Teade

Collapse
No announcement yet.

estonia ac35 või radiotehnika S90-f

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    nuh estonia fännid, mul kodus kaks estonia kõlarit kusjuures väga head häält teevad. Ainult ühel kõlaril on bassivaljukas läbi, oleks vaja uut. Üritan öelda seda et tahaks osta kelletki estonia bassivaljuka mõistliku hinnaga.

    Comment


      #47
      Otsi Ostan/Müün teema alt, hiljuti keegi pakkus :-/
      kris@andmevoog.eu

      Comment


        #48
        aitäh

        Comment


          #49
          aitäh
          kris@andmevoog.eu

          Comment


            #50
            No mehed.Vaadake seda.Äkki keegi ennem kokku puutund.

            Ärge seda juhet tähele pange.Sinn panin ma lisa kõrg.s.
            Riie oli kah ees kunagi, a selle kakkusin kohe eest.
            Basiis eest vastutab selline asi http://www.zone.ee/foorumnoeasy/tiit/IMAGE0048.JPG?2
            Nagu näha tegu kinnise kastiga.Membraan tundub sama mis s90 basil, aga lõdvik on väga pehme käiguga.Seega inverterkast välistatud
            muusika on kuulamiseks

            Comment


              #51
              JUmmala lahe taolisi vanu asju kohata...kas teb ka head häält selline asi...tunne on küll, et asi on niiiii vana, et ei oska midagi sellest asjast arvata...antikvariaat on see asi

              Comment


                #52
                No mehed.Vaadake seda.Äkki keegi ennem kokku puutund.
                http://www.zone.ee/foorumnoeasy/tiit/IMAGE0024.JPG?2
                Ärge seda juhet tähele pange.Sinn panin ma lisa kõrg.s.
                Riie oli kah ees kunagi, a selle kakkusin kohe eest.
                Basiis eest vastutab selline asi http://www.zone.ee/foorumnoeasy/tiit/IMAGE0048.JPG?2
                Nagu näha tegu kinnise kastiga.Membraan tundub sama mis s90 basil, aga lõdvik on väga pehme käiguga.Seega inverterkast välistatud
                Basso jah nagu s90 oma, aint magnet ilmselt väiksem, sama võib ka võimsusega olla.
                TFK Audio
                #tfkaudio
                http://www.facebook.com/tfkaudio/
                http://tfkaudio.blogspot.com/
                - Audioblogi, projektid jms.

                On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

                Comment


                  #53
                  Kui ma õeti mäletan siis oli tähis bassikal 8gd-25-4.Seda ma nüüd ei usu, et tal nom võimsus 8w oleks.Pigem 25w tundub täitsa loogiline.Seda toidangi 25w estonia võimuga ja pigem jääb võim lahjaks kui kõlar.
                  Jube kahju on sellest, et mul on nendest aint üks eksemplar. :'(teine samasugune bassikas on kah.Oleks teine samasugune kõll ka olemas siis saaks täitsa heli nautida, aga praegu ei tea veel kõlli saatust öelda. :-/
                  Magnet on üldse mingit vanemat tüüpi.Analoogne teleka valjukatega.
                  muusika on kuulamiseks

                  Comment


                    #54
                    olen sellise bassikaga kokku puutunud... oli jah 8watti.. ta küllalt antiikne asi.. magnet on sellel mingi imelik.. see südamik olemas,aga magnet puudub või sis on vääga väike... pole selliste magnetitega kokku puutunud eriti..

                    Comment


                      #55
                      Tegemist on tõesti 8GD1 valjukaga, väliselt peaaegu äravahetamiseni sarnane S90 bassile, aga lähemalt uurimisel on mitmed erinevused, peale magneti kasvõi.
                      Arvatavasti sobib valjukas paremini kinnisesse kasti, kuid volume`i keeramisel tuleks ettevaatlik olla - kinnises kastis liigub valjukas tunduvalt rohkem kui inverterkastis, ja kuna nendel valjukatal on membraan tõesti pehmema käiguga kui ntx S90l, siis tuleks ettevaatlik olla.
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #56
                        Kuna teema on selline "kestev, lõputa", siis lisaksin ka enda poolt muljeid.
                        Hiljuti sai sõbra pool kuulatud S90 ja Estonia 35AC-021 kõlareid.
                        Lõppvõimendiks Odyssei 010, Eelvõimendiks Estonia 010 ning nende vahel igaks juhuks priboi odavama klassi ekvalaiser. Heli tuli arvutist, Sound Blaster Audigy helikaardist, mis on oma andmete poolest päris kõva.
                        Tuba selline piklikum, kuskil 8-10m2. Konkureerivad kõlarid olid ühte moodi paigutatud, kordamööda.
                        Võrdlesime Filmi pealt, muusika (dnb, techno, trance, aeglasem muusika) ning erinevaid helisagedusi.

