Teade

Collapse
No announcement yet.

teleri heli paremaks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: teleri heli paremaks

    Mul on oma 32" Samsungiga sama mure. Eelmine 28" panasonic crt oli väga hea häälega, aga see on õnnetu krapp.

    Kuna mul väga korralikud kõlarid ja stereovõimendi on juba olemas, siis lihtsalt telekavaatamiseks ei tahaks teist võimendit tekitada. Ruumi ka ei ole.
    Mina igatahes plaanin osta suvalised natuke paremad arvutikõlarid ja pista kõrvaklapiauku. Arvutikõlarite plussiks on ka see, et võtavad tühikäigul vähem voolu kui suur võimendi. Näiteks minu H/K võim võtab niisama sees olles juba 80w, see on pea samapalju kui telekas ise.

    Comment


      #17
      Vs: teleri heli paremaks

      Eks se selle taga olegi et lcd mis on nii õhukene puudub igasugune kõlakast,sellest kah nende audio viletsus.Ütleks et suht võimatu on sinna head heli sisse ehitada.Tegu sisuliselt pildiraamiga.Suhtkindlasti on nad ekstra võimediga ühendamiseks mõeldud.

      Comment


        #18
        Vs: teleri heli paremaks

        Esmalt postitatud linni poolt
        Üldjuhul langeb see variant ära, kuna ressi puldil puudub EPG (vaatame digi-tv-d vist kõik?) ja veel mõni vajalik nupp.
        Korralikumatel õppivatel pultidel on võimalik mistahes nupule mistahes funktsioon selgeks õpetada.

        Esmalt postitatud linni poolt
        HDMI on standard, nagu DVI, SCART ja paljud teised. CEC (Consumer Electronics Control ) sisaldub kõigis HDMI versioonides ning eri tootjatega pole siin suuremat pistmist. Vahe võib olla vaid selles, et vanemad HDMI (versioon 1.0) ühendused võimaldavad vaid on- off, volume control ja mõningat muud pudi-padi, uuematel versioonidel (1.2 ja edasi) on CEC protokolli oluliselt täiustatud.
        Teoorias on kõik õige ja elu ilus, praktikas aga tunnistavad ka paljud tootjad ise, et nende juhtsüsteem toimib probleemideta vaid nende enda toodete vahel. Jah, süsteemi on täiustatud ja HDMI 1.3 ja uuemate versioonidega on tootjatevaheline koostöö paranenud, aga suur osa odavama otsa ressiivereid kasutab endiselt vanemaid versioone.
        Lisaks veel paljud odavad ressiiverid näiteks ei võta üldsegi HDMI kaudu heli vastu...

        Comment


          #19
          Vs: teleri heli paremaks

          Esmalt postitatud Anti112 poolt
          Korralikumatel õppivatel pultidel on võimalik mistahes nupule mistahes funktsioon selgeks õpetada.
          Ja ressiiver, mis omab sellist pulti, maksab eeldatavalt rohkem, kui teemaalgataja televiisor

          Comment


            #20
            Vs: teleri heli paremaks

            Logitech Harmony seeria kasvõi kõige odavam 525 ajab asja täiesti vabalt ja kindlalt ära (omal kasutuses ja ei kahetse) ja maksab kohe kindlasti vähem kui teemaalgataja teler.

            Comment


              #21
              Vs: teleri heli paremaks

              Lubage siis teha väike kokkuvõte võimalikest variantidest:
              - HDMI toega ressiiver + kõlarid (kõige kallim)
              - tavalise audio sisendiga ja puldi võimalusega võimendi/ressiiver + universaalpult ja kõlarid (tiba odavam)
              - võimendiga arvutikõlarid televiisori kõrvaklappide auku (kõige odavam)

              Kui reaalne on see viimane variant? Kas keegi on kusagil näinud kõlareid, mis lähevad signaali puudumisel magama?
              Veel sõltub viimase variandi teostatavus telekast, sest vähemalt osad telekad nõuavad kõrvaklappide kasutamiseks Mute nupu vajutamist, ning jätavad ekraanile vastiku läbikriipsustatud kõlariga ikooni.

              Wapper

              Comment


                #22
                Vs: teleri heli paremaks

                microlab pro3 kõlariteks..pult ja eraldi seisev võimendi komplektis..

                kui nüüd suudaks lahendada selle kuidas saada ühe puldiga juhtima mõlemit..oleks peaaegu kesktee leitud

                Comment


                  #23
                  Vs: teleri heli paremaks

                  Ülalmainitud Harmony 525 ühildaub ka Microlabi pro3 - ga.
                  Microlab ca 1500 ja Harmony ca 800 ning ongi asi olemas, kui ka kaabeldus sobib.
                  Ise jääks siiski ressiiveri juurde, hea õnne korral kasutatud asjade näol väljaminek samas suurusjärgus, boonuseks raadio kuulamise ja süsteemi upgreidimise võimalus.

