Teade

Collapse
No announcement yet.

Dsd

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Dsd

    Viisin CD vs CDR/HDD/flash suunda hoidva arutluse üle teemasse - http://www.elfafoorum.eu/threads/342...ngimisel/page9
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #47
      Vs: Dsd

      Jäi silma üks nupp AKM-i uuest DSD toega DAC-ist.
      (12/22/14- Updated with information from AKM support engineers -see register section) It has been a long time semiconductor houses invested in a flagship product. Wolfson announced the WM8471 in 20…
      Toidan trolle!

      Comment


        #48
        Vs: Dsd

        See on hea link, kus on küll mõned ebatäpsused võrdlusandmetes kuid ei midagi hullu. WM8741 nimelt suudab töötada ka 32bit ja 384kHz signaaliga juhul kui oversampling tehakse 8x. Aga mis on veel hea, tuuakse välja et ESS kivid teevad DSD PCMiks, see on põhjus miks ma endale sellise kiviga asja ei taha ja teistele soovitama ka ei kipu.
        AK4490 ise on aga mul kuulmata, kuigi tean milles teda esineb.
        ---
        Veebruaris sai räägitud Live kontserdist mis kantakse üle DSD128 kujul. See algab veidi rohkem kui nädala pärast, kahjuks on selgunud mõned faktid mis pole väga optimistlikud. Nimelt mõned päevad tagasi väljastas Korg vajaliku streamingsofti mis võimaldab üritust kuulata ja piiratud aja jooksul seda ka tagantjärgi (On-demand stream). Probleem on selles et soft on piiratud ainult Korgi ja Sony teatud mudelitega, seega enamik DSD võimelisi asju jäävad kõrvale. Testisin ise softi Amaneroga, softile teda poleks nagu olemaski, valikusse ta ei ilmu ning "Dac is not connected". Näiks nagu üritaks Sony ja Korg taas mingit suletud klubi korraldada nagu Sony tegi SACD aegadel.
        viimati muutis kasutaja OSX; 29 m 2015, 21:58. Põhjus: lisa
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #49
          Vs: Dsd

          Kas see Korgi soft on kuidagi legaalselt igale mehele kätte saadav? Mul ka nüüd Amanero olemas, kuigi kasutan ainul PC platformi.

          Comment


            #50
            Vs: Dsd

            Mis seal imelikku, kui Korg lubab vastavalt lepingule kasutata ainult kas enda või Sony seadmeid. Audioga on ju läinud üldse nii nagu suurkorporatsioonid seda ei sooviks. Videoga on lood ju pisut hullemad. Ma ise videost suurt lugu ei pea, kuid olen siiski tähele pannud, et seal on kohati päris räige värk, näiteks HDMI andmete krüpteerimine, optiliste formaatide krüpteerimine, online video krüpteerimine, koodekite ühildumatus, ilmselt veel midagi. DRM ongi ju peaasjalikult kasutuses enamasti videoformaatide jaoks, ka html5 standardisse taheti DRM-i sisse tuua, mis muudaks enamus suuremaid videoportaale kasutatavaks ainult teatud plugina olemasolul - see kõik ju ainult filmitööstuse niiöelda kaitseks. Pole ime, et suured audiotööstused unistaks krüpteeritud audio liidestest ning muust säärasest vendor lock-in kraamist. Kvaliteetne audio hakkas enamasti levima ju FLAC formaadis, millele arendajad ei luba DRM tuge külge pookida, vastasel juhul on tegemist litsentsi rikkumisega ning tuleb luua fork, mida pole õnneks tehtud. DSD on tegelikult kaa lock-in hõnguga, kuna temaga on suht raske ümber käija. Tarkvaraliselt on teda võimatu töödelda, samuti puuduvad kättesaadavad tarkvaralised salvestusvahendid laiatarbe kasutuseks jne.

