Teade

Collapse
No announcement yet.

DAC - milline?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Re: Vs: DAC - milline?

    Daimar, küsi Audiocenterist CA DAC koju kuulata. Tagatisraha olemasolu korral peaks see kindlasti võimalik olema. Kuula ja kui Sulle sobib, siis on hästi.

    Comment


      #47
      Vs: DAC - milline?

      Soovitan Ungari tootja HEED Audio Obelisk DA .



      Hind 1400 EUR , kuid heli emotsioonid , mida see DAC võimaldab, väärivad seda hinda.
      Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
      Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

      Comment


        #48
        Re: Vs: DAC - milline?

        Esmalt postitatud Altec poolt Vaata postitust
        Soovitan Ungari tootja HEED Audio Obelisk DA .



        Hind 1400 EUR , kuid heli emotsioonid , mida see DAC võimaldab, väärivad seda hinda.
        Mina küll ei soovitaks Wolfson DAC-i, ja veel sellise hinnaga. Mis puutub audiocenter-sse, siis väga sõbralikud ja saab igati kokkuleppele. Ja neid hindu mis neil üleval on ei tasu tõsiselt võtta. Need on tootja dikteeritud hinnad. Tavaliselt saab palju odavamalt kätte. Sõbrale ostsime Nad-de komplekti ca 25% odavamalt ja DacMagicut nad pakkusid ca 300eur-ga või isegi vähem oli, veel krooni ajal. DacMagic oli mul kodus mingi aeg. Peamine eesmärk mida taga ajasin oli, et DAC pidi selgelt üle mängima pc helikaardi ESI Juli@. Detailid olid paremad, üldine helipilt mitte. Kuidagi surnud heliga. Juli@ heli kuidagi soojem, naturaalsem. Praegu kasutan Parasound DA-1000 dac-i, PCM63 ja muu http://www.google.ee/search?q=paraso...w=1594&bih=879. Igas aspektis parem, kui Juli@, aga minu hing nõuab veel paremat. Kui lähipäevil saabub uus dac, läheb Parasound müüki. Hind orienteeruvalt pool dacmagicu poe hinnast. Kellel huvi, PS.

        Comment


          #49
          Vs: Re: Vs: DAC - milline?

          Mis see uus ja niipalju parem siis olema saab

          Comment


            #50
            Re: Vs: Re: Vs: DAC - milline?

            Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
            Mis see uus ja niipalju parem siis olema saab
            Enne kui käes on ei taha midagi rääkida. Veits hiljem. Väike vihje, keegi kindlasti saab aru, millega tegu on: PCM1704UK, Fully discrete without any OPA, non negative feedback analog output stage jne.

            Comment


              #51
              Vs: Re: Vs: Re: Vs: DAC - milline?

              Üldiselt PCM63>PCM1704, reklaamimula on osavalt tehtud.
              Kolakoguja

              Comment


                #52
                Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                Esmalt postitatud pupsik46 poolt Vaata postitust
                Üldiselt PCM63>PCM1704, reklaamimula on osavalt tehtud.
                Üldiselt nõus. Aga häid PCM63 apparaate liigub väga harva. Ja kõik need mudelid jäävad eelmisesse sajandisse ja hinnad on ka laes.
                Uueks DAC-ks saab olema hiinlane Audio-Gd Reference 7. http://www.audio-gd.com/Pro/dac/RE7/RE7EN.htm . Eile sõber ostis välismaal ta ära. Minu juurde peaks ta jõudma ca nädala pärast. Viimase hetkeni kahtlesin ostus, sest hind on tal suht kõrge. Lõpuks tuli väga hea diil. Sain M2tech HiFace ja audio-gd exclusive toitekaabli kauba peale.
                Olen pidevalt hoidnud DAC-de teemal silma peal. Ja lugenud miljon reviewsi ja foorumi teemasi läbi. Ja ausalt öeldes alla 1000$ valik suht kesine. Ainult mõned wolfson dac-d ja mõned hiinlased veel. Nendel aga kõikidel omad puudused olemas. Reference 7 kohta ei näinud mitte kuskil, mitte ühtegi negatiivset postitust või review-d. Loodan, et ma ei pea tulevikus kahtlema ostus.
                Ja veel miks läksin natuke eelarvest üle oli post ühes foorumis, et osta parem kohe kallim apparaat, kui ostad odava, milles midagi kindlasti ei meeldi ja pärast nagu nii ostad kallima.

