Teade

Collapse
No announcement yet.

Võim keskuse taha?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Sorry, aga pole eriti tark selle koha pealt. Kuidas ma teada saan kas on sildvõim või mitte. Ta on igatahes Panasonic SA-AK20 2*50W RMS @ 6 oomi. Ma eriti ei usu et ta sildvõim on, aga kust ma selle kindlaks saan teha. Aga kas sa martinj oled siis seda takistitega varjanti proovinud või millega seoses sa seda üldse teada said. :
    Muusikahull!

    Comment


      #17
      Lükka vôimu väljundi ja näiteks line in vahele voltmeeter. Kui näitab môlemas augus (vôrreldes linein-i maaga)pinget, siis on suure tôenäosusega sildvôim. Kui on mittesildvôim, siis on väljundis tavaliselt 0 V alaliskomponenti.
      Jah , ma olen üritanud signaali kätte saada, lühistades loomulikult omavahel kôlarite miinusklemmid (igaks juhuks) Idee, kuidas mitte sildvômu puhul kasutada pingejagurit on selles, vôta kaks takistit 90 oomi ja 10 oomi ja tee neist pingejagur. see 10 oomine pane maa poole ja 90 oomine väljundi poole, ning siis 10 oomise pealt ja maast vôtad signaali. (nôrgendus 10X=20dB)
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #18
        Nii kui keegi sellest skeemist aru saab ja oskab selle kohta midagi öelda, kas on sildvõim või mitte ja kas sellele annab kuidagi line-out'i juurde meisterdada, siis tõmmake siit skeem: http://www.hot.ee/caf/SA-AK20.pdf : Mul pole voltmeetrit käepärast ja nagu te aru saate ei ole ma elektroonika alal eriti tark.
        Muusikahull!

        Comment


          #19
          skeemilt saab järeldada, et ei ole sildvõim ,nii et kasuta takistite varianti
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #20
            Thx ! Ma proovin selle varjandi ära, saangi targemaks. Kui töötab on hea kui ei tööta proovin line-out varjanti.

            Nii teen siis niimoodi:

            Aga kas 100 oomistest takistustest piisab, või panen igaksjuhuks kahe takistuse liitumiskoha järele veel ühe 100 oomise. Ma ei tahaks võimu maha põletada. Ja kuidas ma seda katsetada saan, mis takistus kõige sobivam on. :

            Küsimusi mul jätkub ärge kartge. ;D
            Muusikahull!

            Comment


              #21
              oletan, et tahad supakale signaali saada. sellisel juhul pane jah üks takisti veel võimu sisendiga paralleeli ja see tak olgu väiksem, kui 100 oomi, näit 10 oomi, muidu tuleb signaal liiga tugev.
              aga kui tahad stereoheli kätte saada, siis see skeem ei tööta
              siis pead mõlemale kanalile eraldi tegema pingejagurid.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #22
                Nii ma tahan signaali sinna võimendisse subbaka jaoks. See on ühe kanaliga 100W võimendi. Sisse viin mono signaali ja välja läheb subwoofer. Et selle varjandi puhul teen siis nagu sina ütlesid, et panen peale nende kahe takisti mille otsad kokku tinutan veel ühe 10 oomise takisti? Sain ma õieti aru?
                Muusikahull!

                Comment


                  #23
                  Nii ma tahan signaali sinna võimendisse subbaka jaoks. See on ühe kanaliga 100W võimendi. Sisse viin mono signaali ja välja läheb subwoofer. Et selle varjandi puhul teen siis nagu sina ütlesid, et panen peale nende kahe takisti mille otsad kokku tinutan veel ühe 10 oomise takisti? Sain ma õieti aru?
                  Jah, 6igesti ,
                  see 10 oomise taki teine ots läheb maha.Kui signaal liiga nõk peaks olema, siis suurenda seda 10 oomilist takistust umbes 50 oomini.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #24
                    Thx martinj, eks ma lähen ostan takistid ära ja hakkan proovima.
                    Muusikahull!

                    Comment


                      #25
                      oletan, et tahad supakale signaali saada. sellisel juhul pane jah üks takisti veel võimu sisendiga paralleeli ja see tak olgu väiksem, kui 100 oomi, näit 10 oomi, muidu tuleb signaal liiga tugev.
                      aga kui tahad stereoheli kätte saada, siis see skeem ei tööta
                      siis pead mõlemale kanalile eraldi tegema pingejagurid.
                      oleks huvitatud sellest et saada mõlemast kõlarist signaal kätte subwoofrile ilma et heli muutuks monoks???
                      kas siis selle skeemi või rääkige selle lülituse põhimõttest

                      Comment


                        #26
                        Sry for OT, aga subwoofrile ongi monosignaali vaja, kuna stereosignaaliga rikux ta lihtsalt stereo ära, kuigi pisiasjadega, mida lugude mittetundmisel ei pruugi tähelegi panna
                        kris@andmevoog.eu

                        Comment


                          #27
                          ei lihtsalt näit. point selles: oletame et kasutan fullrange kõlareid, loogiline neil ei saa head bassi olla kuigi õiges kastis heli 5+ seega juurde vaja subwoofer aga mõnikord st. päris paljudel lugudel on näietks bassi osa, trummi soolod bassi osad jne. esitatud ainult ühel poole kas siis apremal või vasemal aga krt kui bassi osa tuleb just paremast kõlarist ja subaka signaal võetud vasakust siis võta näpust muuusika tuleb nii vigane et vähe :S
                          teine näide mingi filmi effekt et heli vasemast kõlarist paremasse ja nii edasi tagasi kus sa siis õige bassi efekti saad kui suba signaal aint ühest kõlarist võetud
                          loodan et saite aru mida mõtlen

                          Comment


                            #28
                            Sinu jutust saan aru, et sul on 2 subwooferit, millel neid ulmeeffekte tekitada, et yhest kõlarist teise kõlarisse bass. Sellejaox ongi mono signaal, et mängida mõlema kanali osa ette. Kui aga tahta yhe subwooferiga stereoheli läheb natukene raskex: kuulad lugu mitu korda ennem läbi millel sa seda stereoeffekti tahad kuulda, kui tuleb otsustav yleminekumoment istud käpad võimu taga ning krutid terminale, et heli võimalikult hästi yhest kõlarist teise kõlarisse lähex. Muud võimalust ma ei leia :
                            kris@andmevoog.eu

                            Comment


                              #29
                              Minu teada ka kasutatakse subwooferi puhul mõlema kanali liidetud signaali, et midagi kaduma ei läheks. Kahe subwooferiga võibolla tasuks see stereosignaali viimine ära, aga muud mõtet ma asjal ei näe. Surround heliga võibolla oleks ka mõtet, aga ma pole 5.2 või 7.2 ressiiverit näinud, kus oleks kaks subwooferit, üks paremas ja teine vasakus kanalis.
                              Muusikahull!

                              Comment


                                #30
                                hmm, asi tundub päris segane igaljuhul kas siis tõesti pole sellist lülitust mida saaks vahele panna et subwooferist oleks kuulda mõlema kanali bassi osa ilma et heli läheks monoks stereo kõlarites

                                Comment

                                Working...
                                X