Teade

Collapse
No announcement yet.

subwooferi ehitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kas sul s90 bassika jaoks korraliku bandpassi jooniseid pole pakkuda.Kunagi proovisin s90 bandpassi teha(tegin mingi pioneeri mõõtmetega ja arvasin,et asi hakkab julmalt laduma).Tegin ilusa viimistluse ja üleüldse sai hästi tehtud aga jõle sitalt mängis.
    Et äkki on midagi asjalikku pakkuda.
    muusika on kuulamiseks

    Comment


      Ma pakuks välja et ära selle bandpassiga jama. Ise ükskord üritasin teha sellele S90le - lõppkokkuvõtteks tegin ikkagi inverteriga kastiks ümber. S90 bassikale võib bandpassi suure proovimise ja arvutamise teel. Muidu mis sul selle kasti mõõtmed on?
      Ise pakuks midagi et tagumine kinnine kast võiks olla nii 30 liitrit, ees toruga nii 15 - 20 liitrit ja siis toru läbimõõt 100 mm ja pikkuseks nii 100...150 mm. Aga need ilma avutamisteta võetud mahud ja andmed, võiks mingi progega üle vaadata.
      Ise üldiselt ei hakkaks jamama. Kogu see jama selle ehitusega ei tasu lõppkokkuvõtteks ära. Korralikult tehtud inverterkast mängib sama hästi. Aga see on vaid minu arvamus. Proovida võib alati.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        Asi sa aasta tagasi maha müüdud.Täpselt ei mäleta mis mõõtmed olid.Kastis oli kaks pinistajat.kokku oli 3 kambrit,keskmine kamber oli kinnine ja valjukad olid magnetit pidi vastakuti,äärmistes kambrites oli torud mingi70 jämeja 12 pikk.
        Hilisemal analüüsil taipasin, et torud olid peenikesed ja mahud väiksed.
        Ega enam eriti ei viitsiks mässata küll,kui pole just hästi välja timmitud kasti jooniseid.
        Tegelt peaks ka proovima seda varjanti valjukas ja port alla poole suunata.Aga mulle ei meeldi see,et valjulkate ilu ei jää näha.Kõllide tegemisel ongi minu jaoks 2 missiooni 1:Hea sagedusalaga ja korralik kvaliteet.2:Välimus.Disain peab olema omamoodi ja hea viimistlusega.mina olen pea kõik kõllid teinud ilma kaitsevõreta.
        muusika on kuulamiseks

        Comment


          Ise olen kah kaitsevõredest loobunud - mõtetu raharaiskamine. Katteriided on muidugi teine värk - väiksematel kõlaritel eelistan katteid, aga suuremad põrandakõlarid on minu arust ilma riieteta ilusamad.
          Ja kõlarite tegemise juures on kah mitu proriteeti - isetegemisrõõm, majanduslik kasu, eneseteostus mingit moodi.
          Kui nüüd kusagilt saan S90 woofri hakkan kohe subbakat ehitama. Ikka põrandale suunaga ja arvatavasti aktiivse.
          Aga mis puutub sellessekasti mis sul oli siis torud olid väikesed kindlasti - S90 puhul ei saa 70 mm torust rääkida - õhk jääb liialt kinni. 100 mm on paras ja kui nüüd võrrelda originaalkasti torusid, siis 100 mm on ka kõige lähemal sellele. Pole viitsind täpselt välja arvutada neid originaaltoru mõõtmeid, aga ükspäev võtan asja käsile.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            Kust sa supakale aktiivvõimud saad.ostad?
            Mul on selline probleem, et pea on mõtteid täis ,aga raha on nii vähe,et tavaliselt ei jõuagi mõtetest kaugemale.Kui mul pappi oleks teeksin ma igast vigureid.
            muusika on kuulamiseks

            Comment


              Ma arvan et eks tuleb kolb sooja panna ja tegema hakata. Need aktiivplokid poes üsna kallid, nii 2000 kandis. Mul ka pea mõtteid täis, aga rahapuudusel jäävad pareamd teostamata. Aga eks seda raha pole vist kellelgi üleliia - ikka ja alati jääb puudu.
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                mis te sellistest kasti-mõõtudest king audio 10" woofer'ile arvate:
                34/34/34
                ja siis need joonised on siin ftp://ergoh2:ergoh2@ftp.hot.ee/pask/k2lar
                jaseda veel,et kast on kinnine

                Comment


                  a mingeid suhtarve nendel piltidel ka äkki näitaks, sest hertsidest vähe
                  KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                  t-linespeakers.org

                  Comment


                    siin räägiti ennem ka sellele kng audiole kasti tegemisest ja milliste mõõtudega siis see kast ära tehti?

                    Comment


                      Kui kast on kinnine, siis on need graafikud enam-vähem pandavad. Oleks tegemist inverterkõlariga, siis on võimalik panna see King Audio 10" element ka sügavamalt mängima - kinnise kasti korral on F3 - 50 Hz. Inverteriga peaks olema saavutatav F3 kusagil 35 - 40 Hz kandis. Olen teinud sellele KA 10" woofrile inverterkasti, vabamaht oli 45 ltr ja inverter läbimõõduga 65mm ja pikkus mingi 150 mm. Käras küll. Aga teadmiseks et kui tahetakse saavutada kinnise kastiga midagi sarnast kui inverterkastigagi, siis peab kinnine kast olema 1.41 korda suurem inverterkastist.
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        Seda ka veel et ära kuubiku kujulist kasti tee - seisulained hakkavd mängima. Muidu kui 34*34*34 annavad küll umbes 40 ltr. vabamahtu.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          ok..teen 45L kasti.. kui pika toru pean siis panema,kui läbimõõt on 5,5cm??

                          Comment


                            Ma kardan et 55 mm läbimõõduga toru jääb natuke väikseks isegi selle KA 10" woofri jaoks.Pane ntx see kanalisatsioonitoru, 70 mm läbimõõduga. Sel juhul pakuks pikkuseks mingi 150...200 mm, kusagil seal vahemikus. Aga kui ikka tahad seda 55 mm toru kasutada, siis võiks toru pikkus jääda kusagile 100...150 mm kanti.
                            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                            indrek@sac.ee, +3725174765

                            Comment


                              ma sain BBP peale.. ja siin on see seivitud fail sellest mu plaanist.... ftp://ergoh2:ergoh2@ftp.hot.ee/kingaudio.bb6

                              Comment


                                minu soovitus oleks selline, et las bbx6 soovitab EXTENDED BASSiga mahud ja siis paned pordi läbimõõduks 10 senti ja asi ants, võid muidugi ise proovida veel allapoole tõmmata seda karakteristikut
                                KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                                t-linespeakers.org

                                Comment

                                Working...
                                X