Teade

Collapse
No announcement yet.

Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

    Oleks just see rangete reeglitega test kavas võiks isegi tulla.

    Comment


      #47
      Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

      Vabandust, et uustulnukana siin titaanide heitlusesse sekkun, kuid veidike räägiksin oma vaatenurgast teemas "helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid".

      Kahtlemata on suur osa teist siin läbi tuliste sõnavõttude üksteisega tuttavad, seetõttu veidi tutvustan end. Ei pea end otseselt audiofiiliks, kuid kuulan muusikat päev läbi. Üles kasvasin lintmaki ja radiotehnikaga nagu arvatavasti enamus siit. Üldiselt on valikus soul, r&b, blues ja rokk. Siit on ka hea kohe jutuga edasi minna...
      Algatuseks minumeelest on kõige objektiivsem omada head maitset, seda nagu ka kuulmist ei anta kaasa kuid vähesel määral on kahtlemata võimalik harjutada.
      See nö. helipuhtus või mida siin hirmsasti audiofiilid taga ajavad on paljudel juhtudel enamasti märk hea maitse puudumisest või julgusest seda kasutada, võrdleksin seda riiete valimisega, hea maitsega inimene ostab selle mis teda kaunistab ja on mugav, kellel maitset pole vaatab õmblusi ja firmamärki.
      Kuna muusika juba ise on kunstiliik mida pole võimalik suures osas mõõta vaid pigem on asi meeldimises siis need arutud testid mida korraldatakse on viinud sinnamaale, et normaalset süsteemi on juba keeruline osta. Ühes eesti juhtivamas audipoes saadeti mind põhimõtteliselt pikale lainele kuna ma ei soovinud nende 700 euroste kõlarite testimisel kuulata mingit klaverikontserti millelaadset muusikat ma lausa keelan enda läheduses mängida.

      Seega tahan öelda oma seisukohalt objektiivselt, et nende testide ja reaalse elu vahel puudub igasugune seos. Need testid on inimestele kes ei kuula muusikat või kuulavad seda kord kuus oma vaikses ruumis, et siis sõpradega arutada kes kui kurdiks on jäänud.
      Kuid samas olen täiesti nõus sellega, et enamus pakutavat kaupa on suhteliselt saast, millel puudub igasugune emotsionaalne kuulamiseväärtus, peale "ülipuhta" heli.

      Vabandust et muudan postitust, kuid jutu mõte oleks, kui teete mingit testi, siis kaasake sinna ka inimfaktorit. Erinevaid stiile ja emotsioone. Nende numbrite lugemine on viinud sinnamaale, et hulk inimesi ostab numbreid või ei osta üldse midagi sest, "spetsialist ütleb", et säärast asja pole mõtet osta ja kuulab kodus kapi peal grundigi patareidega raadiot edasi

      Comment


        #48
        Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

        Anna minna, pole vaja vabandada.

        Samas maitse üle ei vaileda vaid kakeldakse, seega peaks nagu objekiivsuse alt maitse välja jätma.
        Mina omas praktikas olen küll tähele pannud, et mida parem süsteem, seda kauem ja rohkem on võimalik enda maitsele mitte sobivat muusikat kuulata. Enamasti on küll selle põhjuseks puhtalt tehniline huvi, et "kuidas see saast siis mängib" hea süsteemiga.

        Comment


          #49
          Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

          nõustun moi-ga. Oma maitset ei tasu kellegi teise maitsega segi ajada! Sest lõppudelõpuks kuulad seda komplekti ikkagi sina

          mida me siin lahkame süvitsi tavaliselt ongi, mida poes pakutakse ja kuidas see reaalsete, pühendatud hingega tehtud asjade kõrval kõlaks.
          IMHO on enamik asju saast, kuna kast on kerge, valjukad "maksimumini venitatud" suurte numbrite kirja saamiseks ja hind kasumimarginaali nii täis, et paha hakkab

          Aga neid "kord kuus kuulavaid teadlasi on ka vaja" Sest nemad mõõdavad ja võrdlevad andmeid. Pmst üks kindel viis ütlemiseks, mida see kõlar või võimendi siis teeb. Tõdeda tuleb aga seda teist poolt, kus reaalsed mõõtetulemused ei kajastu üldse kuulamiskohas ehk kõrvades.
          Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

