Teade

Collapse
No announcement yet.

oleks vaja kõvasti abi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    oleks vaja kõvasti abi

    leidsin kapiotsast sellise valjuhääldi nagu 25gd-26.Mõtlesin et teen sellest woofri .Kuid kuna pole selle asjaga tegelenud ei tea asjast midagi.Niisiis tean et asi oli algselt kinnises kastis.Aga kas ta teeb inventerkastis paremat häält?Kas peab olema tingimatta filter või võib osta võimu kust võib kõrged tämbrinupust maha keerata?Kui te arvate et inventerkast parem on,siis kui suur see kast tuleks(liitrites)?Ja kui suur tuleks sel juhul toru?Olen lugenud ka häälestussagedusest.Kas keegi seletab ära mis asi on ja mis oleks paras/hea kõrvaga kuulata.Sorri et ei ole kasutanud foorumi otsingut.Ei ole aega lihtsalt.Aga eks foorum ongi selline koht teistelt kysida võib

    #2
    Pane tähele, kohe tuleb punt isehakanud moderaatoreid ja hakkab su kallal norima, otsing, otsing, otsing ... see hoiatus lihtsalt ... ;D
    kris@andmevoog.eu

    Comment


      #3
      Kui parameetreid ei tia, siis soovitan teha kinnise kasti!
      Aga räägi naatukene lähemalt sellest elemendist?
      Ja kui tahad kasutada wooferiks, siis peaks tavalise võimendi korral kasutama ka passiivset madalsagedusfiltrit, selle võid ka vabalt ise teha, või mõnelt targal lasta teha, siin foorumis on neid päris palju!

      Comment


        #4
        võimu saad minult!
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #5
          20-30L kinnine kast.Normaalne heli on kindlustatud.muidugi sobiks talle inverter kast paremini.
          Võimust kõrgete maha keeramiset pole suurt tolku, kuna Kõrgete reg. toimub 10-20khz juures.Sul oleks paras juba 200hrz pealt ära lõigata.
          muusika on kuulamiseks

          Comment


            #6
            sagedust ma enda tämbril päristäpselt ei tea, kuid alles jääb kõrgete mahakeeramisest jad siuke mada kõmin, vist lõikab alla 10Khz-i
            Erilahendused.
            PS või mail.

            Comment


              #7
              nu vaata seda http://www.tevalo.ee/cgi-bin/YaBB.cgi?boar...;num=1062430837 intz tegi samast valjukast omale supaka seal enamus inf sinujaox olemas
              F&F

              Comment


                #8
                sain kohe palju targemaks.Teen siis inventerkasti .Seega tuleb inventerkasti mahuks nii umbes 16-20 liitrit.Aga kui suur see inventer tuleks?Seda pole ta öelnud.Äkki oskaks öelda/soovitada.Muidu leidsin selle valjuka andmed ka:
                Fs-30 Vas-30 Qts-0.35 Qes-0.375 Qms- 4.72 84db 40-5000hz 4oomi

                Kuidas ma nende andmete järgi torude suuruse saan?

                Comment


                  #9
                  arvutad/lased arvutada bassboxiga... minu meelest olid seal isegi mõõdud antud..(intzul)
                  F&F

                  Comment


                    #10
                    nujah intzul oli ju kast liiva täis ja megalt vatti täis .Ma teen 2cm saepuruplaadist ja liiva ei kavatse panna.Võibollap panen ka ;D.Kui panen siis juba eraldi üx kast teha alla mis liiva täis toppida.A kui palju maksab üx aktiivfilter ja kes seda teha oskab.Aga kuna ma ei oska selle bassboxproga midagi ette võtta võiks äkki keegi mul need torud ära arvutada : : :

                    Comment


                      #11
                      nu näiteks kasti vaba sisemine maht 20L ja toru tuleks siis pikkusega 253x75mm häälestus sagedus olex 45Hz
                      F&F

                      Comment


                        #12
                        kas sama tulemus tuleb ka siis kui panen 278 * 50mm?

                        Comment


                          #13
                          Ehh...
                          Tee 30 ltr kast, toru on soovitav vähemalt 75 mm kanalisatsiooni oma panna ja pikkus kusagil 200...250 mm. Alla 75 toru ära pane, hakkab raudselt vilistama.
                          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                          indrek@sac.ee, +3725174765

                          Comment


                            #14
                            30l seest?.Midagi sellist kavatsengi teha.A muidu tänud nõuannete eest .Arvan et hakkan siis täna ehitama.

                            Comment


                              #15
                              30l seest?
                              Jah.
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment

                              Working...
                              X