Teade

Collapse
No announcement yet.

Mikrofon auto raadiole?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mikrofon auto raadiole?

    Tere!
    Tarvis auto raadiole juurde pookida mikrofon. Mikrofon on siis häälkäskluste ja "handsfree" jaoks. Originaal mikker maksab 600 eek. Mõtlesin, et äkki saab elfast osta selle tillukese elemendi, juhe ja ots külge joota ja saaks 60 eek hakkama. Plaan oli panna mikrofon natuke peitu, mitte kohe täpselt näkku suunata. Oskab keegi soovitada kuidas need andmed peaks olema? Nagu ma ise loogiliselt arvasin, peab olema võimalikult hea tundlikkus, aga samas tähtis on kaa see, et taustamüra vägapalju ei tuleks. Mikrofon jääb umbes 40 cm kaugusele näost, aga ei ole otse suunatud näo poole vaid väikse nurga all.

    #2
    Vs: Mikrofon auto raadiole?

    Ja kõige tähtsam mis on puudu on mis nimi ja mudel sul makk on.

    Comment


      #3
      Vs: Mikrofon auto raadiole?

      Mõtlesin, et see pole ju oluline. Mikrofon peab ikka olema kvaliteetne, et teine inimene kuuleks mind ilusti kui kasutan "hands free´d"
      Et mitte pingeid jätta õhku rippuma, võin ju ära öelda, et makk on Pioneer Avic F900BT

      Comment


        #4
        Vs: Mikrofon auto raadiole?

        Kas dünaamiline mikker nii kaugelt võtab? Pole ise testinud eriti. Kondensaatormikrid on tundlikumad, aga tahavad eraldi n.n. "fantoomtoidet" saada.

        Comment


          #5
          Vs: Mikrofon auto raadiole?

          Ega siis vist ei jää muud valikut kui minna Elfaelektroonikasse ja paluda neil lasta proovida erinevaid mikrofone. Niipalju nagu ma tean, siis seda fantoomtoidet kindlasti sellel makil mikrofoni jaoks ei tule kuna fantoomtoide nõuab 3 soonega juhet. Makil on aga mono mikkri sisend. Eks ma lähen nädalasees poosi uudistama. Võtan juhtmejupi ja läpaka kaasa, vast lasevad proovida neid erinevates olukordades. Ilmselt tuleb ühendada see Line In või Mic in sisendisse ja kasvõi tavalise Win Recorderiga proovida natuke lindistada. Muid ideid mul hetkel ei ole.
          Aga keegi ei tea, missuguse tundlikkusega on need lauamikrofonid mis on mõeldud skype´s suhtlemiseks. Endalgi üks selline lauapeal ja püüab häält isegi meetri kauguselt. Mul endal küll suts korralikum, aga ehk piisab autosse sellisest näiteks http://oomipood.ee/?t=k_ki&i=CMP-MIC8 Arutaks sealt korpusest välja selle mikkri ja paneks 2,5 mm otsa ja peaks nagu töötama. Eks ta siis ole rohkem katsetamise värk. Millegi pärast arvan, et need kallimad elfa omad annaks parema tulemuse, selle ei tormagi poodi kohe mingit rämpsu ostma.

          Comment


            #6
            Vs: Mikrofon auto raadiole?

            Fantoomtoide ei eelda kolme juhet. Lihtsalt toide läheb signaalijuhetpidi. Tõenäoliselt käib sellises rakenduses ikka elektreetmikrofon.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Vs: Mikrofon auto raadiole?

              Esmalt postitatud paadikapten poolt Vaata postitust
              Kas dünaamiline mikker nii kaugelt võtab? Pole ise testinud eriti. Kondensaatormikrid on tundlikumad, aga tahavad eraldi n.n. "fantoomtoidet" saada.
              OT Sai ühe projekti tarvis testitud. Tundlikkuse sõltuvus kaugusest.Tegelikult "tõmbab" dünaamiline mikrofon heli paremini külge. Põhjus - membraan on suurem. See kuidas ja palju võimendada pärast vaja ,on iseasi. Eriti häid tulemusi andsid kusjuures vene valjuhääldid. Tänapäeva pisikesed elektreedid eeldavad, et heliallikas on mõne cm kaugusel (nagu telefonis).
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment

              Working...
              X