Teade

Collapse
No announcement yet.

subwoofer servodrive projekt - uued tuuled

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Kardan et sellise variandiga jääb jõudu väheks (mootor kuumeneb üle)
    Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

    Comment


      #17
      võibolla siis vähendan seda jõuõlga
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        #18
        Katseeksituse meetod . Aga kui mootor tahab pöörata 60° ja sa lubad tal seda teha 5° (membraan ju ei veni) siis kardan et seal võib mõni asi otsad anda. Rihmadega (originaal) on ju talle libisemise võimalus antud et membraan kohe raamist välja ei lendaks
        Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

        Comment


          #19


          mul see probleem, et mootori väljundvõllil on nii suur rihmülekande ratas nagu sellel pildil see suurem ja mõtlen, et kuidas sinna pikemat võlli otsa pookida, kuid loodan, et koolist saab abi
          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

          t-linespeakers.org

          Comment


            #20
            Ikka võll peaks olema jah, või paned veel lisavõlli sinna kõrvale nagu originaalis. Ülekanne muide sagedust ei muuda ainult jõudu ja membraani käiku st. heli tugevust
            Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

            Comment


              #21
              väike teema ülessoojenduse siis, inspireerituna soundpaxist
              mis tüüpi mootor liigutab kõvaketta salvestuspead
              KES SOOVIB, SEE PROOVIB

              t-linespeakers.org

              Comment


                #22
                No nii,ükskord jõuavad asjad ka koju tagasi.Tutvustasin seda värki mullu Tiidule.nüüd siis asi uuesti meeldivalt soe.Kohe alustuseks ütlen,et printeri pea suhtes on pisut kõhklusi-kas selle drive suudaks ikka vähemalt 40 korda sekundis edasi-tagasi kimada?Mina alustaksin nii:Võtaks ühe lahtiste keerdudega või lootusetult tsentrist väljunud magnetiga 10 gd34 (6gd2-e).Siis kimaks selle magnetiosa sealt tagant kus kurat..Nüsiks ilusasti maha võnkepooli.Sinna teeks(nagu passiivkiirguril kasutust valjukast)liimimise teel keermetatud avaga durallist flantsi,et sinna pärast sobiva vahetüki kaudu kinnitada servodrive mootori täitur.Nüüd tuleks mõõta selle membraani jäikus(arvan nii,sest seal usa meestel on põhimembraani vastas ka sama jäikusega võnkemehhanism).Mis peaks valjuka servomootori toite väljalülimisel selle keskasendisse tagasi tooma?Alustuseks võiks olla sama jäikusega vedru?!Uuriksin mõne p...es cd mängija peanihutusdraivi mehhanismi-see võiksselle tööga hakkama saada küll.Nüüd põhiküsa juurde!
                Servomehhanism ise.Tõin just töötoast ühe juhusliku esimese ettejuhtuva:SELLEL ON KOGU PEADEVÄRGI LIIGUTAMISEKS TAVALINE
                MIKROMOOTOR LÄBI SOBIVA HAMMASRATAS/HAMMASLATT ÜLEKANDE!nii,aga ülekandearv on nii suur,et see pole pööratav,st.ei saa tagasi nn.nullseisu.Mnjah,seda mootorit juhitakse läbi ahela cd-rada,Laserisilm ,silma suurekaliibriline juhtimine
                läbi cd-l olevate juht/parandusbittide ja spetsvõimu tagasi
                mootori juurde.Probleem:Kuidas vastavalt dc mootorile tulevatjuhtsignaali teda ikka nii positsioneerida,et see mootoor liigutaks asja lineaarselt ikka niipalju,kui vaja?
                Kogu amplituud oleks 35 millimeetrit.Nii seemõte jääb nüüd Teile edasi-nuputada.Praegu rohkem ei viizi,unekas kisub peale. :-X

                Comment


                  #23
                  kasutada kahte samasugust elementi vastasseinades :
                  KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                  t-linespeakers.org

