Teade

Collapse
No announcement yet.

K: Milline CD-dekk Estoniale?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Võrdle lõppvõimu ja eelvõimu parameetreid

    Esmalt postitatud Yxz poolt Vaata postitust
    Nii! Võrdlesin. Lõppvõim on 5 kilo raskem. Mida edasi?

    Ma saan aru, et ronin teise mehe teemavälisesse, aga ikkagi, mis parameetreid tuleks võrrelda, et leida vastus esitatud küsimusele?
    Kaal on üsna näitaja, aga enamjaolt kehtib paremini lõppvõimendite puhul.
    Eelvõimendil võiks kõigepealt vaadata moonutuste suurust.
    Kolakoguja

    Comment


      #17
      Vs: Eelvõimendil võiks kõigepealt vaadata moonutuste suurust.

      Nii! Vaatasin.

      Moonutused sagedusvahemikus 40 ... 16 000 Hz:
      eelv. < 0,03%,
      lõppv. < 0,03%
      Viimasel on antud ka intermodulatsioonmoonutuste määr: < 0,06%.

      Mida edasi?
      "Dreams are nothing more than wishes
      and a wish is just a dream you wish to come true."

      Comment


        #18
        Vs: Eelvõimendil võiks kõigepealt vaadata moonutuste suurust.

        UP 1kHz THD <0,03%
        UM 1Khz THD
        0,005%

        Signaali müra suhe
        UP >71dB
        UM 105dB

        Kanalite vaheline läbikostvus?(
        Переходное затухание каналов, Stereo crosstalk?)
        UP >48dB
        UM 56dB

        Siit pärit http://rw6ase.narod.ru/ej/estonija/esnonija010upum.html
        Kolakoguja

        Comment


          #19
          Vs: Eelvõimendil võiks kõigepealt vaadata moonutuste suurust.

          Esmalt postitatud pupsik46 poolt Vaata postitust
          Andmete kopipeistimine teisastest ja kolmandatest allikatest meenutab mulle aegu, kui sai ise iga päev tinutuskolbi peos hoitud ja kampolisuitsu sisse hingatud.
          Ka siis oli tüüpiline, et mingi transistori või midaiganes vidina parameetreid tsiteeriti mingi suvalise venekeelse väljaande järgi ja samas olid autentsed allikad ainult koridori lõppu minemise vaev.

          Antud juhul käe all olevad kasutusjuhendid neid parameetreid ei kinnita. Tõenäoliselt pärinevad nad mingilt tendentslikult reklaamlehelt, nagu ka minu poolt ülalpool tsiteeritud kompleksi pilt.
          Aga olgu, võtame needsamad.

          Küsimus on, kas need parameetrid ongi see põhjus, et on "nii kehva"?
          Et on "kehvad numbrid"?
          "Dreams are nothing more than wishes
          and a wish is just a dream you wish to come true."

          Comment


            #20
            Vs: Eelvõimendil võiks kõigepealt vaadata moonutuste suurust.

            See eelvõimendi teema pakub juba huvi, oleks hea kui võrdluseks tuuakse siis mõni "hea" eelvõimendi ja selle parameetrid, et tõestada kui halb eelvõimendi estonial on. Selle vastu poleks mul küll midagi kui halb maine turu hinna hästi alla lööks, nii võiks kõikide heade asjadega teha, aga numbrid paberil ei saa heli nii võrrelda kui inimkõrv, ja kas see eelvõimendi on tõesti nii halb et CD plaadilt tulev heli ei mahu ilma märgatavate kahjustusteta sealt läbi? Või on siis estonia 0 klassi eelvõimendi uus "radiotehnika".
            Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

            Comment


              #21
              Vs: See eelvõimendi teema pakub juba huvi ...

              See huvi on hästi põhjendatud.

              Esmalt postitatud onx15 poolt Vaata postitust
              Või on siis estonia 0 klassi eelvõimendi uus "radiotehnika".
              Sellest osast ei saanud üldse aru.
              Huvitav, kui halb peaks maine olema, et hinda veelgi alla lüüa?
              "Dreams are nothing more than wishes
              and a wish is just a dream you wish to come true."

              Comment


                #22
                Vs: See eelvõimendi teema pakub juba huvi ...

                See on hea näide, kus puhtalt parameetrite järgi valida ei tohiks Tegelikult estonia eelvõimu parameetrid paberil polegi nii pahad (vist), kuid heli ehk lõpptulemus on selline nagu ta on, mina ei suuda teda juba ammusest ajast kuulata. Eriline "pärl" on tonaalne kompensatsioon, mis lööb heli balansist täielikult välja. Võiks jätkata: signaali teekond trükkplaadil ja hulk lüliteid signaali teel, või totaalselt "kõver" volume pote (kõvasti varieeruv disbalans erinevatel nivoodel) jne. Asendades volume pote normaalsema vastu ja tonaalse kompensatsiooni eemaldamisel paraneb heli kaks peajagu, kuid elutu heli, mis on omane kõikidele vene eelvõimudele (ka paljudele väljamaistele) ei kao kahjuks kuskile.
                IMO heli nautimiseks kahjuks ei sobi.
                On ka häid külgi - cd-decki valikul ei pea pingutama
                viimati muutis kasutaja Rom; 24 m 2010, 09:57.

