Teade

Collapse
No announcement yet.

Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Tegijate süsteemid!

    Esmalt postitatud aleksander peterson poolt Vaata postitust
    Sound peab olema selline ( vähemalt minu jaoks)- kerge, avar, et oleks sügavust- see tähendab lavatunnet,mitte väsitav, dünaamiline, lainetab, aga mitte igav ja ühtlane , et oleks kõik pillide helid üheaegselt kuuldavad, väga musikaalne( ei analüüsi,kas bassi on palju,või vähe, kas kõrgeid on palju, või vähe- tahaks lihtsalt kuulata. Tavaliselt odavad ja ka paljud kallid süsteemid mängivad lihtsalt sagedust, helipilt on sein, bassiosa-rasvane,kõmiseb, vokaal kaob pillidesse. Ja et saaks sellest negatiivist üle peab olema DIY.Rõhutan-see on Minu nägemus heast helist,sest kindlasti mõnel teisel on oma nägemine sellest asjas- seda näitab väga hästi foorum.
    Siin koha peal olen ka ma nõus tegelt. Kas DIY on parem või halvem see on igaühe oma nägemus asjast ja las ta olla. Küll aga on asju ise tehes tegelikult lõpptulemust kergem isegi saavutada ja ka palju odavam. Ei pea mingied megakalleid valmis kõlareid läbiproovima ja võimudega sama teema.

    Comment


      #32
      Vs: Tegijate süsteemid!

      Esmalt postitatud aleksander peterson poolt Vaata postitust
      Olen A.R. nõus. Poest ostetud võimendi olgu ta kallis, või odav, paremat heli hakkavad tegema ikka peale mudimist. Sama on kõlaritega ja CD-ga. Sound peab olema selline ( vähemalt minu jaoks)- kerge, avar, et oleks sügavust- see tähendab lavatunnet,mitte väsitav, dünaamiline, lainetab, aga mitte igav ja ühtlane , et oleks kõik pillide helid üheaegselt kuuldavad, väga musikaalne( ei analüüsi,kas bassi on palju,või vähe, kas kõrgeid on palju, või vähe- tahaks lihtsalt kuulata. Tavaliselt odavad ja ka paljud kallid süsteemid mängivad lihtsalt sagedust, helipilt on sein, bassiosa-rasvane,kõmiseb, vokaal kaob pillidesse. Ja et saaks sellest negatiivist üle peab olema DIY.Rõhutan-see on Minu nägemus heast helist,sest kindlasti mõnel teisel on oma nägemine sellest asjas- seda näitab väga hästi foorum.
      Ka mina ei saa Sinuga nõus olla, kuulasime ju koos nii minu kui Sinu süsteemi ja ise Sa tunnistasid, et minu süsteem kõlas paremini, kuigi mul pole midagi moditud, kõik puha poevärk.
      "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

      Comment


        #33
        Vs: Tegijate süsteemid!

        Esmalt postitatud aleksander peterson poolt Vaata postitust
        Poest ostetud võimendi olgu ta kallis, või odav, paremat heli hakkavad tegema ikka peale mudimist. Sama on kõlaritega ja CD-ga. ...( vähemalt minu jaoks)....
        Just nii ongi et vähemalt sinu jaoks on aga teiste jaoks ei pruugi olla. Audio asjad on kõik väga subjektiivsed, kellele tütar, kellele (vana)ema.

        Samas tuleb meelde üks poolanekdootlik lugu (aga siiski tõesti sündinud) kus kaks paadunud audiofiili kuulasid uusi ja väga kalleid kõlareid väga kalli süsteemi taga korralikus kuulamisruumis. Küll kiitsid helipildi sügavust, laiust, avarust, täpsust, naisvokaali, kiiret bassi jne, ühesõnaga enam paremaks minna ei saa. Siis tuli kuulamisruumi "mees metsast", kuulas ka natuke ja ütles "teil mängivad kõlarid vastand faasides". Kontrollisid audiofiilid kaablite ühendused üle ja oligi ühel kõlaril faseering teistpidi kui teisel.
        Järelduse saab igaüks ise teha.
        viimati muutis kasutaja moi; 26 m 2011, 22:36.

