Teade

Collapse
No announcement yet.

basskidra sagedusala?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    basskidra sagedusala?

    Kas keegi teab juhuslikult mis on basskitarri sagedus ala..ja kui nüüd valmistada talle võim + kõlar siis mis elemente tasuks vaadata võimsus võix olla nii 50-70w rms.. :
    F&F

    #2
    mind ennastki huvitab.Oleneb muidugi kidrast.B häälestusega kidral on ikka päris madal.Kui "sülti" mängida, sis piisab kõlarist mis mängib umbes 50-200hrz.A kui slapi mängida siis kulub nii lai sagedusvahemik ära kui võimalik.Ega bassivõimudel naljapärast kõrgs. valjukad külge pole kruvitud olgugi, et kidra sagedusala üle 500hrz küll ei lähe.
    Mul pole kodus arvutit.Muidu katsetaks tongeneraatoriga ära.
    muusika on kuulamiseks

    Comment


      #3
      Neljakeelelisel basskitarril peaks olema madalaim esitatav sagedus 41,2 Hz (E1). Viie- ja kuuekeelsetel 30,9 (B).
      Kõrgeimat sagedust ei tea, aga spetsvaljukatel antav sagedusvahemik lõpeb mõnedel juba 2500 HZ-ga.

      Comment


        #4
        asoo.No paremad ja võimsamad võimud on mitmeribalised.Tegelt, ei pea kõlar kogu sagedusala katma.Ajab läbi ka kitsama alaga.(mitte, et ma seda soovitan)
        muusika on kuulamiseks

        Comment


          #5
          Tuleb vahet teha, kas me räägime üldiselt kõlarist heli taasesitamiseks, või nn. muusikaintstrumendi kõlarist. Viimased on reeglina üheribalised, võivad sisaldada ühte kuni nelja ühesugust valjuhääldit. Hariliku elektrikitarri puhul saavutav sound sõltub põhiliselt kolmest komponendist - kitarrist endast, võimendist ja kasutatavast valjuhääldist. Kui on soov ehitada bassivõimu, siis soovitan tungivalt kasutada spetsiaalset valjuhääldit. Mis ei ole kahjuks küll susugi odav lõbu.

          Comment


            #6
            Üks huvitav ja alternatiivse lähenemisega projekt on siin:
            http://www.core-sound.com/bottom-article.html
            Muidugi uuriks kohe, et mis mõtted sul võimu suhtes on?
            Mosfet, lamp jne.?
            Aga üldiselt @ndresega nõus, kui juba asi ette võtta siis olgu element (elemendid) korralikud. Ja igasugu odavad kräpp-piezodega mitmeribalised lahendused on imho jama. Eriti kui plaanis oma saundile natuke overdrive'i lisada. Sõltub muidugi mis stiili mängid, kes hindab 15'' madalat otsa, kes jälle 10'' kiiret reageeringut + igasugused kompotid.
            Jõudu!

            Comment


              #7
              njah...tänud kõigile info eest ex ma midagi mõtlen välja ja annan teada kui projekt sünnib
              F&F

              Comment


                #8
                See, kes see siin nüüd basskidra võimu tegema hakkab a.la 10-500Hz , see peab lõpptulemuses küll pettuma, kuna valjukast peab kõrgeid ikka ka välja tulema. Kitarrit tõmmatavate nootide sagedus on üks :-/, see aga mis kõlarist tuleb, peab hoopis midagi muud olema. Olen ise bändis bassi mänginud ja kombeka (võimendi) peal on treble nupud ikka enamasti maksimumi peal.
                ehh... andrjusa

                Comment


                  #9
                  Kunagi sai kitrivõime tehtud, bassi omal oli 2 sisendit.
                  1 lihtne tämber: B,M,T, 2 keerulisem: bass, midle range,
                  midle freq, treble, presents ja muidugi kolm volume nuppu.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #10
                    Kunagi sai kitrivõime tehtud, bassi omal oli 2 sisendit.
                    1 lihtne tämber: B,M,T, 2 keerulisem: bass, midle range,
                    midle freq, treble, presents ja muidugi kolm volume nuppu.
                    Ja valjukad??Mida sa valjukateks kasutasid?MA usun, et bassivõimule on lihtsam valjukat leida kui kidrale.Kõik oleneb nüüd sellest bis stili hakatakse võimu taga mängima.
                    muusika on kuulamiseks

                    Comment


                      #11

                      Ja valjukad??Mida sa valjukateks kasutasid?MA usun, et bassivõimule on lihtsam valjukat leida kui kidrale.Kõik oleneb nüüd sellest bis stili hakatakse võimu taga mängima.
                      Osa valjukaid tegime ise,raamid valati ühes tehases,
                      ferriidid lenskast, papid ühest vennasvabariigist,
                      magnetid magnetiseerisime ja mähised kerisime ise,
                      seepeale laulaks - oh aegu ammuseid!
                      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                      Comment

                      Working...
                      X