Teade

Collapse
No announcement yet.

DAC - milline?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Re: Vs: DAC - milline?

    Keskmine CD-mängija:
    - sagedusriba: 2Hz-20kHz +/-0,5dB (keskmise inimese kuulmine: 20Hz-16kHz)
    - dünaamikaulatus: 98+dB (keskmise inimese kuulmine: ca 65dB)
    - harmooniliste %: alla 0,0027% (keskmise inimese tajulävi: THD ca 10%)
    - kanalite eraldatus: 103+dB (keskmise inimese taju: +/-25dB)

    Te kuldkõrvad, selgitage ja harige mind meest metsast palun, mis jääb puudu ja mida annab juurde DAC-ga mängimine? Tähelepanu väärivaks ei loe selgitusi, mis rõhuvad signaali kandva algmaterjali madala taseme parandamisele. Ise ma pole elus puudust tundnud DAC-i mudimisest/parendamisest. Aga ma ei pea arvutifaile ka muusikaks ja eitan igasugust muusika signaali pakkimist. Üldiselt täitsa huvitav oleks teada, mida siis reaalselt taga aetakse? Või on see lihtsalt põlvkonna võitlusteema - vaja on alati head paremaks putitada - kes vinüüle/linte, kes nüüd arvutifailidega jändamist.
    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

    Comment


      #32
      Vs: Re: Vs: DAC - milline?

      Pöördumine oli küll kuldkõrvade poole ja lisaks on see natuke teemast ka mööda, aga ma siiski vastan.
      CD peal olev muusika on arvutifail. Pakkimata. DVD peal olev muusika on ka arvutifail, kuigi kahjuks pakitud. Blueray peal olev muusika on samuti arvutifail, pakkimata. Satist ja digitv-st tulev striim on põhimõtteliselt seesama arvutifail, küll paraku jälle pakitud.
      Erinevaid "arvutifaile" kipuvad esitama erinevad seadmed. CD mängijad, DVD mängijad, meediapleierid, digiboksid, ka päris arvuti saab kõigi nendega hakkama. Mõni neist seadmetest võib paksu rahakoti korral omada väga viisakat arvutifailist heli tekitamise osakonda, nagu CD mängijad. Mõni neist nagu digiboksid ja enamus meediapleiereid, ei oma valikut korraliku audio osas. Arvuti puhul on asi suht lootusetu - arvutis on palju mürasid, korralikku toidet pole võtta jne.
      21 sajandi kodus on neid karpe mitmeid. Isegi kui kõigi karpide puhul oleks võimalik valida väga hea dac-iga seadmed, oleks see väga kulukas. Palju lihtsam on võtta kõigist allikatest digistriimid ja lasta heli tekitamine teha ära ühel korralikul dac-il. Eksole?

      Omaette teema on veel mugavus. Mul on piisavalt palju cd-sid, et mitte seda õiget vajalikul hetkel üles leida. Lisaks ma tahan muusikat kuulata kodus ja töö juures ka, plaat ei saa kahes kohas korraga olla. Ja plaadid kuluvad ka. Sellepärast on kõik mu plaadid _kadudeta_ formaadis arvutis, kust on õige leidmine lihtne. Ja et arvutist kvaliteetset heli saada, ongi vaja korralikku eraldiseisvat dac-i.

      Vinüülid meeldivad mulle ka. Neid ma olen nõus käsitsi mängitama, kuna seda ma teen harva ja ega valikut pole ka.
      Toidan trolle!

      Comment


        #33
        Vs: Re: Vs: DAC - milline?

        GU50 Võta näiteks 24bit-192kHz Stereo flac, ühenda spdif ressiiverisse eeldusel, et ressiiver toetab PCM 24bit-192kHz heli ja siis kuula tava CD-d, siis saad teada.

