Teade

Collapse
No announcement yet.

Dsd

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Dsd

    DSD-l polegi minumeelest viga midagi, vähemalt mina pole veel leidnud midagi. Jah, see heli täistöötlemine ja genereerimine DSD-s, aga kui Jussi avaldab kunagi oma saladuse, siis peaks olema ka see kivi teelt veeretatud.

    DSD sämplimissagedusega PCM-i ei oska ilmselt ükski asi veel avada, Audacity oskab float wavi salvestada ja avada, Ardour on mul ka täitsa olemas, aga pole tollega proovinud veel. Ardour oma sisemiseks kasutamiseks mõeldud wavid salvestab küll floatina. float->int ja vastupidine konversioon ei ole muuseas kaduteta.

    Comment


      Vs: Dsd

      Kas Audacity oskab tegeleda 64bit float'iga? 32bit float on küll paljudel valikutes, kuid et üleskutse sisaldas nimelt 64bit float'i kasutust, mõtlesin seda.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        Vs: Dsd

        Sisemine formaat on tal 32-bit float, aga eksportida oskab ta ka 64-bit floati, mis ei anna muidugi enam midagi juurde sisemise formaadi tõttu. 12,288MHz/24bit PCM faili suutis avada isegi, aga mitte suuremas ulatuses kui 1,7 sekundit, ajapidamise puhver jooksis ilmselt üle.

        64-bit floatiga peaks CSound hakkama saama, tollel on double precision audio täiesti toetatud.

        See üleskutse oli muidugi üsnagi utoopiline, lihtsalt katsetuseks, mida rahvas arvab.

        Comment


          Vs: Dsd

          Ega DSD-l midagi viga ei olegi peal selle, et 8-s kanalis DSP-d ja analoogi muunust on kole kallis teha, samas pole ka eriti suurt vahet sarnase SNR*ribalaiuse PCM-iga. Kellele meeldib ema, kellele tütar.
          viimati muutis kasutaja moi; 22 m 2016, 08:19.

          Comment


            Vs: Dsd

            Tsitaat tänasest näoraamatust:

            Andrus Aaslaid:

            "Siin mõne aja eest aetud kaablijutu jätkuks siis mu (ja Iffi!) täna Münheni High-End messil esitletud kätetöö - wireless speaker!

            Tegelikult siis all-in, mis sisaldab kõlarit, streamerit (Roon) ning konverdib kõik sissetulevad asjad mis veel ei ole DSD, HQPlayeri nimelise softiga DSD-ks. DAC-i ja võimendit kui sellist ei olegi. DSD bitstream läheb läbi bridge otse kõlari crossoverisse.

            Et siis esimene audiophile-grade traadita kõlar!"

            Postitusele liidetud pildil oli paar Esteloni kõlareid.

            Comment


              Vs: Dsd

              Selle arenduse probleem on selles et see töötab failipõhiselt. Niisuguses lahenduses ei saa kasutada nn live sisendit, olgu digitaalset või analoogi. Analoogi ilmselt üldse ei saa liita. Kas fail hangitakse üle wifi või kuidas, on üsna pisike nüanss selle juures (sellega tegelebki Roon). HQP ise ei oma live sisendi tarbeks interfeissi, ma olen seda ka Jussile öelnud et võiks olla, kuid teda see väga pole huvitanud. Ta ütleb et seda saab, aga las 3rd party tegelase teevad, näiteks Roon'ile. Aga ma pole kuulnud et olekski tehtud.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Vs: Dsd

                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                Selle arenduse probleem on selles et see töötab failipõhiselt. Niisuguses lahenduses ei saa kasutada nn live sisendit, ...
                Kui see lahendus ainult failidest muusikat mängib, millega seda muusikaprogrammi (playlisti) selles süsteemis hallatakse - mingi äpiga, veebiliidesega?

                Comment


                  Vs: Dsd

                  kas to roon on miskit erilisemat kui DNAS? seni on kõikidel DNAS teenustel olnud live sisend olemas.

                  Comment


                    Dsd

                    Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                    Kui see lahendus ainult failidest muusikat mängib, millega seda muusikaprogrammi (playlisti) selles süsteemis hallatakse - mingi äpiga, veebiliidesega?
                    Jah, see äpp ongi Roon.
                    19 päeva tagasi oli see "live input" featuur alles Roon'i n.ö. soovide listis (feature request list). On küll üks võimalus ma arvan, kui konfida arvuti väljastama IP striimi oma väljundist ja siis sinna miksida arvuti digi/analoogsisend, ehk funkakski... Aga see ahela pikkus ja latentsus - aga kujutage ette et tahate vaadata videot suurepärasel 4K ekraanil ja kuulata sinna juurde parimat heli mida olete saanud koju soetada? Latentsuse võib sel juhul juba asendada sõnaga "delay" .
                    See on juba näide mis kuulub perpendikulaarse stomatoloogia valdkonda.

