Teade

Collapse
No announcement yet.

Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

    Spirit, jah, nii teoreetiliselt peakski olema et bit sisse ja bit välja. Sellega saan ka nõustuda et erinevad mahamängijad võivad erinevalt dekodeerida. Kui tehnofriik küsib et mis programmid on kasutusel siis praegu jään vastuse võlgu - ma ju ei kasuta flaci (igapäevaselt). Kui katsetasin siis oli flac.sourceforge lehelt installikas kasutusel, maha mängisin Foobariga. Rauaks ikka taas ESI Juli@, materjaliks 88,2kHz 24Bit vinüüliripp. Kui praegu miski flac ette satub siis kuulan Cog playeriga.
    Kuulasin võrdluseks just pakitud kujul (otsisin nimelt arhiiviks sobilikku formaati), tänaseks on tulemuseks et arhiiv on DVDA kujul (vähemolulised asjad selles MLP pakitud).
    Ma ei välista üldse et asi on minu kujutlusvõime tulemus. Arvasime ju ka Scanspeaki puhul et 1:1 ripitud CD ei saa olla erineva kõlaga...
    Ilmselt tuleb tänaste vahenditega taas katsetada, teen ehk mõne pildi ka sellest mis paistab.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #77
      Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

      Esmalt postitatud OSX poolt
      Ilmselt tuleb tänaste vahenditega taas katsetada, teen ehk mõne pildi ka sellest mis paistab.
      Katseta kindlasti, kui on töesti mingi erinevus FLAC vs. WAV ja WavePack vs. WAV, siis on tegu suisa revolutsioonilise avastusega. Tegelikult peaks ka ise sellise katse tegema aga hetkel aega vähe. Netist leiab ka programme, mis oskavad kahte (WAV) faili bit-bitile vörrelda ja erinevused välja tuua.
      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

      Comment


        #78
        Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

        ma ei sa aru kuidas saavad platseebo effekti all kannatavad inimesed arhiivi tööle

        võtke üks suvaline wav fail tehke see wavpaki(wv), ape, flac koodeksiga siis igast formaadist omakorda convert tagasi waviks või ape to flac, flac to ape või mis iganed kombinatsioon ja lõpus waviks tagasi, siis lõpp kokkuvõttes on md5 ja/või sha1 jne kontrollkoodid identsed, kasutage selle väite kontrollimiseks tasuta programmi http://www.md5summer.org/download.html
        see kes ei tea mis asi on md5 http://en.wikipedia.org/wiki/MD5
        pole siin mingit helitehnikat tarvis ega helitöötluse programmi, md5 ütleb kõik

        saage sellest aru et tegemist on kadudeta pakkimisega ja esitatakse samuti kadudeta
        ape formaat tundub hetkel kõige kompaktsem kadudeta formaat säilitades originaal faili endas nii nagu ta algselt oli, vajab küll rohkem resurssi maha mängimisel ja convertimisel seega otsustasin flac kasuks sest on sama kiire kui "winrar" ja ka paremad seadmed toetavad flac maha mängimist ja mõni mp3 player

        Comment


          #79
          Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

          Esmalt postitatud rüperaal poolt
          ma ei sa aru kuidas saavad platseebo effekti all kannatavad inimesed arhiivi tööle
          Osalt O.T.: Platseeboefekt on universaalne meile kõigile - vaatamata haridustasemele või enesehinnangule, see lihtsalt toimib, molekulaarsel tasemel. Platseeboefekti välistamiseks(arvestamiseks) on kasutusel pimekatse. Sama saaks ka siin kasutada - kaks identse nimega .mp3, .flac või mis iganes faili, üks parandatud/pakitud või mida iganes ning katsealuse käest küsitakse kumb on kumb. Kui katsealuseid on rohkem kui üks on võimalik statistiliselt ära tõestada et on erinevad. Samas küsimuse üle, kumb on parem, võibki lõpmatuseni vaidlema jääda.

          Comment


            #80
            Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

            Esmalt postitatud rüperaal poolt
            ma ei sa aru kuidas saavad platseebo effekti all kannatavad inimesed arhiivi tööle
            Minu monitor on igatahes õllepritsmeid nüüd täis...
            Aga teeme nii, et lõpetame maaslamaja varbaotsaga toksimise. Pole mõtet.

            Kuigi jutt mis puudutab lossless pakkimist on kutil ju õige, jääb argumentatsioon ja teiste tekstist aru saamine sinna usenet'i kunagiste klassikute tasemele. Ja see ei ole mitte kompliment. Kahjuks.

