Teade

Collapse
No announcement yet.

DAC - milline?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: DAC - milline?

    Proovi seda, suht soodsalt saab hetkel: http://www.elfafoorum.eu/threads/76273-Denon-DA-300USB
    See on jah nii, et kõlarid omavahel on palju suuremate erinevustega kui DACida.

    Comment


      #77
      Vs: DAC - milline?

      Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
      ja millega sa kuulad, et see hüpe ka võimalik oleks. Kunagi olin sama probleemi ees.
      Mõtled kas kõlarid või klapid? Põhiliselt kõlarid.
      On hetkel ühed riiulikõlarid kui ühed põrandakõlarid, mõlemal hinnaklass 1+ TEUR-i.

      Võimendi on entry level Marantz PM-6004.
      Muidugi ektisteerib ka võimalus, et võimendi on nõrgim lüli.

      Comment


        #78
        Vs: DAC - milline?

        Esmalt postitatud mrgs poolt Vaata postitust
        Mõtled kas kõlarid või klapid? Põhiliselt kõlarid.
        On hetkel ühed riiulikõlarid kui ühed põrandakõlarid, mõlemal hinnaklass 1+ TEUR-i.

        Võimendi on entry level Marantz PM-6004.
        Muidugi ektisteerib ka võimalus, et võimendi on nõrgim lüli.
        No jällegi hind ei pruugi näitaja olla.
        No oli olukord kus ma dacmagic ja oma kenwood dp7090 cd mängijal vahet ei suutnud teha. Üldiselt minu kogemus on näidanud et kõlarid on kogu süsteemi baas kui see asi on korras siis võib edasi mängida võimendi ja dac'iga, ja kui siis soovi ja vaba tahet on alles võib kaablitega mängida. Väga palju on selles audio maailmas ikka huuga-buugat.

        Comment


          #79
          Vs: DAC - milline?

          Betoonpunkris ei hakka ka Wilson Audio kõlarid head häält tegema.

          Ma ütleks nii, et heli mõjutab:
          - 60% kõlarid,
          - 39% ruum,
          - 1% muu jura.

          Ma ei ostaks eales mingeid edevaid kaableid või DAC'e või cable liftereid. Kogu ülejääva raha installiks maani ulatavatesse kardinatesse, paksu vaipa, akustilistesse paneelidesse ja naise spaa-puhkusele.

          Comment


            #80
            Vs: DAC - milline?

            Arukam oleks seesugused teemavälised säutsud ütlemata jätta.

            Esmalt postitatud nexx poolt Vaata postitust
            Betoonpunkris ei hakka ka Wilson Audio kõlarid head häält tegema.

            Ma ütleks nii, et heli mõjutab:
            - 60% kõlarid,
            - 39% ruum,
            - 1% muu jura.

            Ma ei ostaks eales mingeid edevaid kaableid või DAC'e või cable liftereid. Kogu ülejääva raha installiks maani ulatavatesse kardinatesse, paksu vaipa, akustilistesse paneelidesse ja naise spaa-puhkusele.
            viimati muutis kasutaja svema; 05 m 2016, 12:08.

            Comment


              #81
              Vs: DAC - milline?

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Sellest infost nended DACi kohta et "THD, IMD: not measurable (estimated -150 dB)" ma küll aru ei saa.
              Ega vist peagi, ilustreerib seda ilusti pilt:

              Comment


                #82
                Vs: DAC - milline?

                Natuke teemaväline, aga
                Esmalt postitatud mrgs poolt Vaata postitust
                ... 1+ TEUR-i.
                T=tera, vt https://et.wikipedia.org/wiki/%C3%9C...imaaleesliited .

                Comment


                  #83
                  Vs: DAC - milline?

                  Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                  Sellest infost nended DACi kohta et "THD, IMD: not measurable (estimated -150 dB)" ma küll aru ei saa.
                  Not measurable tähendab tõlkes "mitte mõõdetav" ja nii tulebki sellest aru saada - tegemist oli MolaMola DAC'i reaalsete mõõtmistega, reaalse mõõtjaga mis küll väljastab graafiku kuni -160dB tasemele kuid ei mõõda reaalselt nii madalal nivool. See polnud tähtis mida arvutada saab.

                  Nii et kannata veel kolm nädalat, siis on paras aeg avaldada karikatuure THD kohta kus jutuks bitide sügavus ehk reaalselt kättesaadud dünaamika. Selle karikatuuri juures paneb mind imestama ka ilma THD'd jutuks võtmata et on joonistatud CD ja vinüül pildikaunistuseks.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #84
                    Vs: DAC - milline?

                    No ma mõtlesin seda, et tegelikult ei ole "mitte mõõdetav" vaid antud tegelastel ei olnud mõõteriista millega seda mõõta. Umbes sama kui see God's domain, et on olemas ja mõõdetav aga mitte tavalistele surelikele.
                    Samas sai kunagi ammu generaatori, voltmeetri ja topelt T-filtriga ka alla -80 dB THD ära mõõdetud, asi see siis tänapäeval pole palju paremini teha.
                    viimati muutis kasutaja moi; 08 m 2016, 18:58.

                    Comment


                      #85
                      Vs: DAC - milline?

                      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                      --- antud tegelastel ei olnud mõõteriista millega seda mõõta. Umbes sama kui see God's domain, et on olemas ja mõõdetav aga mitte tavalistele surelikele.
                      Samas sai kunagi ammu generaatori, voltmeetri ja topelt T-filtriga ka alla -80 dB THD ära mõõdetud, asi see siis tänapäeval pole palju paremini teha.
                      Bruno kasutas AP2722 mõõturit ( http://www.ap.com/download/file/183 ) ja kui sul aega natuke on, tee siis palju parem seade, nii mõnigi saab sulle tänulik olema, rääkimata nähtud vaeva kompenseerimisest...

                      Analoogmõõtmiste lati kõrgus mida võita tuleb on selline - http://www.ap.com/products/apx555
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #86
                        Vs: DAC - milline?

                        Ma olen ikka suht tavaline surelik ja sellise God's domain aparaadi ehitamisse ei ürita trügida.
                        Kuigi lootusetu se ei ole, DIY analoog THD mõõtjatega saab kuni -125 dB THD kätte küll: http://www.users.on.net/~glenk/thd/thd.htm
                        Tegelikult on isegi -140 dB ja vähem võimalik

                        Aga huvitav oleks teada, millega AP mehed omi aparaate kontrollivad ja testivad.
                        viimati muutis kasutaja moi; 09 m 2016, 10:16.

                        Comment

                        Working...
                        X