Teade

Collapse
No announcement yet.

DIY suum mikrofon ja helisalvestus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    DIY suum mikrofon ja helisalvestus

    Mõtisklesin mõnda aega, kuhu kategooriasse peaks sobima helisalvestiste isetegemine. No ehk audio alla ikka...
    Kuna maakodus on nii rikkalikult igasugu huvitavaid helisid lendlemas, eriti praegu kevadel, siis tekkis idee need "purki püüda", noh nii talviseks kaamoseleevenduseks kaminavalgel nautlemiseks. Selline uus hobindus.
    Helide püüdmise abinõuks tekkis peale mõningast mõtte- ja katsetööd ning vajalike käepäraste vahendite mobiliseerimist terava suunaga mikrofon. Mikker võimaldab heli "suumimist" eelvõimendi toel. Suunaeffekt saavutatakse orelilaadse konstruktsiooniga, mis justkui polariseerib helilaineid. Seade on lihtne katsetus ja ei pretendeeri mingil moel profiriistaks. Samuti pole see midagi algupärast, orelmikri idee on üsna vana.
    Mõningane pildimaterjal siit ja üks helinäidis flac ja võrdluseks ka mp3 formaadis. Nood sookured olid salvestamise ajal linnulennult umbes 1 km kaugusel. Algne salvestus on tehtud Sony salvestava minidisk-pleieriga. Heli digiteeritud suvalise arvutis oleva no-name helikaardi abil. Eelvõimu skeemi ei hakka siinkohal ära tooma, kuna see on tõenäoliselt muutuv suurus ega oma seega erilist väärtust.
    viimati muutis kasutaja GU50; 21 m 2010, 23:32.
    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

    #2
    Vs: DIY suum mikrofon ja helisalvestus

    Tore ettevõtmine
    Pole hetkel mahti parema tehnikaga kuulata, aga kuidas on lugu sageduskaraga.
    Kunagi (ei mäleta) oli "radio" ajakirjkas juttu spiooniseadmetest. Sealt jäi mulje, et see orelivilede süsteem omab sagedusribas tugevaid resonantse.Eelis muidugi ülisuur tundlikkus.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: DIY suum mikrofon ja helisalvestus

      Väga põnev lähenemine. Kas liigne sahin ei häiri? Pakun et see on segu tuule ja eelvõimendi mürast.

      Comment


        #4
        Vs: DIY suum mikrofon ja helisalvestus

        Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
        kuidas on lugu sageduskaraga.
        Riba ei ole eriti lai, ei pretendeeri HiFi-le. Arvestuslikult umbes 180Hz alumine ots ja 9kHz ringis ülemine ots. Ei kõlba siis muusika püüdmiseks, aga loomsete helide jaoks enamasti piisab. Kogu konstrui pikkus on 1200 mm. Et viia alumine ots 20Hz peale, peaks olema pikim vile 8,25m... Natuke nagu tülikas askeldada sellisega. Et ülemine ots viia 20kHz peale, peaks olema lühim vile 8mm pikk, see aga ei anna enam erilist suunateravust.

        see orelivilede süsteem omab sagedusribas tugevaid resonantse.Eelis muidugi ülisuur tundlikkus.
        Selge see, et igal torul on oma resonantssagedus, sellel kogu selle mikri idee rajanebki, et toru resonants võimendab helilainet. Kui torude pikkus on piisavalt lähedane ja nende arv piisavalt suur, siis ei tohiks tekkida teravaid piike. Sagedusriba alumises otsas on samm suisa 5Hz kaupa. Ei ole hetkel võimalik asja mõõta millegagi piikide suhtes. Ega need odavad Oomipoe mikrid ka mingid imelised asjad seal ole. Väga kriitiliseks osutus mikrite asukoht vilede otsas olevates lehtrites - mikrid peavad asuma võimalikult lehtri viimases tipus. Sellest oleneb signaali nivoo väga olulisel määral.
        viimati muutis kasutaja GU50; 21 m 2010, 23:53.
        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

        Comment

        Working...
        X