaadimängija sul on,aga vastukaal gradueeritakse kaalu enese,mitte helipea järgi.
              iga kriips tähendab mingit kindlat kaalu,ja see tuleb sul endal valida vastavalt peale ja nõelale.
              mängijaks on pro-ject debut II, millel puuduvad igasugused märgid seal, ja raskust saab liigutada kruvides raskus lahti kinnituskruvist mitte keerates niisama. ja uueks nõelaks on siis Audio Technica AT95E.

              Comment


                #8
                Vs: Vinüüli nõela raskuse mõõtmine (tracking force)

                väga hea tšehhi aparaat ja vastukaalul pole tal jah mingeid märke,sest komlektis pidi tal olema nõelasurve mõõtja.
                vaevalt et sa seda kuskilt saad,nii et pead kasutama vanaisade aegset reguleerimist-viid algul käpa tasakaalu,ja seejärel umbes veerandi pöörde jagu raskus ettepoole.siis vaatad silmaga üle,et ega liiga peale ei suru.seejärel proovikuulamine koos toas ringihüppamisega.kui nõel soones üle ei hüppa,siis on raskus paras.

                Comment


                  #9
                  Vs: Vinüüli nõela raskuse mõõtmine (tracking force)

                  Debut tuli tehasest Ortofon OM5E-ga, mille kaal on 5g (vaata igaks juhuks Ortofoni kodulehelt üle), mälu järgi kaalub AT95 ka 5g (kontrolli igaks juhuks). St. vastukaalu ei ole vaja nihutada. Ilmselt vajab reguleerimist käpa kõrgus. Kunagi jäigi seepärast Debut ostmata, et sel puudus vastukaalu reg. võimalus.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Vinüüli nõela raskuse mõõtmine (tracking force)

                    noh ma olen seda kaalu juba muutnud ka seal asi pole nii nagu originaalis oli.
                    ja noh pmst saab selle asja siiski kuulamisega ka suht paika i guess kui muud varianti pole.

                    Comment

                    Working...
                    X