Teade

Collapse
No announcement yet.

Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

    Tervist!

    Tekkis küsimus suurele ringile. Mida arvata Oktava mikrofonidest? On nad head või halvad ja kas nendega saab üldse midagi teha. Endal on üks mikrofon Oktava MKE-I5. Kondemikrofon eraldi toiteblokiga ja pika kaabliga. Huvi pärast küsin, kas targemad teavad midagi kosta.

    #2
    Vs: Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

    Huvitav, ei Google ega Yandex ei anna mingit vastet, ka Октава МКЭ-I5-ei midagist. Vaatasid ikka õieti?

    Comment


      #3
      Vs: Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

      Esmalt postitatud walwal poolt Vaata postitust
      Huvitav, ei Google ega Yandex ei anna mingit vastet, ka Октава МКЭ-I5-ei midagist. Vaatasid ikka õieti?
      Selline ta peaks olema:


      Arvustusi ka (vene keeles muidugi):
      Микрофон ламповый ЛОМО 19А-19 студийный конденсаторный для звукозаписи


      Vastused tulevad siis kui I5 asemel on 15 ...
      viimati muutis kasutaja fre; 26 m 2010, 22:44.
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        Vs: Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

        Minu viga. Ma vaatasin kastilt valesti. On tõesti MKE-15. Natuke tegin ka uurimistööd ja sain teada et oktava toodang oli N-liidu ajal mõeldud raadiosõlmedesse ja televisiooni ning tundub, et tegemist ei olnud laiatarbekaubaga. Leidsin veel infot, et nendega sai (saab)stuudiosalvestusi teha, heli püüda kaugemalt kinni. Veel tuli välja, et Oktava kui mikrofonide tootja on siiamaani alles. Veebikas on siin:http://www.oktava-online.com/
        Pildid minu mikrofonist on siin: http://www.hot.ee/raadiomaja//kondensaatormikrofon.jpg
        http://www.hot.ee/raadiomaja//IM000915.JPG
        Vene keelega on natuke raskusi. Äkki keegi oskab veel midagi kosta.

        Comment


          #5
          Vs: Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

          Fre-tänan Sind. Minu viga, ei oska enam otsida. Ja just sama saiti otsisin.
          Sama sait liigitab küsitud mikrofoni sinna kuni 100$ mikrofonide klassi. Ei miskit erilist, võrreldes sellega mida Oktava teinud on.
          Nii Oktava kui Lomo peetakse ikka tipptegijateks stuudiomikrofonide alal ja seda mitte ainult Venemaal. Tppmudelid siis:19A-19 Lomo, 19A-22 Lomo, MKL-219 Oktava. Nende hind jääb ebays kusagil 1500$ kanti ja loetakse, et on hästi saadud selle hinnaga.

          Comment


            #6
            Vs: Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

            Selliseid MKE-15-eid kasutati ka kultuurimajades käsimikritena. Teostus on ilus, korralikud toiteplokid, keermega kinnituvad DIN ühendused jne. Kaks sellist toiteplokki olen laiali lammutanud. Endal on kodus paar MKE-100 mikreid. Nendel käis toide patarei pealt, ning kapsel oli väiksem (peened pulgad).

            Põnev asi oleks mõni suure kapsliga lamp-konde mikker. Huvitav palju neid Eestis leidub?

            Comment


              #7
              Vs: Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

              Huvitav kas sellist MKE-15 mikrofoni on võimalik tänapäeva tehnika juures kasutada. Nagu ma aru saan, on tegemist fantoomtoitega mikrite eelkäijaga? Või ma eksin?

              Comment


                #8
                Vs: Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

                Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust

                Põnev asi oleks mõni suure kapsliga lamp-konde mikker. Huvitav palju neid Eestis leidub?
                Mul üks eksemplar on - Thomanni majabrändi "T.Bone" märki kandev, sisuliselt sama mikker, mida 3-4x kallimalt Nady, SE jms tuntumate brändinimede all turustatakse. Ausalt öeldes olen hinna-kvaliteedi suhte osas kergelt hämmingus, ei mahu pähe, kuidas on võimalik 4000 krooniga müüa mikrit, mis on ühtaegu nii eksklusiivne ning samas kõlbab ka täiesti reaalset tööd tegema. Originaalis sees olnud 12ax7 polnud just parim lamp seda tööd tegema, aga väikese modimise abil sai sellest üsnagi perfektse, aga siiski kerget iseloomu omava isendi.
                Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                Comment


                  #9
                  Vs: Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

                  Aga, kas kellelgi leiduks just Lomo või Oktava suure kapsliga lampmikrit ?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

                    Selle saja krooni eest mis antud isend koduturg.com lehel maksis on mikrofoni küll ja enam, tundlikkuselt ning kvaliteedilt teeb odavama otsa dünaamilistele pika puuga ära, maitse asi aga ka Shure SM58 jääb alla, see viimane on minu arvamus, kes soovib vaielgu vastu.
                    Elektrooniku kassil on neli jalga: sisend, väljund, maandus ja toide.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

                      SM58 polegi kunagi mingi imemikker olnud. Pigem selline "ajab asja ära" Beta 58 on kolossaalselt erinev/parem. Ning edasi tuleb juba KSM9. Kui eelmainitud Oktava KSM9-le konkurentsi pakuks, oleks päris vinge asjaga tegemist.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Oktava mikrofonid ja toodang: poolt või vastu

                        Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
                        Põnev asi oleks mõni suure kapsliga lamp-konde mikker. Huvitav palju neid Eestis leidub?
                        Igas suuremas stuudios neid olemas. "Päris" mikritest Neumanni U67, U47, vahetatavate kapslitega CMV563, AKG C12, C24, Lomo lampmikrid on päris huvitava kõlaga.

                        Comment

                        Working...
                        X