        Comment


          #34
          Kirjelda teistele millest koosneb sinu süsteem. Ma aitan ja sa paranda, kui ma panin mööda. Linn CD, Linn DVD, eelvõim McIntosh kahest osast, SE võimendi Antares, USA toite stabilisaator- stsbiliseerib piget, sagedust, siinust, kõlarid WLM ja veel kolm paari kõlle, kaks korraliku vinüüli ja hulk võrgu pinge kaableid, kõlari kaableid, RCA otstega kaableid ja n.e. Kõik on ostetud ja maru, maru maru maru kallid asjad. Foorumlastel ilmselt reeglina on odavad kuni 10 tuh.EEK maksvad ühikud. Minul olid aga oma tehtud asjad. Võimendite helis vahet ei olnud. Kõlarite soundis vahe oli bassis. Ja siin me leppisime, et mängus on maitsete vahe. Mulle istub kuiv ja kiire bass, aga sulle istub lihane ja rasvane bass. Riputan mõned fotod ka.Click image for larger version

Name:	P6060011.jpg
Views:	1
Size:	40,7 KB
ID:	865827

          Ja veel.Click image for larger version

Name:	P6060016.jpg
Views:	1
Size:	51,2 KB
ID:	865828

          Ja veelClick image for larger version

Name:	P6050010.jpg
Views:	1
Size:	25,3 KB
ID:	865829
          viimati muutis kasutaja Scott; 27 m 2011, 06:03. Põhjus: 3 kokku

          Comment


            #35
            Vs: Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

            WLM-e kommenteeriks niipalju, et tundub (kui vaadata valjukate pilte), et nad kasutavad Eminence'i mitte-just-köige-kallimaid valjukaid - Beta 10 CX Divas ja Beta 8 Lyras. Ja vähemalt Beta 8 pole üldse mitte paha tükk, kui lugeda neid kasutanute DIY-meeste kommentaare. Endal 6" Alpha ja küllaltki mönus valjukas, millega töötada - koonuse resonantsid peaaegu puuduvad; filter vöib olla nii minimalistlik, kui veel üldse vöimalik, st ühegi komponendita, kuna 5,5 kHz peal kukub 12 dB/okt ära nagu öpiku musternäidis; Le on 0,2 mH ja Mms 10 g; magnet pea sama suure diameetriga nagu koonus ise; tundlikkus 94...95 dB.

            Mis teemasse puutub, siis see kolmeks (DIY, tehasetoodang ja PA) lahku ajamine on kahe otsaga asi - ühest küljest muudab asjad natuke selgemaks, aga kui keegi on teinud ise kölarid, kasutades stuudio- vöi PA valjukaid läbisegi hifi omadega, vöimendi on lampidega DIY SET keskmistele-körgetele ning PA-tank subwoofrile ja plaadimängija poest ostetud modimata tükk, siis klassifitseeruks selline süsteem köigi kolme alla korraga... Teema ise aga oleks palju huvitavam, kui siin eksponeeritaks ka selliseid süsteeme, mida just iga päev poeriiulil ei näe - viimasel ajal kipuvad siin tooni andma "4-paari-S90-ja-kolm-radiotehnika-vöimendit-arvutist-juutuubi-müristamas" moodi lahendused. Ise vaatan hea meelega, mida keegi kuskil teinud on (nt. erinevate audiofoorumite show-off ja galerii-teemad) - avardab silmaringi, annab inspiratsiooni ning ideid kuhu poole üldse vöiks edasi liikuda.




            Endale lisandusid hiljuti Revox A722 löppvöim ja B****ngeri analoogaktiivfilter - sain mölemad suht vöileivaraha eest, ja mötlesin, et miks mitte. Eks edaspidi, kui öhtud pimedamaks lähevad ja viitsimist tuleb, saab neid mudida ka (krossil lüütide asemel paremad asjad, vöimul toitelüütide vahetus ja nipet-näpet muudatusi signaali liikumise poole pealt - šveitsi inseneride mötted on selle vöimu loomisel päris käänulisi, kitsaid ja pikki radasid käinud, söna otseses möttes).

            Aktiivfiltrid on igatahes öige lahendus - kesksagedusse tuli detailsust juurde (vähenenud IMD) ja bass muutus täpsemaks (pooli DCR ei riku mängu). Möödetud toas, kölarite tavalisel asukohal ca 70 cm kauguselt; 12 db/okt silumist. Graafiku vertikaalne jaotis on 5 dB - foorumi server muudab pildid vähe kribuks, aga aru saab, mis üldises plaanis toimub.Kukkumise ülalpool 8 kHz kompenseerib EQ digitaaldomeenis.
            Click image for larger version

Name:	active_270_phase.jpg
Views:	2
Size:	20,5 KB
ID:	865831
            Click image for larger version

Name:	active_270.jpg
Views:	2
Size:	20,7 KB
ID:	865830
            ______________________

            Tõstsin halli teksti põhiteemasse. Scott
            viimati muutis kasutaja Scott; 27 m 2011, 06:14.
            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

            Comment


              #36
              Vs: Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

              Lõpuks hakkab teemasse ka asjakohaseid arvamusi saabuma!