                    Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                    DAC-i ja võimendit kui sellist ei olegi. DSD bitstream läheb läbi bridge otse kõlari crossoverisse.
                    See "bridge" on siin nüüd üks tegelane, mis nagu suudaks DSD otse kõlari filtrisse anda. Minu teada on HQP väljunditeks kaks võimalust, kas USB interfeiss või NAA bridge (Network Audio Adapter). Siiani ma ei oma infot et NAA suudaks otse filtrit toita... Seepärast on see nüüd huvitav moment. Kas tegu on DSD Direct võimendiga? Kuidas sel juhul jooksvalt helitugevust reguleerida saab? Direct võimus peaks see käima toitepinge ulatuse reguleerimisega, eelnev tarkvaraline siin ei aita. Ma ei suuda meenutada praegu, kus oleks selle võimu kohta infot, see jaanlane kes seda arendas, on üsna vakka nagu (tema esialgse töö tase oli umbes 10-15W võimsust, DSD128 kuid THD aga oli 0,1-0,3% mida võib paljuks pidada). Igasugune muu D-klassi klots pole päris DSD kompatiibel. Ja kui veel kõrval olid Alfredi kõlarid, mis on ju passiivid, siis on seda enam huvitav see "bridge"...
                    viimati muutis kasutaja Scott; 19 m 2017, 05:30. Põhjus: 2 kokku
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      Vs: Dsd

                      miks ei võiks olla kellelgi kuskil olemas dsd striimi sööv d-klassi võimendi.

                      Comment


                        Vs: Dsd

                        Võib ikka, ja on ka. Lihtsalt tootja ei häbene neid võimendiks nimetada . Sony kallima otsa S-Master seeria võimendid on D-klass ja chip võtab DSD'd sisse. Aga neid mis konkreetselt nii teevad tuleb skeemi järgi tuvastada, suurem enamus keskmise ja odavama otsa S-Mastereid teevad paraku ikka vahepeatuse PCMi jaamas.

                        NB!
                        Ühes teises kohas viidati mulle et 14 mail reliisis Jussi sellise HQP beeta mis saab võtta sisse "live inputi". Eks ma testin seda kindlasti, kuid see saab heal juhul olema alles järgmine nädal. Hetke olukord eluruumidest väljaspool ei soosi just tubaseid tegemisi .

                        "HQPlayer Embedded 4.0.0b1 released!
                        First beta release of HQPlayer Embedded 4.x! New features include: Same control interface as already provided by HQPlayer Desktop, so existing control applications can be used. Support for digital and analog inputs for AnySource™ functionality allowing inputs from various devices, like Google Chromecast Audio or Apple AirPort Express or other computers or devices such as UPnP Renderers with suitable outputs. Even inputs from vinyl can be used for example at 768/32 input resolution for digital room correction processing. Multiple input devices are supported. There is also a new mobile device compatible web-based control and configuration interface."
                        viimati muutis kasutaja OSX; 19 m 2017, 11:04. Põhjus: lisaks tulnud info
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Vs: Dsd

                          Võimendi on eilne päev. Esteloni uued LYNX-id on kõlarid, mis mängivad otse DSD-d.
                          Toidan trolle!

                          Comment


                            Vs: Dsd

                            Võimendi nagu eraldi korpuses, see võib küll eilne päev olla. Ma ei viitsi siin ajalugu tuhnida, mis aastal ma rääkisin oma mõttest teha DSD sisendiga aktiivkõlar, aga aktiivkõlar kui selline on iseenesest ju teada asi, ka tema eelised võrreldes eraldi kestas olevaga. Ka PCM digikõlar pole midagi uut, mäletagi kaua Steinway Lyngdorfid tootmises on.

                            redart, tänud Esteloni lingi eest. Kes ei tea siis hr. Aaslaid figureerib Alfrediga esimesel pildil, muide .
                            Kahju et aega vähe on, põnev oleks teada mis ja kuidas, eriti see "bridge"...
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Vs: Dsd

                              Seda ka ilmselt ei teata, et ta ka siin foorumis kunagi külaline on olnud.

                              Tegelikult oleks nende Lynxide siseelust huvitav rohkem teada, kas filtrid on sees tõesti pasiivsed?
                              Õige vähe rohkem infot saab siit http://estelon.com/wp-content/upload...dioBrief-1.pdf
                              Seal on ka üks lõik selle Bridge kohta: This signal is then run through a precision FET driver bridge connected directly to the speaker (analog) crossover
                              Millal aktiivsete DSD-s tehtud filtritega variant tuleb, kas ma realiseerin selle enne kui Estelon?

                              PS. Estelon tundub olevat valjukate tarnijat vahetanud.
                              viimati muutis kasutaja moi; 19 m 2017, 13:01.

                              Comment


                                Vs: Dsd

                                Tundub jah et on scan speak'id, tänu sellele ei oska selle lava täpsuse kohapealt seisukohta võtta.

                                Comment

                                Working...
                                X