Teade

Collapse
No announcement yet.

Dsd

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Dsd

    Mitte eriti aga veel suht hiljuti sai seda ainult PS3-ga teha.
    Teemasse ka: nii on nagu numbrid näitavada aga kuskil peab seal mingi konks olema, kuna signaal on sisuliselt sama ja SNR*riba on ka sisuliselt sama, siis peaks ka andmemaht olema sama või väga lähedane sõltumata formaadi tüübist.

    Üks väike küsimus tekkis, kas võrdlus on tehtud nii, et algsest DSD failist on konverditud PCM või algsest PCM-ist on tehtud DSD? Kui mõlemat pidi koverteerimisi teha, on siis mahud samad?
    viimati muutis kasutaja moi; 20 m 2016, 16:51.

    Comment


      Vs: Dsd

      Algsest DSD failist pärit. Kui mõlemat pidi teha siis on resultaat sama, vähemalt koht peale koma seisuga. Ehk siis tehes 24/192 DSD'ks, on tulemus taas 467,7MB.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        Vs: Dsd

        Kui PCM ja DSD on pakkimata, siis nende andmemaht ei sõltu materjalist. DSD 64 on andmemahult lähedane PCM 192-ele.

        Comment


          Vs: Dsd

          Vaata postitust 103, kui lähedane ta on...
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Vs: Dsd

            Njah, panin metsa 24/96 on DSD 64 ikka lähemal.
            viimati muutis kasutaja Vinyylimees; 20 m 2016, 21:58.

            Comment


              Vs: Dsd

              Umbes sarnane mõte tekkis ka mul.
              See SNR*ribalaiuse joonis on ilmselt väga umbkaudne (eriti DSD osas). Lisaks peaks infomahu pindala järgi hindamiseks sageduse telg olema lineaarne, mis veel omakorda kaarte segab.
              Üks küsimus tekkis veel: Kui suur on vaikusega 24/192 wav fail ja kui suur vaikusega DSD64 dff fail?

              Comment


                Vs: Dsd

                Nagu Vinyylimees juba ütles, pakkimata kujul ei sõltu andmemaht materjalist.

                Et see kindel oleks, tegin ka katse kus eilse faili muutsin editoris identse pikkusega digitaalseks vaikuseks ning tulemused on teie ees:
                Click image for larger version

Name:	Screen shot 2016-12-21 at 12.15.47 PM.png
Views:	1
Size:	65,5 KB
ID:	869818
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Vs: Dsd

                  Ma olen jupikese C koodi suutnud kirjutada, mis suudab juba vaikusega wav faili genereerida vastavalt etteantud parameetritele. DSD failidega on ka plaanis katsetada.

                  Wav faili andmemahu saab arvutada valemiga (sämplimissagedus * (bitisügavus / 8)) * kanalite arv = andmemaht (baiti sekundis)

                  (192000 * (24 / 8) * 2 = 1152000 baiti/s = 1152 kilobaiti/s = 1,152 megabaiti/s

                  minutilise wav faili pikkus on seega 1,152mb * 60 = 69,12mb. Lõplikule vastusele lisandub faili päise maht 44 baiti - http://soundfile.sapp.org/doc/WaveFormat/

                  Ilmselt on DSD andmemahu arvutamine üsnagi sama, ära jääb bitisügavuse osa, sest see on 1.

                  Proovin... DSD 64 - sämplimissagedus * kanalite arv = andmemaht bitti sekundis - (48000 * 64) * 2 = 6144000 bitti/s = 768000 baiti/s = 768kb/s

                  Minutilise DSD 64 faili pikkus on 768kb/s * 60 = 46,08mb + faili päise suurus

                  DSD 128 - ((48000 * 128) * 2) / 8 = 1536000 baiti/s = 1,536 mb/s edasi 1,536 * 60 = 92,16mb + faili päise suurus

                  Kui PCM oleks 192/16 annaks andmemaht täpselt DSD 64 oma välja.

                  Arvutamisel on kasutatud teisendamist 1000 baiti = 1 kilobait sellest tulenevalt erinevad lõplikud mahud kui kasutada varem kasutusel olnud teisendust 1024 baiti = 1 kilobait.

