Teade

Collapse
No announcement yet.

auto heli jama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    auto heli jama

    Selline mure on, et kui keerata auto raadio heli teatud kõvaduseni siis hakkavad kõlarid, nii ees kui taga sõna otseses mõttes plärisema... ja ma ei keera seda makki mitte põhja, vaid umbes poole peale

    ise arvan, et kõllides viga olla ei saa, kuna ees ja taga on erineva firma kõllid ja kui poes, küllaltki võimsa makiga 4x50W tagumisi kõlle testisin, siis ei olnud mingit plärinat, millest selline kakofoonia võib tulla ?

    #2
    Mina arvan siiski, et kõlarid on way liiga jamad. Samuti on need makid väga hädised andes reaalset võimsust kuskil 4x15-18w rms. Mis kõlareid sealjuures kasutad ?
    kris@andmevoog.eu

    Comment


      #3
      mis makiga on autos tegemist?
      Esimene vasikas läheb alati aiataha

      Comment


        #4
        makk on mingi suvakas philips, ja see on raudselt nõrgem kui poes testitud pioneer 4x50W nii et makk ei saa liiga võimas olla !!!

        kõllid on ka pioneerid PMPO: 130W

        Comment


          #5
          mina pakuks et viga makis.. kui ta on mingi "suvakas" 10 aastat vana ning võimu annab välja 4x5W siis ta ei saagi kõlareid ära toita. ise juhtusin vanamehe autos ühe sellise otsa.. fiscer oli.. pannes järele kaks kanalit oli mingite näruste 10w kõlarite heli veel enamvähem, kõvemaks pannes aga surid täiesti ära. neli kanalit korraga töös oli võimatu.
          nüüd sai sinna pioneer ostetud, mingi vanem (4x22) ja ennäe imet.. kõik neli kõlarit teevad justkui imeväel täiesti korralikku häält.
          niiet mina paneks praegu panuse makile :-/
          Esimene vasikas läheb alati aiataha

          Comment


            #6
            Kas maki valgustus ka vilgub muusika taktis, kui plarisema hakkab?

            Comment


              #7
              kõllid on ka pioneerid PMPO: 130W
              ;D See on kah üks defektidest. see näitab ikka eriti madalat kõlaritaset. Reaalselt on need kõlarid 5-20w RMS võimsust.Sorri aga mina arvan et terve see süsteem on jama.
              TFK Audio
              #tfkaudio
              http://www.facebook.com/tfkaudio/
              http://tfkaudio.blogspot.com/
              - Audioblogi, projektid jms.

              On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

              Comment


                #8
                ma olen väga teadlik mis asi on PMPO ja Tafka ikka ei suuda aru saada et võimsama maki taga töötasid nad korralikult... ise arvan ka raadio on lahja, aga maki tuled küll heledust ei muuda plärisemise ajal

                Comment


                  #9
                  siis on jah 99% tõenäosusega viga makis.. kui tuled heledust ei muuda pole viga ka maki toites.. mis philipsiga on täpsemalt tegemist?
                  Esimene vasikas läheb alati aiataha

                  Comment


                    #10
                    Nagu üks eelkõnelejagi arvas, arvan ka mina, et terve süsteem on mäda. Müügil on isegi mingise kuni 500.- eest Alfateci mini võimendid mis annavad 4 oomi peal ca 20w rms. Peaks igatahes paremini kõlama
                    kris@andmevoog.eu

                    Comment


                      #11
                      okei dixo anna mulle adekvaatne vastus miks süsteem mäda on ? auto on küllaltki vana ja ma ei üritagi sellest mingit rullnoxi bemmi teha, tahan lihtsalt et võiks normaalselt muusikat kuulata... originaalkõlarid olid ka väikesed (dia:13cm)...

                      Comment


                        #12
                        ja ma ei keera seda makki mitte põhja, vaid umbes poole peale
                        Kes ütles, et nupu asend näitab Võimendi võimsust.Võimendi väljundvõimsus võis sul antud hetkel just siis otsa saada kui nupp oli poole peal.Asi lihtne.Lihtsalt makk on lahja.Või äkki on ka kõlarite polaarsus vale mia võtab kõlaritel kasutegurid bassi osas kõvasti alla(praktiliselt nullib)
                        muusika on kuulamiseks

                        Comment


                          #13
                          Kuna su makikene ei suuda su kõlareid eriti liigutadagi, siis seisneb sinu systeemi mädasus just su makis. 1 võimalus oleks, et sa mingi kõvema maki vaatax, et saax ka normaalselt muusikat kuulata, teine võimalus sinna miniamplifier vahele toppida. Ei pooldagi sellist rullnokatümpsu :P Subakas põhja ja ette mingisugused suvalised vene lairibavaljukad ;D
                          kris@andmevoog.eu

                          Comment


                            #14



                            Kes ütles, et nupu asend näitab Võimendi võimsust.Võimendi väljundvõimsus võis sul antud hetkel just siis otsa saada kui nupp oli poole peal.Asi lihtne.Lihtsalt makk on lahja.Või äkki on ka kõlarite polaarsus vale mia võtab kõlaritel kasutegurid bassi osas kõvasti alla(praktiliselt nullib)
                            Kui on mingisugustgi bassinoodimoodi asja kuulda muusikaga kooskõlas peaks polaarsus õige olema. Kui aga kõlab hädine vaikus samas membraan on liikvel võib tõesti polaarsus vale olla.
                            kris@andmevoog.eu

                            Comment


                              #15
                              Kui maki tuled vilguvad siis on viga maki võimsuses,mitte kõlarites.

                              Comment

                              Working...
                              X