Teade

Collapse
No announcement yet.

korterelamu toad vs. eramaja toad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    korterelamu toad vs. eramaja toad

    Olen tähele pannud, et kortermjade tubades on heliakustika poole teisem kui tavalises eramajas, kus toaehituses on kasutatud puitkarkass seinu: nimelt korterites on kiviseinad ja heli akustika on mõnes mõttes parem - madalaid basse on juures. Millest see tingitud on? Kas kiviseinad "parandavad" bassi matsu. Või milles asi. Kolisin oma tehnikaga umbes 18 ruudusest toast 11 ruudulisesse kortermaja tuppa ja bass oli teine asi kohe. Madalad bassid tulid kohe esile, mida eramajas näha ega kuulda polnud.

    Rääkige oma kogemustest!
    Estonia up-010 stereo HI-FI + Estonia um-010 stereo HI-FI + 2x 35AC-021 + Sound Blaster Audigy Platinum.

    #2
    OT aga..

    minu kogemused näitavad seda, et eramajas saab musa kuulata, aga paneelmagalates mitte, no saab, aga väga ruttu tullakse sulle riigiaktsiaid pakkuma :'( . aga no ega neid ei pea sisse laskma. irw.

    tegelt vist asi selles, et betoon kajab. pane tuba munarestidega yle ja vaata mis saab.

    Comment


      #3
      ei ole mulle siin keegi hädaldama tulnud veel (olen nädalaega sees olnud);D. Ma arvan et kui ma need munarestid panekin, siis see poleks tuba ;D aga see selleks. Seda minagi et paneel kajab, aga mida teha eramajas et sellist matsu saavutada?
      Estonia up-010 stereo HI-FI + Estonia um-010 stereo HI-FI + 2x 35AC-021 + Sound Blaster Audigy Platinum.

      Comment


        #4
        äkki on asi ka ruumi suuruses,
        muidugi arvata on jah et betoon mängib suurt rolli siis aga näiteks et eramaja sedasi saada sama efekti siis pead vist toa betooni valama
        muidugi ma tean on olnud sedasi et tuba mis on nagu just remondi et seinas pole midagi ja isegi parketti pole puahs betoon ümber ringi siis jätab selline heli väga vastiku tühja mulje, kergelt kajava ja bass muutub teravamaks kui samas kui on maas parkett ja seinas kips , mille all on veel vill
        siis jääb üldse teine heli pilt, natukese pehmem ja ei ole nii palju kaja
        ja veel oleneb kas maja on tellistest või puhas betoon ja mis kõik veel :-/

        Comment


          #5
          juba see peaks mingit rolli mängima, kuidas sa oled kõlarid paigutanud... kui kõlarid sul kuskil nurgas, siis hakkabki bass esile tulema, kumisema
          Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
          www.sansui.us/AU-9500.htm

          Comment


            #6
            juba see peaks mingit rolli mängima, kuidas sa oled kõlarid paigutanud... kui kõlarid sul kuskil nurgas, siis hakkabki bass esile tulema, kumisema
            seda kindlasti, nii et proovigi näit alustada sellest et tõstad kõlarid ümber ja kuulad siis
            kindlasti märkad erinevust

            Comment


              #7
              äkki on nii et kuna betoon seinad on jäigemad kui puidust seinad, siis asi selline et puit seinad võnguvad kaasa ja sinna lähebki see osa bassiheli kaduma <- minu teooria :-/
              Abiks kõigega! djmadys@hot.ee/bazzmazternoq@hot.ee
              DeeJay Catass

              Comment


                #8
                Betoon peegeldab kõik helilained, seega bassihelid on samuti tugevamad, kuid reeglina bass vastikult undab ja läheb kumisema(selle vastu saab aga võidelda). Puit aga on pehme ja neelab päris palju endasse, selletõttu on puittoaakustika pehmem ja võib olla isegi bassi vähem. Ise eelistan puittube, seal akustikaga lihtsam ettevõtta, betoontoas on tarvis suuremaid ümberehitusi teha, mis niiväga lihtne pole.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #9
                  Jaa, ümber paigutatud on neid küll. Kusjuures see tuba ikka mõnusalt võimendab madalamaid helisi...kuskil 35hz juures kõrva järgi, s90'stele teeb silmad ette. Ise elan kah korteris, tuba aga ca 2x suurem. Vahe on märgatav, kuigi ise olen rahul.
                  TFK Audio
                  #tfkaudio
                  http://www.facebook.com/tfkaudio/
                  http://tfkaudio.blogspot.com/
                  - Audioblogi, projektid jms.

