Teade

Collapse
No announcement yet.

DJ pult

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Ühe kivi TL074 sees on 4 opakat, 3 kivi peale kokku siis 12 tk. Kõigi väljundite numbrid leiad skeemilt. Neid võid kombineerida nii, et montaaz paremini välja tuleks. Toiteotsad on ühe kivi piires ühised (koivad 4 ja 11), need tõmbad lihtsalt omavahel kokku (st. kõik 4-d kokku ja kõik 11-d kokku)ja ühendad vastavate toidetega. Toitesse on kasulik panna ka lüüdid (ntx. 47uF/16V).
    0,8-st puuritera iga puurmassina otca ei saagi kinnitada. Ma mässisin puuri sabale 3-4 keerdu õhukest traati tihedalt ümber ja siis juba sai kinnitada. Parem on,mõistagi, leida puurpink.
    KSL'i viidatud mixer on kahtlemata vägev aga skeemi ju polnud! See joonis oli ainult blokkskeem, selle järgi midagi ei ehita
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #47
      ksli mixeril oli skeem kuskil kui veidi ringi tuhnida...
      Ma yritan puurile paberit või õhukest kummi ymber mässida ja yritan asja ära teha. aga, see alumine eraldi skeem, kas selle kylge saax yhendada näitex mikri?
      hei.. HEI. paha koer.. too kohe tagasi

      Comment


        #48
        oli jah pagan aint blokkskeem :-[ laidsin selle lingi ja panin prauhti üles, kuid kui hakkad mixeri väljanägemise peale mõtlema, siis sellelt lehelt saab ju ilusaid pildikesi faderite ja filtrite alla :-/

        KES SOOVIB, SEE PROOVIB

        t-linespeakers.org

        Comment


          #49
          See alumine oli lihtsalt õpetuseks et mis kastmega opakat süüaxe Mikri jaoks joonistasin MONO sisendi. Ilmselt jääb võimendust väheks (hetkel on võimendus kõigis kanalites 1) ja siis ühenda mikri opakas nii nagu tollel alumisel skeemil. Võimenduse saad arvutada antud valemite järgi.
          Ah jaa, Mikri volüümi nupu unustasin , joonistan hiljem.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #50
            aga millal hiljem? ja kas see on siis midagi erilist? ma saax hakata seda täna kokku panema. ja skeemi pealt ei leidnud ma yles neid stabika kive. kas neid pole vaja siis?
            hei.. HEI. paha koer.. too kohe tagasi

            Comment


              #51
              Ega vist pole mõtet joonistada tõesti. Pane pote MONO kanali väljundi ja maa vahele. Pote liugur läheb siis ülejäänud skeemile.
              Stabikaid ei viitsinud joonistada. Ühesõnaga, võtad mingi sobiva võrgutrafo (pingega umbes 15V), paned talle alaldussilla järgi. Lüüdid siis peale silda. Skeeme leiad eelnevatest teemadest kus käsitleti võimendeid ja nende toiteblokke. Lõpuks saad + ja - paarkümmend volti alalispinget. Selle pinge kütad stabikatele ja nende väljundist saadav +/-15V läheb mikseri toiteks. Stabikate väljundites peavad kindlasti olema lüüdid, 22uF on piisav, üle 100uF ei tasu panna.
              Katsetada saad muidugi ka mingi valmis +/-15V allika pealt.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #52
                kas siis mono ja stereoväljundid on erinevad? yritasin eile õhtul miski plaadiskeemi valmis joonistada (käsitsi... irw) aga kardan et see siiski ei sobi? kas sa äkki plaati ka valmis joonistada ei saax? olexin väga tänulik. mul on mingi originaalmixeri originaal alaldi, välja annab +18_0_-18 volti... ära toidab kenasti igatahes auto 60W kaugtulepirni... kas see sobix? Yhe asja panexin veel sinna kylge: lyliti 700-033. ja mis asi see alaldussild veel on?
                hei.. HEI. paha koer.. too kohe tagasi

                Comment


                  #53
                  Käsitsi joonistamine on ok, peasi ju, et skeem välja tuleks. Ise joonistasin mitu aastat käsitsi mullimeeterpaberile ja sai ka kõik tehtud. Proovi esialgu kasvõi makettplaat teha, eks siis hiljem vaatab, mis montaazist saab. Siili peal (maketil) on ka hea katsetada ja skeemi muuta, päris plaadil kõrvetad lõpux rajad lahti.