                  Comment


                    Vs: Dsd

                    DSD64 sämplimissagedus on vist ikka 44100*64?
                    Arvutused ei taha hästi OSXi 10 minutiliste failide suurustega kokku minna.
                    viimati muutis kasutaja moi; 21 m 2016, 12:06.

                    Comment


                      Vs: Dsd

                      Minu failid polnud täpselt 10 minutit, täpne aeg on neil 11:02.746.
                      Tegin reaalse katse täpselt minutilise sünteetilise failiga:
                      Click image for larger version

Name:	Screen shot 2016-12-21 at 1.10.49 PM.png
Views:	1
Size:	32,9 KB
ID:	869819
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: Dsd

                        Unustasin mainimata, et andme mahu arvutamise puhul on soovitav kasutada sama sämplimissageduste perekonda. DSD-l on see enamasti 44100 perekond, seega on soovitav PCM 176,4 kHz. Wav-i puhul pikkused klapivad, DSD puhul peab faili spetsifikatsioonist täpsemalt järele uurima, kuidas seal andmed salvestatakse. Võimalik et faili päis annab omajagu juurde, sest minu arvutus väga kaugele ei läinudki.

                        Arvutuste juures mainisin, et arvestada tuleb ka faili päise suurust, mis ka wav faili puhul ei ole konstantne tegelikult.

                        Koma kohtade puhul tuleb silmas pidada seda, et üldjuhul ümardatakse töölaua kekondade üldistes vaadetes faili suurused ühe-kuni kahe koma kohani. KDE töölaua keskonnas näitab minu genereeritud 192/24 waf faili suuruseks 65,9mb ja täpseks pikkuseks 69,120,044, täpne pikkus vastab arvutatule ning on kooskõlas spetsifikatsiooniga, mille lingi eelnevalt postitasin.

                        Click image for larger version

Name:	Screenshot_20161221_134046.jpg
Views:	1
Size:	35,6 KB
ID:	869820
                        viimati muutis kasutaja Vinyylimees; 21 m 2016, 12:41.

                        Comment


                          Vs: Dsd

                          Nüüd tundub kõik klappivat.
                          Ja selle eelneva põhjal julgeks mina ikkag arvata, et probleem ongi just selles väga ebatäpses SNR*ribalaiuse pildis ja DSD pole nii hea kui sealt paistab.

                          Comment


                            Vs: Dsd

                            Vinyylimees, see sagedusgrupp 48k jäi mul eelnenud "kastitäitmise" episoodist. DSD mahud sellest ei muutu valeks, sest algoritm võimaldab seda täpselt teisendada, ilma et väljutaks lõpptulemuses 44k grupist.
                            Edit vastavalt sinu edit'ile: failimahtude vaatlemise juures tuleb ka arvestada et erinevad operatsioonisüsteemid arvestavad andmemahtu erinevalt, numbrid erinevad kuid porpotsioon säilib.

                            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                            Nüüd tundub kõik klappivat.
                            Ja selle eelneva põhjal julgeks mina ikkag arvata, et probleem ongi just selles väga ebatäpses SNR*ribalaiuse pildis ja DSD pole nii hea kui sealt paistab.
                            Nüüd oleks sul sobiv hetk näidata kui halb siis DSD on...
                            viimati muutis kasutaja OSX; 21 m 2016, 13:00.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Vs: Dsd

                              Ma teen ettepaneku võtta kasutusele uus formaat 64 bitine floating point PCM DSD 512 sämplimissagedusega. Siis on kõik osapooled rahul ja heli töötlemine ka lihtne tänu floating point sämplitele.

                              Comment


                                Vs: Dsd

                                Ma ei oska praegu nimetadagi ühtki PCM põhist DAWi mis läheks üle 384kHz. Üks miski vist on aga nime ei mäleta, ja sisendformaadina ei tunne veel ükski editor 64bit float'i. Ma võin eksida muidugi sest pole ka vaja olnud, kui on siis nimetage.
                                Meie foorumis on see üleskutse muidugi suht kurtidele kõrvadele paraku, kuid eks seda vahel käib ka mujal jutust läbi et "mis oleks kui..." .

                                Aga moi on kuidagi järsult entusiasmi kaotanud, kas me ei saagi teada mis DSD'l viga on...?
                                viimati muutis kasutaja OSX; 21 m 2016, 21:51.
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X