Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiost nii ja naa...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Audiost nii ja naa...

    Ok jutt siin väga high-end'ine. Küsin vahele natsa kui tohib.
    Kas arvestatav materjal ka Focal'i testplaadid ?
    EMMA võistlusplaadid.?

    Comment


      #17
      Vs: Audiost nii ja naa...

      Mitte eriti arvestatav.

      Comment


        #18
        Vs: Audiost nii ja naa...

        Esmalt postitatud scanspeak poolt
        ... taasesituskvaliteedi poolest CD siiski "saviplaadi" vastu ei saa.
        Nagu kõik muugi siin teemas on seegi väga vaieldav küsimus.
        Puht tehniliselt ja objektiivselt mõõdetavate parameetrite härgi on CD peaaegu kõigi näitajate poolest LP-st üle, välja arvatud ülemine sageduspiir. Subjektiivselt aga kipub olema vastupidi. LP-d arvatakse CD-st paremaks musikaalsemaks jne. Samas päris mitmed spetsid väidavad aga, et LP puhul tuleb heli hoopis rohkem töödelda enne kui see plaadile saab panna ja kõrvani jõuab võrreldes CD-ga. Ainult see töötlemine tekitab muusikale juured subjektiivselt "meeldiva aura" ehk töötleb heli meeldivaks. Kuna ma eriline LP fänn ei ole (mingi saviplaadi mängija muidugi on nurgas), saan seda öelda küll ainult loetu-kuuldu põhjal.

        Comment


          #19
          Vs: Audiost nii ja naa...

          Nagu kõik muugi siin teemas on seegi väga vaieldav küsimus.

          Miks ka mitte, inimesed ikka vahest vaidlevad. Kuigi ma ei saa hetkel hästi aru mis see muu on. Ma ju lihtsalt nimetasin mõne firma, mille salvestused mulle rohkem meeldivad. Tagasihoidlikusest pole ma isegi ühtegi esitajat nimetanud. Kui sul on teised lemmikud, siis loen ja kui võimalik kuulan hoolega. Ootan huviga.See oligi üks teema mõte.

          Comment


            #20
            Vs: Audiost nii ja naa...

            See muu oli parasiitsõna.

            Comment


              #21
              Vs: Audiost nii ja naa...

              Jätaks selle "Analog vs. Digital" jutu seekord tõesti teemast välja. Selle üle on siin foorumites juba küllalt vaieldud ja kummalgi poolel pole eriti tõsiseltvõetavaid argumente.

              Esmalt postitatud scanspeak poolt
              on olemas teatud salvestusi, mis on audiofiilide hulgas väga populaarsed ja hästi tuntud ja seda just oma fantastiliselt hea algsalvestuse tõttu
              Äkki siis väike nimekiri?
              Tegelikult olen millestki niisugusest ammu puudust tundnud. Siin - seal on viiteid üksikutele plaatidele, aga midagi kokkuvõtliku pole ma kohanud.
              Millised on siis "maailma parimad" albumid?
              (Seda just salvestustehnilise poole pealt.)

              Comment


                #22
                Vs: Audiost nii ja naa...

                Lugesin siin ühte teist teemat ja jäi silma, et ikka ja jälle küsitakse:aga kes see on,mida teeb(teinud on), kui palju, millal, kellega, kas on hea jne. Normaalne kui on tegemist tundmatu esinejaga. Arvasin, et juba kõik teavad kohta, kust otsida. Aga tundub, et ikkagi ei teata. Panen siis uuesti lingi üles ja kui meelde ei jää, siis seivige ära.
                www.allmusic.com
                Toksid sinna otsingusse mis sind huvitab. Üldjuhul piisab kui üle vaadata Overview, Biography, Discography. Muidugi on olnud juhuseid, et ei leita vastet aga seda väga harva. Olen seda kasutanud palju aastaid ja mina paremat kohta ei tea. Kui keegi teab, andku teada.

                Comment


                  #23
                  Vs: Audiost nii ja naa...

                  Keegi ei taha midagi lisada. Lisan siis veel paar oma sümpaatiat:Naim ja Groove Note. Viimane siis välja andnud pea kõik Jachinta CD-d. Millegipärast Jachintat võrreldakse Kralliga ja peetakse paremakski(ei tea mis mõõdupuu sest Krallist küll saanud on?)

                  Comment


                    #24
                    Vs: Audiost nii ja naa...

