Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

    Oman sellist süsteemi:
    1. Yamaha RX-V420RDS - ehk u 10a vana keskotsa ressiiver, igasugu kodukino träna jms mittevajalikku ka peal
    2.Yamaha NX-E100 - ei oska asjalikult kommenteerida, internet ka ei aidanud, yamaha vanema tüübi riiulikõlarid, vist pianocrafti seeria
    3. Muusikamängija on arvuti
    4. Muusika siis erinevates lossless (flac, ape) formaatides (kuulan igasugu rahulikku vokaaliga mussi, nt lemmikplaadid on best of audiophile voices seeriatest).
    5. Väline helikaart, DAC on: Lexicon Alpha.
    6. Sisendkaabel analoog, Thomannist üks korralikumaid,mis tellida sai. Kõlaritesse läheb OK vaskkaabel.

    Mis võiks olla esimene sellest nimekirjast, mis suuremaid muusikaelamusi piirab? Mis teine? Kui nii üldse saab küsida või sellele vastata...

    #2
    Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

    Mina alustaks vöimendist. See 420 tundub pigem alumise kui keskmise otsa ress. Ja isiklikult vaataksin stuudiovöimendeid (Crest, Crown, ART, QSC, MC2) - eelvöimendi osa sul Lexiconiga nagunii vaja ei lähe ja saad kasutada balansseeritud ühendusi. Seejärel kölarid.
    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

    Comment


      #3
      Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

      Teine variant on alustada kõlaritest, osta nii head ja kallid kui südametunnistus vähegi lubab aga enne ostmist tuleb neid kindlasti korralikult valida ja kuulata omas kuulamisruumis. Siis kuula ja mõtle mida edasi teha. Ilmselt peaks võim olema järgmine vahetus.

      Comment


        #4
        Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

        Ok, ainult lõppvõimendi peale mõtlesin ise ka. Mis stuudiovõimendite eripära on? Ise natuke lugesin üldisemalt headest võimenditest, sain aru, et igasugu NADid, Marantzid ja Rotelid on hää teema ja mõned aasia tooted ka.

        Ehk kõlareid lihtsalt töökorrakuulamise, review ja mudeli järgi osta ei tohiks? Pigem küsida varianti kuulata oma süsteemis? Nt kui on kas või võtta korralikud Linn Index Mk II, siis enne tuleks ikkagi kuulata, kas on hea?

        Samas kõlarid ja võimendi peavad ka sobima? Kumb siis enne osta ? Või siis leida kusagilt second hand pood ja minna kuulata erinevaid kombinatsioone?

        Comment


          #5
          Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

          Mina isiklikult alustaks kõlaritest sest need muudavad heli kõige rohkem. See kas kõlareid lihtsalt töökorrakuulamise, review ja mudeli järgi osta, sõltub sinu finantsiga riskmise võimekusest, kui ostetud kõlarid pole väga sobivad sinu ruumiga, kaotad alati raha ja ka aega. Samas on inimesi kes tahava kõlari sobivuse selgeks saamiseks neid kuulata kuude kaupa ja siis polegi mud varianti kui lihtsalt osta ja kui ei sobi siis maha müüa.
          Kõlari ja võimendi mitte sobimine on natuke nagu pseudoprobleem, kui jutt käib tänapäevastest transistor võimenditest NAD, Marantz, Rotel klassist. Võimendi ei pruugi sobida sinu maitsega aga see pole kõlaritega mitte sobimine. Muidugi alati mängib mõni võim paremine konkreetsete kõlaritega kui teine aga see on juba peenike optimeerimine ja seal peab hakkama juuksekarve lõhki ajama.

          Comment


            #6
            Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

            Võtan plaani vahetada välja mõlemad, enne selle, kumma varem leiab. Eelarve on säästlik, painduv, 200-400 EUR.

            Võimenditega on valiku tegemine kergelt lihtsam, sest brandid välja toodud, tootjaid vähem.

            Kõlarite osas olen googeldanud, kuidas second hand high end (kui mu eelarve üldse lubab seda high end siia kirjutada) kõlareid osta - kõik baseerub ruumile, eelarvele, kuulamisele.

            Kas kuidagi teisit ka veel saab, nt alustades mõnedest brandidest, mille nime kuulutuseportaalis nägemisel väike pirn peas sähviks, et see võib olla hää asi?

            Comment


              #7
              Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

              Linn Index 2 on päris mõnusasti kuulatavad kõlarid, pruukisin neid aastajagu aega. Maaväristajad ei ole, aga kui see pole prioriteediks, siis hea hinna korral soovitatav kindlasti. Ostes tuleb vaid kriitiliselt kuulata, sest neid toodeti oma 20 aastat tagasi.
              Uutest kõlaritest võib vaadata Wharfedale'i, hinna ja kvaliteedi suhe on kenasti paigas ostja kasuks.
              pliidid,ahjud,elektripliidid,gaasipliidid,int ahjud,pliidiplaadid,int pliidiplaadid,integreeritav ahi

              Diamond 10 seeria on tänu edevamale välimusele mõnevõrra kallim.

              Comment


                #8
                Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

                eelarve üpris säästukas jah. Sellega suurt edasiminekut suht raske teha kui just iseehitaja pole.

                Comment


                  #9
                  Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

                  Kas ruumi kirjelduse järgi vähemalt sobivad valjuhääldid välja valida on võimalik? erinevate kastilahenduste, mahtude, häälestussageduste, filtrite jne asjadega saab ju väga laialt mängida suht väikese raha eest, kui asi paigas ja tundub et paremaks minna enam ei saa siis kas proovid veel miskit või viimistled lõpuni ja naudid.

