Teade

Collapse
No announcement yet.

Heli kirjutamine cd plaadile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Heli kirjutamine cd plaadile

    Paluks siis nõu cd kirjutamisega.Millist proge kasutada-või on see ükstapuha-momendil kasutan imgburni.Kas toorukul ja toorikul ona vahe.On olemas selliseid millele on peale kirjutatud for audio cd-või on see ikkagi reklaam ainult-ise kasutan verbatimi toorikuid.Paluks siis kommentaare asjatundjatelt.

    #2
    Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

    Spetsialistiks ennast ei pea, aga niipalju võin öelda, et:

    Toorikul ja toorikul on vahe küll just eluea mõttes. Kui oluliseks seda pidada, on iseküsimus, sest kui vähegi hoida, siis peaks ikka enamus mitu aastat teenima. Sellesse audio cd juttu väga ei usu. Seda enam, et kui algmaterjal on mingi nigelavõitu mp3, siis on kvaliteedist sõna tõsises mõttes ennatlik rääkida, olgu toorikuks mis tahes. Ise olen ka Verbatimi toorikuid tarvitanud ja ei kurda.

    Toorikust märksa olulisem on vast see, millise kirjutajaga kirjutad, mida kirjutad ja millisel kiirusel. Üldiselt on mõistlik plaate kirjutada aeglaselt (vigade ilmnemise % väiksem ja teoreetiliselt peaks ka jälg plaadile kvaliteetsem saama).

    Softi osas ei oska midagi kosta. Arvatavasti on ikka kasutajamugavus see, mis peamiselt eristab, kvaliteedi vahesse pigem ei usu. Tõsi, osadel saab märksa rohkem parameetreid näppida, aga hetkel ei tea isegi nimetada, kuna wini maailm natuke võõraks jäänud. Kunagi leidsin hädavariandina cdburnerxp (tasuta) ja sai asja aetud. Tõsi, xp-l on ka 'sees' mingi oma vidin, aga sellesse suhtun umbusuga.
    viimati muutis kasutaja kaurman; 18 m 2011, 11:20.

    Comment


      #3
      Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

      Aga google abiks :


      Kirjutajast tõesti oleneb palju - ühe vana kirjutajaga tehtud plaate, keeldus üks uuem mängija põhimõtteliselt lugemast kuigi muidu oli mängija 5+ korras.
      Lisaks mõned vanad, "noname" ~12a dataplaadid on loetamatud (ajad mil tuttavalt laenati 1 päevaks ~4x kiirusega kõrvetaja ja kopeeriti Raua tänava saunast laenutatud plaate...).
      -

      Comment


        #4
        Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

        Esmalt postitatud wigo poolt Vaata postitust
        Paluks siis nõu cd kirjutamisega.Millist proge kasutada-või on see ükstapuha-momendil kasutan imgburni.Kas toorukul ja toorikul ona vahe.On olemas selliseid millele on peale kirjutatud for audio cd-või on see ikkagi reklaam ainult-ise kasutan verbatimi toorikuid.Paluks siis kommentaare asjatundjatelt.
        Pole sel ImgBurn'il häda midagi. Ise kasutan ajaloolistel põhjustel Nerot.

        Toorikutel on vahe. Kahjuks selgub selle vahe olemus tavaliselt mitu aastat hiljem. Siis, kui on juba hilja. Tootja nime ei tasu enamasti tõe pähe võtta, tegelikult toodavad toorikuid alltöövõtjad teadagi kus. Olen varem kasutanud Verbatim'i CD-R, nüüd nende DVD+R toorikuid, suht probleemivabad on mõlemad siiani olnud. Viimase paari aasta jooksul olen pruukinud TDK CD-R toorikuid (selliseid, aga paksus karbis) ja pean ütlema, et paarisaja plaadi kohta pole veel ükski kirjutamise-verifitseerimise käigus praaki läinud. Nende säilivust julgen kommenteerida umbes 8 aasta pärast. Kasutan vaid kõige ortodokssemaid standardseid toorikuid. LightScribe'i, prinditavaid ja muid selliseid ei pruugi. Kehvad aastatetagused kogemused on kaubamärkidega Platinum ja Digidata.

