Teade

Collapse
No announcement yet.

DAC - milline?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: DAC - milline?

    Keegi ei ütlegi, et dac ainult kivi on. Mainisin enda oma vaid orjentiiriks. Aga Sinu viitel müüdud dac on läbinud modimise, mida võiks võrrelda tiigrimustriga istmekatete lisamisega autole, lootes, et see niimoodi kiiremaks muutub.

    Comment


      #17
      Vs: DAC - milline?

      Ka elektroonika vananedes minuarust helikvaliteet ikka langeb, kui muidu ilusti kõik töötab siis helikvaliteet ei ole see mis uuena.

      Comment


        #18
        Vs: DAC - milline?

        E-bayst kasutatud elektroonika ostmisse ei ole usku ja tehnilisi teadmisi/oskusi, kui aparaadil peaks miskit tuksi minema ja modida ka nagu ei oska. Oleks ikkagi soov leida selline usaldusväärne valmis kast, mille hind võiks jääda enamvähem soovitud piiridesse ja mille helikvaliteet oleks niiöelda parim selle raha eest. Hetkel sellistest kastidest siin teemas läbi jookseb see Caimani DAC ja Cambridge Audio DAC. Neti arvustustest lugedes tundub, et Cambridge Audiot nagu kiidavad rohkem heli kvaliteedi osas, kuigi hind Caimanist ka kõrgem.

        Ons veel siin rahval hääd nõu ja soovitusi jagada?

        Comment


          #19
          Vs: DAC - milline?

          Sarnase valiku ees on teisedki olnud. Paar esimest teemat sellest otsingust sisaldavad otseseid arutelusid, lisaks tuuakse musical fidelity v-dac. http://www.google.ee/search?sourceid...udio+vs+caiman. Cambridge Audio on natuke rohkem "mainstream" tootja, seetõttu on DacMagicu ülevaateid lihtsam leida kui v-dacile või beresfordile.
          Netis olevad caimani ülevaated on tava-caimanile, mitte gator modiga caimanile. See peaks bang for buck'i veel üksjagu parandama.
          Aga ok, ma kõlan juba nagu beresfordi müügimees, aitab küll
          Toidan trolle!

          Comment


            #20
            Vs: DAC - milline?

            Esmalt postitatud Daimar poolt Vaata postitust
            Sisendiks oleks valguskaabliga digitaalsignaal HDX 1000 aparaadist ja väljundiks analoogsignaal Magnat MC1 võimendisse...
            Vatasin mis võimalused annab HDX, aga kas sa ei taha osta protsessor või ressiver ja ühenda pre-out MC-1-ga?
            Ei ole kõige parem heli, aga palju teised võimalused (DD, DTS, MultiRoom, jne).
            Eelmised muudelid praegu ei maksavad palju, näiteks Audiolab 8000AP, Arcam FMJ AV8 või AV9.

            Comment


              #21
              Vs: DAC - milline?

              Esmalt postitatud D.D.D. poolt Vaata postitust
              Vatasin mis võimalused annab HDX, aga kas sa ei taha osta protsessor või ressiver ja ühenda pre-out MC-1-ga?
              Ei ole kõige parem heli, aga palju teised võimalused (DD, DTS, MultiRoom, jne).
              Eelmised muudelid praegu ei maksavad palju, näiteks Audiolab 8000AP, Arcam FMJ AV8 või AV9.
              Mul varem oli Yamaha RX-V 450 ressiiver ja 6+1 kõlarid filmi vaatamiseks, aga muusika kuulamiseks heli ikka suurem asi polnud. Kuna filmide vaataja ise väga suur pole ja õhtuti tänu apsele väga punni filmi vaatamisel ka keerata ei saa, ning muusikat kuulan oluliselt rohkem, siis otsutasin jääda ainult stereo heli peale. Müüsin ressiiveri maha, alles veel siiamaani subwoofer, keskkõlar ja mingid väikesed tagakõlari satelliidid ning soetasin stereo võimendi ja sinu Audese 105 kõlarid selle taga praegu. HDX 1000 mängib nii filmi kui ka flac, mp3 muusikat ja sealt saab stereo heli jaoks ka analoogsignaali kätte, aga see pole suurem asi, seega vaja digitaalsignaal muuta analoogsignaaliks ja siis see võimendisse. Filmi saab ju edukalt ka stereoheliga vaadata, HDX-ist saab määrata, et väljuv signaal oleks stereo, mitte 5+1.

