Teade

Collapse
No announcement yet.

subwooferi ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuule su filtri peale veel mõtlen, sigakiire on
    Aga see JBL-i programm on iseenesest täitsa hea
    Ma arvan et see 2 way 1 order jääb tiba nõrgaks - sellel on kalle ainult 6 dB/oktavi koht, võiks olla aga 12 või koguni 18 dB/okt. Need siis vastavalt 2. või 3. järku filtrid.
    Jupid saad põhimõtteliselt mingist elektroonika poest, Tevalost vist sai ka posti teel tellida. Muidugi üpris kulukas on see, nii et... :
    Aga jah parim variant oleks aktiiv plokk, kuid need tõesti superkallid - 2000 ja isegi rohkem. Ise küll odavamaid pole näinud.
    Seal on selline filter sees mida sul tarvis oleks, kuid ja h hind seab omad piirid.
    Kui sa valjuka ostad peaksid hunniku parameetreid kaasa saama, muidu on neid üldiselt raske saada küll jah.
    No igal juhul mõtleme edasi
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      äkki siis streetrace.org foorumist keegi müüb midagi hea hinnaga
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        muide, streetrace foorumis käib hetkel subwooferite ehitusvõistlus. ka tevalos võiks midagi sellist teha.

        Comment


          Isegi mõtlesin et võtan nende võistlusest osa
          Aga tegelikult on mõte hea - tõesti võiks ju teha.
          Küsimus aga kus?
          Tuleks veits mõelda või mis?
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            See teema paneb vist rekordit tõesti? :
            Aga kuhu teema algataja on kadunud? Tahaks kuulda edusammudest!!!
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              http://www.serwend.ee/hinnakirjad/alfatec_...hinnad_2002.pdf

              Mida arvata selles hinnakirjas lk 4 pakutavatest filtritest??? ja yx asi jääb mulle ikka selgusetux.. seal pakutaxe high-pass ja low-pass filtreid... kui ytleme et mul on vahel low-pass filter siis see lõikab ju lihtsalt ära ylemise otsa??? nii et selline ikkagi ei kõlba sellele kanalile, mille järgi on nii supakas kui ka kõlar... yldiselt teisele kanalile peax sobima kyl panna high-pass peale vist... aga need filtrid võix vist ikka olla suht sarnased mis kasutan kahel kanalil :
              loodan et saite mu segasest jutust midagi aru ka

              Comment


                Ñeed filtrid mis seal pakutakse on aktiivfiltrid, s.t see ülemine seal on auto aktiivfilter, mis töötab +-12 V pealt. See sobiks siis kui sul on supaka jaoks eraldi võimendi - toite pead võtma seinast adapteriga või kusagilt võimendi enda toiteplokist.
                Aga need teised low-pass ja high-pass filtrid on sellised mis pannakse enne võimu RCA sisendisse. Need sellist kuldset värvi ja kummagi kanali jaoks eraldi pulk. Kui sa paned ühe sellise endale tuppa ntx selle Kenwoodi võimendi ette siis võimendab see võimendi ainult seda signaali mida sa oled tahtnud et ta võimendaks, s.t. et kui ostad ntx low-pass filtri lõikesagedusega ntx 70 Hz siis kuni 70 Hz-ni reprodutseerib võimendi esitatavat signaali.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  mnjaah... mulle hakkab järjest rohkem tunduma et mõtekam olex osta mingi kasutatud võim praegusele juurde, 1 siis subbole ja teine kõllidele ja neile võimudele siis filtrid ette panna tjah kuigi see vist läheb veel kallimax kui praeguse plaani järgi filtrid lähex ..

                  Comment


                    no ntx kui streetrace kastivõistlus toimub tallinnas siis mix mitte tevalo kasti v6istus ei v6ix toimuda tartus : ??? :
                    kris@andmevoog.eu

                    Comment


                      Aga miks Tartus? Kui palju on siin foorumis tallinnast inimesi? ??? Mina igatahes olen ntx.
                      Ja mõtekam oleks jah tegelt mingi Vene võim ntx osta ja sinna mingi filter aretada. Sonydele võib ju lihtsalt konded vahele panna ja ongi kõrg-pääs filter neile olemas.
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        Aga miks teha teist samasugust võistlust? Teeks näiteks hoopis täisribakõlarite võistluse? Tingimused oleks samad, nagu streetrace võistluses, et kõigil on kasutada ühesugused valjukad, mis kõigile taskukohased oleks ja mida ka poest saada on. Intz kindlasti oskab midagi soovitada, et valjukate peale kuluks ntx max 1000eek. Või saab ka odavamalt? Või mis inimesed arvavad asjast? Tegemiseks võiks minna siis kui tipis sess läbi
                        Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                        Comment


                          Võiks teha küll midagi jah, aga valjukad...
                          Võib olla Audes ntx. Muidugi võib ka selle sama King Audioga teha, muid variante eriti pähe ei tule.
                          Audesest ntx need 40W65, suht odavad ???, väiksed ja kastid jäävad kah veel suuruse poolest mõistlikuks.
                          Teised võiksid kah mõnda varianti veel pakkuda, eriti kui teavad mõnda veel odavamat.
                          Muidu on veel variant et kõik teevad ka ühe ja selle sama valjukaga passiivse subwooferi (kastitüüp vabalt valitav loomulikult) ja siis kusagil mingi ühe võimendiga kuulame ja proovime neid. :

                          To Madis: kas sa ka TTÜ-s? Mis eriala kui küsida tohib ja mitmes kursus?
                          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                          indrek@sac.ee, +3725174765

                          Comment


                            Ma mõtlesingi just et riiulikõlarid võiks teha, a la S30, mul ongi vaja tagakõlareid kodukino jaoks, ühendame meeldiva kasulikuga ja materjalikulu oleks ka väike.

                            Ma TTÜ-s jah, telekommunikatsioon ja 3.kursus
                            Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                            Comment


                              No siis tekib uus kysimus, keegi odavalt võimendit myydb ?? filti teema peale võib muidugi ka veel mõelda...

                              Comment


                                hm.. ja missugused konded ma kõllidele peax vahele panema??
                                ja piisab lihtsalt kondest???

                                Comment

                                Working...
                                X