            Comment


              #51
              Vs: Dsd

              Korgi softi link - http://dsd.st/en/ aga Amanero omanikule on sellest ainult niipalju abi et saab näha kontserdi ajakava .

              Kui hästi läheb, siis ehk õnnestub mul ürituse ajaks saad üks Korgi DAC ning ehk jõuan enne talle ehitada SDIF3 väljundi, vast saab siis ära salvestada.
              Aga vara lubada veel.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #52
                Vs: Dsd

                Amanerot kuidagi Korgiks ei saa emuleerida?

                Comment


                  #53
                  Vs: Dsd

                  Jaah ma ka mõtlesin seda aga vist nii lihtsalt ei saa paraku, tähendab nii kiirest lihtsalt ei tule välja. Selleks on vaja reaalse Korgi või Sony raua HW IDd emuleerida ja Amanero firmwaresse sättida. Originaalis on Korg Cypress'i kivil tehtud, nii et juba Cy ja Amanero FW erinevuste uurimine võtaks mõnusalt aega. Kui oleks n.ö. "eetris" mingi pidev teenus, oleks nähtavasti juba leidunud keegi kes selle ära tegi. Praegu on aga PrimeSeat'i reliis nii meeldivalt ajastatud et eriti aega ei ole ja samas lihtsalt testida ikka jõuab nende kolme looga mis on-demand listis üleval on. Et üritus praegu tundub et on ühekordne, siis on "modifitseerimine" ka teisejärguline neile kes seda valdavad.
                  viimati muutis kasutaja OSX; 01 m 2015, 14:14. Põhjus: faktiparandus
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #54
                    Vs: Dsd

                    Nüüdseks on see maraton läbitud. Järeldusi saan ilmselt veel mõnda aega teha aga mõned kiiremad on niisugused: formaat ületab hetkel analoogtehnika pakutava. Ja mis eriti huvitav tundus - kui DSD reaalne helinivoo on äärmiselt madal, ei hakka see siiski kuidagi moonutama vaid lihtsalt, ongi vaikne. See avaldus ootamatult, kuna kasutusel oli analoogpult, siis vaheaegadel tõmmati Master Out maha, kuid ühe kanali regulaator laskis kuigipalju siiski läbi ning kui esinejad vaheajal tegid proove, kostsid need õrnalt siiski läbi ning kui helitugevus maksimaalseks keerata - olid proovid kuulda. Selliselt oli keskmine nivoo tublisti alla -60dB kuid tüüpilist PCMiga liituvat moonutust nii madalalt nivoolt ei tajunud sugugi. Nivool +6dB peetakse DSD moonutusi suurimateks, ma olen arvamusel et samuti on vaikseimas otsas. See aga annab võimaluse "puhtamalt" esitada palju laiemas dünaamikavahemikus.
                    Kokkuvõtvalt olid muljed positiivsed, mõned linnukesed jäid vältimatute asjaolude taha pidama, nagu näiteks ruumi sundventilatsioon mis oli natuke nagu liiga hästi kuulda...
                    Järgmisel nädalavahetusel on kavas Berliini Filharmoonikud, seekord esinevad nad enda oma saalis. See on veel selline kontsert kus dirigendiks on Sir Simon Rattle, kes lahkub sel aastal BFO juurest.

                    Pilt saalist kus kontserdid toimusid, kokku 649 istekohta.
                    Click image for larger version

Name:	sq32.jpg
Views:	1
Size:	153,6 KB
ID:	869027
                    viimati muutis kasutaja OSX; 05 m 2015, 23:03.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #55
                      Vs: Dsd

                      Üks DSD mängija ja streamer Hiinast. Consonance Figaro 32/192 STREAMER/DAC. Mida sellest arvata?
                      Kasutusjuhend ka tootja lehelt. Lisaks veel DSD pleiereid
                      viimati muutis kasutaja Sully; 14 m 2015, 14:59.