                Comment


                  #23
                  Vs: Eelvõimendil võiks kõigepealt vaadata moonutuste suurust.

                  Esmalt postitatud Yxz poolt Vaata postitust
                  Andmete kopipeistimine teisastest ja kolmandatest allikatest meenutab mulle aegu, kui sai ise iga päev tinutuskolbi peos hoitud ja kampolisuitsu sisse hingatud.
                  Ka siis oli tüüpiline, et mingi transistori või midaiganes vidina parameetreid tsiteeriti mingi suvalise venekeelse väljaande järgi ja samas olid autentsed allikad ainult koridori lõppu minemise vaev.

                  Antud juhul käe all olevad kasutusjuhendid neid parameetreid ei kinnita. Tõenäoliselt pärinevad nad mingilt tendentslikult reklaamlehelt, nagu ka minu poolt ülalpool tsiteeritud kompleksi pilt.
                  Aga olgu, võtame needsamad.

                  Küsimus on, kas need parameetrid ongi see põhjus, et on "nii kehva"?
                  Et on "kehvad numbrid"?
                  Kasutusjuhendid mul kahjuks puuduvad ja koridori lõpus mulle neid keegi ei paku ka. Samas vahet pole, mulle nad juba ammu huvi ei paku. See etapp on minu puhul läbi - kui tulin suu kõrvuni õnnest koju HV foorumist soetatud 75kroonise Estonia eelvõimuga. Peale paarikümmneminutilist kuulamist selgus, et ses eelvõimus pole midagi ilusat peale vilkuvate valgusdioodide.

                  Olen nõus et, parameetrid ei määra 100% asja headust, aga mingi pidepunkti nad ikkagi annavad.

                  Estonia (up, um, ep) suurim viga on see, et nad on tehtud "liiga heaks" - mõttetult keeruliseks.
                  Kolakoguja

                  Comment


                    #24
                    Vs: Kasutusjuhendid mul kahjuks puuduvad ...

                    Esmalt postitatud pupsik46 poolt Vaata postitust
                    Samas vahet pole, mulle nad juba ammu huvi ei paku. See etapp on minu puhul läbi - kui tulin suu kõrvuni õnnest koju HV foorumist soetatud 75kroonise Estonia eelvõimuga. Peale paarikümmneminutilist kuulamist selgus, et ses eelvõimus pole midagi ilusat peale vilkuvate valgusdioodide.
                    Oh, kuidas mulle see "vahet pole" väljend meeldib!
                    Jah, selle raha eest on ka palju midagi üldse tahta, aga meenutaks, kui palju ta maksis poeletil. Tuleks nagu, et paar-kolm tollast kuupalka. Nii oli väemalt esimestel müügiaastatel.

                    Kui need valgusdioodid juhtusid sees Philpsi omad olema, siis võisid nad ka ilusad olla.
                    Nende vilkuv osa on üks mõttetumaid asju kogu karbis ja ma olen sellest juba varem siin kirjutanud.

                    Olen nõus et, parameetrid ei määra 100% asja headust, aga mingi pidepunkti nad ikkagi annavad.
                    Estonia (up, um, ep) suurim viga on see, et nad on tehtud "liiga heaks" - mõttetult keeruliseks.
                    Jah, seda kindlasti, aga sellest on ilmselgelt vähe, eriti kui neid nii napilt ja tendentslikult esitatakse. Lisaks on enamusel väga ähmane ettekujutus, mida neist üks või teine tegelikult kujutab ja kuidas nende olemasolus veenduda.
                    Ka teise väitega olen juba ette nõus, kuid siiski väike selgitus. See "suurim viga" pärineb tehnilise ülesande püstitusest, ehk siis suunast kõrgeimale 0-klassile.
                    Tüüpiliselt valesti nimetatakse seda rahvakeeli kõrgeimaks kvaliteediklassiks. Tegelikult oli see väljend tolleaegses ametlikus kõnepruugis (ГОСТ 24388-83 põhjal, millele vastavaks näiteks ka eelvõimendi projekteeriti), группа сложности (keerukusgrupp), mis nagu peaks juba kõik seletama.
                    Tõsi küll, siis oli just jõustunud selle normdokumendi 1980. aasta versioon, mis esimest korda deklareeris nõuete vastavuse standardile СТ СЭВ 1079-78.

