Teade

Collapse
No announcement yet.

subwooferi ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Täpselt 1F ehk 1 Farad on Maa mahtuvus.
    1uF ehk 1mF ehk 1 mikrofarad.
    Konded seal on mahtuvustega 281 mikrofaradit ja 70 mikrofaradit, poolide induktiivsused 4,5 milli henrit. Teise pildi peal on konde mahtuvus ümmarguselt 100 mikrofaradit ja pooli induktiivsus 3,2 millihenrit.
    Ja kahjuks pen sind kurvastama - need hinnad mis sa välja olid toonud on kõigest pooli aluste hinnad. Sinna ümber hakkad seda traati kerima et vajalik induktiivsus saavutada.
    Poolide hinnad on umbes paarisaja krooni kandis (kuni).
    Vask ju kurat kallis materjal.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      Aga räägi sellest filtrist... kas see 1st order kõlbab??? kus tweeteri ees ainult konde ja supaka ees ainult pool oli ??? Ja kas neid poole kuskilt vana tehnika seest ka äkki leiab???

      Comment


        hm ma leidsin mingi asja mis meenutab pooli... plast sydamik ja vasktraat ymber keritud... suht raske, mingi 500 g tuleb ära, peal sellised andmed nagu 380 v, 50 hz, pme-200 (vene tähtedes), w=4660, petv (vene tähed)ja läbimõõdu märk 0,18, kas sellega ei saa midagi peale hakata ???

        Comment


          Ok. Teed sellise filtri: koosneb poolist, kondest ja takistist. Pooli paned järjestikahelasse kõlariga, konde ja takisti ühendad omavahel ja paned valjuhääldiga(subwooferiga) paralleelselt(selle lüli üks ots tuleb valjuhääldi +lt ja läheb - otsa külge. Pooli aga paned sellele juhtmele, mis läheb valjuhääldi + klemmi vahele: piltlikult öeldes kasti tuleb 2 juhet, + ja -; pooli paned sinna + juhtmele vahele. Ja ongi suurepärane low-pass filter. Takistit on taevis sellepärast et teised kõlarid - Sonyd - vaiksemaks ei jääks. Aga takistiga ei ole lõikamine nii äge kui ilma takistita. Sellest kas takisti tuleb kah panna, peaksid teised siinkirjutajad kah arvamust avaldama - mina ntx olen alati pannud.
          ja ägedamaks saad siis filtri kui teed selle mitmeastmelisena: ühendad omavahel 2 ühesugust filtrit, ja ongi kohe mitmeastmeline.
          Kondesid ja takisteid ikka leiab kusagilt vana tehnika seest, aga poolidega on vist kitsam. Need tuleks kudagi teistmoodi saada, vist nagu arvan...
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            See vsit nagu trafo moodi asi... :
            Kui ma ei eksi siis liinitrafo moodi asi... :
            Aga parandage julgelt kui ma eksin 8)
            Ja sealt peaks seda vasktraati saama nii et küll on
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              aga mis takisti väärtus peax olema??? ja konde väärtus? 280 uF, nagu seal skeemis ? pooli väärtuse võin ka skeemist vist võtta...
              Ja kui siuxe asja teen, siis sonydele ikka sama systeem, et 100 uF konde ette ja timmis? ei pea sinna ka veel pooli panema?? skeemi peal nagu on, kui 2nd order teha

              Comment


                No see takisti väärtus võiks olla 4 oomi. Aga jah konde subbarile võib 280 mikrofaradit olla ja pooli väärtus kah sama(3,2 millihenrit oli vist?). Ja Sonydele 100 mF konded ette ja las läeb peoks!!!
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  hm muide kust ma saan 280 mf konde?? oomipoes vaatsin olid aint 100 mf.. ka siis ostan 2 tk sajaseid ja veel ntx 47 ja 22 se ja yhendan need ??? ???

                  http://opood.ee/?a_k=5&t=k_ak&i=5&s_id=14e...721153793ab15a8
                  kust ma siit 4 oomise takisti leian??? siin mingid 3W ja 5W .. keegi ei räägi oomidest.. on õiged asjad yldse v??
                  nende hinna kohta (4 eek) pole mingeid yllatusi?? et tegelt läheb maxma läpux ehk 40 vms... :P

                  tundub et mul ei saagi kysimused otsa vist
                  loodan et ära ei tyyta teid