                  On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

                  Comment


                    #10
                    Võibolla muutis kotretis asja paremaks ka see, et põranda alla sai veel villa pandud ja laudpõrandapeal on veel ca 60mm paksune täisvaipkate, ja lakke koos karkassiga kipsplaat ja kipsi ja orig. lae vahel on penoplast?

                    Sellest eramaja toast räägin nii palju, et seal on ka maas täisvaip(mingi õhuke), seinas on selline veneaegne isolatsioon(meenutab kokku pressitud klaasvilla). Toa akustikat võis ka muuta see, et see on katusealune tuba ja yhes seinas(seal kus olid kõlarid) hakkas seina kolmbveerandi pealt kallak sissepoole(katuse kallak)?
                    Estonia up-010 stereo HI-FI + Estonia um-010 stereo HI-FI + 2x 35AC-021 + Sound Blaster Audigy Platinum.

                    Comment


                      #11
                      Võibolla muutis kotretis asja paremaks ka see, et põranda alla sai veel villa pandud ja laudpõrandapeal on veel ca 60mm paksune täisvaipkate, ja lakke koos karkassiga kipsplaat ja kipsi ja orig. lae vahel on penoplast?
                      Mõju avaldas see kindlasti, vähemagi kahtluseta.
                      Sellest eramaja toast räägin nii palju, et seal on ka maas täisvaip(mingi õhuke), seinas on selline veneaegne isolatsioon(meenutab kokku pressitud klaasvilla). Toa akustikat võis ka muuta see, et see on katusealune tuba ja yhes seinas(seal kus olid kõlarid) hakkas seina kolmbveerandi pealt kallak sissepoole(katuse kallak)?
                      Lae kallak on väga positiivne nähtus, tuba ei ole enam sümmeetriline ja lained peegelduvad teisiti - endalgi on nii ja see on suureks abimeheks.
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #12
                        Mul ka toal lae kallak
                        Mul tundub, et kui toa nurgas seisan siis just madalad helid tulevad mul rohkem esile.
                        Sõbra pool olen ka märganud, et tal toas poole paremini madalaid kuulda kui mul(elab korteris).

                        Comment


                          #13
                          Mul on majas nii, et iseehitatud puidust vahesein kahele suurele toale(maja muidu kivist) ja selles toas, kus üks sein puidust, on heli parem...kõvasti kohe

                          üleni betoonist seintega toas on bass võimsam küll natuke, aga täpsust pole ja häirib mind igathaes

                          Comment


                            #14
                            Mul ka toal lae kallak
                            Mul tundub, et kui toa nurgas seisan siis just madalad helid tulevad mul rohkem esile.
                            Sõbra pool olen ka märganud, et tal toas poole paremini madalaid kuulda kui mul(elab korteris).
                            nurgas tuleb selle pärast rohkem esile et kui kõlar on nelja kandiline ja nurgas siis levib bass mööda seinaääri ja toa keskel ei ole midagi.. nii mõnigi meeso n väitnud et kõige parema tulemuse saavutab täiesti ümmarguse kastiga kuigi seda on väga raske ehitada

                            Comment


                              #15

                              nurgas tuleb selle pärast rohkem esile et kui kõlar on nelja kandiline ja nurgas siis levib bass mööda seinaääri ja toa keskel ei ole midagi.. nii mõnigi meeso n väitnud et kõige parema tulemuse saavutab täiesti ümmarguse kastiga kuigi seda on väga raske ehitada
                              seletaksid äkki seda lainete levimist täpsemalt
                              KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                              t-linespeakers.org

                              Comment

                              Working...
                              X