Teade

Collapse
No announcement yet.

Küsimus kogenud audiofiilidele.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus kogenud audiofiilidele.

    Mul kummitab peas üks mõte.Kas keegi on proovinud teha autokõlaritele taha mingit kasti (ma ei mõtle woofrit).
    Autokõlarite all pean ma silmas 4",5,25",6,5" ja 6*9" seid 2 või 3 ribalisi kõlareid.Kui sellisele lisaks taha mingi kast teha,kas on märkimisväärset võitu heli kvaliteedis?
    On kellelgi kogemusi?
    Vana helitehnika remont Pärnus

    #2
    ex kuigipalju ikka on kasu sellest nn "kastist..."
    Audiol on hing sees...
    NotAnotherDigg

    Comment


      #3
      Olen teinud küll ja paraja kinnise kasti korral saad päris hea soundi. Just kinnisega, kuna autovaljukad on tavaliselt free-air valjukad, millel suur Qts - suurema Qts-iga valjukad aga teevad kinnises kastis head häält(loomulikult peab see Q olema vahemikus 0.5...1.0, sest siis ei teki väga märgatavaid muhke sagedusribasse.
      Teinud olen konkreetselt kahele 6*9 kõlarile kastid ja sound oli väga üllatuslikult mõnus.
      Kallimad autokõlarid aga on üsnagi võrdsed toavaljukatega T/S parameetritelt, nii et neist võib päris kobedad asjad teha.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        Thanks,Intz.
        Oskad sa umbes öelda,kui suured kastid sa tegid?
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          #5
          Nimekaim , räägi lähemalt mis valjukatega sul tegu on või milliseid mõtled kasutada. Siis lihtsam rääkida.
          Muidu ma tegin umebs 30 ltr kandis, põrandakastid.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Äkki ma väljendasin ennem ennast veidi poolikult. ???
            Ma mõtlen seda võimalikku kasti teha autosse,näiteks panen taha aknapaneelile 6*9" ovaalid ja nendele pisike kastike alla ???
            Ma sain sinust praegu nii aru,et sa tegid 30L kastid toas kasutamiseks,kus on sees autoelemendid?
            Konkreetseid valjukaid pole veel ma välja valinud,praegu tegelen rohkem teooriaga.
            Vana helitehnika remont Pärnus

            Comment


              #7
              Mõte jääb ikkagi samaks - väiksesse kasti pole mõtet autovaljukaid toppida, sest autovaljukad vajavad ka kinnises kastis korralikuks liikumiseks mahtu.
              Kallima otsa kõlarid, ntx DLS ja Impactilgi jne on tavaliselt T/S parameetrid kaasas, et autos oleks võimalik saavutada umbes samahea helipiltki ja sound kui toas. Reeglina on tegu komponent-setiga, mis mõeldud korraliku SQ saavutmiseks autos ja paigalduskohad on uksed jne.
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #8
                Tänan,
                Kui mul mingi küsimus veel tekib,eks siis annan teada.
                Vana helitehnika remont Pärnus

                Comment


                  #9
                  Panin ka ühed GAS ovaalid kinnisesse kasti, kuna autol polnud mujale tagumisi ovaale panna, maht tuli 34 l, mängis tõesti üllatavalt hästi kuid ma ei ütleks, et palju paremini kui oleks olnud lahtiselt aknalaua sees. Bassi oli tegelikult küll rohkem.
                  Autoaudio puhul pane põhirõhk ikka esikõlaritele.

                  Comment


                    #10
                    endal peugeot partneris kah mingise kasti sees pioneerid mingid 6x9 vist (kasti suurust ei mäleta) aga bass on jah parem kui lahtiselt

                    Comment


                      #11
                      sõbral on pandud kaks 4-ribalist kumbki erinevasse kasti ja paugub päris hästi scorpa universaalis

                      Comment


                        #12
                        sõbral on pandud kaks 4-ribalist kumbki erinevasse kasti ja paugub päris hästi scorpa universaalis
                        Ei ole nad nii 4-ribalised midagi.

                        Comment

                        Working...
                        X