                      Comment


                        #56
                        Vs: Dsd

                        Kapoti alla ei näe, kuid lähtudes hinnast ei arva midagi, sest tuntud tegijate (ja teada asjadest tehtud) sarnased asjad maksavad jämedalt poole vähem. Puudub ka lossless DST tugi, ODD võimalus läbi USB näib olema kuid juhend ei märgi võimalust esitada selliselt DSD Audio plaate. USB sisend võib korralik olla, kas Amanero või X-Mos tehtud ilmselt. Mis loom aga DAC on, ei ole 10 minutiga aimu saanud.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #57
                          Vs: Dsd

                          Taas siis tulekul DSD-Live, seekord jälle Jaapanist. https://www.facebook.com/permalink.p...51970288247693
                          Minust jääb seekord see asi kõrvale sest mul pole Korgi või Sony varnast võtta ja sõpru kah kiusama ei hakka küsimisega, olgu neil ka hea päev .
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #58
                            Vs: Dsd

                            Ega ei tea kas Amanerot keegi ei ole sobivaks tuuninud selle kuulamiseks?

                            Comment


                              #59
                              Vs: Dsd

                              Kahjuks mulle teada pole...

                              Ausalt öeldes on seegi kontsert natukene üllatus, sest ega kevadel eriti aimu ei antud et nad veel midagi katsetavad.

                              Kui ma kevadel pärast seda testperioodi asja üle järele mõtlesin, siis tekkis mul arvamine et tegelikult sellise mahuga striimide levitamiseks sobiks hästi satelliittranslatsioon, lisaks mahuks sinna ka HD ja/või UHD video kõrvale soovi korral. Lihtsalt tuunerid peaksid suutma läbi SPDIF väljundi 176,4kHz välja anda ning DAC peab oskama DoP'i harutada läbi SPDIF sisendi (või hoopis läbi LAN'i). Mul on üks idee kuidas katsetada Amanerot sarnases rollis ka, aga pole mahti saanud veel ära proovida.
                              viimati muutis kasutaja OSX; 16 m 2015, 16:30. Põhjus: typo
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                #60
                                Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

                                See lõim sobib siia rohkem...

                                Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                                See teema hakkab jõudma sinna punkti, kus mõnes teises teemas on hakatud skandeerima "proovikuulamine, proovikuulamine". Huvitav, kas kusagil pealinna kandis on ligipääs setupile, kus n potentsiaalset huvilist seda edukalt teha saaks?
                                München, @BMW World, reedel, 6. mail toimub kevadfestivali raames DSD512 kuulamine, kui on lubanud tulla Jared Sacks ja Jonas Sacks Channel Classic/nativeDSD.com'ist, Jussi Laako Soomest, Eno Vandermeer ja Rob Darling ROON'ist, Lawrence Dickie Vivid Audiost - tema loodud kõlaritega Vivid Giya G1 toimub kuulamine. Ettevõtjatest on lubanud veel olla kohal Albedo Loudspeakers, Sablon Audio, Genesis Loudspeakers, Rutherford Audio. Ajakirjad ja -kirjanikud väljaannetest: Audiostream, Stereophile, 6moons, Mono and Stereo, Positive Feedback ja HiFi Statement.

                                Tehnikast ka, kõlarid sai juba mainitud, lisaks veel T+A PDP-3000HV SACD player ja T+A DAC 8 DSD (mulle see meeldib ). Peale selle tuleb PC baasil Sound Galleries Music Server, mis jooksutab ROON ja HQ Player softi (mis teevad reaalajas konversiooni DSD512 kujule).

                                Võimenduseks tulevad monoplokid värskelt alustavalt firmalt Taiko Audio (esindaja Emilie Bok), kes teeb oma debüüdi seal. Kaabeldus tuleb firmalt Sablon Audio.

                                Kuulamisruumi mõõtmed: 12 m x 13 m x 4.75 m

                                There is a walk in public listening time from 2 pm to 6 pm.
                                viimati muutis kasutaja OSX; 01 m 2016, 23:24.
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X