Teade

Collapse
No announcement yet.

subwooferi ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Põhimõtteliselt on nii et mida suurema diameetriga element seda madalam bass ja võimsam valjuhääldi. Aga... Kui asi puutub kastisuurusse ja hinda jne., siis tuleks sul tõsiselt kaaluda, millist elementi kasutada.
    See 70W81 on 8 oomine, 75W104-4(104-8) on nii 4 kui 8 oomist. Kui nüüd see võimendi 35W on määratud 4 oomi korral siis peaksid kindlalt võtma selle 75W104-4, 8 oomise valjuhääldi korral kaotad võimsuses kuni poole, see tähendab sinu võimendi puhul ca 20W kasulikku võimsust lõpuks ainult. Ja seda on vähe subbari jaoks.
    Ise võtaksin selle 10" elemendi, kuid kumma sõltub ´juba kasti suurusest ja võimendist. Selle 35W võimendi ma ka jätaks ära, tee parem ntx TDA7294 kiviga subbar. Väga pljud firmad kasutavad seda kivi, kaasaarvatud Audes ise. Mine vaata nende kodukalt neid aktiivsubwoofreid. Sealt saad põhimõtteliselt ka kastimõõdud(kasutavad 4 oomist valjuhääldit). See Hypexi võimendi plokk on kah TDA7294 kiviga tehtud.
    PS! Poes maksab see aktiivplokk 1900 krooni. Vaat milline hind!!!
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #32
      Aga kui võimas see võimendi peaks olema,valjuhääldist ta võimsam ei tohi vist olla,aga kas näiteks 100w võim sobib.Mul on üks 100w võimu skeem.

      Comment


        #33
        Ikka sobib
        See 100W peaks sellele 10" 4 oomisele Audesele paras olema.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #34
          Ok,thanks

          Comment


            #35
            : : :
            Aga palun!!!
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              #36
              Aga milliseid filtreid ma pean kasutama kui ma kasutan audes 104-4 või siis 104-8,täpselt ei tia veel millist kasutan,aga ühe valjuhääldiga ei tohiks ju see filter väga keeruline olla.Ma tian et on aktiivsed ja passiivsed filtrid,kumba neist subwooferites kasutatakse.Ja siis on veel mingi low pass filter,mida see teeb?
              Igal juhul,kui sa tead mõnda interneti lehekülge kus filtrite skeeme on sis võiksid õelda .

              Comment


                #37
                Üldiselt on nii et iga üksiku kõlari, mitte valjuhääldi jaoks on eraldi filter, mis on siis kas 2 või 3 ribaline.
                See tähendab et kõlar koosneb madalsagedusest, mis mängib ka mingile maale keskmisi ja kõrgemaid sagedusi ja kõrgsagedus, mis mängib ainult kõrgeid sagedusi.Selles kõlaris on 2 riba filter. Kui aga kõlaris on 3 valjuhääldit - madalsagedus, mis mängib bassi, ntx 30 - 500 Hz; kesksagedus, mängib ntx. 500 - 4000 Hz; ja kõrgsagedus, mängib 4000 - 20000Hz.Siis on tegemist 3 ribafiltriga.
                Aga subwoofer mängib kusagile 120 - 150 Hz kanti ainult.
                Seal kasutad ainult nn üheriba filtrit. Ja low pass ongi tõlkes madalpääsfilter, s.t et madalad pääsevad läni, kõrgemad kui jaotussagedus(nt. 150) on aga sumbuvad. Tavaliselt on sumbumikaldeks kas 6, 12 või 18db oktaavi kohta. Vastavalt 1., 2. ja 3. järku filter. Lisaks veel see, et mida järsem on kalle, see tähendab mida ägedamalt filter lõikab seda keerulisem on seda ehitada
                Nüüd on nii et kui sul on passiivnee. ilma võimenduseta subwoofer, siis kasutad ka passiivset filtrit. Selle tegemiseks on sul tarvis erinevaid poole, kondekaid ja takisteid.
                Kui sul on aktiivne subwoofer. pole mõtet passiivset filtrit teha, saab ka lihtsamalt - aktiivse filtriga. See koosneb ainult kondest ja takistitest. Aktiivse filtri põhimõte aktiivses subwooferis on see et nii kui nii on sul subwoofri jaoks oma eraldi võimendi, millega teisi kõlareid sa ei võimenda, -> pole mõtet seega üles võimendada kõrgemaid sagedusi kui sul neid nii kuinii vaja pole(sa ju teed subwooferit, mitte tervet helisüsteemi!). Subwoofer mängib ju ainult kuni 150 Hz-ni.
                kogu jutu lõpetuseks - sa teed eraldi võimendi subwooferi jaoks, seega tee ka aktiivne filter.
                Ahjaa, aktiivne filter on enne võimendit, passiivne pärast võimendit, vahetult enne kõlarit.
                Skeemide kohta niipalju et ka siin foorumis oli kuskil juttu nendest filtritest, kuid kui sul on olemas mingi elektroonikaskeemide raamat, saad sealtki igasugu näiteid. Ja suvaliselt DIY audio leheküljelt on võimalik kah ideid saada.
                Loodan et said sellest pikast ja keerulisest jutust mingi idee kah.
                Julget pealehakkamist!
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #38
                  Tänan,sain su jutust kohe hulkamaad targemaks.Ma panin audes 104-4 ja 104-8 sagedused sinna lehele üles,äkki vaataksid need üle ja ütleksid mis sa arvad nendest.
                  http://www.hot.ee/kaitssss/subwoofer.htm

