Teade

Collapse
No announcement yet.

Filterdame niiet maa must

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Filterdame niiet maa must

    avastasin et oompoest saab 2 kr est poolialuseid.

    plaan on teha 12 ribaline filtrisüsteem. Iga riba oleks pingeresonantsis olev võnkering.

    kui kellegi on kogemusi mitme ribaga filtrite konsrtueerimisel, siis iga abi on tere tulnud.
    Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

    #2
    Vs: Filterdame niiet maa must

    Näe Garret on ringilt Zavoodis, pirogovil tagasi jõudnud ülemeelikus meeleolus

    Comment


      #3
      Vs: Filterdame niiet maa must

      oi jah kui tarkadel meestel vahel tulevad alles kuldaväärt sõnad

      aga ikkagi, moi kui tarka midagi ei suuda mõelda kohe ja öelda siis palun hoia see pubi või baari jaoks. Garret Garretiks, see hiilgas kah kreiside mõtetega, aga ta vähemalt proovis omi hullumeelseid ideid massidesse tuua.

      ja olen näinud küll Alpine filtreid, mitme ribaga...

      kuskil ei tule kohe meelde...
      Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

      Comment


        #4
        Vs: Filterdame niiet maa must

        no ja Säästukast saab fooliumit ning küpsetuspaberit ka suht odavalt.
        Juhuks kui sa kavatsed filtris ka kondensaatoreid kasutada....
        -

        Comment


          #5
          Vs: Filterdame niiet maa must

          On selle tarkusega kuidas on ,aga hea vastuse said!! Filtreid oleme ikka kerinud, nii kõrgsagedusele kui madalsagedusele. Kõigepealt võtad algandmed mida vaja, siis vastava aabitsa,kus on filtrite otstarve, leiad sobiva filtri, siis võtad valemi ja arvutad filtri nii nagu vaja, siis leiad koosteelemendid ja teed ta valmis. Siis võtad mõõteriistad ja kontrollid kas on sobivas karakteristikaga või, kui ei, siis mõõtmise tulemusena teed järeldused ja häälestad ta välja. Mitte aga sellejärgi, et kusagil midagi müüakse. Kui andmed on olemas, siis alles võib mõelda, kas pakutud südamik sobib või ei. Nii lihtne see ongi! Pole vaja kellegi käest midagi küsida ja mis kõige tähtsam on see, et asi toimib. Mitte nii, et maa on must, aga nii et asi toimib ja oma ülesande täidab.

          Sinu loogika järgi ma küsin, mis nr. kingi ma kannan ,mis värvi püksid mul jalas on? Kui hoobilt õieti vastad siis ütlen mis filtrit sul vaja on! Kuradi heade mõtete linn see Tartu ikka on!! Ühed kepivad silla kaarel, teised kolistavad foorumites ja kolmandad peavad teadma, mis mõtted neil kõigil on ja just siis kui idee ajudes küpseb.

          Vot nii .......pets võta raamat ja uuri elu. Meil kogemusi on, aga sina õpi ennast õieti väljendama ,loe raamatut ja tee enesele asi selgeks. Filtri võib teha sellise, et nagu kääridega lõigatakse plära maha! Igasuguste LC filtrite tegemine on suht keeruline ja koplitseeritud tegevus, muidugi palju oleneb filtri kasutusalast ja otstarbest on lihtsamaid ja keerulisemaid lahendusi. Kes on teinud see teab!
          viimati muutis kasutaja humax; 12 m 2007, 12:20.

          Comment


            #6
            Vs: Filterdame niiet maa must

            nujah tänud abi eest

            aga plaan oligi teha 12 ribaline filter
            iga riba kohta ka pöörtakisti, millega vastava sageduse osa terves sagedusalas muuta. suurusega mingi 20-30 kOhmi
            Nojah kuidas Pedusaare raamat Elektro- ja Raadiotehnika algajatele sobib.
            see kah umbes 5 korda läbi loetud

            aga sagedused filtris oleks 31Hz, 50Hz, 62Hz, 125Hz, 250Hz, 500Hz, 750Hz, 1kHz, 2kHz, 4kHz, 8kHz, 16kHz, 20kHz.
            peale selle on mul need asjad välja arvutatud, puudu on ainult testrid.

            kui kellelegi minu eelnevad postitused siin foorumis üldse hinge on läinud, siis ma kahetsen väga selliseid lollusi, mis kirja panin. andestust ei otsi ja kui keegi ei taha enam mulle nõu anda siis olgu nii
            Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

            Comment


              #7
              Vs: Filterdame niiet maa must

              Soe soovitus: osta ekvalaiser.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Vs: Filterdame niiet maa must

                Esmalt postitatud martinj poolt
                Soe soovitus: osta ekvalaiser.
                No ja nii lihtsalt see teema lõppeski.
                -

                Comment


                  #9
                  Vs: Filterdame niiet maa must

                  kui kellelegi minu eelnevad postitused siin foorumis üldse hinge on läinud, siis ma kahetsen väga selliseid lollusi, mis kirja panin. andestust ei otsi ja kui keegi ei taha enam mulle nõu anda siis olgu