        Veidigi tõsisema huvi puhul võiks alustuseks lugeda seisukohti inimestelt, kes oma igapäevatöös tuhandete CD-R'idega siinsamas Eestis kokku puutuvad. Juhised on vanavõitu, aga eks ole seda ka CD kui kandja ise.
        Rahvusarhiivi juhised. Digitaalse info hoidmine CD-Ril. Tartu 2003.
        Lisa 2. Soovitatavate salvestusseadmete, toorikute ja markerite tootjate usaldusväärsemate kaubamärkide loetelu. (November 2005)

        Kui kõrvetada arvutiga, siis pole mingit vahet, kas toorik on Data CD-R või Music CD-R. Eraldiseisvad CD-Writer'id võivad kapriissemalt käituda.

        Wikipedia artiklit CD-R võiks ka vaadata, ehkki see seal vajab ulatuslikku toimetamist.

        J.

        Comment


          #5
          Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

          Olen "naistelt sauna" kuulnud, et kiireks kirjutamiseks mõeldud toorikuid ei ole hea liiga aeglaselt põletada. Teab keegi kommenteerida. Ise olen CD-R puhul ca 10-16x kiirust kasutanud.
          viimati muutis kasutaja aqv; 18 m 2011, 16:37.

          Comment


            #6
            Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

            Ise olen paar korda proovinud kõige madalamal kiirusel kirjutada tdk dvd plaadi peale...Mõlemad korrad pole välja tulnud. Samas keskmise kiirusega või max kiirusega pole kordagi probleeme olnud.

            A ja paari verbatimi cd peale ka kõige madalama kiirusega kirjutanud. üks kahest ei tulnud välja.

            Kirjutaja viga ei tohiks olla, sest kõik ebaõnnestunud on erineva kirjutajaga tehtud.

            Comment


              #7
              Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

              Teab veel keegi midagi lisada.

              Comment


                #8
                Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

                Kui kasutada NERO kirjutus programmi, siis ma siiski soovitan valida madalamaid kiiruseid kirjutamisel. Teine asi on see, et see moment, kui kirjutate mingit plaati, siis võiks arvuti jätta ainult sellega tegelema. Ei maksaks samal ajal mingisuguseid palju vahemälu kasutavaid programme jooksutada. Sest kui kirjutamise ajal buffer tühjaks jookseb ja kirjutaja samalt kohalt jätkata ei suuda ongi probleem käes. Sellist asja juhtub isegi väga võimsate arvutitega, millel rammi gigades ja dual protsessorid peal. Seega soovitan siiski kirjutamise ajal kohvi juua ja ajakirja või siis telekat vaadata. Nii, et kui kindla peale välja minna, siis muud tilulilud kinni ja ainult kirjutaja tööle, sest kui miski ära "hangub", siis see haarab kõik kaasa. Lihtlabane veebi lehitsemis programm võib isegi saatuslikuks saada.

                Comment


                  #9
                  Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

                  programmide erinevused on ilmselt ainult kasutusmugavuses. ise olen nüüd mitu aastat kasutanud NEROt, kirjutanud sadu audio-plaate. ei mäleta, et kordki oleks midagi ebaõnnestunud. palju ka cd-rw plaate kasutanud, kuulasin neid autos. arvan , et hästi hoitud kvaliteetne cd-rw kannatas sadakond korda ülekirjutamist. tavalised cd-r plaadid on enamuses ACME toodang olnud, praaki pole esinenud. cd-r plaate kasutanud sellest ajast , kui tükk maksis paarikümne krooni ringis, arvan , et kuskil nii 15 aastat tagasi või rohkem. pole viimastel aastatel neid esimesi cd-r plaate enam kuulanud, aga teadaolevalt pole mul ükski cd-r seismisest riknenud. 15 aastat tagasi muidugi ACMEt veel polnud. ennem ACMEt olid mul vist peamiselt Platinum'i toorikud. samuti ei ole veel avastanud enda kirjutatud dvd-r praagiks muutumist aja jooksul , aga neid pole ka väga pikalt veel kasutanud. kirjutamiseks on keskmine läpakas välise sony dvd-kirjutajaga, kiirus nii madal, kui saab, audio puhul 8x .