                Comment


                  #53
                  Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                  ei teagi, kas äkki see siit kuskilt ka läbi käinud ja kas väga teemasse, aga loodetavasti suht adekvaatsed võrdlused ad-de erinevustest nt siin:


                  ps. odavamatest asjadest on nt mytek ja benchmark häid sõnu saanud...

                  Comment


                    #54
                    Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                    Aitäh kõigile sõna võtnutele soovituste eest, teema vajus minu poolt mõneks ajaks unarusse. Siiski tellisin vahepeal endale selle gatoriseeritud Caimani DAC-i. Täna jõudis see kohale ja õhtul hakkan siis katsetama, mis hääl sealt välja tuleb. :-)

                    Comment


                      #55
                      DAC - milline?

                      Esmalt postitatud Daimar poolt Vaata postitust
                      Aitäh kõigile sõna võtnutele soovituste eest, teema vajus minu poolt mõneks ajaks unarusse. Siiski tellisin vahepeal endale selle gatoriseeritud Caimani DAC-i. Täna jõudis see kohale ja õhtul hakkan siis katsetama, mis hääl sealt välja tuleb. :-)
                      Oskad sa nüüd kommenteerida mõne sõnaga oma ostu?

                      Comment


                        #56
                        Vs: DAC - milline?

                        Ei hakanud uut teemat tegema. Nüüdseks on juba mõni aeg olnud saadaval MOTU nimelised (ka DAC) seadmed. Kas kellelgi on nendega mingeid positiivseid-negatiivseid kogemusi? Eriti huvitaks arvamused selle isendi kohta: http://www.motu.com/products/motuaudio/896mk3

                        Comment


                          #57
                          Vs: DAC - milline?

                          Esmalt postitatud Transvaalia poolt Vaata postitust
                          Ei hakanud uut teemat tegema. Nüüdseks on juba mõni aeg olnud saadaval MOTU nimelised (ka DAC) seadmed. Kas kellelgi on nendega mingeid positiivseid-negatiivseid kogemusi? Eriti huvitaks arvamused selle isendi kohta: http://www.motu.com/products/motuaudio/896mk3
                          Taoliste aparaatide puhul on see teema, et neil on mega palju igasuguseid võimalusi, hästi palju sellist elektroonikat, draiverimajandust ja muud kama, mis muusika kuulamiseks vajalik ei ole, kuid mis kõvasti aparaadi hinda tõstab. Taolised aparaadid on tööriistad kindla eesmärgi saavutamiseks, täpsemat koduseks stuudiotööks ja instrumentidega mässamiseks. Selliste asjade puhul profid eriti DACi helist ei räägi, muud omadused on tähtsamad ja DACi osa väga tõenäoliselt nagunii ei lisa mingisuguseid kuuldavaid moonutusi heliahelasse, seetõttu on see ebaoluline teema. Kui eesmärk on stuudiotöö, siis on MOTU hea valik, vähemalt pole foorumitest midagi erilist silma jäänud, erinevalt näiteks E-MUst (ja vähemal määral M-Audiost), mille draiveritega on koguaeg mingi jama.

                          Aga kui vajalik on DAC muusikakuulamiseks, siis on valik väga lai, objektiivselt suurepäraseid DACe saab palju odavamalt.

                          Ja kui on eesmärk taolises hinnaklassis toode hankida, siis hiljuti ilmus välja OPPO BDP-105. Selle kohta on ka mõned tõsised testid ilmutatud ja paistab, et see on digi ja analooghelis tõesti n-ö reference klassi asi, tehniline meistriteos, rääkimata sellest, et ta on palju enam, kui lihtsalt DAC. http://www.audioholics.com/reviews/t...y/oppo-bdp-105
                          viimati muutis kasutaja ihvike; 11 m 2013, 12:30.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Vs: DAC - milline?

                            Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                            Uueks DAC-ks saab olema hiinlane Audio-Gd Reference 7. http://www.audio-gd.com/Pro/dac/RE7/RE7EN.htm . Reference 7 kohta ei näinud mitte kuskil, mitte ühtegi negatiivset postitust või review-d. Loodan, et ma ei pea tulevikus kahtlema ostus. Ja veel miks läksin natuke eelarvest üle oli post ühes foorumis, et osta parem kohe kallim apparaat, kui ostad odava, milles midagi kindlasti ei meeldi ja pärast nagu nii ostad kallima.
                            Kuulasin ükspäev sama firma Reference-10.32 dac'i, õhku oli helis vägagi palju, aga lava tsenter kippus mingil põhjusel ära kaduma. Samas tonaalsus oli hea. Millised on sinu kogemused kui dac on üle pooleteist aasta käes?