            Comment


              #81
              Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

              Nujah...platseebo....
              Ajasin täna õhtul oma windowsimasinale kargud alla.Tirisin netist flac 1.2.1b. exe, mis sisaldab koodrit ver. 1.1.4a ja frontendi 1.7.1. Siis tirisin kõrvale veel Foobar2k v0.9.6.9. Genereerisin Auditioniga 1kHz siinuse tasemele -60db. pakkisin seda siis flac'iks, wavpackiks, Monkeys Audio ape'ks, lõpuks iTunesi windowsi variandiga CBR stereo 128Kbps ja 320Kbps.
              Panin Foobari esitama ja SpectraLABi analüsaatori mängitavat jälgima. Nüüd tahate teada mida ta nägi jah?

              Siin ja edaspidi esitab faile Foobar2k, kui ei ole märgitud teisiti.
              algne wav flac repacked wav wavpack
              Peak level -60,04db -62,17db -60,04db -60,04db
              SNR 49,289db 38,606db 48,812db 49,096db
              THD+N 0,34321% 1,17409% 0,36259% 0,35091%
              IMD 0,2781% 0,3325% 0,3105% 0,2856%
              THD 0,43327% 1,23967% 0,45888% 0,44515%

              mp3 320k mp3 128 .ape (WinAmp)
              Peak level -60,04db -60,01db -60,04db
              SNR 48,981% 49,056db 48,981db
              THD+N 0,35254% 0,92777% 0,35561%
              IMD 0,3025% 0,9003% 0,3038%
              THD 0,44850% 0,39411% 0,44980%

              ape esitamiseks oli vaja kasutada winampi kuna Fb2k vaikimisi ei tunnistanud seda formaati. Ka on niinimetatud tabelist näha et flac pakitud kujul kuulamiseks ei kõlba - kui me aga ta lahti pakime siis olukord normaliseerub, selles mõttes ape või wavpack on paindlikumad, ei pea tingimata lahti pakkima.
              "Repacked" tähendab faili mis on lahti pakitud flac'ist.
              Mp3 pakkimiseks kasutasin iTunes 4.9.0.17 versiooni, teatud põhjusel ma ei ole sihilikult seda uuendanud, see peaks olema üks viimaseid kus kasutusel Apple enda mp3 kooder.

              Et MD5 on neil failidel sama siis see näitab ilmekalt et sellest teabest (et nad on samad) pole reaalses süsteemis kuulamise mõttes erit kasu, mõjule pääsevad hoopis dekoodrite erinevused mida ükski MD5 matemaatika ei suuda arvutada. Ja veel, nendes numbrites ei osale analoogtrakt, signaal läbib Digital Routine niisiis oli tegu vaid digidomeenis oleva signaaliga. Statistilise püsivuse huvides tegin failid 10minutit pikad et vältida juhuslikkust.

              Niiet revolutsiooniline avastus jäi olemata kuid asjaolu et midagi on pakitud flaci esitusega valesti leidis kinnitust (vähemalt minu jaoks). Eks ma aegamööda katsetan veel. Idioodi ajaviide nagu ta on...

              Pildid on siin - http://web.zone.ee/helipildid/-60db%20test/
              Taustal näeme üht punast ja helesinist graafikut. Punane on meie rüperaali mp3 originaalist, helesinine aga ... oh imet, winampi esitatud flac -60db testsignaaliga. Miks winamp seda just nii mängib ei tea, teisi faile ta mängis korrektselt, nagu ka flac testi tasemel -12db (millest võibolla edaspidi).

              Et siin mitu lehekülge oli juttu mp3 "parandamisest" siis panen siia pildid sellest kui erinevad siis olid need kolm träkki ning kui täpselt mõni oskab levelid võrdseks ajada - http://web.zone.ee/helipildid/parandatud%20mp3/
              viimati muutis kasutaja OSX; 09 m 2009, 00:32.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #82
                Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                Tulemus on väga huvitav... FLAC puhul on tegu eranditult paaritute harmoonilistega, mis on päris huvitav. Proovin homme (tegelikult siis täna) samasuguse testi teha ja tulemustest teatada - kas on korratavad vöi mitte.

                Selline, teaduslik, meetod mingi väite töesuse selgitamiseks mulle meeldib
                Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                Comment


                  #83
                  Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                  Oi kole, arvestades et FLAC peaks nagu kadudeta pakkija olema on asi imelik. Muidugi kaduma nagu otseselt ei lähe aga tuleb dekoodrist juurde.