                    Vaatasin, siin teema alguses oli juttu flacist. Panen siis pisikese viite flacile ka:
                    http://flac.sourceforge.net/
                    Ja veel tema alguses oli viide venekeelsele foorumile.. Sellest foorumist siis kaks soovitust:
                    1) Analogue Productions, Linn Records, Chesky,
                    klassika: Mercury Living Presence, Living Stereo, Telarc, Pentatone, Proprius
                    2)Analogue
                    Chesky
                    Chess
                    Linn
                    Living Media
                    Living Music
                    Mercury
                    Mercury / Verve
                    Mercury Records
                    Mercury Songs
                    Pendragon
                    Proper
                    Proper Records
                    Prophecy
                    Mõningatega olen tuttav, mõningatega mitte.
                    Kui nüüd arvutis muusikat kuulata siis soovitaks Winamp välja vahetada Foobar vastu.
                    http://www.foobar2000.org/
                    Rohkem igasuguseid meeldivaid lisavõimalusi.
                    Ehk ei maksaks ka arvutisse nii kriitiliselt suhtuda .Sai siin hiljuti tehtud selline eksperiment:kõlarid-onken(moditud 4a32), vöim-2A3.. Algul siis kuulatud minu CD mängijaga(Marantz CD 6000 OSE LE) ja hiljem siis sama asi flacina Foobar(ekva välja lülitatud),läpakas ja helikaardiks- moditud M-Audio Audiophile USB. Kahjuks pean tunnistama minu marantz kaotas. Ilmselt tuleb midagi ette võtta. Kas hakata marantzi modima või muretseda M-Audio Audiophile USB ja seda lasta modida, või hoopis mõlemat. Ja et nüüd mõni jälle valesti aru ei saaks siis mingitest mp3-dest ma pole rääkinud.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Audiost nii ja naa...

                      Endal kah juhtumisi sama helikaart. Oskad ehk kommenteerida, kes ja mida seal modinud oli?

                      Comment


                        #26
                        Vs: Audiost nii ja naa...

                        Helikaart oli VT-25 oma ja ka tema moditud. Nii et kui sul on küsimusi siis pead pöörduma tema poole.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Audiost nii ja naa...

                          Kui eelpool sai mainitud sellist saiti nagu www.allmusic.com, siis kindlasti esmatutvumisel aitab kaasa ka YouTube. Ei saa ju ka asja visuaalset poolt alahinnata.
                          Minu viimase aja üks lemmiktibisid on Filomena Moretti.Vaatamata sellele, et räägitakse nagu ei suudaks naised selles stiilis meestega konkureerida on temas midagi, mis teeb ta süpaatseks.Samas kui toksida YouTube otsingusse: spanish guitar või classical guitar leiab ilmselt sadu analoogseid ja tehniliselt ka paremaid.
                          Filomena Moretti siis:
                          http://www.youtube.com/results?searc...ti&search_type=
                          videod on erineva kvaliteediga. Võib-olla on teil õnnestunud teda Mezzos näha..
                          Endal ainult üks Filomena plaat kahjuks.
                          http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=43:132289

                          Comment


                            #28
                            Vs: Audiost nii ja naa...

                            Minu arvates on on üsnagi kvaliteetse(mõnusalt analoogse) heliga ka Compost recordsi, Ninja Tune'i ja Jazzlandi kompaktdiskid.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Audiost nii ja naa...

                              Sara K. on ka üks neist, kes mulle on meeldinud. Huvitav, et kui vanemad plaadid on kõik välja andnud Chesky, siis kolm viimast hoopis Stockfisch
                              http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=11:apfuxqqgld6e~T2
                              Samas pole ka Stockfischile midagi ette heita. Kõlab hästi. Aga ikkagi tekib küsimus miks vahetati firmat.
                              http://www.stockfisch-records.de/stckfish/sf_start.html

                              Comment


                                #30
                                Vs: Audiost nii ja naa...

                                Tahaksin veel tähelepanu pöörata jaapanlastele.Jutt ei ole remasteritest. Nad on omapärased, tublid ja väga püüdlikud. Vahest mulle tundub, et nad on isegi liiga perfektsed. Niipalju kui mina olen neid kuulanud, kõlavad nad kõik väga hästi. Kahjuks isegi allmusic ei anna nende kohta eriti midagi. Enamasti piirdutakse plaatide nimekirjaga.
                                Panen siis oma pisikese nimekirja nendest keda olen juhtunud kuulama:
                                Yuji Ohno, Yano Saori, Toshiyuki Watanabe, Toshiko Akiyoshi, Sadao Watanabe, Nihon.Daiko, Masayuki Koga, Keiko Matsui, Mari Nakomoto, Ayako Hosokawa, Tsuyoshi Yamamoto, Isao Suzuki.
                                Enamik neist jazz. Tuntumad neist siis Toshiko Akiyoshi ja Sadao Watanabe. Nihon.Daiko puhul siis tegemist jaapani trummidega.
                                Tore kui keegi võtaks vaevaks seda jaapanlaste nimekirja täiendada.

                                Comment

                                Working...
                                X