              Siuke minu arusaam, kommenteerige?

              Comment


                #22
                Vs: DAC - milline?

                Esmalt postitatud Daimar poolt Vaata postitust
                HDX-ist saab määrata, et väljuv signaal oleks stereo, mitte 5+1
                Internetis ei ole palju info, aga ledsin et seal on DD/DTS dekooder aga kas see mediaplayer annab võimalused dekodeerida DD/DTS/LPCM5.1 -> 2.0 PCM SPDIF-ile?

                Comment


                  #23
                  Vs: DAC - milline?

                  Esmalt postitatud Daimar poolt Vaata postitust
                  Mul varem oli Yamaha RX-V 450 ressiiver ja 6+1 kõlarid filmi vaatamiseks, aga muusika kuulamiseks heli ikka suurem asi polnud. Kuna filmide vaataja ise väga suur pole ja õhtuti tänu apsele väga punni filmi vaatamisel ka keerata ei saa, ning muusikat kuulan oluliselt rohkem, siis otsutasin jääda ainult stereo heli peale. Müüsin ressiiveri maha, alles veel siiamaani subwoofer, keskkõlar ja mingid väikesed tagakõlari satelliidid ning soetasin stereo võimendi ja sinu Audese 105 kõlarid selle taga praegu. HDX 1000 mängib nii filmi kui ka flac, mp3 muusikat ja sealt saab stereo heli jaoks ka analoogsignaali kätte, aga see pole suurem asi, seega vaja digitaalsignaal muuta analoogsignaaliks ja siis see võimendisse. Filmi saab ju edukalt ka stereoheliga vaadata, HDX-ist saab määrata, et väljuv signaal oleks stereo, mitte 5+1.

                  Siuke minu arusaam, kommenteerige?
                  Sihuke on minu arusaam, et igasugust taustmuusikat, pole mõtet läbi 300...400€ DACi kuulata.Ehk lase arvutis(?) olev muusika, mida tõesti soovid kuulata, plaadile. Osta kuulamisõhtute jaoks CDP ja igapäevast kuula läbi HDXi edasi.
                  Praegu on saadaval müügifoorumis Cambridge Audio Azur540 - 640 on päris hea tükk oma hinna juures, vast see 540 on ka ok.

                  Edit: vaatasin, et antud võim on omapärane hübriid igas mõttes seega ei näe nagu üldse probleemi.
                  viimati muutis kasutaja marcor1; 10 m 2011, 12:54.
                  -

                  Comment


                    #24
                    Esmalt postitatud D.D.D. poolt Vaata postitust
                    Internetis ei ole palju info, aga ledsin et seal on DD/DTS dekooder aga kas see mediaplayer annab võimalused dekodeerida DD/DTS/LPCM5.1 -> 2.0 PCM SPDIF-ile?
                    Siin on HDX1000 user manual http://www.amperorblog.com/doc-lib/H...rGuidev1.0.pdf, seal lk 13 on see setupi menüü, kust saab valida väljuva signaali. Mu arust peaksin saama sealt valida stereo ja kas digital või analot out. Kui film on 5.1 häälega, siis ma olen saanud sealt väljuva analoogsignaali 2.0 küll kätte ja muusikat kuulates lasin ressiiverisse valguskaabliga 2.0 digital signaali.