                  Ma ei ei ole audiofiil ja ei tea su mudelite kohta midagi kuid mitte midagi teadmata panustaks kogu võimaliku summa kõlaritesse, küll kunagi tekib kõbinat juurde, et muid asju vahetada

                  Ribade arvu või lairiba osas oled kindlasti oma otsuse teinud? kui veel kahtled siis käiks ja kuulaks kus vähegi võimalik ja kui miski meeldib siis proovi seal ka oma võimendit kuulata.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

                    Esmalt tänan asjalike vastuste eest!

                    Olen küll high end osas algaja, aga see on praegu prioriteet ja võin ka praegu osta kallid kõlarid ja kunagi palju hiljem sama kalli võimendi. Tasapisi ikka jõuan eesmärgini.

                    Iseehitaja elektroonika poolelt pole, kõlareid ja puidust igast träna ehitanud küllaga, vahendid olemas. Eksperimenteerimiseks, isearvutamiseks pole aega ja raha, kui kindlalt toimiv kvaliteetne kombinatsioon informatsioonina ja koos filtriga saadaval on, siis ehitamine on tehniliselt väga väike asi. Ehk kui keegi teadja ütleb, et tal on mulle head informatsiooni ja nõu anda, siis saame tänu osas kokkuleppele. Võin teha kui saan ettekirjutuste järgi tehes odavamalt vähemasti sama hea asja kui nt järelturult korralikud (ehk a'la 100-200 EURised) second hand kõlarid.

                    Wharfedale pole tõesti kallis. Samas lugesin, et kui kõlar just katki pole, siis kasutatuna nad isegi tiba paremad. Ilmselt see pole absoluutsena mõeldud, aga nii lugesin.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

                      Alusta ikka allikast ja osta omale CD-mängija.
                      "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                      Comment


                        #12
                        Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

                        Mida ta selle CD-mängijaga teeks? Jääks kinni 16bit/44,1kHz formaati... mis on reaalselt aastaks 2013 küll juba niru soovitus. Kui panustada korraliku arvuti interfeisi peale, siis kasutades lahtisidestatud SPDIF või USB ühendusi oleks nn Source kindlalt parem kui lihtviisiline CD-mängija. Rääkimata formaatide küllusest.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #13
                          Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

                          Esmalt postitatud p2rt poolt Vaata postitust
                          Ok, ainult lõppvõimendi peale mõtlesin ise ka. Mis stuudiovõimendite eripära on?
                          Vähem auru (=raha) tollipaksusest harjatud alumiiniumist esipaneeli peale, standardsetes räkimöötudes korpused, balansseeritud sisendid isegi köige odavamatel, Speakon kölariühendused, sildamisvöimalus, klippimisindikaatorid, toroidtrafod isegi 100€ hinnaklassis, väljundvöimsus reeglina 100+ W kanalisse (vs. 40..50 tavalisel "hifi"-vöimul*). Skeemilahendused on üldiselt samad kui korralikel "hifi"-vöimudel.

                          *"Hifi" kirjutan jutumärkides, sest audiosnoobidel on sageli arvamus, et profitehnika ei saa mitte kuidagi olla "hifi", kuna seal puudub see maagia, mida "hifi" seadmete valmistamisel teadupärast kasutatakse. Andmata endile aru, et tegelikult on köik need meeletult head plaadid, mida audiosnoobid kuulavad, kunagi just nende mitte-"hifi" seadmete abil valmis tehtud.
                          Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                          Comment


                            #14
                            Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

                            Esmalt postitatud tehnofriik poolt Vaata postitust
                            Vähem auru (=raha) tollipaksusest harjatud alumiiniumist esipaneeli peale, standardsetes räkimöötudes korpused, balansseeritud sisendid isegi köige odavamatel, Speakon kölariühendused, sildamisvöimalus, klippimisindikaatorid, toroidtrafod isegi 100€ hinnaklassis, väljundvöimsus reeglina 100+ W kanalisse (vs. 40..50 tavalisel "hifi"-vöimul*). Skeemilahendused on üldiselt samad kui korralikel "hifi"-vöimudel.

                            *"Hifi" kirjutan jutumärkides, sest audiosnoobidel on sageli arvamus, et profitehnika ei saa mitte kuidagi olla "hifi", kuna seal puudub see maagia, mida "hifi" seadmete valmistamisel teadupärast kasutatakse. Andmata endile aru, et tegelikult on köik need meeletult head plaadid, mida audiosnoobid kuulavad, kunagi just nende mitte-"hifi" seadmete abil valmis tehtud.
                            Too mõni konkreetne näide ka palun, koos skeemiga, et saaksin ise veenduda, et skeemilahendused samad.
                            Milliseid võimendeid oled läbi proovinud, et jõudsid järelduseni, et ala 100€ nn "studio" võim on kodu võimenditest parem?
                            Jutt stiilis, et 100+W võim on parem, kui 40...50W on naeruväärne.
                            viimati muutis kasutaja Rom; 29 m 2012, 18:12.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Minu süsteem, tahaks uuendada kvaliteetsemaks, millest alustada?

                              OT kuid intrigeeriv, kuidas "audiosnoobid" muudkui korralike inimeste varvastel tallavad

                              Comment

                              Working...
                              X