                  Tõepoolest, juba tunduvalt parem ja hea, et arusaamist on! Ega siin ei andestatagi midagi! Üks endast ja teistest lugupidav tehnikamees ei saagi selliseid asju enesele lubada nagu sina seda tegid! Kui on asjalik küsimus ja sisukas ,saab ikka vastuse. Teema peaks olema korrektses keeles ja konkreetne ja põhiteadmised peaksid ikka olema. Kui loobid käega, et "siis olgu" on see sinu probleem, meie siin ei jää sugugi lollemaks kui sind siin pole! See on paljudele lugemiseks ja pole mõtet haukuda ega targutada, kui loll oled. Mõtetu lõualõksutamise ja targutamise tagajärjel on nii mõnigi asjalik mees siin lõpetanud ja tõepoolest, kui tase ei tõse siis on neid veelgi enam. See on juba praegu postitustest näha. Austa ennast ja teisi!
                  viimati muutis kasutaja humax; 12 m 2007, 18:03.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Filterdame niiet maa must

                    kõik eelnevad postitused olid nn projektide vahel ja siis polnud tõesti midagi paremat teha.
                    Praegu tegelen 200W autokõlarite integreerimisega kodusüsteemi. Väga täpseid andmeid mul pole seega esialgsed arvutused BB Proga said tehtud suuresti suva peale. Aga testriga hakkan järgmine nv korralikult mõõtma neid valjuhääldeid. Kysimus: kas koaksiaalide mõõtmisel on vaja midagi täiendavat teada? Praegused andmed on järgmised: 200W max, 120W contin., 90W rms, imped. 4 Ohm, 100Hz-20000Hz, 5,25" element koos 45 mm dome ja piezo-ga
                    Plaan on teha 1300x150x120 tornkast, millel oleks 36mm invertauk 10mm ehk materjalipaksusega.
                    Veel täiendavalt on mul postitus võimendifoorumis: Konstruktorvõimendi
                    seal on ka link ühele võimendiskeemile, mille ma leidsin.

                    Aga teema põhimõte oligi et kas ja kuidas teha ekvalaiserit koduste vahenditega.

                    siia üks kysimus: kui selline asi valmiski meisterdada, kas siis igale ribale oleks vajalik võimendi.?
                    Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                    Comment


                      #11
                      Vs: Filterdame niiet maa must

                      Esmalt postitatud tartu pets poolt
                      Aga teema põhimõte oligi et kas ja kuidas teha ekvalaiserit koduste vahenditega.

                      siia üks kysimus: kui selline asi valmiski meisterdada, kas siis igale ribale oleks vajalik võimendi.?
                      Garret jätkub...
                      -

                      Comment


                        #12
                        Vs: Filterdame niiet maa must

                        Esmalt postitatud marcor1 poolt
                        Garret jätkub...
                        sobiks hästi naljakate juhtumiste lõime

                        Comment


                          #13
                          Vs: Filterdame niiet maa must

                          Esmalt postitatud tartu pets poolt
                          kõik eelnevad postitused olid nn projektide vahel ja siis polnud tõesti midagi paremat teha.
                          Praegu tegelen 200W autokõlarite integreerimisega kodusüsteemi. Väga täpseid andmeid mul pole seega esialgsed arvutused BB Proga said tehtud suuresti suva peale. Aga testriga hakkan järgmine nv korralikult mõõtma neid valjuhääldeid. Kysimus: kas koaksiaalide mõõtmisel on vaja midagi täiendavat teada? Praegused andmed on järgmised: 200W max, 120W contin., 90W rms, imped. 4 Ohm, 100Hz-20000Hz, 5,25" element koos 45 mm dome ja piezo-ga
                          Plaan on teha 1300x150x120 tornkast, millel oleks 36mm invertauk 10mm ehk materjalipaksusega.
                          Veel täiendavalt on mul postitus võimendifoorumis: Konstruktorvõimendi
                          seal on ka link ühele võimendiskeemile, mille ma leidsin.

                          Aga teema põhimõte oligi et kas ja kuidas teha ekvalaiserit koduste vahenditega.

                          siia üks kysimus: kui selline asi valmiski meisterdada, kas siis igale ribale oleks vajalik võimendi.?


                          Mida sa seal testriga mõõta kavatsed ,ei saa aru? Mida, milleks, eesmärk ja mis tulemit soovid ??? Mis ekvalaiserisse puutub siis jah, igale kasutatavale ribale peab olema oma võimenduaste ja veel enamgi. Koduste vahenditega võid teha mingi elementaar regulaatori kolme sagedusega ja see on jõukohane. See on mõtetu, hakata siin millestki enamast rääkima! Kui just arvad, et see tükk peab just olema siis osta valmis seade. Üldreeglina pole seda vaja ja selle kohta olen ma oma arvamuse öelnud mis kasutusalas see võib olla. Tee korralik eelvõimendi, kus on olemas madalate ja kõrgete reguleerimise võimalus ja piisab täiesti kodukasutuseks. Korralikule audiotehnikale pole ka seda võimalust vaja ja ei kasutatagi mingit korrektsiooni.
                          viimati muutis kasutaja humax; 15 m 2007, 10:36.

                          Comment

                          Working...
                          X