                    Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
                    Sihuke on minu arusaam, et igasugust taustmuusikat, pole mõtet läbi 300...400€ DACi kuulata.Ehk lase arvutis(?) olev muusika, mida tõesti soovid kuulata, plaadile. Osta kuulamisõhtute jaoks CDP ja igapäevast kuula läbi HDXi edasi.
                    Praegu on saadaval müügifoorumis Cambridge Audio Azur540 - 640 on päris hea tükk oma hinna juures, vast see 540 on ka ok.

                    Edit: vaatasin, et antud võim on omapärane hübriid igas mõttes seega ei näe nagu üldse probleemi.
                    See oleks huvitav võrdlus. Kui kirjutan FLAC faili CD paadile ja kuulan oma mängijast vs. kasutan DAC-i läbi võimendi, et kas tekib heli kvaliteedis vahe sisse ja milline DAC peaks olema, et heli oleks võrreldav. Kas oskab keegi kommenteerida, kuidas positsioneeruvad need Caimani ja Cambridge Audio DAC-id.
                    viimati muutis kasutaja Scott; 11 m 2011, 02:57. Põhjus: kokku

                    Comment


                      #25
                      Vs: DAC - milline?

                      Caimanit ei oska kommentaarida, aga DacMagicut olen korduvalt kuulanud ja on kobe tükk - kuskil 1000€ vöi isegi kallimas hinnaklassis CD-mängijatega suudab edukalt vöistelda. Plussiks on balansseeritud väljundid (mida on soovituslik kasutada ka balannseerimata sisendiga vöimu puhul, kuna hiilib ühest opakast mööda) ja reklokkimine ehk siis transpordi, CD-mängija vöi arvuti, jitter pole probleemiks.

                      Mis puutub CD-mängijatesse, siis alla 1000€ asjalikku pilli reeglina ei saa.
                      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                      Comment


                        #26
                        Vs: DAC - milline?

                        Esmalt postitatud tehnofriik poolt Vaata postitust
                        Caimanit ei oska kommentaarida, aga DacMagicut olen korduvalt kuulanud ja on kobe tükk - kuskil 1000€ vöi isegi kallimas hinnaklassis CD-mängijatega suudab edukalt vöistelda. Plussiks on balansseeritud väljundid (mida on soovituslik kasutada ka balannseerimata sisendiga vöimu puhul, kuna hiilib ühest opakast mööda) ja reklokkimine ehk siis transpordi, CD-mängija vöi arvuti, jitter pole probleemiks.

                        Mis puutub CD-mängijatesse, siis alla 1000€ asjalikku pilli reeglina ei saa.
                        Milline see asjalik pill siis oleks-lihtsalt huvitav teada.

                        Comment


                          #27
                          Vs: DAC - milline?

                          Esmalt postitatud Daimar poolt
                          See oleks huvitav võrdlus. Kui kirjutan FLAC faili CD paadile ja kuulan oma mängijast vs. kasutan DAC-i läbi võimendi, et kas tekib heli kvaliteedis vahe sisse ja milline DAC peaks olema, et heli oleks võrreldav. Kas oskab keegi kommenteerida, kuidas positsioneeruvad need Caimani ja Cambridge Audio DAC-id.
                          See toimib siis kui CD-mängijal on sees hea DAC näit. sama mis Caimani ja Cambridge DAC-il aga marcor1 pakutud Azur540 ehk pole. Sellisel juhul tuleks vaadata vist SACD-mängijate poole.
                          viimati muutis kasutaja guus; 10 m 2011, 22:57.

                          Comment


                            #28
                            Vs: DAC - milline?