                            Comment


                              #59
                              Vs: DAC - milline?

                              Kas antud süsteemil lava tsenter kadus ainult DAC-iga ära? Kuidas lava tsenter käitus näiteks ainilut cd-mängijaga? Siis cd-mängija transpordina läbi DAC-i? Kui kuulasite ainult läbi arvuti, siis võin õelda oma kogemustest, et arvuti on selline asi mis vajab nokitsemist ja õigeid settinguid. Ma arvan, et 10.32 omanikule sai PS teel vastatud arvuti suhtes, kopeerin ka siia, võib olla teistele ka huvitav lugeda.

                              Olen päris palju uurinud ja võrrelnud arvutiga seotud just muusika kuulamise aspektis. Väike abi õigete seadete paika panemiseks leiab http://www.dcsltd.co.uk/page/assets/...uter_Audio.pdf . Windows ja playeri seaded. Enda kogemustest ja teiste arvamustest võin väita, et foobar ei ole kõige parem player. Võib nii öelda eelmine sajand. Kõige audiofiilsem variant oli 0,8,3. Ja ka õieti seadistatud. Praegune trend on playerid mis suudavad otse mälust maha mängida. Kõige parem on jplay.eu, aga kallis ka 100euri, proovida saab tasuta, heli kaob mõneks sekundiks ära aeg ajalt. Teine on J River, 30p trial. Palju olen lugenud ka windows vs mac vaidlusi. Tuli siis ka ära proovida mac-i variant. Õnneks tänapäeval on macid ehitatud inteli loogika peal ja õige raudvara valimisel mac os installimine on pea sama lihtne kui windowsi peale panemine. http://www.tonymacx86.com/home.php Ja üllatus oli suur, mac-i player amarra mängib kõige parem. Tämbrid on hoopis teistsugused. Vahe oli selline, nagu kivi võim vs lamp võim. Windowsi tämbrid on klaasistunud, mac-il palju soojem ja loomulikuv. Ja üldine tunne oli selline, et helist kadus digitaalne müra ära.

                              Enda süsteemi olen ka natuke arendanud. Arvutist usb kaudu lasen musical fidelity v-link 192, usb-spdif konverterisse (Ref 7-l puudub usb sisend). Toiteks kasutan aqvox clear power usb toidet http://www.aqvox.de/usb-power_en.html, mille pistik isoleerib arvuti toiteahela ära. V-link aga isoleerib signaali osa ja kasutab enda sisemist kahte clocki. Seega signaali formeerib v-link 192, mitte arvuti. V-lingist edasi dac-i.

                              Oma kõrva järgi, 2 suurt sammu edasi olid, eraldi USB toite lisamine (soovitatav nendele, kellel usb dac või konverter saab toided arvutist), teine windowsist mac os-le üleminek. Lava tsentrit otseselt ei oska komenteerida, olen kuulnud ka paremat, kui mul kodus. Aga olen ka üsna kindel, et süüdi on kõlarid ja mitte kõige parem tuba. Plaanis oli kunagi Audese helilaboris oma kastidega ära käia, et aru saada kui hea on mu arvuti-dac süsteem.

                              Comment


                                #60
                                Vs: DAC - milline?

                                Kuulasime CD transpordilt.
                                Lava tsentrit loetakse enamasti ikka oluliseks, et laulja asuks kuskil kindlas kohas. Enamasti on see ka nii et laulja asub kuulaja ees kui just mingit muud efekti pole taotletud.
                                Erilisteks olid mõned asjaolud:
                                *lava läks väga laiaks
                                *laulja liikus ühte valjukasse, just nagu oleksid valjukate faasid vahetuses. (teiste dac'idega seda ei täheldatud)
                                *tonaalsus ja detailsus olid väga head.
                                *omaniku sõnul on saund eriti hea läbi USB otse arvutist (mina seda ise ei kuulanud)
                                Sai pisut valjukaid sätitud aga sellist kindlat lava tsentrit ei tekkinud. Võimalik et tegu mingite sageduste peegeldustega, aga ennem teiste seadmetega seda efekti polnud...

                                Comment

                                Working...
                                X