Teade

Collapse
No announcement yet.

mdf, vineer, saepuruplaat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    mdf, vineer, saepuruplaat

    tean et mdf oleks kasti ehituseks parim aga kui oleks valida mdf'i ja saepuruplaadi vahel siis kumb parem oleks?

    #2
    No MDF ikka. Mul kast 25 mm MDF-ist tehtud. Väga stabiilne ja raske on. Niiet soovitan seda, kuigi see maksab ikka rohkem kui saepuruplaat. Aga väga suurt vahet vast pole ja sa võid ka mõne 20-25 mm paksu saepuruplaati ka kasutada. Mida paksem seda parem. Soovitan teha 25 mm plaadist, olgu ta siis saepuru- või MDF plaat.
    Muusikahull!

    Comment


      #3
      Kui mul oleks valida nende kahe vahel, siis ma võtaks hoopis vineeri. MDF on jama, sorry aga on. Omad kurvad kogemused. Kui võrrelda 25 mm MDF-i ja ntx 24 mm vineeri siis vineer on tõsiselt stabiilsem materjal.
      Kuid kui valida saepuruplaadi ja MDF-i vahel, siis võtaks ma saepuruplaadi kuid paksema kui MDF - MDF on sigakallis, saepuruplaat on ligi 3 korda odavam. Iseasi on siis kui MDF-i on kellegil kusagilt hea odav saada.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        aga miks siis näiteks audese kõlarite kastid mdf'ist tehtud on kui see nii kehv materjal on?

        Comment


          #5
          Enamus tootjaid kasutavad MDF-i, ilmselt sellepärast et on vineerist mõnevõrra lihtsam töödelda. Ma toonitan veelkord et minu oma kogemused MDF-iga on kurvad - 19 mm MDF võrrelduna ntx 18/19 mm veekindla vineeriga osutus läbivõnkuvaks, samal ajal kui vineer on palju stabiilsem. Vineeri kasuks räägib tema struktuur - risti-rästi kihiline.
          Muuseas, Jamo kiidab ntx saepuruplaati taevani, vaid kallimad kastid on MDF-ist. Tegelikult jagunebki laias laastus pooleks see hulk - ühed kasutavad MDF-i, teised saepuruplaati, vähesed teevad vineerist.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            No minu kast on 25 mm MDF-ist ja ei mingit vibratsiooni. Kast ei saagi enam stabiilsem olla. Mina soovitan kui võimalik MDF-i. Muidugi mina ise sain materjali tasuta, niiet hinnaga päris kursis pole, aga materjali endaga olen väga rahul ja kõlariga ka. Ülimalt stabiilne ja üliraske. Vähemalt 25 mm MDF on küll ülikõva. Ei oska vineeriga võrrelda, aga saepuruplaadist on küll parem. Sõbra kõll 20 mm saepuruplaadist ja nii stabiilne ikka pole.
            Muusikahull!

            Comment


              #7
              No see on selge et võrreldes 20 mm saepuruplaati ja 25 mm MDF-i on MDF parem - ta ju ikkagi 1/5 paksem. Kuna sa said asja tasuta siis on hästi; ostes seda aga hinf on oi-oi-oi kui palju. Väga palju ma ütlen. Ka vineeril tegelikult on hind kallis, sama mis MDF-ilgi. Saepuruplaat on ni vineerist kui MDF-ist 2-3 korda odavam.
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #8
                mina teen mdfist ja kui seda pole, siis vanadest kapiseintest mis on vanast heast saepurukast. 22mm saepurukas on päris hea ja odav poes. vaatasin kunagi et krautas 22mm 1600X1200 plaat 210 eeki.

                Comment


                  #9
                  Võid proovida kaks õhemat MDF plaati omavahel kokku liimida,sest paks plaat on keskelt pehme.Oleneb muidugi kasti seinte pindalast,tihtipeale annab kasti sisse tugevduseks ehitatud vahesein parema tulemuse kui liiga paksud seinad.Küsimus ei ole ju mitte kasti seina paksuses vaid kasti tugevuses.Kasutatakse ka näteks naturaalset puitu (kanada vaher,pöök,tamm...).Kui vastu kasti seina koputad siis ta peab kõlisema.25mm-st MDF kasutada ei soovita (suure kasti puhul avastad kumina millest lahti kuidagi ei saa),siis juba vineer või kaks õhukest MDF-i kokku liimitult.Saepuru plaadiga on ilmselt sama teema.

                  Comment


                    #10
                    üks mdfi miinus on kindlasti ka ta üüratu hind, ruutmeeter on umbes 2 korda kallim kui saepuruplaadil.

                    Comment


                      #11
                      Vineer ikka kõige parem,ma juba kolm kasti vineerist teind,supa kast 18mm ja tornkõlarid 15mm vineerist. .Väga stabiilne asi on.

                      Comment


                        #12
                        palju selle vineeri ruutmeetrihinnaks tuleb? mõtlesin, et kui niipalju kiidetakse võib ka ise proovida

                        Comment


                          #13
                          Ei vaidle vastu,sest tõsisemad tegijad teevad vineerist.Vaata näiteks:
                          http://www.linkwitzlab.com/
                          või näiteks see vend kasutab mõlemat:
                          http://home.swbell.net/taama/john.html
                          Kõige lõpus ta kirjutab sellest.
                          Muide dipoolkõlareid olen mitut varjanti proovind ja see on kõva sõna,ega enam muud eriti ei taha,inverterkast on selle kõrval täielik saast.

                          Comment


                            #14
                            Oojaa, dipole ja T-Line on lahe. Endalgi mitmed katsetused seljataga, valmis tulemust veel pole ette näidata, kuid loodame et varsti ehk midagi juba on.
                            Samas dipole`il peaks alumise otsa filter olema korralik - võib juhtuda et kipub bassi vähe andma(tuleks ka valjukaid loomulikult rohkem vaadata - kuidas Q poolest sobib). Kuid kui bass on siis on väääga mõnus.
                            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                            indrek@sac.ee, +3725174765

                            Comment


                              #15
                              Aga mis te arvate 48mm liimpuidust?

                              Comment

                              Working...
                              X