Teade

Collapse
No announcement yet.

kõrvaklapid ja staatiline elekter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kõrvaklapid ja staatiline elekter

    Mul olid kunagi sellised klapid nagu Audio Technica ath-ck6 (http://www.productwiki.com/audio-technica-ath-ck6/)

    sellised vahvad nööbid, millel oli korpus metallist. ja tulemus oli see, et kui tooli peal natuke niheled siis käib kõrvadest särin läbi - ilmselt siis kehas tekkiv staatiline elekter leidis lahenduse läbi klappide. tore on, neist klappidest on nüüd lahti saadud.

    teema algatamise põhjus on see, et on mul siin ühel beyerdynamic dt770 paaril oli katkine kaabel.
    peale kaablivahetust (tasker c200) on tekkinud sama efekt ka nendele klappidele. puudub küll eletkrikontakt kõrvadega, aga liigutamisel tekib krõbin klappidesse.

    seega - kumbapidi siis on?
    kas klapiijuhtme isolatsioon peab olema võimalikult mittejuhtiv?
    kas klapijuhtme isolatsioon peab olema elektrit juhtiv?
    kas juhtiv isolatsioonikiht peab olema omakorda isoleeritud "return" kiust?

    ilmselt kõige lollikindlam oleks väline juhtiv kest maandada kuhgi mujale, mitte "return"-i. samas sellist lahendust pole näinud mitte ühegi kõrvaklapi juures. RCA-de puhul on see vist küllalt levinud.

    #2
    Vs: kõrvaklapid ja staatiline elekter

    testisin veidi, ja jõudsin järeldusele, et kaabel (ega selle isolatsioon) ei saa olla süüdi.
    katse siis seisnes selles, et vältisin hoolikalt keha kontakti kaabliga.
    istun tooli peal, jalad õhus, klapid peas.
    tõmban sussiga üle sünteetilise vaiba - klappidest käib läbi sirin sekundiks või paariks, sõltuvalt sellet kui intensiivne oli tõmme. sirin algab hetkel kui suss tõuseb vaibalt.

    päris täpselt ma ei saa küll aru, kuidas staatiline elekter saab tekitada kestvat sirinat, miks mitte läbilöök või ühekordne krõps. võiboolla vastab helikaart keha potentsiaali kasvule (ja selle tõttu klapi mähises tekkivale emj-le).

    ideid?

    Comment

    Working...
    X