                  Comment


                    #84
                    Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                    Proovisin natuke lihtsamat katset - fail 1 60 sek 1 kH -60 dB, fail 2 sama, aga -10 dB. Enkoodri versiooni ei tea, kasutasin eespool viidatud FLAC frontend programmi. Maha mängisin Foobariga, mahamängimist salvestasin Audacityga (what-you-hear salvestus), analüüsisin Audacity FFT-ga. Anomaaliaid ei täheldanud, flac ja wav olid mölemad identsed, nii -10 kui -60 dB failid. Hiljem proovin mingi asjalikuma katse välja möelda.
                    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                    Comment


                      #85
                      Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                      Täielik BS, OSX. Kuna sul on kõik numbrid erinevad, olenemata sellest, kas on algne WAV, FLAC, lahtipakitud WAV või Wavpack, siis on absoluutselt selge, et meetod on vale, kuna tegu on sama informatsiooniga. See programm, mis sul seal neid numbreid välja pritsib, on vigane.
                      Ma olen kindel, et kui sa algset Wavi testid näiteks 10minutiliste vahedega, saad erinevad THD jne numbrid. See, et FLACi numbrid erinevad teistest rohkem, on muidugi huvitav, kuid äärmiselt tõenäoliselt tingitud mingisugusest muust jamast kui FLAC dekoodri vigadest.

                      Comment


                        #86
                        Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                        Kas asi ei lähe teemast välja-oli ju alguses küsitud md võrdlus muude andmekandjatega.

                        Comment


                          #87
                          Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                          Esmalt postitatud ihvike poolt
                          ---äärmiselt tõenäoliselt tingitud mingisugusest muust jamast kui FLAC dekoodri vigadest.
                          Ehk suvatseksid midagi välja pakkuda, kuidas siis viga siseneda saab?
                          Tore on pakkuda et soft on vigane kuid tee mulle selgeks siis kuidas vigane soft teiste hulgast eristab just flaci? Analüsaatorile ju edastatakse PCM mis väljub Foobarist (või muust allikast).
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #88
                            Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                            Esmalt postitatud ihvike poolt
                            See programm, mis sul seal neid numbreid välja pritsib, on vigane.
                            Ei usu et SpectraLAB, millega numbrid on saadud, oleks vigane. Ega seal muud erilist ei olegi kui see üks pilt: http://web.zone.ee/helipildid/-60db%...Hz%20-60db.png , kus ei tohiks selliseid harmooniliseid olla, teistel piltidel ei ole. See et numbrid mingis väikses osas ülejäänutel on erinevad on keskmistamisest, sest sisuliselt käib võrdlus müranivooga, mis on ka digis suht juhuslik.

                            Comment


                              #89
                              Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                              väga huvitav tõesti - just seda ma silmas pidasingi oma küsimusega.
                              ma saan aru, et wav ja repacked wav olid sul erinevad?
                              kuna wavi dekoodrid on sul mõlemal juhul samad siis ei saa siin dekoodrit süüdistada.
                              minu loogika jätab siinkohal alles kaks võimalikku põhjust:
                              1) wav fail asub füüsiliselt teise koha peal kettal
                              2) isegi ühte ja sama wav faili järjest mitu korda läbi SpectraLabi saad sa erineva tulemuse

                              kas oleks võimalik varianti 2) katsetada?

                              Comment


                                #90
                                Vs: Minidiski võrdlus muude andmekandjatega

                                Esmalt postitatud tsimpa poolt
                                väga huvitav tõesti - just seda ma silmas pidasingi oma küsimusega.
                                ma saan aru, et wav ja repacked wav olid sul erinevad?
                                kuna wavi dekoodrid on sul mõlemal juhul samad siis ei saa siin dekoodrit süüdistada.
                                minu loogika jätab siinkohal alles kaks võimalikku põhjust:
                                1) wav fail asub füüsiliselt teise koha peal kettal
                                2) isegi ühte ja sama wav faili järjest mitu korda läbi SpectraLabi saad sa erineva tulemuse

                                kas oleks võimalik varianti 2) katsetada?
                                kuulake kõrvaga ka, ärge usaldage kahtlase päritoluga programme mille nime isegi screenshotil avalikustada ei julgeta
                                viimati muutis kasutaja rüperaal; 09 m 2009, 20:57.

                                Comment

                                Working...
                                X