Teade

Collapse
No announcement yet.

esikõlarid Visatoni valjukatega (projekt ; )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    esikõlarid Visatoni valjukatega (projekt ; )

    Niisiis plaan tuppa teha 2 uut esikõlarit (stereokõlarit).
    Mõtlesin teha need kaheribalised, inverteriga. Eriti madalale pole vaja minna, subwoofer olemas.
    Praegu on 3 mõtet, milline kombinatsioon võiks olla parim (hind-helikvaliteet)?
    1)Mõtlesin kasutada madala jaoks Audese 70W81-8 valjukat (hind ?) ning kõrge jaoks Audese 10T25-8 valjukat (hind ?).
    VÕI 2)Madal Visatoni W 200 S 8 ohm valjukas (hind 548 eeq) ja kõrge DT 94 8 OHM valjukas (hind 275 eeq).
    VÕI 3)Mingid (vähe kasutatud?) vene valjukad. Äkki kellelgi on midagi pakkuda?
    4)Äkki on kellelgi on parem mõte, mille peale ma ei tulnud.

    Kokku ei tahaks valjukate peale (4tk) üle 1600 kulutada.

    #2
    Mina pakuksin hoopis sellise variandi:
    Madal ots: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...4.html&lng=estja neid woofreid kõlarisse 2.
    Kõrge ots: Osio TW26 vist oli ... uuri siit: www.hot.ee/hifiaudio
    kris@andmevoog.eu

    Comment


      #3
      Dixo, sinu madalama otsa variant (2x WS 17 E)tundub mulle ka palju parem idee. Tänan.
      Aga see k6rge... p2ris kallis tundub. Ja infot ka ei leidnud esimese hooga.
      6htul uurin t2psemalt.

      Comment


        #4
        kõrge paar on just väga odav. 260 krooni ! Samas olen yritanud selle vennaga yhendust saada, aga tulutult
        Ehk sul õnnestub

        Mix valisin just need kõlarid ? Sest frequency response järgi peax sellel valjukal korralik heliriba jätkuma kuni 3-4 hz-ini (lauge). Sealtmaalt võid juba tweeteriga jätkata
        kris@andmevoog.eu

        Comment


          #5
          Esiteks, Audese 10T25 pole enam tootmises - on jäänud vaid 15T25 mis on poes hinnaga 250 krooni tükk.
          Teiseks, Osio kõrgeid Eestis on väga raske saada, kui üldse enam saab.

          Üldiselt soovitaks mina võtta selle DT94 Visatonilt sellel on piisavalt hea sagedusriba. Crossida saaks juba kusagil 2 kHz pealt, kuid soovitav oleks alates 3 kHz või isegi 4 -st.
          Woofriks võid valida nii W200S(sel juhul mingi 2 kHz cross) kui ka 2*WS17E.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Madala otsa suhtes on siis otsus tehtud: 2xWS17E .

            Kõrgete puhul olen kolmevahel: Audes 15T25
            VÕI Visaton DT 94 8 OHM
            VÕI siis Osio TW-26, näeb välja nagu natuke imelik kodukõlarisse, samas on ta minuarust piisavalt võimas (2xWS17E kõrval). Korralikke andeid ei leidnud kah ta kohta. Ja saadavus ka probleem ... see valjukas jääb vist ära.

            Aga kas kõrge ots nõrgaks ei jää? Selles mõttes, et kui alumine ots saab normaalselt võimu, siis ülemisele on juba liiast?
            Seda saab arvatavasti ühendamisviisidega (jadamisi-paralleeli), valjukate valikuga (kas 4 või 8 ohm) ja crossimisega paika saada? Alla 6 oomi kõlarit teha ei tahaks. OK, kui ülemine ots kindel, teen valjukate ühendamise skeemi... rahvale arutamiseks.

            kõrge paar on just väga odav. 260 krooni !
            Sa mõtled ikka seda Osio TW-26 tweeterit? Ma leidsin hinnakirjast: TW-26 13mm super dome 410 kr  ???

            Comment


              #7
              Sry, TW-46

              Ja kui nyyd valida audese ja visatoni vahel, siis vali kindlasti visaton, kuna audesel pidavat olema tiba liiga väike võimsustaluvus ... endal kyll kogemusi veel pole :-/
              kris@andmevoog.eu

              Comment


                #8
                Osio TW46te enam Eestis ei saa kusagilt minu teada.

                Mõnes mõttes soovitaks Visatoni - sul kõik valjukad siis Visatonilt ja pealegi tal natuke laugjam sagedusriba. Võimsustega sul ei ole hullu midagi, filter paneb asja paika. Muuseas, kui jutuks juba läks - kui filtrit soovid, siis võin abiks olla...
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #9
                  Tänan vastuste eest .
                  Plaan kõik ise teha (kastid, filtrid, võim), aga head nõu läheb alati vaja .
                  Arvatavasti lõplik tuleb siis selline:

                  Kas nii on hea?

