Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutile korralik helisüsteem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arvutile korralik helisüsteem

    Mul hetkel laual kaks hädist aktiivvõimenduseta Creative kaheribalist 5W kõlarit ja nendest tuleb väga hädine hääl - pole võimu ega bassi, kuid arvutil on 5.1 helikaart ja kusagil vedeleb JVC MAX 50W (25W R.M.S.) bassielement kah.

    Vaatasin, et lihtne olex poest osta 5.1 kõlarikomplekt, näitex Creative Labs Inspire 5.1 5300: 5X6W + 18W, mis maksab umbes 2200 krooni. Või näitex Creative Labs Inspire 2.1 2400: 2X4,5W + 12W, mille hind umbes 750 krooni.

    Ja kui ma nyyd tahan teha esialgu systeemi, mille andmed on 2X5W + 25W, siis mis sellise võimenduse hind võiks tulla, mis need kõlarid korralikult ära toidab ja kas on yldse mõtet jännata?

    Põhiliselt huvitab mind seega just võimenduse hind... Muu ma usun, et pole nii hirmus

    #2
    Kui ise tahad teha siis nii lahja asja saad ilmselt väga odavalt 5W võim TDA 2003 vist 15 krooni neid läheb kaks ja TDA 2004 ühendad silda saad 20 W võimu, kivi hind 25 krooni. Lisaks veel komponente umbes 100 eest. Kui toiteplokki ei ole siis see läheb veel lisaks.
    Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

    Comment


      #3
      Paistab, et ei olegi nii hirmkallis

      Kas nende kividega (TDA 2003 & TDA 2004) 14V toidet saab kasutada?

      Comment


        #4
        Toide 8-18V
        Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

        Comment


          #5
          Saab ka 2*22W võimu valmistada mis töötab 12V pealt.
          http://www.hot.ee/qwerty009/ >Projektid > Arvutiga seonduv.

          Comment


            #6
            Mõte on hea . Kuid ma asendaks need Creative valjuhääldid satelliitides mingite ntx vene omadega - need on võimsamad ja üldse paremad. Kuid see kõik ju lisakulu... :
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              #7
              Mis te arvate Oomipoe VELLEMANI konstruktoritest? Kas 7W võimust on 180 krooni palju makstud? Palju seal see tööraha on?

              Comment


                #8
                Mõte on hea . Kuid ma asendaks need Creative valjuhääldid satelliitides mingite ntx vene omadega - need on võimsamad ja üldse paremad. Kuid see kõik ju lisakulu... :
                Pole nad midagi nii kehvakesed - minuarvates ühed parimad nii pisikesed ja seejuures nii head häält tegevad kõlarid... Creative SBS-50 mudel.

                Comment


                  #9
                  Vaatasin siin väheke, et TDA2050 on vast parim lahendus mu wooferile. See peax ta ilusti ära toitma olemasoleva 14V toitega...

                  Comment


                    #10
                    See kivi kahjuks 14V tööle ei hakka...
                    Asi on muidu mõeldud 2-polaarse toitega, kuid saab ka lihtsalt 40V hakkama.

                    http://www.hot.ee/qwerty009/ > Projektid > Võimendid > TDA 2050.

                    Comment


                      #11
                      Vaidleks vastu - andmeleht lubab toidet alates +/-4,5V. See teeks ühepolaarse toite korral 9V. Iseasi, palju väljundvõimsuseks tuleks.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Minu viga :-[
                        Ei viitsinud andmelehte vaadata ja panin huupi...
                        Kuid selle 14V sealt suurt võimsust välja ei pigista.

                        Comment


                          #13
                          Karta on... See märkus oli rohkem teoreetilist laadi
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Et kui rahakoti poole vaadata siis alguses soovitatu on siiski vist kõige soodsam
                            Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                            Comment


                              #15
                              Kas TDA 2030 on tõesti nii odav ( 15 eeku )? Aasta tagasi maksid Oomipoes 35.

                              Comment

                              Working...
                              X