Teade

Collapse
No announcement yet.

Audio transmitteri ehitamine(juhtmeta audio)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Audio transmitteri ehitamine(juhtmeta audio)

    Tervist.

    Tahaks ehitada sellist asja,mis võimaldaks audiot juhtmeta edastada üks 20 m. piires ja seda kas siis kõige tavalisemasse raadiosse või võib ka eraldi vastuvõtja skeemiga.Pmst. peaks olema alternatiiviks Trusti (video)audio transmitterile(poes 1000.-) või juhtmeta kõrvaklappidele.

    Iga skeemi või näpunäite-nõuande eest tänulik

    #2
    Kas tahad koos pildiga. Mina olen saatnud heli/videot kasutades videomaki kõrgsagedusmuundurit. Mõlemale poole toa detsiantennid otsa (vist kõlbavad isegi traadid) ja arvutist pilt 10 meetri kaugusele telekasse läbi seina koos värvidega, heli kahjuks mono
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Jah, sellisest asjast oleks ise ka huvitatud. Mäletan et kunagi oli telekamängul mingi ilma juhtmeta variant traadist antennidega- üks telekale ja teine mängukonsoolile, igati naljakas asi oli , vanada ajad
      BassZone

      Comment


        #4
        Kas tahad koos pildiga. Mina olen saatnud heli/videot kasutades videomaki kõrgsagedusmuundurit. Mõlemale poole toa detsiantennid otsa (vist kõlbavad isegi traadid) ja arvutist pilt 10 meetri kaugusele telekasse läbi seina koos värvidega, heli kahjuks mono
        Tegelikult on mul pildi jaoks juba vidin olemas ja töötab.Aga räägi lähemalt?Kui väga keeruline ei ole,siis miks mitte pildiga eraldi skeem.Lihtsalt mõtlesin,et minu mäletamist mööda nagu nägin kusagil üsna lihtsat skeemi audio edastamiseks ca 10 m. piires,aga ei leia ülesse enam.

        Comment


          #5
          No mina ühendan arvuti heli/video väljundi videomaki scart sisendiga ja RF out- otsa ühendan ühe veneaegse detsiantenni-antenn passiivantenn peaks ju pööratav olema. Siis ühendan teise antenni teleka antennisisendisse ja..
          Ennem on muidugi vaja valida see kanal,kus eetris midagi ei tule ;D
          Kunagi tahtsin 40 elemendiliste Yagidega proovida, kaugele võtab,aga asi jäi katki kuna mul pold võimalik tehnikaga nii kaugele minna. Usun et isegi mõnisada meetrit võib häid ja suunatud antenn kasutades saada.
          Seda ideed saab kasutada juhul,kui on olemas videomakk või siis mingi doonormakk,kust saaks selle modulaatori välja koukida
          Ahjaa asja vooruseks/puuduseks on see, et ka naabrid võivad suurepärasest filmiõhtust osa saada.

          p.s loodan, et sideamet oma bussiga nüüd mulle akna alla ei sõida, a kust nemad teavad otsida ja juhul kui ma midagi ei sega ???
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Jah, sellisest asjast oleks ise ka huvitatud. Mäletan et kunagi oli telekamängul mingi ilma juhtmeta variant traadist antennidega- üks telekale ja teine mängukonsoolile, igati naljakas asi oli , vanada ajad
            Olid jah ajad . Traadijupp telekale taha ja võis nautida seda, kuidas naabripoiss mängis.
            A minuteada saaks ka nendest ju vajadusel modulaatori välja koukida
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Pole doonormakki.. :-[

              Otsiks seda audio edastaja skeemi-võimalust vist ikkagi edasi..

              Comment


                #8
                Ülesse leidsin:

                http://www.scitoys.com/scitoys/scitoys/rad...ransmitter.html

                Comment


                  #9
                  kasutaks FM-i ära äkki :
                  googlesse FM transmitter või FMreceiver toksida ja skeeme tuleb lademeis
                  KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                  t-linespeakers.org

                  Comment


                    #10
                    Mis seal vahet on,kui AM niikuinii raadiotel kasutada saab.Skeem on ju lihtne ja AM lainealal ei teki ka ohtu mingi jaamaga kokku põrkuda.Ainus asi,mis mulle veidi muret teeb on see 9v.Kas mingi lihtsa nippega saab 12v adapterist 9v välja võluda?

                    Comment


                      #11
                      Mis seal vahet on,kui AM niikuinii raadiotel kasutada saab.Skeem on ju lihtne ja AM lainealal ei teki ka ohtu mingi jaamaga kokku põrkuda.Ainus asi,mis mulle veidi muret teeb on see 9v.Kas mingi lihtsa nippega saab 12v adapterist 9v välja võluda?
                      mingi pinge regulaator? need vist ju ei maksa palju ja tahavd vist ainult 2 välist takki ja paari kondet ???
                      http://www.alldatasheet.com/

                      Comment


                        #12
                        Mis seal vahet on,kui AM niikuinii raadiotel kasutada saab.Skeem on ju lihtne ja AM lainealal ei teki ka ohtu mingi jaamaga kokku põrkuda.Ainus asi,mis mulle veidi muret teeb on see 9v.Kas mingi lihtsa nippega saab 12v adapterist 9v välja võluda?
                        Sellele skeemile võid 12 volti peale ka uhada, ei usu, et see halvast mõjub, ainult filtreeri enne ära, muidu kuuled võrgumüra.
                        p.s 1Mhz kvartsiga am saatja tegemine oli(on) endalgi plaanis.
                        hea omadus- väga stabiilne ja kui helikvaliteeti taga ei aja siis päris hea - teleka heli kuulamine näiteks
                        tegelt on need diy fm saatjad kah väga niru kvaliteediga ja tunduvalt ebastabiilsemad
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          to Martinj: Äkki juhendad,kuidas filtreerida?Ma päris sada % seda asja ei jaga :-[

                          Comment


                            #14
                            ma ei saand aru mis seda saatma hakkas et see oli nagu kõlari poolne osa seal lingil

                            Comment


                              #15
                              to Martinj: Äkki juhendad,kuidas filtreerida?Ma päris sada % seda asja ei jaga :-[
                              Piisab lihtsast rc filtrist. Toiteploki plussi ja tarbija vahele ühendad takisti . Kuna Su skeemis voolud väikesed ,siis umbes 100 oomi piisab. Tarbijaga ühendad paralleelsest aga u 100uF konde, nii et + jääks plussipoole ja miinus miinusepoole ja igaks juhuks veel sellega paralleeli 0,47uF konde.
                              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                              Comment

                              Working...
                              X