Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

    Kuna meil siin sellised väikse audiofiilse mekiga teemasid vahepeal, võiks ka olla teema kus saaks soovitada kontserteid ja muid üritusi analoogse suunitlusega. Ja muidugi võib ka järelhüüdeid siia teha.
    Kuna ise eriti tihti piletilevi ei sirvi siis võiks selline teema olla kuna mina tunnen sellest puududst, televisoonis ka alati reklaami pole jne.
    Mõte on juba ammu peas keerelnud.

    Kes aga arvab et see teema on mõtetu või ei kuulu siia siis võib sellest teada anda või isegi ära kustudada.


    Ise teema tegin seega ka alustan
    11.04.2010 tuleb Tartusse vanemuisesse Barbara Hendricks ja sellele eelneval päeval on ta ka Tallinnas.

    Piletite müük kultuuriüritustele. Teater, kunst, sport, festival, film, kogupere, klubi, tuur, muusikal, ooper, kinkekaart. Internetipood. Müügipunktid. Piletilevi, kingitus, jõulukink



    Egas siis midagi häid elamusi.

    #2
    Vs: Kõrva harimisest, millistest kontsertitest ja üritusetest osa võtta.

    mida rohkem seda uhkem.

    võta see ette ja hakka käima: http://kultuuriaken.tartu.ee/?form=e...&leftmenu=true

    isiklikult mulle on jätnud väga sügava mulje Hilliard Ensemble esinemine Tartu Kontserdimajas. aga see oli juba väga ammu.

    Comment


      #3
      Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

      Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
      Kes aga arvab et see teema on mõtetu või ei kuulu siia siis võib sellest teada anda või isegi ära kustudada.
      Minu tagasihoidlik arvamus on, et teema on vajalik. Selleks, et mitte uppuda tehnokraatlikku muusikakäsitlusse. Sünnist saati tehnika poole kreenis foorumis võiks olla koht, kus vaadatakse pealispinnast sügavamale. Arusaadavalt on tehnoloogiline vaatevinkel oluline salvestamisel ja taasesitamisel, kuid intellektuaalsest küljest on hoopis olulisem see, mida salvestada või kuulata.

      Milline tähtsus on üle kuulmispiiride sirgel sageduskaral, helirõhul, bassi- ja muude kõlarite paigutusel, kui kalli tehnika abil toppida endale pähe bensiinijaama plaadiletist pärit mürasaastet? Õigesti arvatud, tähtsus on suur, sest mida parem saund, seda kvaliteetsemalt kuulaja saastaga nakkub.

      Kontserdisoovitus ka:

      Dianne Reeves 28. aprillil kell 21.00 Tallinnas Vene Kultuurikeskuse suures saalis.

      Piletid müügil alates 15.02.2010. Piletihinnad tõusevad 01.04.2010

      Comment


        #4
        Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

        Kui skeemilahenduste puhul on veel võimalik tuvastada "õige" ja "vale" lahendus, siis muusika puhul selline lahterdus on ilmselt lootusetult läbi kukkunud juba eos. Eeldusel, et me räägime ikka sisust, mitte sellest, millised plaadid on hästi salvestatud-masterdatud, ja millistel oleks ise ka omastarust paremini osanud
        Soovitusi võib sellegipoolest jagada. Jazzkaarelt olen pea igal külastatud aastal leidnud midagi, mis seni tundmatu, aga hiljem lemmikuks saanud (näit. Michael Pfeiffer, The Real Group. Õnneks saab internetist pisut eelkuulamist teha. Mina teen sel aastal panused Reevesi asemel, kelle tutvustav tekst ja demolood minu jaoks päris kokku ei läinud, hoopis Youn Sun Nah-ile ja Ulf Wakeniusele: http://www.jazzkaar.ee/artist.php?l=est&id=702 ja rohkem lugusid siin http://www.myspace.com/younsunnah
        Maitse asi muidugi
        Toidan trolle!

        Comment


          #5
          Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

          Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
          Kui skeemilahenduste puhul on veel võimalik tuvastada "õige" ja "vale" lahendus, siis muusika puhul selline lahterdus on ilmselt lootusetult läbi kukkunud juba eos. Eeldusel, et me räägime ikka sisust, mitte sellest, millised plaadid on hästi salvestatud-masterdatud, ja millistel oleks ise ka omastarust paremini osanud
          )
          Mis mõttes, kui asi unplugged siis pole seal küsimustki ju.
          Tsimpa soovitus võte ette jah hakka käima, no ma ei tea selle peale tuleks ise ka ja Jüri Homenja õlletares vist väga kõrva ikka ei hari küll.
          jyrr sai nii asjale pihta nagu mina alul seda mõtlesin - selgituseks mainisin.