        Comment


          #34
          Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
          21 sajandi kodus on neid karpe mitmeid. Isegi kui kõigi karpide puhul oleks võimalik valida väga hea dac-iga seadmed, oleks see väga kulukas. Palju lihtsam on võtta kõigist allikatest digistriimid ja lasta heli tekitamine teha ära ühel korralikul dac-il. Eksole?
          Selge, võitlus helitehnikaga jätkub, tuttav teema. Lihtsalt põlvkond on teine ja nägemus relvadest ka veidi teine.

          Vinüülid meeldivad mulle ka. Neid ma olen nõus käsitsi mängitama, kuna seda ma teen harva ja ega valikut pole ka.
          Vinüülist on palju raskem arvestatavat heli kätte saada kui CD-lt. Tänapäeval DAC-i koostamine on oluliselt lihtsam.

          Esmalt postitatud guus poolt Vaata postitust
          GU50 Võta näiteks 24bit-192kHz Stereo flac, ühenda spdif ressiiverisse eeldusel, et ressiiver toetab PCM 24bit-192kHz heli ja siis kuula tava CD-d, siis saad teada.
          Öööö... Siin polnud nüüd küll mingit uut infot. Küll aga oli näide iseenesest juba veidi kõveratel alustel. Minu mõõdupuu järgi. Inimene ei peaks oma nappi ja piiratud eluaega madalakvaliteedilise (vaimse) tegevuse peale kulutama.
          viimati muutis kasutaja Scott; 12 m 2011, 03:09. Põhjus: kokku
          Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

          Comment


            #35
            Vs: Re: Vs: DAC - milline?

            Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
            Pöördumine oli küll kuldkõrvade poole ja lisaks on see natuke teemast ka mööda, aga ma siiski vastan.
            CD peal olev muusika on arvutifail. Pakkimata. DVD peal olev muusika on ka arvutifail, kuigi kahjuks pakitud. Blueray peal olev muusika on samuti arvutifail, pakkimata. Satist ja digitv-st tulev striim on põhimõtteliselt seesama arvutifail, küll paraku jälle pakitud.
            Erinevaid "arvutifaile" kipuvad esitama erinevad seadmed. CD mängijad, DVD mängijad, meediapleierid, digiboksid, ka päris arvuti saab kõigi nendega hakkama. Mõni neist seadmetest võib paksu rahakoti korral omada väga viisakat arvutifailist heli tekitamise osakonda, nagu CD mängijad. Mõni neist nagu digiboksid ja enamus meediapleiereid, ei oma valikut korraliku audio osas. Arvuti puhul on asi suht lootusetu - arvutis on palju mürasid, korralikku toidet pole võtta jne.
            21 sajandi kodus on neid karpe mitmeid. Isegi kui kõigi karpide puhul oleks võimalik valida väga hea dac-iga seadmed, oleks see väga kulukas. Palju lihtsam on võtta kõigist allikatest digistriimid ja lasta heli tekitamine teha ära ühel korralikul dac-il. Eksole?

            Omaette teema on veel mugavus. Mul on piisavalt palju cd-sid, et mitte seda õiget vajalikul hetkel üles leida. Lisaks ma tahan muusikat kuulata kodus ja töö juures ka, plaat ei saa kahes kohas korraga olla. Ja plaadid kuluvad ka. Sellepärast on kõik mu plaadid _kadudeta_ formaadis arvutis, kust on õige leidmine lihtne. Ja et arvutist kvaliteetset heli saada, ongi vaja korralikku eraldiseisvat dac-i.

            Vinüülid meeldivad mulle ka. Neid ma olen nõus käsitsi mängitama, kuna seda ma teen harva ja ega valikut pole ka.
            Jutt väga õige ja lähtub ka minu arusaamistest. Lisaks siia veel ühe väikese nüansi, madalapalgalised eurooplased, nagu meie eestlased oleme, ei jaksa ehku peale kuulamiseks osta lõpututes kogustes CD plaate, et siis õhtul kodus rahulikult otsustada, kas mulle meeldib see muusika või mitte. Et seda auku täita on tõenäoliselt väga suur hulk inimesi hakanud piraatideks. Plaadipoodi plaati ostma lähen ikka siis, kui olen enamvähem veendunud, et ma seda plaati kuulan rohkem kui ühe korra.

