Teade

Collapse
No announcement yet.

Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

    Mõningaid asju kuulebki ainult raadiost. Kunagi oli r2 peal näiteks mingi r2 live või misiganes (kohutava helikvaliteediga). Helikandjana on siiski üks üle teiste - kõvaketas.

    Comment


      #17
      Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

      eks vahe on selles ka kes mida kuulab ja talletab, uus muusika on enamjaolt saadaval 320 MP3, suht piisav peaks ju see kvaliteet olema..

      Comment


        #18
        Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

        Esmalt postitatud Starfish poolt
        Võib tõesti tekkida küsimus et miks raadiost lindistada...saab ju saateid internetis uuesti kuulata, muusika leiab internetist/plaadipoest.
        Aga eks selle asja juures on omad võlud... ise kunagi raadiost lindistasin muusikat kassetile, kuidagi teistmoodi oli see... nüüd on liiga lihtne, mis muudab muusika kogumise tuimaks...

        Oleneb muusikast kah. Minu lemmikstiilidest (näiteks house) on paljutki poodidest võimatu leida. Mõni pood võimaldab ka tellimist, aga läheb hunnik aega, enne kui soovitud asi kesklaost kohale jõuab (üsna suur osa mu kraamist on jõudnud minuni hoopiski läbi väljamaal käinud tuttavate). Väljamaalt tellima ma ei hakka, sest krediitkaarti ma ei viitsi endale teha. Ma olen nii mugav, et tahan meeldima hakanud muusika kohe kätte saada Seega tihti jääbki üle vaid 2 seaduslikku võimalust - kas otsida netist tasuta kraami seast (ma ei mõtle piraati) või salvestada raadiost (R2 laupäevaõhtused saated on siin väga hea võimalus).

        Comment


          #19
          Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

          Ojaa, kaa omal ajal sai kasetikaga raadiost asju lindistatud. Aga nüüd jah näiteks R2 saated kõik netis ju kuu aega saadaval.
          MP3 112kbit aga tundub täitsa ok. Saab mp3 mängijaga kuulata oma lemmiksaateid (Vibratsioon, Kajatuba, Tjuun in, Tramm ja Buss) omal sobival ajal.
          R2-st ise salvestamine on küll ju nüüd mõttetu

          Raadioga lindistav minidisci player oli mul kunagi ka mõttes, mis kõrge hinna tõttu (~4000EEK) mõtteks jäigi.
          EE orjusest vaba!

          Comment


            #20
            Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

            No läheb veits teemast mööda aga juba mp3-est juttu tuli siis 128kbit/s nüüd küll eriti talutav kvaliteet pole. kui juba mp3 siis olgu ikka 320kbit/s.
            see 128 või no sinna kanti...on juba mono lähedane, kui näiteks võrrelda mingit muusikapala mis siis kostub heast raadiovastuvõtjast ja siis sama lugu kuulata mp3 formaadis, on vahe märgatav...
            http://hparchive.com/
            https://worldradiohistory.com/index.htm

            Comment


              #21
              Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

              Esmalt postitatud Starfish poolt
              kui juba mp3 siis olgu ikka 320kbit/s.
              Says who ?
              Raadiosaate jaoks täielik overkill.

              see 128 või no sinna kanti...on juba mono lähedane
              WTF ?


              ui näiteks võrrelda mingit muusikapala mis siis kostub heast raadiovastuvõtjast ja siis sama lugu kuulata mp3 formaadis, on vahe märgatav...
              FM transmission + FM compression parem kui mp3 ?
              Tead sa ka mida signaaliga enne eetrisse laskmist tehakse ?

              Comment


                #22
                Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                "Says who ?" kuulmine on mul korras...

                128kbit/s on siis parem kvaliteet kui FM-il ?

                Kelle kirjutatud see text on seal ? ja mida see tõestama peaks ?
                http://www.hydrogenaudio.org/forums/...howtopic=71602

                Esimest korda näen et keegi mp3 formaati niimoodi kiidab...
                http://hparchive.com/
                https://worldradiohistory.com/index.htm

                Comment


                  #23
                  Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                  Võibolla ei kiida mp3 kvaliteeti vaid räägib õigust enamiku FM saadete kvaliteedist?
                  Oleneb mis nurga alt vaadata...
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #24
                    Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                    Esmalt postitatud OSX poolt
                    Võibolla ei kiida mp3 kvaliteeti vaid räägib õigust enamiku FM saadete kvaliteedist?
                    Oleneb mis nurga alt vaadata...
                    Seda küll jah...ega minagi FMi ei kiida.
                    Minu point oli asja juures see et 128kbit/s viib mp3-e kvaliteedi liiga madalale.
                    http://hparchive.com/
                    https://worldradiohistory.com/index.htm

                    Comment


                      #25
                      Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                      Esmalt postitatud Starfish poolt
                      128kbit/s on siis parem kvaliteet kui FM-il ?
                      Väidan, et kui on korralikult tehtud (korralik source ja rip) Lame -V 5
                      mp3 siis küll. Noh, äkki ntx. Klassikaraadio puhul võib veel vaielda, kuigi eetrihäireid (-> artifakte) tuleb sisse ka kõige parema vastuvõtjaga.

                      Kelle kirjutatud see text on seal ? ja mida see tõestama peaks ?
                      See on avalik, maailmas laialt respekteeritud foorum, millel on kümneid tuhandeid kasutajaid üle maailma (k.a. mitmed koodekite - mp3, ogg, aac, mpeg-4 arendajad ja ntx. Nero/Ahead töötajad). Foorumi idee on võimalikult asjalik, teaduslik ja konkreetne jutt. Igasugune emotsionaalne bullshit ja lahmimine lõpetatakse tavaliselt kiiresti ja konkreetselt. Väidetele eeldatakse tavaliselt taha tõestust ja/või põhjendust - jutt "mul on kuulmine korras" ei lähe läbi .

