Teade

Collapse
No announcement yet.

subwooferi ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kui su valjukal on 2 sellist kohta kuhu juhtmed ühendada, siis on tegemist dual voice coil woofriga ehk siis kahe mähisega valjukas. Aga sul vist oli King Audio 10" element kui ma ei eksi. See on ühe mähisega.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      vahepeale ka selline idee härradele, kes omavad s90 bassikat.
      ühelt pildilt nägin, et magnet taga poltide ja mutritega kinni.
      et küsimus selline, et kas õnnestub midagi rohkematki välja nendest pumbata kui lisada magneteid tahapoole :
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        Vot ehitatud woofritel olen näinud (tõenäoliselt pleksiklaasist) väikesi aknakesi kastil. Mis paksusega ja mis moodi seda kinnitatakse? Kas see mõjub helile ka miskit moodi? Veel on pandud lampe kastidesse, kas need torud puruks ei lähe heli rõhuga? Või seal ei tekigi nii suurt rõhku, et midagi juba ära lõhkuda?

        Comment


          pleksiklaasist aken peaks nii paks kui võimalik olema jakinnitamisel tuleks temasse suhtuda angu igasse teise subwooferi seina, tuleb võimalikult hästi kinnitada
          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

          t-linespeakers.org

          Comment


            See pleksiklaas on seal mingi 3/8 tolli paks ühk siis 10 mm. Ja kinnitada tuleb ta väga hästi et õhuvahesid ei jääks ja läbi vihisema ei hakkaks.
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              Kas kasti täitmine mingi pehme heliisolatsiooni materjaliga annab palju tunda? Ja mida kasutada täitmiseks? Mis moodi tugevdused peaks välja nägema (mis materjalt, kuhu kohta paigutada)? Kast tuleb tõenäoliselt nn. püssi- e. saepuruplaadist.

              Comment


                mingi kivivillaga täitmine võtab kumisemist maha

                kui mingit raamistikku sisse ehitada, siis nii, et raamid oleksid keskel, vähendamaks seinte võnkumist

                ja ma ei väsi kordamast, lugeda hoolikalt bassbox pro help läbi
                KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                t-linespeakers.org

                Comment


                  Kasti täitmine helineelde materjaliga võtab jah kumisemist maha, ühtlasi silub sagedusriba. Kui aga ntx vajaminev kasti maht tuli kuidagi kogemata väiksem kui vaja oleks, siis villa sissepanek ühtlasi soodustab madalate esitust - tundub nagu kast oleks ikkagi õige(kuigi ei ole).
                  Ja kasutada võid nii porolooni kui klaasvilla(kivivilla) kui ka munareste. See kah päris kaval nõks.
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    Niih ma ka yle hulga aja räägin.. Sain supaka kasti lõpux valmis aega võttis aga asja sai.. hääl on ikka päris hea, parem, kui ma oodata oskasin ;D Olemas on nii korralik löök kui ka mõnus madal seinuväristav bass Ainult 1 asi natuke häirib... inverterist nimelt tuleb kuidagi väga suur õhuvool.. läbimõõt tal 76 mm ja pikkus 19.. Mingit segavat vihinat kyll läbi kõva bassimüdina kuulda pole aga kas suur õhuvool on normaalne? või peax ehk suurema läbimõõduga inverteri panema? või siis 2 tk hoopis praeguse yhe asemel.. praegu on õhuvoolu kuskil 1,5 m peal ka veel tunda

                    Comment


                      Signaal tuleb automaki RCA-st, sinna oleks vaja vahele surada ka filter, eks? Esialgu peaks midagi ostma, aga mida, missuguse, mis parameetritega? Mida keegi soovitab, muidugi võimalikult odavalt. Endal pole hetkel aega tinutama hakata ja ega ei oskaks ka.

                      Comment


                        See et suur õhuvool tuleb on normaalne. Oli üks RCF-i 19" subbar, millel kast no nii õige kui õige olla üldse saab. Ja ka õige inveter. Õhku tuli niipalju et kaks mees ei suutnnud om a kätega auku kinni suruda! Sul oleks kõvasti halvem variant kui õhku ei tuleks või tuleks vähe.

                        Saan ma nii aru et sa Tumtum tahad oma subbari autosse panna? Kui nii, siis sul on ju autovõimu tarvis, nendel aga tavaliselt vajalikud filtrid peal olemas. Kui aga ei ole, siis lihtsaimatel filtritel on peale lõikesageduse reguleerimine, bass boost ja võibollast veel midagi.
                        Vaata Noorde Tehniku, seal peaks olema igasust kraami.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          Autosse ikka. Võim on olemas aga mingit filtrit küll ei tea, et oleks. Asjal on 2 kanalit a'100W, sillatav. Seega eeldan, et filtrit pole. Kas on siis mingid numbrilised näitajad filtritel, ma mõtlen, et äkki ei sobi mingi filter teatud võimsusega woofrile?

                          Comment


                            Võimul siuke nupp ikka on, kus kirjas Low-Flat-High? Aga kui paremat soundi tahad, jätad selle nupu flati peale ja teed filtri vahele. Osadel automakkidel on olemas ka eraldi supika väljund, ma ei tea kui kõrgelt see ära on lõigatud
                            Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                            Comment


                              Mingi nupp on küll, ei mäleta mis täpselt peal kirjas on, aga saab sujuvalt keerata. Makil on ainult 2 RCA väljundit ja nendest tuleb kõrgeid ka nii mis koliseb, panin ükskord s90 järgi, läbi võimu ja tuli normaalselt ikka, nii kõrgeid, keskmisi ja bassi. Minu kõrv küll aru ei saanud, et midagi puudu oleks olnud.

                              Comment


                                DANTS!
                                kontrolli bbx6-ga ega õhu kiirus torus liiga suureks ei lähe, et suurematel võimsusel asi ikka ka puhas oleks (seal peaks saama ka graafiku selle kohta)
                                KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                                t-linespeakers.org

                                Comment

                                Working...
                                X