          Comment


            #50
            Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
            Mina omas praktikas olen küll tähele pannud, et mida parem süsteem, seda kauem ja rohkem on võimalik enda maitsele mitte sobivat muusikat kuulata.
            Täpselt sama tähelepanek ka minult.
            Ma oskan veel öelda et tänu piisavalt heale süsteemile on ka minu muusikaline "silmaring" laienenud, kunagi kui loomad veel rääkisid, siis ei kannatanud ma nii mõndagi muusikastiili, täna aga võin rahus kuulata pea mida iganes, võibolla räppi ehk ei viitsi aga n.ö. saundi mõttes tuleb sedagi ette.

            Klaver või muud naturaalpillid on kahtlemata väga head kuulata ja ka väga head indikaatorid süsteemi jaoks. Saan ses mõttes "juhtiva audiopoe" tegevusest aru küll.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #51
              maitse on objektiivsuse alus. Toitu me ei hinda ainult kalorite (v.a tõsisportlased) vaid ikkagi eelkõige maitse alusel. Kõlaritest tuleva muusika nimetamine toiduks minu meelest pole vale. Mille muu pärast me teda siis kuulame kui end rikastada, laadida jne.
              Kahtlemata tuleb mõõta ja numbreid üles kirjutada, need on algandmed millegi loomiseks tehnikutele kuid hindamisel peaks olema ikkagi number üks meeldimine. Seda saab ju kategooriatesse jagada.

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust

              Klaver või muud naturaalpillid on kahtlemata väga head kuulata ja ka väga head indikaatorid süsteemi jaoks. Saan ses mõttes "juhtiva audiopoe" tegevusest aru küll.
              Mina näiteks ei saa. Sest kui ma tõin enda plaadi mida nad nõustusid peale panema ning siis nentisin, et kuidagi kehvake on, teatati umbes nii, et sellist muusikat ei peagi mängima.
              Kui nii võtta siis peaks juba kuulama ainult veevulinat või tuulekohinat. Sest kitarr, klaver ja viiul on samasugune masinamuusika nagu arvuti abil loodud trance vms.

              _________________________
              Kasutaja järjestikused postitused kokku liidetud. Mode
              viimati muutis kasutaja Scott; 06 m 2012, 09:58. Põhjus: saripostitused kokku

              Comment


                #52
                Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                Ajad audiofiilia ja melomaania segi. Need ei ole samased kuid tihti käivad koos.
                Minugi silmaring (plaadiriiul), on oluliselt laienenud peale korralikuma tehnika ostmist.
                Ühe lõbusa filmi põhjal pakun, et ilmselt on tegemist sellega, kui osad muusikud on jätnud "autotesti" tegemata. Ehk muusika peaks kõlama meeldivalt ka autos (tavaliselt mürane keskond, vilets ruumipaigutus ning odav helisüsteem.).

                edit:see et osad plaadid kõlavad heas süsteemilt ebameeldivalt, pole kõlarite viga - enda viimane kogemus oli mingi "florence and the machine" plaat - odavatest klappidest tundus huvitav, kõlaritest oli aga subjektiivselt ebameeldiv. See on õnneks küll erandlik nähtus olnud.
                -

                Comment


                  #53
                  Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Täpselt sama tähelepanek ka minult.
                  Ma oskan veel öelda et tänu piisavalt heale süsteemile on ka minu muusikaline "silmaring" laienenud, kunagi kui loomad veel rääkisid, siis ei kannatanud ma nii mõndagi muusikastiili, täna aga võin rahus kuulata pea mida iganes, võibolla räppi ehk ei viitsi aga n.ö. saundi mõttes tuleb sedagi ette.
                  Tegelikult tuleb osa sellest nähtusest muidugi kirjutada vanuse ja selle vääramatu kasvamise arvele.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                    Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
                    Ajad audiofiilia ja melomaania segi. Need ei ole samased kuid tihti käivad koos.
                    Täitsa võimalik ! otsustan vaid ju selle järgi kas kõlaritest tulev heli meeldib.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                      Esmalt postitatud vonrebs poolt Vaata postitust
                      Täitsa võimalik ! otsustan vaid ju selle järgi kas kõlaritest tulev heli meeldib.
                      No aga see on ju sinu subjektiivne arvamus.
                      Nn "ülipuhast" heli poest on küll 700 euri eest raske leida, kui mitte isegi võimatu.
                      Loomulikult on paljudel inimestel õigus et tihtipeale selle raske kuulamise ja testimise käigus läheb meil põhiline meelest ehk siis muusika "mõte". Aga samas peab ka aru saama seda et nii arvavad melomaanid.
                      Aga helisüsteemi kvaliteediga on probleeme audiofilidel, melomaanid ei peaks oma ajurakke niipalju kulutama tühjale vaidlemisele vaid kuulama omale meeldivat muusikat. Lihtne

