Teade

Collapse
No announcement yet.

Q:Kuidas parandada ruumi akustikat.?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Q:Kuidas parandada ruumi akustikat.?

    Sai siis maale tehtud paara aastat tagasi muusika kuulamis koht.Linnas ei saanud enam rahulikult kuulata.Et aga maal naabreid mitte segada siis mõtlesin teha korralik helisummutus.Sisse panin 20cm klaasvilla(lagi,seinad,põrand-põranda katteks 28 mm püssiplaat)-siis peale aurutõkke ja selle peale pilliroomatid.Tulemus tuli väga hea-ca 4 meetri pealt pole enam õues midagi kosta.Aga nüüd peale helisüsteemi väljavahetamist selgus ,et madalad sumbuvad ära sellise vati kuhja sees.Mida ette võtta-kas piisab ainult kõlari ümruses olevas seina katmisest mingi jäigema plaadiga-või tuleb ikkagi kõik uuesti üle teha.

    #2
    Vs: Q:Kuidas parandada ruumi akustikat.?

    Ära nii huupi kohe rabelema hakka, proovi enne üle mõõta, äkki su kõrv petab.

    Comment


      #3
      Vs: Q:Kuidas parandada ruumi akustikat.?

      Aga millega mõõta.Rom käis ka kuulamas ja ütles sama.Siis on seal käinud ja oma arvamuse ütelnud muusik Lembit Himma.Tema soovitusel tõstsin kõlarid õue ja isega vabas õhus oli muutust kuulda-madalad tulid kohe kapist välja.Olen toas ka kõlareid ümber tõstnud aga see pole tulemust andnud.

      Comment


        #4
        Vs: Q:Kuidas parandada ruumi akustikat.?

        Lihtsamaks möötmiseks kölbab isegi tavaline 50.- arvutimikker, tarkvaraks see.
        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

        Comment


          #5
          Vs: Q:Kuidas parandada ruumi akustikat.?

          Ok,eks ma laupäeval mõõdan aga tulemus on ju ette teada.Aga mida siis ikkagi teha ,et madalad ei sumbuks.

          Comment


            #6
            Vs: Q:Kuidas parandada ruumi akustikat.?

            Ühes Tehnika Maailma ehitus lisas oli pikk ja huvitav jutt,kuidas ehitada omale õiget kuulamistuba.Mis konstruktsioon,mis materjalid jne.Hetkel ma peast ei mäleta seda ajakirja numbrit,aga suure vajaduse korral otsin ma selle üles.
            Vana helitehnika remont Pärnus

            Comment


              #7
              Vs: Q:Kuidas parandada ruumi akustikat.?

              Esmalt postitatud wigo poolt
              peale helisüsteemi väljavahetamist selgus ,et madalad sumbuvad ära sellise vati kuhja sees
              Ma ei oska siit muud välja lugeda, kui et uue süsteemi madal ots kannab oluliselt kehvemini kui vana. Lihtsaim tee on ekuga järele aidata või ehitada kastile suurem kõlalaud(-nurk).
              Kuigi, aru ma ei saanud, mis seal vabas õhus oli - see peaks ju sarnanema akustilisele kambrile mille oled konstrueerinud.

              Comment


                #8
                Vs: Q:Kuidas parandada ruumi akustikat.?

                Arvan,et uued kastid audes 063 ja võim sony TA-F70 mängivad oluliselt paremalt kui estonia 010 võim ja estonia 35 ac 021-1.Pigem oli estonial madal ots väga üle võimendatud.Aga seda artiklit loeks küll heameelega.

                Comment


                  #9
                  Vs: Q:Kuidas parandada ruumi akustikat.?

                  Ühe mehe tegemisi:
                  -

                  Comment


                    #10
                    Vs: Q:Kuidas parandada ruumi akustikat.?

                    Esmalt postitatud wigo poolt
                    Rom käis ka kuulamas ja ütles sama.Siis on seal käinud ja oma arvamuse ütelnud muusik Lembit Himma.
                    Ilmselt on probleem rohkem selles, et kõrged-keskmised sumbuvad vähem kui madalad. Madalaid sagedusi on tavaliset palju keerulisem summutada võrreldes kõrgete-kesk sagedustega, isegi kui väga tahad. Võta prooviks kõlari läheduses (eriti kõrval ja üleval) asuvad pilliroo matid maha, see peaks suurendama kesk-kõrgete sumbumist.

                    Comment

                    Working...
                    X