                  Comment


                    #10
                    Kas filtri arvutasid nn. textbook valemitega? Peaks hoiatama et ei hakka see head häält tegema. Kaks asja:
                    Sellisel kujul ei kompenseeri filter esipaneeli laiusest tulenevat madalsageduste kadu ja teiseks ei paikne elementide akustilised tsentrid ühel tasapinnal. Tweeter vajab nati time-delayd et filter töötaks nagu ette nähtud.

                    http://www.visaton.de/english/homehifi.htm on välja pakutud paar kiti millel on se töö sinu eest ära tehtud.
                    Kui ikkagi tahad ise teha siis go for it!
                    Tahaksid kasutada 2 midbassi kõlli peale, ehh?. Oletan et paigutad nad siis sümmetriliselt W-T-W formaadis. Kui nii siis katsu elemendid võimalikult lähedale üksteisele saada ja filtreerida tuleks võimalikult madalalt. Eriti hästi ei kõlba siis Visaton DT-94 oma väikse diameetri tõttu. Audese tweet näib talutavama variandina. Kuna nende WS170 tundlikkus 300-400Hz juures on 84dB/2,83V siis soovitan osta 8 oomised ja panna paralleelselt.(kuigi audese woof näeb ahvatlev oma valatud korviga aga visatonil see-eest sujuvam sageduskara) Kui kast valmis ja elemendid sees saaks põhimõtteliselt simuleerida esipaneeli mõju sageduskarale ja vastav filter teha. Suur nuss küll aga hea filtriga saab otseses mõttes sitast saia teha.

                    Comment


                      #11
                      Kui ikkagi tahad ise teha siis go for it!
                      Ikka tahan jah. Kui elemendid kastidesse ükskord saan, eks ma siis hakka fitreid katsetama... kuulan, kuidas kõlab paremini. Uurin time-delay asja ka.
                      Oletan et paigutad nad siis sümmetriliselt W-T-W formaadis.
                      Jah, nii ma mõtlesin küll.
                      Kuna nende WS170 tundlikkus 300-400Hz juures on 84dB/2,83V siis soovitan osta 8 oomised ja panna paralleelselt.
                      (WS17E ikka) Aga kuidas siis kõlari kogutakistus VÄHEMALT 4 oomi saada?
                      kuigi audese woof näeb ahvatlev oma valatud korviga aga visatonil see-eest sujuvam sageduskara
                      EDIT: sry millegipärast ei märganud ma sõna woof.
                      Aga millist woofrit silmas pead? Ikka seda 70W81-8? Võrdlemisi kõver sageduskara jah. Jään vast ikka 2xWS17E juurde.
                      PS palju ta (70W81-8) maksta võiks?

                      Comment


                        #12
                        (WS17E ikka) Aga kuidas siis kõlari kogutakistus VÄHEMALT 4 oomi saada?
                        Ära vaata kõlli takistust alalisvoolule. Kaks 8oomist WS17E paralleelselt läheb kõige madamalamale 200Hz juures(4 oomi). Sellele lisa veel see induktori takistus ja kui teed võimu siis arvesta et ta 4oomise koormusega stabiilne oleks.

                        Comment


                          #13
                          EDIT: sry millegipärast ei märganud ma sõna woof.
                          Aga millist woofrit silmas pead? Ikka seda 70W81-8? Võrdlemisi kõver sageduskara jah. Jään vast ikka 2xWS17E juurde.
                          PS palju ta (70W81-8) maksta võiks?
                          40w65 mõtlesin. 350 eek/tk

                          Comment


                            #14

                            Ära vaata kõlli takistust alalisvoolule. Kaks 8oomist WS17E paralleelselt läheb kõige madamalamale 200Hz juures(4 oomi). Sellele lisa veel see induktori takistus ja kui teed võimu siis arvesta et ta 4oomise koormusega stabiilne oleks.
                            (Ma mõtlengi induktiivtakistust.)
                            Ikka ei saanud aru. Kuhu ma selle kõrsageduse siis panen ???
                            Kokku saab siis ju 3 8-oomist valjukat paralleeli. Mis on ~2,7 oomi kokku (2,67=8/3; 1/R=1/8+1/8+1/8).
                            Filtri pool annab natuke juurde jah... VÄHEMALT 0,5oomi (alalisvoolule). Seda kõike kokku on ju ikkagi vähe? Millest ma valesti aru saan?

                            Comment


                              #15
                              Kogu kõlari takistuse juures loeb vaid võimsama, reeglina bassielemendi takistus(ed) - sinu puhul kaks 8 oomist paralleelselt teevad kokku näivtakistuseks 4 oomi. Kõrgsageduse takistus ei puutu siin asjasse.
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment

                              Working...
                              X