            Comment


              #36
              Vs: Re: Vs: DAC - milline?

              Piraatimise asemel ajab enamasti grooveshark plaadiga tutvumise asja ära, kui maitse just päris alternatiivne pole. http://grooveshark.com/
              Toidan trolle!

              Comment


                #37
                Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                ... selgitage ja harige mind meest metsast palun, mis jääb puudu ja mida annab juurde DAC-ga mängimine? Tähelepanu väärivaks ei loe selgitusi, mis rõhuvad signaali kandva algmaterjali madala taseme parandamisele. Ise ma pole elus puudust tundnud DAC-i mudimisest/parendamisest. ... Üldiselt täitsa huvitav oleks teada, mida siis reaalselt taga aetakse?
                DAC-il ja DAC-il on alati vahe, sõltumata kas ta on eraldi seade või CD-mängija sees. Vahe võib olla väike aga ka suur, oleneb mida võrrelda.
                Juba ehituspõhimõtetelt on neid palju erinevaid: oversampling, upsampling, non-oversampling, 1-bit, 16-bit, 18-bit, 20-bit, 24-bit, 32-bit, R2R-muundamisega, delta-sigma muundamisega, vooluväljundiga, pingeväljundiga, väljund filtriga ilma väljund filtrita, digi filtri eri variantidega, ilma digi filtrita, SPDIF signaali dekodeerivad, I2S dekodeerivad jne. Lisaks see kui headest komponentidest on nad ehitatud. Variantidest annab kokku kombineerida väga erinevaid ja erineva heliga DAC-e.

                Comment


                  #38
                  Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                  Esmalt postitatud GU50 poolt
                  Öööö... Siin polnud nüüd küll mingit uut infot. Küll aga oli näide iseenesest juba veidi kõveratel alustel. Minu mõõdupuu järgi. Inimene ei peaks oma nappi ja piiratud eluaega madalakvaliteedilise (vaimse) tegevuse peale kulutama.
                  Tõin lihtsalt näite, et umbes selline vahe peaks hea DAC-i kasutamisel tulema ja eelkõige sõltub see DAC-ist. Kirjeldustest leiab, et 128kbps mp3 on sama või parem kui CD/DVD, ise ma seda kinnitada ei saa aga netist ja ka siit teemast leiab kinnitust. Olen kah nende dac-ide kohta igasugust infot otsinud ja mõtlenud kus poole minna, omal ka kõik plaadid nas kettal nii, et mõni plaat pole CD-mängijasse jõudnudki.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                    Esmalt postitatud guus poolt Vaata postitust
                    Kirjeldustest leiab, et 128kbps mp3 on sama või parem kui CD/DVD, ise ma seda kinnitada ei saa aga netist ja ka siit teemast leiab kinnitust.
                    Ma pole kindel, kas ma sellest lausest õigesti aru saan. Aga kui saan, siis tahaks vastu küll vaielda. CD ja DVD on ka erinevad loomad ja dvd võib sisaldada igasuguseid audiostriime, aga see pole praegu väga oluline. Oluline on esiteks vahet teha mis on DAC-i helikvaliteet ja mis on audiofaili helikvaliteet. DAC-i helikvaliteet ei võrdu tema võimega esitada erineva bitikiiruse ja -sügavusega striime, vaid võime taasluua digitaliseeritud striimist võimalikult loomutruu analoogheli. Loomulikult, kui algupärane heli on kräpp, siis mida parem dac, seda paremini sa kuuled, et see on kräpp.
                    Kadudega pakitud heli on veel omaette teema. Pakkimise aluseks on psühhoakustiline mudel, mis lähtub tõigast, et teatud helid maskeerivad kuulaja jaoks teatud teisi helisid. Mida parem taasesitustehnika ja mida kogenum kuulaja, seda rohkem see mudel "jalgu jääb". Halva tehnikaga võib tugevalt pakitud heli isegi meeldivam olla, kuna taasesitatav signaal on lihtsam.
                    Aga mingist tehnika ja kuulamiskogemuse tasemest päris kindlasti mitte. See on minu ja kindlasti paljude isiklik kogemus.