                      See mis sealt mp3-e piisava kvaliteedi kohta lugeda võib, on sadade inimeste aastate pikkune uurimustöö, mis toetub suures osas ka pimetestidele.
                      Lugeda tuleb mõistusega ja arvestades konteksti. Keegi ei väida, et mp3 on üdini täiuslik. Nagu näha esineb üksikuid probleeme (nn. killer samplid) ka 320 kbps juures, kuid enamasti (up to 99% juhtudest) piisab ka nõudlikule kuulajale vahemikust 192...256 kbps. Portable jaoks on piisav 128...160 kbps. Elu ja testid on näitanud, et tavakuulaja ei erista moodsa koodeki (ntx. 3.9x seeria LAME) kodeeritud 128...160 kbps mp3-e CD-plaadist ka korraliku tehnika juures. Või kui on tähelepaneliku kuulamise tagajärjel võimeline täheldama üksikuid eristatavaid nüansse, siis tavalist muusikakuulamist see ei sega.

                      Loomulikult käib jutt ainult VBR (variable bitrate) kodeeringust. Arhailist CBR-i ei kasuta tänapäeval enam mitte keegi.
                      Et minna veel madalamate bitrate'de juurde, soovitatakse tungivalt kasutada AAC-d.

                      ALERT !
                      Loomulikult pole mp3 audiofiilide jaoks, kes otsivad muusikas neid kõige peenemaid nüansse (mitte ei kuula niipalju lugu ennast). Mp3 disain juba välistab selle (low-pass ja psühho-akustilised mudelid).

                      Comment


                        #26
                        Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                        Esmalt postitatud suur13 poolt
                        ...
                        Sulle vist pakub huvi kuskilt andmeid maha kirjutades teiste inimeste arvamuse mahategemine...
                        See "Mul on kuulmine korras" tähendab seda et vahest võiks mitte ainult arvudele tugineda ja kuulata kuidas asi reaalselt kostub...
                        Las sulle jääb sinu arvamus ja minule minu arvamus...ma ei kavatse rohkem vaielda sellel teemal...
                        EDIT: "mono lähedane"- 128kbit/s on piisavalt suure moonutusega, sa peaksid aru saama küll millest jutt, "kvaliteetseks" stereoks on seda natuke liig nimetada.
                        viimati muutis kasutaja Starfish; 03 m 2009, 15:44.
                        http://hparchive.com/
                        https://worldradiohistory.com/index.htm

                        Comment


                          #27
                          Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                          Esmalt postitatud Starfish poolt
                          Sina oled see lõpetaja ?
                          Sulle vist pakub huvi kuskilt andmeid maha kirjutades teiste inimeste arvamuse mahategemine...
                          Las sulle jääb sinu arvamus ja minule minu arvamus...ma ei kavatse rohkem vaielda sellel teemal...
                          Tule taevas appi !
                          Inimene, mis sul viga on ?

                          Ma ei ole seal foorumis isegi mitte aktiivne postitaja, rääkimata moderaatoriks olemisest...

                          Kui me räägime siinsest thread'ist, siis esimene tuli teie väide, et 128 kbps on lähedane "mono kvaliteedile". See aga on otsene VALE. Ja sellist valet avalikus foorumis ei saa tolereerida !

                          Samuti siis EDIT: OK.
                          viimati muutis kasutaja suur13; 03 m 2009, 16:00.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                            Esmalt postitatud DVDRW poolt
                            Aga nüüd jah näiteks R2 saated kõik netis ju kuu aega saadaval.
                            MP3 112kbit aga tundub täitsa ok. Saab mp3 mängijaga kuulata oma lemmiksaateid (Vibratsioon, Kajatuba, Tjuun in, Tramm ja Buss) omal sobival ajal.
                            R2-st ise salvestamine on küll ju nüüd mõttetu
                            Oot oot, kas R2 saateid saab alla ka laadida? Ju siis olen mina miskit kahe silma vahele jätnud.

                            Samas, kuna mul on limiidiga nett (TELE2, limiit 3 GB kuus. Võtsin selle, kuna kaablid minuni ei ulata ja Kõu on veel kallivõitu - seda kasutav naaber kurdab ka Kõu aegluse üle), siis on selge, et väga laialt ma asju netist tirida ei saa, kui tahan netikulusid võimalikult all hoida.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                              Esmalt postitatud paadikapten poolt
                              Oot oot, kas R2 saateid saab alla ka laadida?
                              Kõike mida saab netis striimina kuulata, saab ka alla laadida.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                                Esmalt postitatud suur13 poolt
                                enamasti (up to 99% juhtudest) piisab ka nõudlikule kuulajale vahemikust 192...256 kbps. Portable jaoks on piisav 128...160 kbps. Elu ja testid on näitanud, et tavakuulaja ei erista moodsa koodeki (ntx. 3.9x seeria LAME) kodeeritud 128...160 kbps mp3-e CD-plaadist ka korraliku tehnika juures.
                                See on küll liiga üldine lähenemine. Pole nagu ise eriline audiofiil (kaabli suuna ja pistiku pööramise kuulmisse ei usu ega ise ei kuule) vaid rohkem audioasju mõistusega võttev tehnokraat aga mul on just kaasaskantava jaoks 160 kbps LAME karjuvalt vähe (tänu sellele, et kuulatakse kõrvaklappidega) ja 256 kbps-i CD-st eristamine käib peaaegu une pealt.

                                Comment

                                Working...
                                X