                        Käik: Tuppa astudes S90'sed parasjagu mängisid muusikat. Esimene reaktsioon - mingi sagedusriba on vahelt kadunud! Teatud keskmised helid olid kadunud tõepoolest ning keskmised olid üldse kuidagi sinka-vonka. Õnneks sai keskmisi ühest kõlarinupust maha keerata, mis tegi natuke meeldivamaks asja.
                        Proovisime filmi, ühtede ja teiste kõlaritega. Tulemus - S90 müristas valjemalt, kuna 45-60hz olid kõvasti esile tulnud võrreldes Estoniatega.
                        Läksime muusika kallale. Trance mängima ning siin oli 10 tolli tunda. Tuba rappus rohkem, kuid helivahe ei olnud nii suur. Kuna kõrgemad bassihelid on trance'il esireas, siis s90 tümistas jällegi rohkem, valjemalt.
                        Edasi juba dnb ning aeglasema muusika juurde, kus Estonia näitab kärgmembraaniga koha kätte. Sellised mürisevad(30-35hz), pika bassiga kohad mängis Estonia poole pikemalt. Kuulake Ravers On Dope - Hardcore Vibes 2002 ning saate teada.
                        Test Tone Generator'iga kuulasime ka erinevaid sagedusi. Imestasin kohe, kui sain aru, et Estonia mängib madalamale. 30hz mängis Estonia üpris hästi välja ja oli liidripositsioonil kuni 35hz'ni. S90 tõusis helirõhk kohe, kui 40-60hz'ni. lasime.
                        Kokkuvõte: Juba tuppa astudes sain aru, et S90'sed polegi nii kõvad kui arvasin. Keskmised ning kõrged on jamad, bassikas võiks ka madalamale mängida. Estonia "mats" on ka palju mõnusam. Kuna tegemist on väiksema toaga, siis arvan, et s90 teeks suuremas toas palju heli. Heli valjudusega on nii, et väga valjult me ei kuulanud, kuna Estonial on paha komme madalamatel helidel(30-35hz) lörisema hakata, kasti eripära tõttu. Veel vahe selles et Estonia on 8 oomi ning kuulatavad s90'sed 4 oomi.
                        Lisa:Hiljuti lugesin et mõned saadavat oma s90'stega või Estoniatega 20hz'i kätte. Tegelikult on asi vale. Midagi moonutab, kas kõlar, helikaart või võimendi!
                        Mida see postitus meile, ühiskonnale annab? Mitte midagi Järjekordne alus vaidlemisele. Igatahes, mina olen oma sõna öelnud, kui midagi puudu jäi andke teada.
                        TFK Audio
                        #tfkaudio
                        http://www.facebook.com/tfkaudio/
                        http://tfkaudio.blogspot.com/
                        - Audioblogi, projektid jms.

                        On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by hgTafka@Jul 26 2004, 21:21
                          Hiljuti lugesin et mõned saadavat oma s90'stega või Estoniatega 20hz'i kätte. Tegelikult on asi vale. Midagi moonutab, kas kõlar, helikaart või võimendi!
                          Seleta mulle ka, kuidas ma saaksin teada, kas ma saan oma Estoniatest 20Hz kätte?
                          NCH Tone Generator on olemas... kui sellega 20Hz panen, teevad kõlarit väga palju õhku :P ehk siis bassikate membraanid hakkavad väga suures ulatuses liikuma.
                          Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                          www.sansui.us/AU-9500.htm

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by Nimeta@Jul 26 2004, 19:32
                            Seleta mulle ka, kuidas ma saaksin teada, kas ma saan oma Estoniatest 20Hz kätte?
                            NCH Tone Generator on olemas... kui sellega 20Hz panen, teevad kõlarit väga palju õhku :P ehk siis bassikate membraanid hakkavad väga suures ulatuses liikuma.
                            Võimalik et su kõrvad ei kuulegi seda. Estoniad ei mängi nigunii 20hz'i.Võid proovida 25hz'i lasta. Võid isegi mingi 5hz'i panna, isegi siis membraanid liiguvad, kuid see on ka kõik
                            TFK Audio
                            #tfkaudio
                            http://www.facebook.com/tfkaudio/
                            http://tfkaudio.blogspot.com/
                            - Audioblogi, projektid jms.

                            On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

                            Comment


                              #59
                              ee.. mis vahet sel on kas "mängib" või ei "mängi"
                              20Hz ja alla selle sa oma kõrvaga juba !põhimõtteliselt! ei erista.
                              ja muidugi membraan liigub.. iga sageduse puhul liigub

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by matt@Jul 26 2004, 22:07
                                ee.. mis vahet sel on kas "mängib" või ei "mängi"
                                20Hz ja alla selle sa oma kõrvaga juba !põhimõtteliselt! ei erista.
                                ja muidugi membraan liigub.. iga sageduse puhul liigub
                                hm, kas inimene imikuna mitte 16Hz isegi ei kuulnud?
                                aga jah, usun, et mul pole kuulmine nii hea, kui ta võiks olla... kardispordi jaoks peab ju ohvreid ka tooma -_-
                                Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                                www.sansui.us/AU-9500.htm

                                Comment

                                Working...
                                X