Teade

Collapse
No announcement yet.

Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

    "Eriti 2)" osas on ka olulisi erandeid, nimelt korralik arvuti võib enamiku saadaolevaid standalone playereid seljatada. Samas peab tõdema et ega poest niisama lihtsalt sellist ka ei osta, küsimus pole hinnas vaid konfiguratsioonides.
    Flac ei ole ka kahjuks veatu, nimelt pakitud failist reaalajas dekodeerimine võib viia väga kuuldavate vigadeni, wv, wav, aiff või alac lossless on kindlamad variandid mida kasutada.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #62
      Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

      ega poest niisama lihtsalt sellist ka ei osta. Täiesti nõus. Ja milline siis oleks Sinu nägemus konfiguratsioonist, et oleks piisavalt jõudlust(ikka oleks varu ka) ja samas oleks vaikne ning saaks hakkama näiteks JRiver Media Center-iga?

      Comment


        #63
        Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

        ...ja videot võiks ka suuta mängida ning korralikult 1920x1080p-le upscalingut teha.

        Comment


          #64
          Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

          1080p tasemel saavad hakkama ju praktiliselt kõik videokaardid mida täna õnnestub uuena poest osta, ma arvan. Ma kunagi koostasin Kontron mITX baasil masina milles emaplaadil on üks PCIe ja üks PCI siin, kõhu all CF mälukaardi pesa. Panin sinna NV8400GS uuema versiooni (HDMI väljundiga) ja et natuke jõudu oleks siis proseks T5200 C2D. Probleeme mille iganes 1080p tasemel skaleerimisega ei olnud, rääkimata sellest et desktop on telekal kogu aeg ees 1920x1080p tasemel.

          Müra selles masinas teeb kõige rohkem Samsungi 2,5" läpaka ketas... prose on küll passiivjahutuse radikaga kuid sellegipoolest on mul seal peal Nexuse 12cm vent keerlemas, biosist sätitud kõige madalamle võimalikule. Toide, sellega oli janti rohkem. Proovisin läbi neli viis erinevat toiteplokki, kõigiga leidus analoogväljundist mingeid häireid. Kuniks leidsin OEM AcBell toite millega analoogväljundis on vaikuse ajal vaikus. Vent on ka toitel olemas, 8cm ning see on läbi takisti piiratud umbes 7V kanti. Seda venti ma ei kuule. Töömüradega on see jama et kuna neid praktiliselt pole siis väga tihti unustan ta välja lülitada. Helikaart istub seal PCI siinis ja on ESI Juli@. See on modifitseeritud, kondekad sisendites väljundites olid tantaalid - nende asemel on Silmic II. Peale selle on kella ja kivide toite täiendavalt stabiliseeritud, samuti interfeisi AK4114 toide.
          See lahendus on mul XP peal ja leiab kasutust põhiliselt FFT analüüsi jaoks, vahel kasutan teda ka DACina, kuna helikaart oskab SPDIF sisendist rekonstrueerida kella.

          walwal küsib juba keerulisemat asja. Häda on selles et ma tegelikult ei ole eriti akende kasutaja, sestap ei tea ma tegelikult mitte midagi JRMC kohta, muud kui et ta on universaalne meediaplayer win jaoks (?). Tõmbasin praegu tema viimase 30päevase proovika, eks järgmine nädal ehk katsetan. Imestama paneb mind see et JRMC võiks/peaks mingit ressursi nõudma audiofailide käsitlemiseks. Ok, kui ta oskab RAMist muusikat mängida, siis ta peab suutma nobedalt albumi sinna laadida. Muud musklit vajavat ei oska eeldada.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #65
            Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

            Ta võiks jah teha ikka kõike seda milleks JRiver Media Center mõeldud on, sealhulgas mängida ka lõdvalt näiteks Rav ISO-t. Viimasega näiteks minu Lenovo Z61p
            igakord hakkama ei saagi kui on rohkem programme lahti arvutis. Ah jaa, unustasin mainida, et USB 3.0 peaks ka olema toetatud.
            Ma ei ole küll nii väga seda teemat uurinud aga esimese hetkega ise pakuks välja 2 varianti millest mulle kumbki ei meeldi.

            1. Osta Mac Mini, teha teine partitsioon ja panna peale Windows. Uued minid on päris asjalikud.
            2.Tavaline normaalne uuemapoolne arvuti+vesijahutus.

            Comment


              #66
              Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid


              Sobiks ka MacPro, early2008 alates näiteks. Seal on PCIe siinid olemas, saab panna Juli@ ( http://www.esi-audio.com/products/juliaxte/ ) ja ka USB3 kaardi, ma leidsin et MSI USB3 kaart töötab normaalselt, vaja lihtsalt driver googeldada - polnud ka kallis sugugi. Sinna võib ka SATA 6G kaardi panna, töötab isegi hotplug reziimis.
              MacPro üks omadus on selles et tal pole IR silma. Selle saab lahendada kas läpakast pärit silmaga või ostes eraldi USB dongle. Mind aitas selles kasutaja YRO, kes leidis Chronoselt eHome Infrared Transceiver nimelise asja miskit 11 euri eest ja see töötab edukalt Maci alumiinium remotega. Kasutan seda koos Mira softiga erinevate programmide juhtimiseks.

