Teade

Collapse
No announcement yet.

DAC - milline?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: DAC - milline?

    On keegi Schiiti toodetega kokku puutund? jutu järgi tundub hea asi olevat, näiteks http://schiit.com/products/bifrost AD5547CRUZ kiviga.

    Hetkel prooviks kasutusel helikaardina "traktor z1", mille DACi kohta pole rohkem infot kui et "24-bit"

    Kuna võrdlust pole mul olnud siis on esialgu selline väline kaart täitsa piisav, või väidab keegi vastupidist?

    Comment


      #62
      Vs: DAC - milline?

      See AD kivi on ju 16Bit resolutsiooniga, mis siis et R-2R... kui selle eest välja käia $599 (+ võimalikud tollikulud), ma küll mõtleks veel.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #63
        Vs: DAC - milline?

        Aga THD olla tal -104dB ja ülemine piirsagedus 6 MHz ja seda ilma igasuguse oversamplingu, noise shapingu või ditherita.

        Comment


          #64
          Vs: DAC - milline?

          Sisendisse ootab masin ikka vaid kuni 192kHz PCM'i, seega 6MHz on lihtsalt teadmiseks mis võinuks olla.
          Muud huvitavad parameetrid on siin natuke lahti harutada: SNR on MultiBitil tegelikult -109dB, mis näib väga hea. Aga kuna tegemist on paraleelsisendiga, kus loetakse sisendisse paralleelis kogu 16bitti, siis 0-inputi (digital zero) puhul on kõik takistid välja lülitatud. THD+N on sellel masinal siiski 0,005% ehk umbes -86dB.
          Muide, madalat SNR'i mõõdetakse ka SDM'i korral trikiga - sest kui nad detektivad et signaal on digital zero, lülitatakse väljund mute'sse .

          Tunduvalt kallim MolaMola mis kasutab sarnast lahendust, kuid upsämplib sisendsignaali umbes poole peale (3,125MHz @32Bit), saavutas oma prototüübil (jaanuaris 2014) THD+N tasemel -127dB ehk 0,000045%, seejuures on reaalne keskmine rahulikult alla -140dB sest ilusa tulemuse rikkusid ära kaks piiki mis ületasid -140dB taset...
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #65
            Vs: DAC - milline?

            Ma pidasin silmas DA kivi, mitte pakutavat DACi.

            Mis sellest MolaMola DACist saanud on, reaalselt nagu müügis kuskil ei ole?
            Sellest infost nended DACi kohta et "THD, IMD: not measurable (estimated -150 dB)" ma küll aru ei saa. Tegid DACi valmis ja nüüd ei suuda teha filtrit, mis põhiharmoonilise välja filtreerib?
            Mis DA kivi nad kasutavad seal sees või on see Discrete FIR DAC lintsalt hulgem RC filtreid?
            viimati muutis kasutaja moi; 03 m 2016, 12:57.

            Comment


              #66
              Vs: DAC - milline?

              Nojah, hakkasin seda Mola lugu rohkem uurima, selgus et Bruno on shippinud mõned Mola-Mola USB eksemplarid nii kolm nädalat tagasi, aga näiteks USA turule ta ei luba standalone versiooni mitte enne 2016 suve, üks teine sell sealt lähedalt aga ütles lihtsalt, kui septembriks saame niikaugele, on hea .

              Mis puutub sisusse siis olin enne mõneti seda meelt et ta kasutab ka R-2R muundust, kuid see põhines varasemal jutul et väljundis on diskreet elementidel DAC. Kuid tuli välja et need diskreetelemendid on hoopis 1Bit DACid kaskaadühenduses... nii et sorry, ei ole sarnane Shiit multibitiga. Esmalt tehakse kõigest sissesattuvast 3,125MHz 32Bit PCM ja sellest omakorda 1Bit 100MHz DSD, see siis koos FIR ja kaskadeeritud DACidega tehakse heliks. Kuna ma skeemi pole otseselt näinud, siis ma ei julgeks öelda et see on tegelikult nagu flip-flop, aga vihje sellele et igale DACile minev sämpel on kellatsükli võrra hilistatud, kõlas Bruno intervjuus - https://www.youtube.com/watch?v=LNvVXCqEtEU&app=desktop
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #67
                Vs: DAC - milline?