              Mis teemasse puutub, siis see kolmeks (DIY, tehasetoodang ja PA) lahku ajamine on kahe otsaga asi - ühest küljest muudab asjad natuke selgemaks, aga kui keegi on teinud ise kölarid, kasutades stuudio- vöi PA valjukaid läbisegi hifi omadega, vöimendi on lampidega DIY SET keskmistele-körgetele ning PA-tank subwoofrile ja plaadimängija poest ostetud modimata tükk, siis klassifitseeruks selline süsteem köigi kolme alla korraga... Teema ise aga oleks palju huvitavam, kui siin eksponeeritaks ka selliseid süsteeme, mida just iga päev poeriiulil ei näe
              Just selline mõte mõlkus ka minul peas, kuid otsustasin liigitada siiski kirjeldatud arvamuse Huviliste audiosüsteemid Varia alla.IMHO

              Huviliste audiosüsteemid Varia - Hõlmab nii sidumeid DIY ja seeriatoodangust kui ka tööstuslikke täiskomplekte.

              Huviliste audiosüsteemid DIY - Hõlmab ainult kodukootud&mittetööstuslikke väikeseeriaid.

              Audiosüsteemid Pro - ehk siis nagu pealkirigi ütleb - ainult profitehnika(PA,Stuudio jmt)
              Võiks olla lisada ka teema stiilis a la "Audio sandbox" - "Audio liivakast" , kuskohas saaks eksponeerida igatsugu tüüpi S90, RT101,... jne.kilakola , elik siis koht kuhu tõstetakse ülaltoodud teemadesse mittevastavad kooslused.Samuti koht kus algajad esimesi samme audiomaailmas astuvad.IMHO
              Kõik meeldiv tuleb lambist...

              Comment


                #37
                Vs: Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

                Mulle "liivakasti" idee meeldib - hea koht igasugu DIY boomboxidele ja muudele (pool)humoorikatele teostele-katsetustele.
                Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                Comment


                  #38
                  Vs: Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

                  Ehk saab ka siit ideid teemade jaoks.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

                    Ehk võiks hoopis nii liigitada:

                    High-End süsteemid
                    Hi-Fi süsteemid
                    Entry level süsteemid

                    ???
                    "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                    Comment


                      #40
                      Vs: Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

                      Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                      Ehk võiks hoopis nii liigitada:

                      High-End süsteemid
                      Hi-Fi süsteemid
                      Entry level süsteemid

                      ???

                      "Entry level" ??? - algtase???

                      huvitav siinkohal kuhu siis PA tehnika peaks kuuluma?
                      Ma võin mürki võtta selle peale, et palju PA tehnikat on mille tubases kasutamisel on helikvaliteet piisavalt kõrgel tasemel (võimud ei pea punn põhjas higistama) jne...
                      ?
                      -superradical-

                      Comment


                        #41
                        Vs: Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

                        Leian ka, et liigitus high-end; hi-fi ja entry-level on natuke liiga laialivalguv ja määratlematu - möne inimese jaoks on 2000€ vöimendi alles entry-level, teise jaoks on Logitech Z-5500 köllid üüber-high-end. Ja kuhu liigitada nt. DIY kölarid, milles kasutusel samad 50€ valjukad, mis nii möneski 2000€ kölaripaaris? Vöi siis DIY vöimendi, mis kasutab samu 5€ transse, 5-sendiseid takke ja 50-sendiseid kondesid, mis on ka 2000€ firmamärgiga vöimendis?
                        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                        Comment


                          #42
                          Vs: Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

                          OK, täiendaks siis natuke:

                          High-End süsteemid
                          Hi-Fi süsteemid
                          Entry level süsteemid
                          PA süsteemid
                          DIY süsteemid
                          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                          Comment


                            #43
                            Vs: Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