                  Comment


                    #10
                    Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

                    Olen samuti teinud Neroga koopiaid autos kuulamiseks. Kirjutaja on Plextor, toorikud EMTEC ja TDK CD-R, 4x kiirusega. Olen rahul, erinevust ei märkagi.
                    "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                    Comment


                      #11
                      Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

                      toorikutena verbatim vinyl, omega vinyl, ja TDK värvilised. Programmiks cdburnerxp mis väga hea, lihtne ja tark programm närib kergel flac, ape .cue kooslused läbi et oleks vaja minged operatsioone teha. Nässu läinud toorikuid pole aastaid olnud. kiirust üle 10x ei ole kasutanud. ja nagu arol mainis joon mina kohvi, või vaatan telksi kirjutamise ajal.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

                        Kasutaja "aqv" kirjutab 10-16x kiirusega.
                        "tramtram" - 8x
                        "MK" - 10x
                        "Arol" kirjutab: Kui kasutada NERO kirjutus programmi, siis ma siiski soovitan valida madalamaid kiiruseid kirjutamisel.

                        Minu küsimus oleks: mis põhjusel te ei kirjuta 4x kiirusega?
                        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                        Comment


                          #13
                          Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

                          4x kirjutan aga harva oleneb kuidas on aega, üldiselt mitte, nagu mainitud toorikuid nässu pole läinud ja pole ka kodus aparatuuri millel nende lugemisega probleeme oleks, tõenäoliselt saaks ka hakkama siis kui täis kiirusel panna aga jah, probleeeme võib olla ainult omega vinyl plaatidega kuna need on mustad alt ja need on targem aeglaselt kirjutada.

                          Mis põhjusel ma peaks ehk 4x kiirusega kirjutama ? Mis eelise see peaks andma. Võibolla mingite väga vanade raudadega annab aga kuna ma muu asjaga kirjutamse ajal ei tegele siis mul seda probleemi pole ja cdburnerxp(ja vabavaraline) on piisavalt hea progarmm ka mis minu rauda uimaseks ei tõmba erinevalt teistest mida eelnevalt olen kasutanud nero ja roxio, ja nende puhul ka arvatavsti sellest et neil meeldib tõenäoliselt kas mingeid update netist teha või siis on lisasid liiati palju.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

                            Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                            Minu küsimus oleks: mis põhjusel te ei kirjuta 4x kiirusega?
                            Mina isiklikult erinevaid programme katsetanud ei ole, kuid olen juhuseid näinud kus igasugu "SMART" ja "EXPRESS" või siis "LIGHT" versioonid programmidest ei pakugi enam kirjutamise kiiruse valikus väga madalaid kiiruseid. Kõik oleneb muidugi seadistustest. Kuid 4-16x kiirusega lihtsalt ei ole täheldanud probleeme, üle selle hakkavad juba jamad (osad vanemad mängijad ei leia üles või siis hakkavad lugude peal juba mõtlema jne.) Eks igaüks leiab kuldse kesktee, kui hing kripeldama ei jää 16x kirjutamisega, siis andku minna.

                            Toorikutest sai ammustel aegadel kasutatud palju HP, mida kahjuks enam ei toodeta või siis meil ei müüda. Kuid praegusel ajal on enamuses soetatud WERBATIM VINYL või siis see sinise pinnaga AZO

                            Comment


                              #15
                              Vs: Heli kirjutamine cd plaadile.

                              Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                              Kasutaja "aqv" kirjutab 10-16x kiirusega.

                              Minu küsimus oleks: mis põhjusel te ei kirjuta 4x kiirusega?
                              "Esimesed heidetakse, tagumised tapetakse" Tundub sobiva kompromissina. Vahel lasen väiksemaga (6-8x) ka, eriti kui (läpaka)kirjutaja maksimum on näiteks 24x.

                              Comment

                              Working...
                              X