Teade

Collapse
No announcement yet.

ekvalaiser

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ekvalaiser

    selline teema siis:



    ehk siis minu dt-770 klappidel on 7-10 kHz alas väga vinge muhk, lausa häirib.
    kuna mulle winamp ei meeldi (kus ekvalaiser tundub töötavat), siis oleks idee kasutada välist ekvalaiserit.

    oletame et võiks mikriga klappide sageduskara ära mõõta.

    selle kara alusel saaks teha ühe või kahe moodiga filtri.
    ma saan aru, et selleks pole tarvis muud kui pooli, kondekat ja takistit. (iga moodi jaoks)

    kas see tasub jantimist või on lihtsate komponentide ja lihtsa skeemi kasutamisel veel hullem tagajärg kui arvutis ekvalaisimisel?

    kui nüüd järgi mõelda siis tegelt vedeleb mul lauasahtlis üks parameetriline ekvalaiser

    #2
    Vs: ekvalaiser

    mis vahe on parameetrilisel ja graafilisel ekvalaiseril?

    Comment


      #3
      Vs: ekvalaiser

      graafolisel on hästi palju ribasid ja kõikide ribade laiused on võrdsed. kokkuvõttes meenutab nuppude asend enamvähem ekvalaiseri sageduskarakteristiku graafilist kuju .
      parameetrilisel on vähem ribasid, aga see-eest saab igal ribal muuta eraldi asukohta, laiust ja võimendust.

      Comment


        #4
        Vs: ekvalaiser

        Heade või väga heade heliallikate olemasolul puudub reeglina EQ vajadus - ehk siis about 0dB direct...Kui aga kuulamisruum kehv või(tegelikult nii ongi)kõlari/kuulari baaslahedus sitt,siis jah eq abiks - teemaagatajale - vaja sebda korralik klapivõim.Eriti hea on SRPP OTL tüüpi lampisendit kasutada - igasugu eq vajadus langeb ära...Dünaamika ekstraklassist.
        Kirjelda oma baasheliallikat ja edaspidi asi nõuannetest kuldne kesktee valida.Kui sa kuulad mp - sid - siis "no comments".Flac või muu kaovaba heliallikaga testides saad hea tulemi - arvan ma!

        PS.Parameetriline eq viitab kindla parameetri muutujale,graafiline - visuaalse
        indikatsiooni esitamiseks...

        Kuna sa kasutad suhtkoht häid klappe siis : kontrollida heliallika parameetreid;
        ja kindlasti klapivõimu nn.spetsiifikat - on vahe - rääkigu mis keegi tahab...
        Conclusion: "Elik siis vajaka ilmselt korralikust võimust"
        viimati muutis kasutaja maaalune; 09 m 2009, 14:06.
        Kõik meeldiv tuleb lambist...

        Comment


          #5
          Vs: ekvalaiser

          Esmalt postitatud maaalune poolt
          Kuna sa kasutad suhtkoht häid klappe siis : kontrollida heliallika parameetreid;
          ja kindlasti klapivõimu nn.spetsiifikat - on vahe - rääkigu mis keegi tahab...
          Conclusion: "Elik siis vajaka ilmselt korralikust võimust"
          heliallikas on flac->m-audio audiophile. kaks varianti klappide ühendamiseks - kas läbi line-outi ja klapivõimendi, või siis otse klapiväljundist. mina neil kvaliteedi osas vahet teha ei suuda. võimendiga on võimalik rohkem voluumi keerata ainult.

          ma olen kindel et "probleem" on klappides. Siin on toodud minu kolme klapipaari sageduskarakteristikud ja kõikidiel on sama probleem - 15dB kühm 9kHz juures võrreldes miinimumiga 6kHz (beyeritel 4kHz)



          põhiliselt avaldub see 9kHz naisvokaali kahinana paljudes lugudes. lisaks f-t-s

          Comment


            #6
            Vs: ekvalaiser

            Filtrit saab muidugi teha ja peaks parema tulemuse andma kui digi eq.
            Ega neid kõikki ebatasasusi siluda ei saa. Auk 4 kHz peal peaks ju veel rohkem häirima. Tegelikult ei saa sa teada milline on täpselt klappide sageduskarakteristik sinu peas mängides, ainult arvad, et 9 kHz on liiga suur muhk. Kõrvad, kuulmekäigud ja kuulmine on igal imimesel tibake erinev nii et reaalselt on ka kuulmisega tajutav ASK erinev, eriti kõrgemas otsas.

            Comment

            Working...
            X