Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kõlarid.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Minu kõlarid.

    Nagu kunagi lubatud sai, et näitan ka oma kõlareid, siis püüan oma lubaduse nüüd täita.

    Tegemist on fullrange kõlaritega, mille elemendi läbimõõt on 4.5". Tootja on BEAG, vanust valjukatel on korralikult. Minu kätte jõudsid nad läbi hea sõbra . Üldiselt on valjukad heas konditsioonis.

    Elementidest siis lähemalt: läbimõõt on 4.5", see teeb kusagil 110 mm. Nom takistus 4 oomi, Fs 70...80 Hz, taasesitatav sagedusala 40...20000Hz, tundlikkus on 88/89 dB. 12VA on võimsust. Üldiselt on tegu midbassi mängivate lairibavaljukatega, millel on minu jaoks suurepärane dünaamikaulatus. Hääl on puhas ja peale pisukest modimist muutus veelgi pehmemaks.

    Kastid ise on tehtud 21 mm vineerist, mõõdud on 160 mm laisut, 200 mm sügavust ja 960 mm kõrgust. Aluse mõõtmed on 250*300 mm, paksus 40 mm. Aluste all on veel pisikesed jalad. Kast on sisemiselt korralikult toestatud.

    Tegemist on inverterkõlariga, inverter on paigaldatud tahaseina. Kastil on ka pisuke eripära - nimelt on 2/3 jagu kast liivaga täidetud. Kasulikku mahtu on umbes 1/3 ehk siis umbes 6 ltr. Täna liivale ka korralikule sisemisele toestusele on kast väga stabiilne ja päris korralikult raske(kaalu ütlen siis kui see määratud ). Viimistlus on poolmatt, valjukate ümber olevat katted on lakitud.
    Kõlar ise tervikuna mängib sagedusalas 80...20000 Hz, alumine ots on hetkel veel lihtsa, 1. järku kõrgpääsfiltriga eraldatud.

    Tänu korralikule kasti sisemisele vooderdamisele on hääl väga mõnus pehme, midbass on meeldivalt ümar ja suht täpne. Kõrged ja kesksagedus on väga puhas, äärmiselt kõlav.

    Trance`i ja hiphopi nende kõlaritega ei kuula, ei "tambi" piisavalt kõvasti, kuid minu muusikamaitse jaoks on soundi piisavalt.

    Pildid asuvad http://www.album.ee/?o=300052203&uilang=1

    Ühtlasi tutvustaks siis ka oma subwooferit. Tegemist on passiivse subbakaga, mis hetkel on rohkem aseaine(ei suuda otsustada millist õiget subbakat omale teha).

    Element on 25W Vene bassivaljukas, nom takistus 4 oomi. Subbakas mängib sagedusalas 45...125 Hz. -6 dB punkt on 40 Hz. Kast häälestatud 55 Hz peale, minu jaoks loomulikum ja mahedam, samas ei hakka ajudele. Kasti vabamaht on umbes 16 ltr. Kasti mõõtmed on 465 mm sügavust, 390 mm kõrgust ja 350 mm laiust. Kasti seinte paksus on 3" ehk 75 mm, millest 28 mm on liiva. Inverter on kasti tagaseinas. Viimistlus poolmatt. Kui raske see kast on, ma ei oska hetkel öelda, kuid raske ta on ja isegi natuke liiga...

    Kast seest vatiiniga korralikult ülekäidud.


    PS! Dixo - mina oma lubaduse täitsin, millal sina...?
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    #2
    Välimus on neil 5+ ütleks, mulle meeldib
    Sa ikka oskad kaste ehitada

    PS! Mis muusikat siis kuulad?
    TFK Audio
    #tfkaudio
    http://www.facebook.com/tfkaudio/
    http://tfkaudio.blogspot.com/
    - Audioblogi, projektid jms.

    On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

    Comment


      #3
      Tänan!
      Aga Pink Floydiga ntx võib end unustada kuulama. Elton John on väga lahe nendega.
      Üldiselt on lood minu muusikamaitsega, et kui ma varem kuulasin samuti trance`i jne, siis nüüd on jäänud see tahaplaanile - loomulikult on hea klubis on hingetuks rahmeldada, kuid las ta sinna jäädagi. Nii et üldiselt easy-listening muusika.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        välimus 5+
        see et fullrange...see annab veel puntke juurde...
        kyllaltki hea näevad välja......ja supika asjus.....ega see pole 25 gd...(sama mis 25ac311 kastis on)
        kui on siis see on ypris hia komplekt...
        kiidan uuesti...
        ps:mitu tundi kulutasid neile?
        miskit ei tohi valesti kirjutada

        Comment


          #5
          See subbaka element on tõesti 25GD26, sama mis sa nimetasidki.
          Aga aega kulus kõvasti - ainuüksi katsetused ja proovimised võtsid mitu nädalat. Kasti enda viimistlemine ja nii võttis kusagilt 2-3 nädalat.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            jah, välimus on lihtsalt super kuna tegu on fullrange kõlaritega, siis võib vaid unistada, mis häält nad teevad igastahes väga viis värk

            Comment


              #7
              and ten points goes to intz
              sellise kujuga kõlarid on väga lahedad..

              Comment


                #8
                ma ka kunagi tegin kasti selle 25 gd`ga
                vaba maht oli ca 17 liitrit....
                ja mingi toru oli ka...70 mm läbi mõõt ja pikkus oli 110mm
                mängis hästi... ;D
                hiljem oli tahe midagi wõimsamat ostsin endale 25gd311
                ning see aasta vahetasin nad estonia 010 vastu... :P
                nyt yks wõim...brig 001
                ja enda torn kõlarid...+ estoniad 010 8)
                miskit ei tohi valesti kirjutada

                Comment


                  #9
                  wow
                  "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                  Comment


                    #10
                    kui küsida võib siis selle viimistluse osas mismoodi sa need nurgad suutsid kõlaril nii ilusad teha.
                    millega sa kastid üle oled lasknud, mis materjaliga või lõikasid kohe kõik seinad 45 kraadise nurga all???
                    loodan et said mu küsimusest aru

                    Comment


                      #11
                      Endal ka üks komplekt ootab valmimist (aktiiv-)subbakas peaks saama selle või järgmise kuuga valmis ja siis vaatab mis sinna juurde läävad
                      Abiks kõigega! djmadys@hot.ee/bazzmazternoq@hot.ee
                      DeeJay Catass

                      Comment


                        #12
                        Kasti tahud on freesitud ja siis ikkagi 90 kraadi all kokku pandud. Ei ole 45 alla saetud. Eks ma töö ole ka suurel hoolel ja armastusel, millega ma kõike kaste teen. Ja no loomulikult ka korralik mitmekordne pahteldus ja mitmekihiline värv.
                        Ja alustel on samuti servad ära freesitud, nüüd siis 45 kraadise nurga alla.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #13
                          lausa super kohe,endal ka plaanis miskit sellist aretada,nagu pilt 6.

                          Comment


                            #14
                            Tänan!
                            Aga Pink Floydiga ntx võib end unustada kuulama. ... Nii et üldiselt easy-listening muusika.
                            Ma ka vahest kuulan P. F.-i aga ei ütleks nagu et easy-listnening, rohkem ikka sinna masendava proge muusika kanti, eriti 70-ndata väljalase.

                            Comment


                              #15
                              Rahapuuduse tõttu pole enadale midagi korralikku hetkel kokku ajand, kuid protsess käib. Ma arvan, et paari kuu pärast võin ma midagi juba näidata
                              kris@andmevoog.eu

                              Comment

                              Working...
                              X