                    Aga jah, vahet ju pole!
                    viimati muutis kasutaja Yxz; 24 m 2010, 13:52.
                    "Dreams are nothing more than wishes
                    and a wish is just a dream you wish to come true."

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kasutusjuhendid mul kahjuks puuduvad ...

                      Yxz, oled nende Estoniatega omal ajal seotud vist? Ära pane pahaks, 30 aastat möödunud juba. Komponentide tase on ju muutunud kordades, kvaliteedist ja kättesaadavusest rääkimatta. See, mis oli kõva sõna siis, ei pruugi enam olla. Seesama вышая группа сложности tekitab piisavalt probleeme ja rikub selle ilusa, mis oleks võinud olla ära.

                      Ma ei saa aru mida me siin üldse vaidleme, teemaalgataja soovis saada infot cd deki kohta, mis sobiks visuaalselt kokku tema Estonia komplektiga. Selle peale sai öeldud, et Estonia eelvõimuga kasutades pole erilist vahet.

                      Ahjaa, teine õnnehetk mis hääbus pea, oli mul siis, kui õnnestus saada EP010.
                      Kolakoguja

                      Comment


                        #26
                        Vs: K: Milline CD-dekk Estoniale?

                        Reaalne eelvõimendi Estonia UP010 karbi sees koosnes 3-5 transistorist (skeem on eelmisest korrast kuhugi raamatu vahele kadunud), signaalitee oli küll kui Monaco ringrada kuid selle vältimisel oli heli suht normaalne. Vähemalt niivõrd et kuulda vahet 14 - 20 bitiste CD mängijate vahel. Ma leian et jutud selle eelvõimendi tagasihoidlikust kvaliteedist on siiski kirjanduslik liialdus - nii halb see ka pole et tõesti suvaline CD mängija selle ületaks. Technicsi odava otsa CDmängija plekikõlaline heli oli häiriv ühtmoodi nii läbi Estonia kui lääne pillide.
                        Mul on kunagi tehtud eelvõimendi UP baasil kus kõik liigne on kõrvaldatud (füüsiliselt), teadlikult pole ma seda hävitanud, kui üles leian siis panen huvi pärast uuesti tööle. Ja nii et teda mõõta saab.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #27
                          Vs: Ma ei saa aru mida me siin üldse vaidleme ...

                          Tegelikult ei vaidlegi ju.
                          Miks ma üldse sekkusin on see, et ilmselgelt teise plaani küsimuse peale soovitati võrrelda parameetreid.
                          Sellest pole tõesti mingit tolku.

                          Esmalt postitatud pupsik46 poolt Vaata postitust
                          Ahjaa, teine õnnehetk mis hääbus pea, oli mul siis, kui õnnestus saada EP010.
                          Tunnen kaasa! Sellist "õnne" ei soovi kellegi õuele.
                          Rääkides seotusest, siis pole antud juhul tõesti midagi pahaks panna. Sellest ajast on ikka päris masendavad mälestused.
                          Samas, parafraseerides Baskinit (teie mäletate, aga minul on) võiks öelda, et "teie olete kuulnud, aga mina mäletan".

                          Isegi natuke imestan, et minust selline "patrioodi" mulje võis tekkida. Tegelikult olen oma postitustes avameelselt irooniline olnud kogu selle "maailma parim tehas Mererajoonis" toodangu suhtes.
                          "Dreams are nothing more than wishes
                          and a wish is just a dream you wish to come true."

                          Comment


                            #28
                            Vs: Ma ei saa aru mida me siin üldse vaidleme ...

                            No tore et sõna Estonia ikka ei hääbu

                            Mina ei tea muusikast suurt midagi ja ma arvan, et tava kuulajale ei ole hullu midagi, kui oma musa läbi estoniate kuulab - oli varem veel vanema malli radiotehnika analoog ja sai ka rahule jääda.

                            Mäletan ka seda 80-lõpu osa ja igatahes joosti tormi nende Estoniate peale, miks ei mäleta...

                            Samas on asjaolu ka see, mis ma silmas pidasin, et äkki on mingi tehniline vahe nendel lääne CD-dekkidel ja USSR omadel, aga sain vastuse, et ei ole ja kõike saab omavahel kokku ühendada

                            ja siin üks kasutaja vihjas Denon tootele ebays ja selle ma ka ära ostsin - hind oli vist koos saatmisega kokku 30Euri

                            ja põhimõtteliselt on nüüd tüüner/raadio ja kassett dekk puudu, et eks need tuleb ka siis lääne omadest Denoni sarjast juurde vaadata (ebay hinnad jäävad mõlemale Denonitele sinna 20EURi kanti - et lõpuks peaks siis ca 100EURi eest 1 hõbedane ristand-komplekt koos olema, sest Estoniad on pärandus)


                            Seega järeldan, et k atüüneri ja kassett dekkide firmadel pole vahet kui sul Estonia vanakooli eelvõim on

                            Comment

                            Working...
                            X