                  Comment


                    #39
                    Paistab et sellel alumisel graafikul see 8 oomine valjuhääldi teeb tiba kõvemat häält - koguni 6 dB vist...
                    See on tegelt hea näitaja, kuid et ta on 8 oomine kaotad sa osa võimsust.
                    Ülemist graafikut vaadates paistab, et nii 4 kui 8 oomine valjuhääldi teevad ühesugust häält.
                    Kui suure kasti korral on see võetud?
                    Mis on inverteri mõõtmed?(Eeldan et ikka toruga kast?)
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #40
                      Mõlemad on võetud ikka toruga kastiga.104-8 on Vb=52l ja toru diameeter=48,91mm ja pikkus=184.3mm.
                      104-4 on Vb=67l ja toru diameeter=48,81mm ja pikkus=133,8mm
                      Aa,ma tegin mõlemad kastid kahe toruga

                      Comment


                        #41
                        Ma mõtlesin seda et kui sul on toru ainult mingi 5 cm läbimõõduga(ehkki 2 tükki), siis võib juhtuda selline asi, et kast on liiga umbne, s.t. et õhk on natuke liiga summutatud. Kui õhu vool sealt ikka pressima hakkab, siis võib ilmneda ebameeldiv kõrvalnähtus - toru hakkab vihistama. Ma arvan et äkki on liiga väike... ???
                        Mine vaata www.audes.ee seal seda subwooferit SW110A. Seal on ka kaks toru, aga minu meelest on need tiba jämedama läbimõõduga... Ja valjuhääldi on see 4 oomine - 75W104-4.
                        Pane mingi 70 - 75 mm läbimõõduga toru. Vaata mis siis pikkuseks ütleb?
                        Ahjaa, mis sul nüüd need F3-d ka on ja mis sagedusele toru häälestasid?
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #42
                          Aga põhimõtteliselt ma võin nende mõõtutega subwooferi kasti ehitada ve.

                          Comment


                            #43
                            Põhimõtteliselt küll jah.
                            Ise arvutasin ka kunagi mingi programmiga nendele samadele valjukatele kasti, siis sain kah midagi sarnast mahuks.
                            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                            indrek@sac.ee, +3725174765

                            Comment


                              #44
                              Kui ma selle toru läbimõõduks panin 70mm,siis ta pani pikkuseks 38mm.See oli audes 104-8.Aa,ta pani selle Fb=61,31hz ja see F3 tõusis ka 52hz-ni.

                              Comment


                                #45
                                Aga siis kui toru läbimõõt oli 48mm siis oli F3=42,58hz ja Fb=30,51Hz.(audes 104-8)

                                Comment

                                Working...
                                X