                  Comment


                    280uF mittepolaarsena leida on päris probleem. Elektrolüütidena saab küll: pane 3*100uF. Elektrolüütkonde mahtuvus erineb nimiväärtusest nagunii +/-50%.
                    Takistil on takistus (see 4 oomi) ja maksimaalne võimsus (W) mis näitab, palju teda soojendada annab. Võimsus võib alati suurem olla, peaasi et konstruktsiooni ära mahub. Tähtis on takistus.
                    Valjuka filtri juures pole ehk asi nii kriitline aga trafode mähkimisel ma küll ei soovita vana trafo pealt traati võtta. Isolatsioonilakk võib olla maha tulnud ja saad lühiskeerud. Asi eriti tähtis siis, kui pinged kõrged (220 voltsi trafunkel), kõlari drosselis vist mitte eriti.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      See valjuka takiga sildamise värk küll eriti ei meeldi - sa ju koormad võimu lihtsalt niisama - heast peast ja soojendad ruumi. Valjukat saab vaiksemaks ka järjestiktakiga! Siis peab takistus väiksem olema.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        Aga selle takisti mõte peitub selles et kui ma takistit ei paneks, siis sellise ühenduse korral nagu minul (subbarile tulevad signaalid ühest kanalist +, teisest kanalist -) satelliidid mängivad vaiksemalt - see on järgi proovitud. N´iiplaju kui ma nüüd viimasel ajal filtreid olen teinud oeln alati valjukaga paralleelselt takisti pand.
                        Ja vaadates Vene kõlarite skeeme, siis on ka seal takisti olemas. Ja ka selle Audese filtri skeemi peal on takistid:
                        www.audes.ee -> Kit Plans -> Audes 017K.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          Ühesõnaga võin ka ilma takistita proovida??? et kui vaja supakat vaixemax, panen vahele ?
                          njah..aga siiski.. oomipoes ei ole juttugi ju oomidest, aint W, kuidas ma siis tean mitme oomine see takisti on ???kas see 25 W kõlbab takistix?

                          aga kondedest rääkides.... 100 mF 3 tk elektrolüüt siis teevad vajaliku töö ära ?? intz midagi rääkis et bipolaarsed peavad olema .... äkki 100 mF bipolaarseid 3 tk hoopis ??? ja kas on tähtis et need voldid olexid samad.. kõrgete ees olevad 100 v siis supaka oma peax ka 100 v olema??

                          Comment




                            Mis te arvate, kas nende juppidega peaxin oma filtri tööle saama ??? Tegelt tahax teada mille järgi selle takisti takistust teada saada???
                            3,2 millihenrise pooli lasen kerida yhel poolide kerimisega tegeleval firmal

                            Comment


                              See takisti on seal lehel vist 1 kilooomine.Peaks aga olema mingi 4 oomine. Ma ausalt öelda ei tea kust sellist 4 oomist sobilikku takistit saada, ise võtsin laiali lammutatud Vene filtri pealt. Need keraamilise kattega PEB vist oli margiks. Siin kusagil teemas oli pilt ja jutt ka nendest.
                              Vaata äkki saab sellele Oomipoele meili saata et oleks tarvis sellist ja sellist takistit. Vaata mis nad vastavad. Et siis enne kui pole selge missugust tarvis läeb ära telli.
                              Mina isiklikult toetaks seda takistiga varianti, kuid nagu olen aru saanud siis tegelikult alguses see niiväga tähtis polegi kas sul on tak vahel või mitte. Ntx ksl-il ju polnud.
                              Tal lihtsalt pool järjestikahelas ja konde valjukaga paralleelselt.

                              Aga kus see firma kes sulle pooli kerib ka asub? Kas mandril või seal Hiiumaal? Ja mitu raha läheb?
                              8)
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment


                                Võta jah need bipolaarid ja paralleelselt saadki soovitud mahtuvuse. Ja neid sul läheb tarvis siis 5 tükki - 2 Sonydele(kummalegi üks) ja 3 subbaka madalpääs filtri jaoks.
                                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                                indrek@sac.ee, +3725174765

                                Comment

                                Working...
                                X