                  Monosisend on lihtsalt ühe kanaliga aga kuna mikker ei anna eriti tugevat signaali, võib osutuda vajalikux teda tibake võimendada. Muid erinevusi mina küll ei näe.
                  +/-18V blokk sobib küll aga parem oleks tema pinge +/-15V peale sättida, kui annab.Asi selles et +/-18 on kivile max. pinge, mida ta veel vastu peab. Sellises reziimis ei tasu töötada!
                  Dioodsild on 4 dioodi ühendatuna "rõngasse". 2 dioodi plussid on koos ja 2 ülejäänu miinused koos. Ülejäänud otcad ka kokku ja trafo peale. Täisperioodalaldix sõimataxe teda ka(kuigi seda saab ka teisiti teha). Kui alaldad võrgusiinust 1 diodiga, kasutad ära ainult 1/2 võimsusest sest vaid siinuse muhud lähevad muu skeemi peale. See on poolperioodalaldi. Täisperioodalaldi keerab siinuse "lohud" teisipidi ja -> skeemi toitex. Seletus polnud vast kõige parem aga umbes nii see käib. Lembit Abo raamat "Raadiolülitused" kirjeldab paremini.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #54
                    a mis dioode ma sinna silda panema pean? mul on kodus kax mingit vana vene oma ja mingeid eurokaid ka... a kas see sild on tingimata vajalik?
                    raudkloriidiga sain nii- läxin keemia õpetaja juurde ja uurisin et ega ta ei tea kus seda myygil on... ta ytles et kuskil lasnamäel aga et seda ma ei leiax yles. lubas ise anda- andis ka. ma ei maininud et ma tean et tevalos seda myygil on.
                    hei.. HEI. paha koer.. too kohe tagasi

                    Comment


                      #55
                      täitsa juhuslikult on mul siin kõrval üks adapter juppidena, selle sees on sild tehtud IN4007 SK dioodidest, Tevalos on ka olemas, kood 310-004, hind 1 raha/tk. Sild on vajalik selleks, et see teeb sulle vahelduvvoolust alalisvoolu.
                      Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                      Comment


                        #56
                        Ja-jah! Pisike kavalus peab ka olema...
                        Silda sobivad enam-vähem igasugused dioodid, eriti hästi veel Madise soovitatud. Aga! Aga kui sul juba +/-18V toiteblokk on , siis pole ju sildu ja muid vidinaid enam vaja. Blokist tuleb juba alalispinge välja. Vaja vaid pinget natca alla saada.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #57
                          Vaja vaid pinget natca alla saada.
                          stabikatega saab..

                          Comment


                            #58
                            Nojah. Kindlasti on skeemis tugipingeallikateks stabikad ja neid vahetades 15V-ste vastu saaks pinge vajalikux. Heal juhul leiad ka potekad, kust spannungit sättida saab. Heal juhul !
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #59
                              Rääkides miksipuldist, on mul ka üks probleem. Nimelt on pult Spirit Folio Lite. Ostetud umbes 4 aastat tagasi, kuid üsna vähe kasutatud (paar korda kuus). Oli hea vaikne pult (kallis ka rsk ), masterit põhja keerates ei kuulnud mingit sahinat, kuid viimasel ajal on hakanud sahisema, ja üsna
                              kõvasti. Millest selline nähtus tekib?
                              Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                              Comment


                                #60
                                Mõni opakas võnkuma hakanud? Enamasti lähevad asjades läbi siiski lüüdid. Külmutades tuleb viga eriti selgelt välja. Proovi!
                                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                                Comment

                                Working...
                                X