              Pildi lisasin, seal on näha Audirvana player mis RAMi kasutab, siis Juli@ paneel ning kontrollpaneelis valikud, all paremal on veel jupike Amarra playerist mis samuti kasutab RAMist mängimise oskust.
              Ma pole suur USB fänn, vähemalt täna, mulle meeldib kasutada SPDIF signaale koaksiaalis. Kuid kui on soov DSD ja 384kHz tasemel heli liigutada, siis on USB hetkel ainuvõimalik lahend.

              Kui on vaja saada lahti suvalise arvuti töömüradest, tuleb ta eraldada üldse ruumist. Kasutada saab ju pikemaid HDMI ja SPDIF/USB kaableid, korralikke audiokaableid, kaugemalt juhtimisega ei tohiks tekkida üldiselt probleeme. Ka optilise meedia draivi saab üle USB tuua sinna kus ta mugavalt kasutust leiab. Mul on see nii juba aastaid, ei kurda. Ma ei näe vajadust et arvuti kast peaks füüsiliselt olema kogu aeg silma all, kui asi töötab nagu mõeldud siis las ta olla mujal. Lihtsalt mõnikord tuleb vaadata kas on ehk tolmust puhastada vaja.
              Niisugusel lahendusel on eeliseks ka see et arvuti võib olla tegelikult ükskõik milline, pole vaja tingimata mingeid erilahendusi juurde pookida. Võibolla kõvakettaid tuleks ehk vibratsioonide poolest isoleerida (eriti kui neid on mitmeid), nende madalsageduslik urin võib läbi vaikuse kuulda olla läbi tarindi.

              Otsisin ka USB 3 kaardi lingi - http://www.msi.com/product/mb/Star-USB3.html
              ja SATA3 (6G) kaart mis töötab: http://www.ordi.ee/EPood/Product.asp...emID=2200-1315
              viimati muutis kasutaja OSX; 16 m 2012, 00:52.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #67
                Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                Tänud Sulle! Eks ma mõtisklen veel. Aga midagi tuleks lähiajal ette võtta.

                Comment


                  #68
                  Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  1080p tasemel saavad hakkama ju praktiliselt kõik videokaardid mida täna õnnestub uuena poest osta, ma arvan.
                  Ma mõtlesin inteligentsemat asja kui lihtsalt pikslite arvu suurendamine, midagi sarnast: http://www.marvell.com/digital-enter...logy_brief.pdf
                  Mul ühes aparaadis selline asi sees ja teeb üsna si*ast saia aga ei oska kõikki vajalikke formaate mängida.
                  viimati muutis kasutaja moi; 16 m 2012, 09:52.

                  Comment


                    #69
                    Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                    moi, selle Qdec suhtes ei oska nõu anda. Rauakonfiguratsioon ei aita ju sellel koodekite tundmist suurendada. Õnneks pole selle jupstükil ka midagi pistmist heliformaatide esitamisega, ma loodan.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #70
                      Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                      Seda muidugi, et PC raud ja Qdeo on eri asjad. Idee oli selles, et PC-l mingi softiga realiseerida sarnane upscaling aga see ei saa vist väga aeglasel raual töötada. Heliga on see asi ka natuke seotud, igavese heli ja pildi sünkroniseerimis probleemide kaudu.

                      Comment


                        #71
                        Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                        Heliga on see asi ka natuke seotud, igavese heli ja pildi sünkroniseerimis probleemide kaudu.
                        Võibolla tõesti, ei mäleta enam selliseid asju süviti. Ei ole enam esinenud ammu .
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #72
                          Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                          Sul on siis vedanud, kui kas või proovida teha audio ja video põhilist protsessimist eri seadmetes on kohe see probleem käes. Kõige lihtsam näide: lase audio analoogina video mängijast otse võimu ja pilt moodsasse HD telekasse ning pole enam sünkroonist midagi järel.

                          Comment


                            #73
                            Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                            Moodne HD teler oskab ka analoogheli vastavalt oma protsessingu viitele hilistada. Kui seda mitte rakendada, siis minu teler näiteks tekitab viivituse natuke alla 10ms, kuna see on konstantne siis pole sellestki probleemi.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #74
                              Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                              Telekas on küll probleemi tekimise koht, kuid ta ei saa aidata seda lahendada, video mängijast peaks olema võimalik analog audiot hilistada aga 99% mängijatest seda ei võimalda teha. Pole kuigi mõistlik lasta ju telekal heli protsessida, kui korralik eraldi DAC olemas või videomängija DAC korralik on, telekad ei oska teha heliga midagi mõistlikku muud kui ainult pekki keerata seda.

                              Comment


                                #75
                                Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                                Üldiselt, saab ainult nõustuda. Enda seisukohast lihtsalt nendin et alla 10ms lipsync error mind ja koduseid ei sega, õieti ei märkagi keegi seda. On kahjuks piisavalt ka mudeleid mis alla 30ms mitte kuidagi ei saa hakkama, see on juba nõutust tekitav. Panal on vist ka kuskil seal kandis parimalt?
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X