Teade

Collapse
No announcement yet.

subwooferi ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Enne kasutasin 30gd - 1 x 3 vuufriks. Sobis päris häst, kui orbita 002 võim ainult neid toitis. Autos toimetas kast ka päris häesti. Praegst lappan kokku ca 50 liitrist kasti, mis baseerub Audes 75W 104-4 peal. Vaatame kas Audes toimetab samal moel kui Radiotehnika. Sõbrale ehitasime aktiivvuufri. S90 kast ja U101 sinna sisse resoneerib ka päris eduliselt. Head ehitamist.
    powered by s90 + CSW + Sony MHC BX9 + s30(moditud) ja ongi mu soundid siin http://perse.mine.nu/

    Comment


      #17
      Ma proovisin Audese 75W104-4 subwooferi kasti teha selle Bassbox pro 6.Aga kui ma tahan seal teha "vented box" siis ta paneb selle suuruseks 250l ja see on ju hullult suur kast.Proovisin ka audese 70W81-8 teha,selle suuruseks pani ta 75l.Mõlemad kastid on liiga suured,mul oleks vaja kuni 65l kasti,sest suurem ei mahu lihtsalt tuppa ära.Mida teha?
      ???

      Comment


        #18
        Eeldusel et su tuba on vähemalt 2m kõrge tuleks 250 l kasti põhi ainult 31,25 x 40 cm. Kas see tuba ikka tõesti nii väike on ??? ???
        Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

        Comment


          #19
          See programmiga on 250l kast,kõrgus-1060mm,laius-669mm ja sügavus-428mm.Minu jaoks on see ikka suur.Aga kas subwooferi võib ehitada suletud kasti ka ve.Seal proges on selline asi ka,siis tuleks kasti suurus normaalne.On seal mingi heli vahe ka ve,kui on inverter kast või siis suletud kast.

          Comment


            #20
            Kinnise kasti õnnestumise tõenäosus on kindlasti suurem. Vaata graafikut milles sa kinnise kastiga kaotad. Lihtsam teha kah
            Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

            Comment


              #21
              Aga bandpass,on sellist kasti raske ehitada.

              Comment


                #22
                Mis ta'nd nii raske auk sisse ja toru külge paar elementi ikka juures
                Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                Comment


                  #23
                  Aaga ta on ikka parem kui see suletud kast.

                  Comment


                    #24
                    Bassbox pro annab ju sageduste graafiku. Sealt on näha kui suur on muutus
                    Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                    Comment


                      #25
                      Jah,aga ma ei saa sellest graafikust päris hästi aru,seal on miinus Db,need piaks näitama helitugevust aga miks nad miinustega on?

                      Comment


                        #26
                        Kuule see värk et see 250 liitrid on Audese puhul üle mõistuse SUUR ???
                        Vaata ja ütle mis see programm annab alumiseks piirsageduseks F3 selle 250 liitri korral?
                        Kui suur on inverteri läbimõõt ja pikkus?
                        Kas need on ikka normaalsed?
                        ??? ???
                        Vaata järgi ja kirjuta...
                        Vaatame mis värk on.
                        Ja bandbassi ei soovita teha, liiga keeruline
                        Olen ise 60 - 70 kõlarit valmis teind ja bandbassi osa on nendest kaduvväike, sest toonitna veelkord - bandbassi puhul tuleb kõvasti katsetada ja väga täpselt retsepti järgida et ta üldse mingit häält tegema hakkaks...
                        See võib tähendada ka seda et nädalapikkuse arvutamistöö võid ühe õhtuga vastu taevast lasta - võtad sae ja teed inveteri 10 cm jagu lühemaks. ;D
                        Vaat nii.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #27
                          Lisan veel seda et selle 70W81 puhul see 75 liitrit on kah palju - ise tegin neile kusagil 50 liitrise kasti(täpselt ei mäleta). Mängis küll.
                          Pane kasti suuruseks ~50 l ja vaata mis prog. annab.
                          Pane siis siia üles kah...
                          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                          indrek@sac.ee, +3725174765

                          Comment


                            #28
                            http://www.hot.ee/kaitssss/subwoofer.htm .Panin selle audese 250l kastiga varjandi üles.Ja selle audes 70W81-8 proovisin 50l kasti ka,siis see proge muutis kasti mõõtmed väiksemaks ja see sagedusriba muutus ka nats,muu ei muutunud.

                            Comment


                              #29
                              Ahaa!
                              Vaata see F3 on 21.94 Hz, see näitab kui madalalt kõlar mängib kui helisageduskarakteristiku on -3 dB. See on mõttettult madal - seda 22 Hz pole mõtet püüdma minna...
                              See Fb peaks olema kasti või inverteri resonantsisagedus, ka see on mõttetult madal.
                              Tee kastiarvutus ümber niimoodi, et see F3 tuleks kusagil 30 - 35(alla 40 Hz igaljuhul võiks olla) ja Fb pane kusagile sinna al. 35 Hz ja ülespoole. Proovi erinevaid variante ja vaata mis rohkem meeldib.
                              Ega sa minu juttu ei pea puhta tõena võtma, kuid ise ntx pole ühtegi kasti nii madalalt mängima hakand ajama. Seda sagedust niikuinii ei kuule, vaid tajub ainult. Mõõtmed ja moonutused läevad tarbetult suureks.
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment


                                #30
                                Ok,aga millist audese kõlarit sa soovitad 70W81-8,75W104-4 või siis 75W104-8.Milline nendest oleks põhiliselt muusika kuulamiseks ja mõnikord ka arvutist filmide vaatamiseks kõige sobilikum.Mul on plaanis ehitada sinna juurde ka võimendi,aga ma ei tea kui võimas ta olema peaks,mul on üks hea raamat "Raadio lülitused" ja seal on üks lihtsam võimsusvõimendi väljundvõimsusega 35W.Aga see jääb vist lahjaks.

                                Comment

                                Working...
                                X