                            Mõtted on küll toredad, aga kuidas see välja hakkaks nägema? Audio foorumi all peab uute teemade lugemiseks kõigepealt pool lehekülge allapoole kerima. Lisaks omaksid antud teemad ise ainult pool lehekülge jutumaterjali. Hetkel kõik koos mahub ka kõik kolme lehekülje sisse.Kõige inimlikum oleks minumeelest lihtsalt teema pealkiri muuta ''Foorumlaste süsteemid'' ja kogu muusika. Muidugi võiks esimene postitus teemas siis olla ka, et postitada ainult korralikuma ülevaatega süsteemid, ehk siis väike jutt, pildid ja ehk isegi mõni võrdlus. Juhul kui mõni teine foorumlane teise mehe süsteemi kuulamas käinud on, võiks anda vabad käed ka süsteemide kommenteerimiseks. Ilma kuulamata ei tasuks ülearu loba teemas ajada. Eks inimene ise tunneb, et kui keegi tema süsteemi kuulama tulla ei taha, aga sellegipoolest on vaja seda hirmsasti eksponeerida ja saada vastukaja, võib ta ju igakell selle jaoks eraldi teema teha.Sellised on siis minu mõtted.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

                              Esmalt postitatud Mr.Zoxley poolt Vaata postitust
                              Mõtted on küll toredad, aga kuidas see välja hakkaks nägema? Audio foorumi all peab uute teemade lugemiseks kõigepealt pool lehekülge allapoole kerima. Lisaks omaksid antud teemad ise ainult pool lehekülge jutumaterjali. Hetkel kõik koos mahub ka kõik kolme lehekülje sisse.
                              Siinkohal ongi hea meelde tuletada, et jutt ei käi alafoorumite tekitamisest, vaid stickyteema sisust. Kuna see on pidevalt silma all, on selle sisule veidi rangemad nõuded.

                              Sellega ei tahaks nõus olla, et pool lehekülge alla peab kerima, kuna audiofoorumis on ainult kaks esiotsas püsivat teemat.

                              Et mitmel korral on kõlanud soov diskussiooni tekitanud teema nime muutmiseks, siis nii ka teeme. Kuna helisüsteemide komplekteerimisvõimalusi on palju ja need osaliselt kattuvad, pole segaduste ja liigse leheruumi võtmise tõttu otstarbekas kõigile kleepuvaid teemasid teha. Igale laiemat huvi äratavale kooslusele ja selle saamisloole pühendab, nagu praegugi, eraldi teema.

                              Kuna uusi teemasid tuleb peale ja vanemad vajuvad tahapoole väärimatult unustusse, panen arutlusele juba eelpool öeldud mõtte, et teha uus kleepuv teema, kuhu kasutaja postitab lakooniliselt olemasoleva või ehitatava helisüsteemi komponentide nimed, klassi, liigituse jms, kas ostetud või isetehtud (või mõlemat) ja lingi oma teemale. Omavaheline sisuline arutelu oleks teemas keelatud. Sellisena toimiks see omamoodi ülevaatliku sisukorrana. Moderaatoritele jääks õigus otsustada, kas postituses lingitud oma teema on piisavalt sisukas olemaks selles nimekirjas. Kui helisüsteemis toimub muutuseid ja täiendusi, mis võiks kajastuda ka kleepuvas teemas, siis lisada soov koos muutmist vajava postituse tsiteeringuga nimekirja lõppu, kust moderaator selle õigesse kohta liigutab.
                              viimati muutis kasutaja Scott; 28 m 2011, 06:22.
                              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                              ATiP1pN4XeM

                              Comment


                                #45
                                Vs: Teema "Tegijate süsteemid" arutelu

                                Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                                on pidevalt silma all, on selle sisule veidi rangemad nõuded.
                                Sellega ei tahaks nõus olla, et pool lehekülge alla peab kerima,
                                kuna audiofoorumis on ainult kaks esiotsas püsivat teemat.
                                Kas poleks mõistlik lasta KASUTAJAL otsustada mis tal ekraanil on.
                                Täpselt sama moodi nagu kõige üldisemas valikus on paremal "linnuke" mis kogu valiku sulgeb.
                                Sama võiks olla ka teemade juures.
                                Isegi rohkem, võiks olla võimalus et antud teemat sellele vaatajale enam hoopiski ei näidata.
                                Ja päris päisest saaks vajadusel näitamiskeelu maha võtta.

                                Seega, igale oma. Vastavalt vajadusele.

                                Kui moderaatorid tunnevad et neil midagi teha pole ja elu on hirmus igav
                                siis võiks nad iga kirjutise juurde lisada kümmekond hinnangut.
                                Küsimus, Selgitus, Lahendus, Teoreetiline põhjendus, Irvitus, Arutlus, ..... jne
                                Võtmed oleks siis otsingul valitavad.

                                Ka kasutajad võiksid saada anda täpsema hinnangu teemale.

                                Siis paistab ära kuipalju on uskujaid et elekter sõltub magnetpooluste märgist ja
                                Maakera peatumine on otsustatud asi.

                                Comment

                                Working...
                                X