                Vaatasin ka seda intervjuud ja sealt saan mina aru, et väljundis on 32 elemendiga FIR filter, mis on sisuliselt viite registri elemendid üksteise taga, mis selle 100 MHz PWMi analoog signaaliks filtreerib. Et mingit DAC kivi sisuliselt ei olegi vaid on väga kõrget järku filter.

                Comment


                  #68
                  Vs: DAC - milline?

                  oskab keegi midagi nende parameetrite kohta õelda?

                  Overall:
                  Sampling rate: 96kHz
                  Converter wordlength: 24-bit
                  Analog output channels: 4
                  USB audio interface: USB 2.0 hi-speed, audio class compliant
                  Master RCA outputs:
                  Maximum output level (unbalanced) +12 dBu
                  Noise floor -89,3 dB a weighted
                  Dynamic range +102 dB a weighted
                  THD+N 0.005% (@0dB FS/10k)
                  Frequency response 20 Hz-20 KHz, +/- 0.6 dB
                  Crosstalk -118 dB (1 kHz)

                  Comment


                    #69
                    Vs: DAC - milline?

                    Ega numbrd kõike ei näita aga natuke on need imelikud, eriti nii kõrge müra, -89,3 dB.
                    Kas on tegu lõpuni 24 bit muunduriga või on tegeliklult 16/18/20-bit muundur, mis oskab 24 bit signaaliga toimetada, mõlemad on nende numbrite järgi vaadates võimalikud variandid.
                    viimati muutis kasutaja moi; 04 m 2016, 12:26.

                    Comment


                      #70
                      Vs: DAC - milline?

                      tean jah et numbrid tegelikku pilti alati ei näita, aga üritaks aru saada kas põhimõtteliselt oleks parem praegust seadet millegi mõistlikuma/parema vastu ümber vahetada

                      peale selle tabeli, mulle tootja mitte mingit infot ei anna(lausa küsisin), tuleb vist endal karp lahti teha ja vaadata mis seal sees on ?

                      Comment


                        #71
                        Vs: DAC - milline?

                        Kas see aparaat:
                        http://prosound.ixbt.com/hardsoft/na...aktor-z1.shtml ?

                        Comment


                          #72
                          Vs: DAC - milline?

                          see jah

                          Comment


                            #73
                            Vs: DAC - milline?

                            Ütleme, et mul on soov osta DAC.
                            Muusikamaitse on trummistbassist klassikani.
                            Algallikaks arvuti ehk peab olema USB sisend.
                            Algmaterjal enamjaolt Spotify Premium kui ka Hi-Rez failid.
                            Raha tahaks kulutada max 500 EUR-i.

                            Praegu on kasutuses Arcam rPac või Cambridge DacMagic.

                            Oskate midagi soovitada, et hüppeliselt kvaliteeti parandada?
                            Millega teil on häid kogemusi ja mis vaatamata kallile hinnale, ilusale välimusele ja marketingile on big no-no?

                            Comment


                              #74
                              Vs: DAC - milline?

                              ja millega sa kuulad, et see hüpe ka võimalik oleks. Kunagi olin sama probleemi ees.

                              Comment


                                #75
                                Vs: DAC - milline?

                                endal ka sama sama küsimus tegelikult
                                Tundub et sul kasutusel olev Cambridge DacMagic on parameetritelt natuke parem kui mul kasutusel olev Traktor Z1.
                                Samas ei usu et neid kahte kõrvutades "hüppeliselt" vahest aru saaks, kui üldse.
                                Esialgu tundub et tugevat mõtet viimasepeal kallisse DACi investeerida ei olegi(võite ümber lükata)
                                et pigem investeerida kõlaritesse ?

                                Comment

                                Working...
                                X