                      Comment


                        #56
                        Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                        jah täiesti nõus. Tasaselt üritasin lihtsalt anda edasi mõtet, et minu meelest, ehk siis arvatavasti melomaani , kipub kaduma selle hindamise käigus muusikakuulamise mõte. See, et sound samuti peaks olema hea, mitte ainult ülimalt neutraalne ja puhas esmajärjekorras mida hinnata saab vaid kuskil laboris.
                        Kahtlemata 700 euri kõlarite eest pole teab mis imesumma, kuid paraku ka mitte liiga vähe. Ja küsimus nüüd näitena toodud juhtumi alusel polnud enam ka nii väga rahas vaid suhtumises, et siis, ehk võiks testimistel kaasata rohkem ka melomaanide arvamust.
                        Hetkel, ehk võrdlus on veidi kohatu, on võib olla domineerivam olukord, kus pakutakse sõiduks dynopingi mootoreid, graafikud on imeilusad ja hääl ka kuid sõita ei kõlba.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                          Samas läheb kuskilt ka piir millest enam melomaanilikumaks minna ei tohiks. Näiteks on olemas inimesi (ilmselt mitte meil Eestis) kes tunnistavad ainult vanu 78 kiirusega plaate, või neid kes tunnistavad ainult kuni 60-ndate alguseni tehtud mono salvestisi, või hoopis peavad kõige paremaks sajandi alguse ooperilauljaid või orkestreid jne. Lauljad võisid ju head oll aga helisalvestised on nii kehvad, et sellest headusest enamus läheb kaduma.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                            hoopis peavad kõige paremaks sajandi alguse ooperilauljaid või orkestreid jne. Lauljad võisid ju head oll aga helisalvestised on nii kehvad, et sellest headusest enamus läheb kaduma.
                            Mnjah - kas nüüd kõige paremaks peab aga ühte sellist tean ka siin, kahjuks ta siinse foorumi tegevuses enam ei osale aktiivselt, millest on tema teadmisi arvestades tõesti kahju.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #59
                              Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                              Ehk ei peaks ka torkima seda teemat - aga aastaid muusikat kuulanuna võiksin ennast ehk mingil määral melomaanide hulka arvata.
                              Hiljuti vesteldes ühe soomest pärit muusikahuvilisega jõudsime järeldusele,et 2 asja oleksid nagu äärmiselt olulised:
                              1) mida paremad kõlarid,seda parem(siia lisaks epiteete,mahlasem,konkreetsem,läbipaistvam,details em heli) tulemus.
                              2) Poest ostetud originaal CD on oluliselt huvitavama ja parema helipildiga(saundi,helikvaliteedi,kõla,ja mis iganes) kui Iphone,arvuti,androidi,J.m.s.s. pealt mängitav fail (erandeid sai tehtud flac'ile).
                              Edasi tulevad juba sellised subjektiivsemad arvamused,mõtted.
                              3) AV kodukinosüsteemi (isegi kvaliteetse ja aktsepteeritud - kriitikute poolt) ja stereoseadme heli on - muusika kuulamisel üsnagi erinev(stereo kasuks ilmselt).
                              4) Kõige huvitavam on aga see,et sama muusikateos võib meeldida paljudele,aga kõik kuulevad seda erinevalt.
                              lisan neid punkte veel ehk,praegu rohkem ei tule nagu ette.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                                Ervin2 pakutuga saab ainult nõustuda, eriti 1) ja 2) osas.

                                Comment

                                Working...
                                X