                            Näiteks mida ise olen kuulanud - CEC TL51XR (ca 2000€), Naim (pömst köik mudelid on head, odavaim - CD 5i - ca 1200€, kallimad on muidugi ägedamad). Vahe nt. Denoni ja Marantzi 300...400€ pillidega on täiesti kuuldav isegi läbi odava vöimendi. Samas jälle oli kuulates eelpool nimetet CEC CD-ketraja saundi vahe läbi oma sisseehitatud ja optilise/koaks kablaga läbi Cambridge DAC-i suht marginaalne, vöimendiks tol juhul Denon 1510.
                            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                            Comment


                              #29
                              Mul on selline naljakas aparaat, kus võimendi ja CD/SACD mängija ühes tükis (Magnat MC1). Hinnaklass sellel aparaadil oli ca 1000 eur. Ma muidugi ei oska öelda kui hea see aparaat võrreldes teiste eraldi võimu ja cd mängijatega on, usun, et väga paha häält ei tee.

                              Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                              Sarnase valiku ees on teisedki olnud. Paar esimest teemat sellest otsingust sisaldavad otseseid arutelusid, lisaks tuuakse musical fidelity v-dac. http://www.google.ee/search?sourceid...udio+vs+caiman. Cambridge Audio on natuke rohkem "mainstream" tootja, seetõttu on DacMagicu ülevaateid lihtsam leida kui v-dacile või beresfordile.
                              Netis olevad caimani ülevaated on tava-caimanile, mitte gator modiga caimanile. See peaks bang for buck'i veel üksjagu parandama.
                              Aga ok, ma kõlan juba nagu beresfordi müügimees, aitab küll
                              redart, ma natuke võhik, äkki seletad, mis asi see gator mod on ja mille poolest see gator modiga caiman erineb niiöelda tava caimanist.
                              viimati muutis kasutaja Scott; 11 m 2011, 02:58. Põhjus: kokku

                              Comment


                                #30
                                Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                                Tava caimani väljundaste sisaldab aktiivse komponendina opvõimendit. Gator on lisaplaat, mis asendab selle originaalse opvõimendiga väljundastme transistoridel põhinevaga. Vähem aktiivseid komponente signaali teel - puhtam heli. See gatori plaat on tellitav, et ise asendada, kui sul on caiman olemas, aga kui ostuhetkel valid, siis saad juba komplekteeritud daci.
                                Sain enda gatori boardi just täna postist kätte, pole veel jõudnud sisse panna ja kuulata.

                                Juhtumisi on mul ka olemas cambridge audio azur 540R receiver, nii et mingil määral ma oskan neid kahte võrrelda - ülalpool oli sellest vihjamisi juttu. Mul oli ta küll moditud ammu enne, kui caimani sain, ning nad asuvad eri tubades, ma ei ole kunagi päris 1:1 kuulamist teinud. Rääkides 540 soundist ma pean siis silmas olukorda, kus kasutusel on receiveri sisemine dac toidetuna spdifist. 540 sound oli meeldiv, aga üsna looritatud, ilma erilise sära ja detailita. Ei saa öelda, et ta oleks teinud midagi otseselt valesti aga oli ehk pisut igav ja kuiv. Samas, helipilt (stage) oli sellele vaatamata algusest peale üsna avar ja stabiilne - asi mida muidugi võikski oodata AV receiverilt. Peale modifitseerimist on heli rikkam, aga ei saa siiski öelda, et ma muusika kuulamist selle receiveriga väga naudiks. Kuid ma pole ka aru saanud, mis mind segab. Filmide vaatamiseks sobib ta jälle väga hästi.
                                Caiman jällegi kõlab detailirikkalt ja "suurelt", samas säilitades musikaalsuse. Tihti kipuvad palju detaili mängivad asjad olema analüütilise heliga, fun kaob ära, caimaniga seda muret pole. Saab hakkama ka massiivsema, tihedama soundiga hästi. Mõne võimendi ja kõlariga võib kõlada natuke teravalt.
                                Hifi cd mängijate heliga ma võrrelda eriti ei oska, kuna ma ei ole neid väga palju kuulnud, ei tunne puudust. Eelistan igal juhul mängida flac-e media pc-st või boksist selmet riiulist õiget plaati otsida.
                                Toidan trolle!

                                Comment

                                Working...
                                X