Teade

Collapse
No announcement yet.

Vaja soetada lasteaeda natukene odavalt heli

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vaja soetada lasteaeda natukene odavalt heli

    Pealkijas mainitud probleem tahab saada lahendust. Eesmärgiks on plaatide pealt lastele muusikat lasta erinevatel eesmärkidel, milledest pooltest mul ilmselt aimu ei ole.

    Üks lahenditest on osta miski plaadimängijaga sang, teine võimalus on olemasoleva arvuti külge ühendada vähe asisemad helitekitajad.
    Mina soovitasin pigem vaadata kõlarite poole, kuna minu loogika kohaselt võiks saada sama raha eest parema ja pisut võimsama komplekti. Mina ei ole eeldatavasti ostja, vaid lihtsalt nõuandja/installeerija rollis.

    Ruumi suurus on ligikaudu 60...70 ruutmeetrit.
    Lastel pole tarvis kõrvu puruks lasta. Riba võiks olla ühtlaselt esitatud, et mitte toota "kuulmispuudega" uut tümpsu-kõrgetelembelist põlvkonda.
    Juhtmeid võiks vähe olla, sest süsteemi haldavad tehnikavõõrad õrnema soo esindajad. Sellest lähtuvalt võiks olla minumeelest minimaalne kogus kaste ehk siis 2.
    Hea, kui heli valjuse reguleerimine oleks eraldiseisev kastidest, veel parem 5,25 või 3,5 paneelile installeeritav, sest siis saaks mina või keegi teine need kuskile seinale riputada(selle tegelik vajadus selle järgi selgub lähipäevil)
    Hinnapiir pole veel teada (selgub lähipäevil), aga eeldatavasti peaks paiknema kuskil 1000EEK alla.

    Jagage kogemusi ja soovitusi sellise odavama otsa kraami kohta.
    Kui miskit head ses valdkonnas pole leida, siis pakkuge samasse hinnaklassi passiive. Ju ma siis sponsoreerin ja ehitan 5,25 sahtlisse pisukese võimendi.

    Edit: eelistatud on kandilisemad isendid, sest neid on vähe lihtsam paigutada ja vajadusel ka kuskile riputada
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    #2
    Vs: Vaja soetada lasteaeda natukene odavalt heli

    Esmalt postitatud reuter poolt Vaata postitust
    Üks lahenditest on osta miski plaadimängijaga sang, teine võimalus on olemasoleva arvuti külge ühendada vähe asisemad helitekitajad.
    Ma valiks sanga, sest seda on erinevatel pedagoogidel lihtsam kasutada ja vajadusel hõlpsalt teisaldatav. Hea oleks, kui on ka karaoke sisend.

    Või kui ikkagi arvuti külge, siis näiteks Estonia aktiivkastid, kuid ilmselt on tsekiga sel juhul raskus.

    Comment


      #3
      Vs: Vaja soetada lasteaeda natukene odavalt heli

      Omades ka sarnast kogemust, annan hea soovituse miski korralikum "sang" soetada. Miks.
      1. Piisavalt lollikindel
      2. Sageli on vaja transportida seda ku*atteab kuhu.
      3 Naaberrühmad hakkavad "laenama"
      4. Asi võiks käia patareidega (vt punkt 2 - õues mingid spordiüritused jms ).
      5. Asi võiks ka kassette mängida ( mõnes kohas on lastele mõeldud sisuga hiigelkassetivarud, mida siis "hästivarustatud lapsevanemad" aegajalt digiteerivad)
      6. Arvestada tuleb võimalusega, et ka lapsed võivad asja näppima minna (reeglina ei tohi, aga tänapäeval lapsi ei tohi keelata)

      Kui on vaja kõvemat lärmi, siis läheb kõrvaklapi auku mingid 2.1 arvutikõlarid.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: Vaja soetada lasteaeda natukene odavalt heli

        Keila lasteaias märkasin, et neil soetatud miski suurema saali komplekt, Hq võm ja kõlad (+jalad, sangad, tugev transporditav konstruktsioon), lsaks paar raadiomikrofone.

        õueürituste korral tõstetakse kõlarid aknale, juhendaja kasutab raadiomikrit

        Comment


          #5
          Vs: Vaja soetada lasteaeda natukene odavalt heli

          mõni sang. 1000 eegu eest saab nii mõndagi...
          Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

          Comment


            #6
            Vs: Vaja soetada lasteaeda natukene odavalt heli

            Uurisin värki. Sang on olemas naaberrühmas ja seda siiani laenatigi. Seda sanga kasutatakse saalis, õues ja kurat teab, kus veel. Soovitakse vabaneda sellest laenamisvajadusest.
            Hetkel vajaolevat heli ei hakata kuskile välja laenama.
            Lärmi, kui sellist vaja ei lähe. Küll aga oleks vaja vahel natuke valjemat muusikat. Võimalik, et üks kasutusaladest oleks ka muusikateraapia. Selleks viimaseks aga minu arusaamade kohaselt miskine plastikust junn ei küündi.
            Hinna piir on vististi kärbitud mõnisada alla 1kEEK
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Vs: Vaja soetada lasteaeda natukene odavalt heli

              Ega-s midagi, mine poodi ja vaata kõige korralikum sang selle raha eest. Ja seda enne, kui eelarve veel alla läheb.

              PS naabrirühma sang läheb ka kunagi katki ja ikka hakatakse laenama.
              Muide, sugulase laps käib lasteaias, kus lastakse plaadifreesi pealt veel vanu vinüüle
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Vs: Vaja soetada lasteaeda natukene odavalt heli

                Mõni tagasi hoidlikum musa keskus ehk?

                Comment


                  #9
                  Vs: Vaja soetada lasteaeda natukene odavalt heli

                  Esmalt postitatud sill poolt Vaata postitust
                  Mõni tagasi hoidlikum musa keskus ehk?
                  Seda ei saa nii lihtsalt õue viia. Ja patareivõimalust pole. Eelisena seda ei saa laenata.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment

                  Working...
                  X