          Comment


            #6
            Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

            Ei saa aru, miks audiofiilia seostub vaid klassika või jazzutibidega. Pop, rock jne. võib vabalt olla detailsem, tehnilisem, komponeeritum, emotsionaalsem, intellektuaalsem, kui seda sõna juba kasutati. Misiganes. Kusjuures, kui ikka plaadile püütu on tehnilises mõttes sitt, siis hea kodune tehnika ei päästa. Pigem vastupidi. Seda õudsem on kuulata. Ühesõnaga, tõsisemate muusikainimeste jaoks pole nagunii häid ja halbu muusikazanre. On hea ja halb muusika. Siin tehnikafoorumis võiks ikka kvaliteedi analüüsimisega piirduda.
            Kontserdi teema iseenesest on hea. Võiks üles loetleda kohad, kus üleüldse on võimalik rääkida heast helist. Edasi saaks siis vaadata, kes ja mismoodi, helimehed, PA-d jne. Kõrva harimiseks on unpluged esitused loomulikult kindla peale minek. Väiksemad asjad võivad ka teinekord meeldiva helipildiga üllatada, kui kogu kupatust mono PA-sse ei lasta ja PA-st tuleb vaid vokaal.
            Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

            Comment


              #7
              Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

              Esmalt postitatud vuss poolt Vaata postitust
              Ei saa aru, miks audiofiilia seostub vaid klassika või jazzutibidega.
              Seda on lihtsam audiofiilse moodi plaadile saada. Just nimelt audiofiilse moodi, mitte alati audiofiilselt. Pop ja rock on väga raske hästi plaadile saada, kuigi enamsti ei sega mitte raskus vaid produtsentide arusaam sellest, kuidas on hästi.
              viimati muutis kasutaja moi; 19 m 2010, 08:21.

              Comment


                #8
                Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

                minu mõtte point oli see et häid kontserte on pigem vähe kui palju. seega pole oluline mitte suurest hulgast valiku tegemine, vaid pigem nende väheste mittemahamagamine.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

                  Esmalt postitatud tsimpa poolt Vaata postitust
                  minu mõtte point oli see et häid kontserte on pigem vähe kui palju. seega pole oluline mitte suurest hulgast valiku tegemine, vaid pigem nende väheste mittemahamagamine.
                  Ja selle mõttega ka minu teema tegelikult tehtud, seega kõik korras. Vabandan.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

                    käige ikka minu jutu, mitte minu tegude järele. selle teema algusest saadik olen käinud vaid ühel kontserdil - Mahavok Nokia kontserdimajas. aga see-eest seenädal saab veidi rohkem muusikaelamust - reedel Rahvusmeeskoor Vanemuises (mõned kohad on veel vabad) ja laupäeval Metallica riias.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

                      No see kontert kus mina käisin oli väärt igat kulutatud krooni. See kui ooperi artist bluesi laulab on ikka omamoodi huvitav. Nii mõnigi üllatus oli seal minule.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

                        kui keegi veel ei tea, siis tartus käib klaaspärlimängu nimeline festival.
                        täna saab kuulata Kuupaistesonaati.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

                          Tuli meelde selline asi et sügiseti peaks olema helsingis high-end audio mess. Uuriks et kas keegi teab täpsemalt mis kuus ja päeval, ning kas on ka selliseid kellel plaanis seda üritust külastada ?

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

                            Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                            Tuli meelde selline asi et sügiseti peaks olema helsingis high-end audio mess. Uuriks et kas keegi teab täpsemalt mis kuus ja päeval, ning kas on ka selliseid kellel plaanis seda üritust külastada ?
                            kerge google toksimine annab vastuse.

                            ise samuti ei mõista miks peab n.ä kõrva harimine seostuma kohe mingi klassika jms plämaga (sry et pläma ütlen aga peale muusikakooli allergia sellevastu kerge )
                            viimati muutis kasutaja rainx666; 19 m 2010, 11:25. Põhjus: tahan ja muudan , häirib ?
                            mida sa lohh vahid

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kõrva harimisest - millistest kontsertitest ja üritustest osa võtta

                              q-base

                              Comment

                              Working...
                              X