                    Õiendus: käesoleva väitega ei kavatse ma lasta end tõmmata järjekordsesse ususõtta ega võta kohustust oma väidet pimetestimistega kellelegi tõestada. "Teaduse usku" persoonidega vaidlemine on minu arvates sama tulutu kui buldooserile armastusluulet lugeda. See ei tähenda, et ma ei usuks, et kõigi hifi heli aspektide taga poleks mõnda reaalselt mõõdetavat nähtust, iseasi, kui palju on hetkel maamunal inimesi, kes kõiki seoseid valdavad ja kõike mõõta oskavad.
                    Toidan trolle!

                    Comment


                      #40
                      Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                      Professorid hakkasid juba vaidlema . Tulles aga tagasi teema alguse juurde, siis Cambridge Audio DAC on minu meelest üsna mõttetu vidin. Ei ole aru saanud, miks HiFi press seda nii ülistab. Praegu on mul testimisel Rega DAC, mis oma hinna eest väga hea, peaaegu sama hea kui Naimi DAC. Kui on huvi Rega DACi kohta lugeda, siis Tone Audio on seda arvustanud ja mäletamist mööda ka juuni HiFi Choice.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                        Heh, mina see Professor (profesionaal) küll ei ole, vaidlema ei hakka ja ei saagi vaielda kuna pole ühtegi head DAC-i omanud. Olen ise netist igasugust infot otsinud CD/SACD/Newtwork mängijate ja DAC kohta ja siis veel nendest välja selekteerima mida uskuda.

                        Kes hästi tõlkida oskab siis see info siin: Two re-clocking circuits - One clock handles the incoming USB data. A second clock handles the SPDIF and TOSLINK signals. The resulting detail in even 128kbs mp3 files is even better than many CD/DVD only capable DACs.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                          Siin lihtsalt võrreldakse õunu kartulitega, kujundlikult. Caimanil on nii USB kui SPDIF sisendis kella taastamise lülitus, mis elimineerib või vähemalt minimiseerib alliksüsteemi jitteri. Väiksema jitteriga analoogiks muundatud signaal annab avarama ja täpsema helipildi, või kuidas keegi seda just tajub või kirjeldab. Mida selle reklaamlausega silmas on peetud, et selle riistaga mängitult kõlab isegi mp3 paremini kui paljude aparaatide esituses pakkimata cd heli. Eksitav võrdlus, nagu nad ikka turundusosakonnast tulevad

                          Vahepeal olen põgusalt kuulanud Gatoriseeritud Caimani. Kindlasti väärt seda väikest lisaraha, mis ta eest tahetakse!
                          Toidan trolle!

                          Comment


                            #43
                            Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                            Kui sa sellest jamast veerandit usud oled poolega petta saanud.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                              Ma suht sama segaduses, kui teema alguses, et mis oleks see ok DAC aparaat?

                              Redart-i jutu järgi on gatoriseeritud Caiman täitsa hea soundiga aparaat, arvestades ka oma hinda (ca 250 eur), Moi seevastu laidab maha. Tehnofriik kiidab Cambridge audiot (ca 400 eur), Teac300 laidab selle maha ja kiidab Rega DAC-i (selle hind vist ca 700 eur).
                              viimati muutis kasutaja Daimar; 12 m 2011, 12:32.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                                Minu arvamus käis jutu, mitte DACi kohta. DACi kuulnud pole aga juttu oskan lugeda:
                                "Paremad" näited:
                                The resulting detail in even 128kbs mp3 files is even better than many CD/DVD only capable DACs.
                                Ülistus odava Hiina implusmuunduri kohta: The DPS is sonically balanced for noise free audio operation at mains voltages of 100V AC to 260V AC, 50 & 60Hz mains frequency. The DPS represents a revelation of previously undiscovered instruments and vocal nuances embedded in the original recording.

                                Comment

                                Working...
                                X