                  Comment


                    #24
                    [quote]lammutasin ühe NOKIA printeri ära ja leidsin sealt sellise servomootori:

                    ASTROSYN
                    MINIANGLE STEPPER
                    23LM-C349-01
                    6,8V
                    0,75A
                    1,8 kraadi/samm
                    NOH7828

                    : idee on odav koopia sellisest asjast teha  :
                              http://www.servodrive.com/
                    http://www.mindspring.com/~sdinc/pages/contra.html

                    sellised küsimused tekkisid
                    1. kui tugevat voolu tuleb 50 vatisest võimust ja kui suur on pinge? mul mingi MITSUBISHI võim, netist infi pole leidnud. aga kui keegi mõõdaks, et mis vana hea raadiotehnika seest välja tuleb?
                    2.kuidas ühendada võiks seda mootorit(kui sobib)?
                    [/quote
                    Ega Sul Seda odava koopia faili kuskil kõvale pole tõmmatud,k...at ,ütleb,et ei leia sihukest.Kui on,siis ega ei viitsiks saata?E- aadress on mul saadaval.

                    Comment


                      #25
                      kasutada kahte samasugust elementi vastasseinades :
                      Just,aga ma mainisin ,et see pole põhiprobla:vaata dif võim,op võim kontrollib oma väljunsignaali kuju negatiivse tagasiside kaudu.Kui on tava-alalisvoolumootor,mis pealegi seotud mittepööratava hammasülekandega,tekitab asi kohe kahtlusi See idu,et samade omadustega valjukad (MEMBRAANID)vastasseintesse in OK.NII.STEPPER-MOTOR OLEKS HEA LAHENDUS.Ta kävitamine ,ütleme siinussignaali taktis on nüüd see point,kuhu ka olx vaja välja jõuda.

                      Comment


                        #26
                        hammasülekanded tuleb vahelt ära võtta, lõtk tuleb sisse, asi peab ikka otse mootori võllilt töötama

                        kui stepperile siinust sisse lasen, siis on need ülemineku kohad kuulda, asi ragiseb. tegin ka mingi algelise variandi ja kasutasin pakse kõrsi lineaarse liikumise saavutamiseks ja need üleminekukohad on kuulda.
                        kui need saaks eemaldada, oleks mootoril jõudu asja edasi-tagasi liigutada küll.
                        stepperit on isegi käsitsi suhteliselt raske liigutada. on keegi lammutanud seda? on seal mingit klemmid, mis fikseerivad teatud kraadise sammu?
                        KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                        t-linespeakers.org

                        Comment


                          #27
                          Noh,esialgu jääksin seda hammasülekannet kasutama(ma ei taha nüüd küll öelda,et see on lõtkudeta,aga tal on huvitav lõtkuvastane mehhanism-mis ei tähenda,et see oleks mingi kolme-või enemakeermega tigu või jäle kihvt evolventprofiilidega kokkusobitatud kaldhammaslattülekanne.)
                          Jonn on selline. :P

                          Comment


                            #28
                            Ega Sul Seda odava koopia faili kuskil kõvale pole tõmmatud,k...at ,ütleb,et ei leia sihukest.Kui on,siis ega ei viitsiks saata?E- aadress on mul saadaval
                            Äkki aitab see
                            http://www.servodrive.com/cb.html
                            pdf on mul ka arvutis olemas kui vaja, aga seal on ka sellele link
                            Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                            Comment


                              #29
                              Seda olen lugend küll möödunud aasta jaanuarist saati,aga mis seal lihtsat on?Va.põhimõte,muidugi. ???

                              Comment


                                #30
                                aga mis probleemiks on?
                                ma studeerisin selle materjali läbi sellelt lehelt, mis nüüd kadunud on. võin ju teha 3D joonise.
                                KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                                t-linespeakers.org

                                Comment

                                Working...
                                X