                  Comment


                    #24
                    Vs: teleri heli paremaks

                    Nagu kasutaja Anti112 juba ainis, on olemas õppivad puldid. Mina juhin näiteks oma puldiga(Seal on neli "positsiooni", tv/vcr/dvd/stb), kasutates ainult stp pos. kolme asja: televiisor, viasati karpi ja ressiiverit. Iga kasutuses olev nupp on eraldi "programmeeritud". Protsess, ise, et hoiad all "learn" nuppu, valid nupu, mida tahad progeda ja suunad doonorpuldi universaalpuldi polle ja vajutad nuppu, mida tahad dubleerida.

                    Comment


                      #25
                      Vs: teleri heli paremaks

                      Sai ka siin mingi aeg tagasi LCD telekas muretsetud ja heli on kole küll, minul on teleka all vanakooli ressiiver ja järel S30 kõllid. Võim on ühendatud RCA kaabliga teleka järele ja....teleka Wiselink (USB) pesast on võetud toide 5V->relee->ressi toitelüliti. Ehk siis maakeeli lülitan teleka wiselink funktsiooni korra sisse lülitades sisse ka võimandi. Edasi maadlen juba digiTV puldiga, kust keeran ka helitugevust.

                      Comment


                        #26
                        Vs: teleri heli paremaks

                        Esmalt postitatud wapper poolt
                        Ostsin uue plasma teleri Panasonic. Wapper
                        Kas saab anna teie teleri mudel?

                        Comment


                          #27
                          Vs: teleri heli paremaks

                          TX-P37X10, aga see ei tohiks oluline olla, kuna sisemine heli oli võrdselt kehva kõigil lametelekatel, mida uurinud olen.

                          Comment


                            #28
                            Vs: teleri heli paremaks

                            Esmalt postitatud wapper poolt
                            TX-P37X10, aga see ei tohiks oluline olla, kuna sisemine heli oli võrdselt kehva kõigil lametelekatel, mida uurinud olen.
                            Teil on ainult üks variant: Receiver 5.1/7.1+Kõlarid+Logitech Harmony Pult,

                            Receiver - foorumis palju erinevad hinnaga 1500-5000 (otsi siin Denon AVR-3802? - 3000Kr+-)
                            Kõlarid: teil on vaja minimum Kesk+L+R (woofer on "optional") - see on 5000+ Kr.


                            Kui ma vaatan telek (mul on 5.1), 80% heli tuleb keskkõlarist, kui vaatan muusika kanaalid - siis mängivad L+R - kui olemas Nicam stereo (MTV, Viva, jne)

                            P37X10 - seal on ainult üks RCA valjund "Monitor Out"- L+R stereo, proovi kuidas arvutikõlarid (2.1) mängivad.. see on ka variant.

                            Mul on Pioneer 5090H, seal ei ole sisseehitatud kõlarid, ja ma ostsin juurde väline kõlarid - Audes U30/50, ja neid praegu kasutamata - ma kasutan receiver kui vaatan TV. Osta receiver on kallim, aga palju parem ideea.

                            Ja veel tejniline asjad:
                            http://www.panasonic.co.uk/html/en_G...trackInfo=true
                            Audio Output20 W (10 W x 2), 10% THD
                            Normalne receiver + kõlarid teevad 5*75W+ ja 0.05-0.1 THD

                            Parimatega,
                            D.D.D.

                            Comment


                              #29
                              Vs: teleri heli paremaks

                              Esmalt postitatud D.D.D. poolt
                              Teil on ainult üks variant: Receiver 5.1/7.1+Kõlarid+Logitech Harmony Pult
                              Ja miks ei peaks minu teleka puhul töötama kooslus HDMI receiveriga (nt. http://panasonic.ee/products.php?prod=4072 ), nii et kui panen tööle teleka, siis ärkab ka receiver, ja vastupidi?
                              See mudel SA-HR50 maksab küll ca 4.5k, aga peaks ju üle Viera Linki töötama küll. Ja universaalpulti pole sel juhul vaja.

                              Comment


                                #30
                                Vs: teleri heli paremaks

                                Esmalt postitatud wapper poolt
                                .... Ja universaalpulti pole sel juhul vaja.
                                http://www.soundshop.ee/index.php?ac...non%20AVR-1708

                                +- saama hinnaga, aga palju parem kui Panasonic. Kui küsimus on helikvalitet, sis parem osta hea receiver (võib olla vana mudel kus ei ole HDMI, aga hea võimendid ja decoder) ja kasutada universaalpult.

                                Univarsalpultid - mulle meeldivad Logitechid - nenedel on heal loogika - "Activity" - näiteks "activity" "Watch DVD" teeb jargmine:
                                TV:ON; Receiver:ON;Player: ON;Set TV input AV1;Set Revceiver input: DVD In. Ja kõik nuupud võimalik programmerida kui sa tahad. Loe rohkem internetis... see on teine teema.

                                Comment

                                Working...
                                X